Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:57 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Aвгуст 2006
МнениеПубликувано на: Пет Авг 18, 2006 7:04 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Летим, но не пишем! :lol:

Ще попълним само рубриката-"Героят е винаги в строя"!!!:Р

Вчера Христо Пецанов е излетял от Добростан с гипсираната си все още ръка!! :) Здраво е дърпал дзингийте, въпреки гипса и се е набрал над 1700м нмв. Успял е после да откара Мак-Пара-Интокса си чак до Куклен!! :) :)
ЧЕСТИТО!!
Тъй като гипса вече не му трябва, предлагам докторите да се погрижат да му го свалят!!! :lol: :lol:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 18, 2006 8:12 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Нормална закономерност - след като свърши състезанието всеки ден става за над 100 на Сопот. Е ние летим с учениците и им се радваме :-)

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Съб Авг 19, 2006 11:18 pm 
eiiiiiiii Iotov e val4ak nebesen zareji u4enicite i mar6 do turcia sq za 300-400 kilometra moabet nqma da pravim...................


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Шумен
МнениеПубликувано на: Нед Авг 20, 2006 11:14 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Последните 10 дни всеки ден се лети в Шумен. Вятърът е предимно слаб, последните няколко дни е прегрято, но всекидневно се вадим над 1000 надморско. В началото на периода имаше дни с високи бази 2300. В такъв ден извъртяхи и най-силната си термика, откакто летя (+10,3 средно) над една запалена нива. Не става за дълги прелети, но някой дни бяха подходящи за затворени маршрути (в един от тях например не ми достигнаха 30-ина километра да затворя 100 км триъгълник). Въобще не можем да се оплачем от Августовското време. Юли пусна 3 рекордни дни (от Невша при СИ вятър), като по закона на Мърфи изпуснахме и трите, но какво да се прави - и тази година рекорда на Даниел ще си остане неподобрен.
Иначе, ако някой си пада по лъкардиите и има достатъчно свободно време, за да ми чете дневниците, нека заповяда на http://forums.shumen-xc.org/index.php?s ... owforum=14

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: 23 (Сряда) - Мадара
МнениеПубликувано на: Чет Авг 24, 2006 2:00 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Вчера 23 (Сряда) беше рекорден ден на Мадара, но морето, ах морето...
Повече инфо на http://forums.shumen-xc.org/index.php?s ... owtopic=55

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ХС-Доктор
МнениеПубликувано на: Чет Авг 24, 2006 4:34 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 7:54 am
Мнения: 175
Местоположение: Варна
Име: Йордан Пенев
Евала Докторе!

Завиждаме ти най-чистосърдечно за доказаното майсторството и възможноста да летиш почти всеки ден. Няма начин да не ти се усмихне късмета и да не уцелиш походящото място и време за новия ХС Български рекорд.

Успех!

_________________
SeeYou @ CloudBase
Element - WATER 2+


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 24, 2006 6:33 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
и тука се точат рекордни дни но за съжаление ги гледам от учебния баир. вчера 23-ти беше класика в жанра :P

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Благодаря за пожеланията, Данчо
МнениеПубликувано на: Съб Авг 26, 2006 11:57 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Днес варненската школа се представи по-добре.
На Шумен ставаше за прелет до Дунава и Жоро-годзилата и Румпито го доказаха.На Жоро това му е нов личен ХС-рекорд, за което го поздравявам и му пожелавам догодина да го удвои. Мен не ми достигнаха десетина километра, но ми остава утехата, че отново видях голямата вода. :)
Денят ще го запомня с интересните метео-условия. На обяд и до 1 и половина беше балончато с ниска синя база на 1100, много турбулентно. След 2 часа се отпуши, цъфнаха кумулуси от ЮИ на СЗ, а към 5 и половина над Дунава СВ-ясваше, в 6 вече гърмеше.
С Цецо пуснахме на прелет и през цялото време, почти до удавянето летяхме на слаби условия. Жоро и Румпито са тръгнали половин час по-късно и не са имали нашите проблами. Интересен и поучителен ден (поне за мен). Повече лакърдийки на http://forums.shumen-xc.org/index.php?showtopic=56

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Шумен 26 - събота
МнениеПубликувано на: Пон Авг 28, 2006 9:15 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 31, 2006 11:13 am
Мнения: 29
Местоположение: Varna
В петък завърши PRE PWC Motana 2006. Tрябваше да реша следния въпрос: да останем на прекрасния банкет до сутринта и да проспим следващия ден или да пътуваме цяла вечер. Естествено тръгнахме в 11 вечерта. В 5 сутринта пристигнахме и спах до 10. В 11.30 вече пътувахме за шумен с Годзилата. На старта видяхме доктора на 1000 метра и без много да се чудим излетяхме. Веднага хванахме готина термика и се набрахме на 1800 метра, която ни отнасяше прилично на север. Понеже Жоро подсигурява шпфьор за нашите тренировки, реших да го изчаквам и да го водя. Трябва да отбележа ,че ми бе доста трудно да го чакам. Новия ми SOL Dynanic AR планира много добре и бързо и с лекота стигах до следващите термики, а Жоро 2 пъти нещо се задави. Това бе добре за мен , защото слизах при него два пъти със спирала ,а потренирах и уинговъри.
След 2,5 часа летене се случи нещо невероятно. Пред нас се появи голяма река покрай която се бяха разпръснали множество езера. Веднага разпознах Дунава. Западно от нас се зараждаше огромно CB и беше готино да въртим някяква единичка ,която ни отнасяше към село Д. Ряхово. В тоза момент Жоро ми каза да кацаме южно от селото което току що бяхме прелетяли, така че се върнахме няколко километра назад. Оказа се ,че от въздуха е разпознал птицефермата на братавчед си и иска да кацнем в нея. За жалост вятъра бе много силен и не успяхме да се върнем повече от 2-3 километра. Звъннахме на братовчеда и той се появи преди да съберем парапланерите си.
Наблизо имаше готина кръчма и Жоро почерпи за новото си лично постижение. Пожелах му скоро да го удвои.
P.S. Пътувайте само вечер,за да не изпусните хубав ден за летене.

28.08.2006.
Варна

_________________
Fly as a bird.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Височинен рекорд с тандем
МнениеПубликувано на: Пон Авг 28, 2006 12:45 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Най-накрая се поосвободих вчера и литнахме с Фози с тандема. Излетяхме в някаква криза - вероятно поради вълново смущение от ЮЗ вятър и Средна Гора. Първоначално си мислех за разходка до Златица, но трябваше да се вадим на изток и реших да се мотая в района. После се покатерихме по рида на Карлово но не успяхме да се качим на Амбарица. Върнахме се малко към Сопот и на дежирната термика на рида СИ от старта се понабрахме, а после се продължихме нагоре към планината и хванахме асансьора към рая. Над централното било имаше красива конвергенция, а от Ю базата бе 2600. Решихме да влезем в малкия облака който растеше над нас. Вероятно подпомаган от конвергенцията над планината, облака се оказа доста развит, защото се издигнахме до 3550 м. Като излезохме от облака видяхме познатата картинка от отвъдното. Беше невероятно красиво .. и студено. Бях бос със сандалите за далеи прелети, а мокрите върви на крилото вече замръзваха. С Фози импровизирахме като направихме един чорап от Емовия чохъл за каска, а другия чорап бе маската за лице на Фози :x
После се заехме с ориентация - оказа се че сме С от билото, защото разпознах конвергентния Купен пред нас. Изпълзяхме напред срещу вятъра. По пътя поснимахме едно орле и после се разходихме към Дъбене да поснимаме едни археологични обекти.

Снимки от полета тук http://forum.skynomad.net/gallery/thumb ... p?album=30

Янчо се удави в Казанлък, където го свали СИ вятър. Въобще беше интересно как 30-40 км на изток условията бяха различни и със срещуположни ветрове.

_________________
www.nest.bg


Последна промяна niki на Пон Авг 28, 2006 4:31 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Пон Авг 28, 2006 2:14 pm 
POzdravleniq:) plqs plas plas ......


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Пъстрина - 23.08.2006
МнениеПубликувано на: Сря Авг 30, 2006 11:12 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
След като направихме на склона сутрешно реене 8:30, зачакахме да тръгнат и термиките. Към обед това и стана. Към 1 над старта се беше образувал комин от състезатели. Денят изглеждаше класически, цялото небе бе пълно с кумулуси. Красота! Поизчакахме да се "махнат" участниците и започнахме да се приготвяме. За нещастие, по време на старта Симо Франгата си извади рамото и след оказаната му от нас помощ Одисей тръгна с него за болницата. Бяхме се разбрали да на чака на колелото в началото на Монтана. Към 4 излетя Игор от Кировск, но хвана някаква криза и бързо кацна на поляната под склона до село Николово. Като видях това, се бях подготвил едва ли не за прав полет. Понеже беше жега, останах само по боксерки и метнах отгоре само гащеризона. Даже мислех и да оставя ръкавиците, но си казах - тук има много остри камъни :wink: . Към 4:30 излетях и тъгнах напред. На около 50м пред него ме посрещна мощно +7м/с и за броени секунди бях на 150м над старта. След това продължих към кацналия Игор. На стотина метра бях над него и си приказвахме нещо по станциите. Там намерих слаба 0,2м/с термичка и се заиграх с нея. Като стигнах нивото на склона, качването започна да се усилва бързо - 1, 2, 3, 4, 5, 6м/с. Бях като в центрофуга. На 2300м (1700м над старта) стигнах базата. Лицето ми усещаше хлад, но благодарение на гащеризона и ръкавичките ми бе комфортно. А наоколо неописуема гледка :shock: - http://paraplan.ru/photos/thumbnails.php?album=787 ! Облачната база бе все едно срязана с нож отдолу. Кумулусите бяха огромни, с голямо вертикално развитие. На земята - пожълтялата равнина, язовири, селца... приказка! Часът беше вече 17:30. На половината път до Враца реших да се връщам. Пуснах си GPS-а да си гледам скоростта, че вятърът беше бая силничък - на моменти на пълен спид пробивах с 20км/ч. Реших да кацна до отбивката за село Крапчане. 100м над поляната вдигаше навсякаде без нищо да правя. Врътнах тук-там и набрах още 600м. Можеше и повече, но ставаше късно (трябваше да разпъваме палатки) и след един Б-срив и малко уинг-оувъри най-сетне кацнах :D .

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов