Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 5:32 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Септември
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 02, 2006 7:22 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
След 2-3 дена фронтове и духане накрая вятъра поотслабна и успяхме да полетим. Към обед се качихме до Войнягово с Жоро. Вятъра беше поривист с пикове до 7-9 м/с и затишия, но не изглеждаше злобно. Първо излетя Жоро но нещо не уцели циклите защото попадна в низходящо и кацна. Аз се опитах да изчисляван някакви цикли, но след излитането и аз затънах кат ютия. Все пак захапах нещо отнесено в подножието и се залепих за по-големия склон ЮИ от старта. Имаше приятни термики и се извадих до около 2000 м нмв, но не пуснах на прелет защото имах работа с ученици следобед пък и беше късно за голям прелет.
Разбрах че на Пъстрина Влади е прелетял 108 км.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Мадара 02 Септември
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 03, 2006 1:13 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
При нас пък през целия ден беше много силно - СЗ 10-12 м/сек. До обяд беше плътна облачност, но следобяд разкъса от СЗ.
Летяхме на Мадара след 4 и половина, пет. Идеалното склоново реене с поддръжка навсякъде, включително и напред до жп-линията. Имаше и термики, но повече от 1000 не сме се вадили. Горе вятърът беше 31 км/час и не позволяваше експерименти. Летяха 12 крила до мръкнало. След 6 часа стана ламинарно като на Албена - вестник да четеш.
Най-странното е, че при този силен вятър, долу беше безветрие. (Един от нашите се удави само защото слезе след уйнгоувъри на нивото на втория ръб). Като свалях да кацам долу ми направи впечатление, че уреда ми показва 22 км/час С-СЗ на 40 метра над терена и в следващшя момент 4 км/час СЗ - на практика под 30 метра беше безветрие. Турбуленции нямаше.

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 03, 2006 8:59 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Вчера летяхме на новоселският баир 350м нмв. Вятър 6-8 м/сек, почти чист запад. Набирахме се до 500м над старта. Станаха хубави полети.:) :)
Имахме гости от столицата. Весо Овчаров (Мена) ни демонстрира висш пилотаж с компетишъна си при 8м/сек вятър.
За първи път посещава нашият баир. Надяваме се, че мястото му хареса.:) :)

Днес летяхме на Брестовица. Старта там е 650м нмв. Вятъра беше 2-5м/сек запад северозапад, а над 1000м нмв югозапад. Пачо (Ястреба от Пазарджик):) с помоща на един облак успя да пробие турболентният слой, набра се над 2000м нмв и кацна след близо час полет точно пред Асеновград. Или това е прелет от, около 40 км. :lol: :lol:
Аз направих 40 мин полет. Два пъти се качвах до 1000м, един път до 800м, и след шутове, и колапси кацнах пред селото. Имах +4 и -4 при полета. Точно правехме мохабет с Петьо на кацалката и един прашен дявол намота моето крило на фльонга , а неговото вдигна заедно с подвесната и го хвърли на 20-30м в страни.:?:? Разбрах , че след моето излитане прашни дяволи минавали и през старта.:?
Така приключихме тази седмица.

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Мадара 3 Септевмир Неделя
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 03, 2006 11:41 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
В 12 часа се събрахме 30-ина парапланериста на СЗ старт на Мадара. Беше слабо от запад почти безветрие, синьо а на 10 км северозапдно - плътни сенки, който след половин час дойдоха до старта. Преди тях излетя Янко и се давна. След като отминаха още 3-има слязохме да му правим компания. При поредното напичане излетя трета група, която също щеше да се присъедини към нас, ако Янко не беше накарал Румбурака да им каже по станциите за хубава термика напред пред склона, в която въртяха 2 орлета. Авантата спря след 15-ина минути и повечето се удавиха. Някой се изхитриха и кацнаха на старта.
Час по-късно времето се отпуши и условията рязко се подобриха. Духна хубав запад 15-19 км/час. Отлична поддръжка с балони. Хванахме и термика, която ни изкара на 1500. До 7 часа имаше крила във въздуха.

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Прелет от Пъстрина до село Микре
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 05, 2006 9:21 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 7:30 pm
Мнения: 283
Местоположение: Ботевград
Име: Иван Ценов
Ето тук е описанието на прелета на Владимир Нешев от Пъстрина до село Микре, Ловешко на 02.09.2006.

_________________
Щастие за всички даром и никой да не бъде пренебрегнат. Редрик Шухарт
http://www.redmine.org


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Мадара 06.09.2006 сряда
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 06, 2006 4:27 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 31, 2006 11:13 am
Мнения: 29
Местоположение: Varna
Дхес на мадара беше прекрасен ден. 5-6 души стигнаха до морето ,а аз долетях до село Генерал Кантарджиево, а Коста от Шумен кацна някъде около мен до с. Рогачево. Благодаря на хубавото време.

_________________
Fly as a bird.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: 6-ти Септември
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 06, 2006 9:39 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Ден на Съединението на България - честит празник на всички! Днес беше за нас двоен празник - перфектни условия на Мадара! Базата беше 2100 м, вятъра на Мадара беше около 20 км/ч точно от СЗ, а по крайбрежието малко по-силен и от ССЗ. Снощи като погледнах прогнозите написах на няколко души следния SMS: "Utre letim Madara-Obzor - 80 km." :)

Отидохме на Мадара малко по-късно отколкото си бяхме запланували. Докато пътувахме към старта няколко души излетяха и беше очевидно че условията са добри. Докато стигнем и се приготвим мина още доста време през което първата група беше се набрала и заминала в посока Варна. Вятъра на старта освен това беше започнал да засилва и не можеше да се излети когато си поискаш - трябваше да се изчакват затишия.

Излетях в подходящ момент и веднага започнах да въртя нещо... едва ли е имало смисъл защото вдигаше абсолютно навсякъде. Като стигнах 1000 м пуснах малко по вятъра и като стигнах под един хубаво оформен облак попаднах на стабилна 5-ица. С нея се извадих до базата и тръгнах точно по посока на вятъра. Понеже нямах GPS гледах как се движат сенките на облаците по земята и следвах същата посока. Нямах никакви проблеми до село Овчага - там имаше една доста голяма синя зона в която бях принуден да въртя всяко вдигане което срещна. След като пропътувах в синята зона 10-ина км една група от 5-6 орли ми показа една много добра термика с която пак се извадих до базата и с това усилията (ако изобщо могат да се нарекат така) които трябваше да полагам за тоя полет приключика. От там от облак на облак под базата и по вятъра стигнах много бързо до село Горица (на няколко км от морето). Последния облак който виждах в източна посока беше точно пред мен и не се сдържах да вляза в него... Излязох на 2200 м и вече бях много доволен че съм успял да си постигна целта за деня - Обзор беше пред мен и по вятъра - над плажа на Обзор щях да съм може би на 1800 м.

В този момент съвсем случайно видях бяло крило над плажа на Шкорпиловци да прави уинговъри - реших да отида да кацна при него и пуснах нататък. Над водата излязох на 1900 - направих си малко от по-нежните фигури (не искам повече да късам върви) и се насочих към мястото където кацна бялото крило. Височината на която бриза сменяше посоката си беше 700 м - този въпрос ме мъчеше от години и най-после отговора беше намерен. :) Като кацнах се оказа че с бялото крило е Виктор - погледа му светеше като на малко дете на луна-парк! След няколко разговора по телефона разбрахме че общо 8 души са излезли на морето на различни места от Албена (Коста) до Обзор (Веско-Мена).

Оказа се че малко след моето излитане на старта на Мадара е засилило така че е можело да се лети само с делта. Добре стана че оставих ключа за колата там за да могат да ми я докарат до Варна...

В крайна сметка това беше един перфектен ден за супер лесен и приятен прелет - всичко стана без каквито и да е усилия, във въздуха крилото ми дори и не изшумоля! Термиките бяха широки, без турболенции около тях и вятъра работеше много добре в наша полза! За тези които не летяха само мога да припомня поговорката "на старта е по-добре да се отиде 2 часа по-рано отколкото 10 минути по-късно"

Пожелавам на всички крос-кънтри и акро пилоти поне веднъж да изпитат това удоволствие!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ХС - приказка
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 06, 2006 10:05 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Мога само да добавя, че денят беше перфектен. Лично на мен това ми бе най-лесния прелет, който съм правил откакто летя, а чувството да излезеш от базата над морето е страхотно. :D
Единствения кусур, който се сещам е близостта на морето до Мадара.
Дори с Коста обсъдихме идеята да изнамерим някакъв старт за западен вятър някъде около Търговище, на който да ходим при метеопрогнози като днешната.
Ако някой има идеи - да казва.

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Браво бе!
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 07, 2006 4:12 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:00 pm
Мнения: 42
Местоположение: Варна
Хей, Док
Вчера направо ме ошашави бе човек.

Леже си на хавлията и съм си сложил книжката на лицето да не ми пече. По едно време я махам и какво да видя : КРИЛО :shock:
Не всъщност - две :shock: :shock: :shock: на огромна височина над морето.
Ставам, оглеждам се към офицерския да не би някой да лети и да не съм видял. Няма никой. Оглеждам се за балон - да не правят някакви атракции - няма. Взирам се да видя кой са, но от толкава далече виждам само цвета на крилата.

Чакам, чакам, любопитството яката ме гризе. откъде се взеха, че и влизат навътре в морето.
След като снижихте по пашкула и крилото разбрах че си ти Док и ми стана ясна картинката.

Гадове такива, ако знайш как ви завидях НЕ Е ИСТИНА :twisted:
Айде поздрави и само така.
Друг път без бански от Мадара да не излитате, разбрахте ли 8) :D :D :D


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Медово - 10.09.2006
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 10, 2006 10:46 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Днес се оказа рекорден ден за летене в бургаския район. По прогнози го даваха силен СИ около морето, но за мое учудване не беше кой знай колко силно. База 1500м. По обед от старта на Медово са излетели Весо-Мена и Венци-Ухото. С Ангел дойдохме следобед, но вятърът беше се засилил много и поизчакахме до към 15:30-16:00. Първи литна Никото, после и аз, но за съжаление условията бяха отслабнали, като вдигаше добре само около склона. В последствие разбрахме, че Ухото успява да прелети 51км, а Менко каца в Харманли, като изминава над 150км за около 4 часа.

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 11, 2006 12:12 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Днес супер неочаквано (за мен) се оказа много хубав ден за далечни прелети от Невша:

Сашо - гр. Гълъбово - 170 км
Течо - с. Кермен - 119 км
Виктор - Търговище - 60 км
Доктора - Попово - 86 км
Божо - Върбица - 60 км
Дидо - около 75 км

Утре времето ще е още по-хубаво - ще има база, вятъра ще е от чист СИ и малко по-слаб... Заповядайте всички на Невша за да направите полет който ще помните цял живот!


Последна промяна DVD на Вто Сеп 12, 2006 2:24 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 11, 2006 6:45 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Дайте малко повече инфо бе хора. :roll:

Доктора даже удавянията описва подробно на Шумен, а вие за 170 км полет само две думи и една цифра?!?!

И ние летим много здраво всеки ден, на Добростан, от четвъртък (07. 09) насам, но в сравнение с тия километражи, които цитирате не смеем да се обадим. :lol: :lol: :lol:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 11, 2006 10:23 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Малко уточнение - Мена е минал 176км :D .

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 11, 2006 11:08 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 10, 2006 10:09 pm
Мнения: 58
Местоположение: Враца
От вчера и условията за летене от Околчица са доста добри. Вчера имаше над 20 крила, от 13 ч. до 20 ч. можеше да се лети без кацане, малко преди 20 ч. имаше още термики в равнината, а целия склон на планината държеше. Имаше тандемни полети, ученици, някой кацаха в поделението и трябваше да пишат обяснения, други кацаха на старта след няколко часа полети и излитаха отново.
Днес имаше група японци с Валери и Ани от Ава Спорт, някой са летяли доста след Монтана. Аз летях до Ком (около 45 км) и след това кацнах в Берковица.
И за следващите дни се очертава хубаво време за прелети.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 12, 2006 2:22 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
нямам време да пиша много - току що се прибрах от полет и ще трябва да спя бързо защото утре пак ме чака летене... кацнах в с. Радецки. Целия полет го направихме в група със Свилен който успя да се набере в умиращите условия в края на деня и кацна в гр. Гълъбово - 171 км

полета беше много лесен, без никакви критични моменти по абсолютно същия маршрут от преди 3 години. който иска може да прочете за тогавашния полет ето тук. разликите от тогава бяха първо че тръгнахме в 2:00, по-ниската база и малко по-силния вятър.

утре (тоест днес) условията ще са същите, но ще имаме възможност да летим оптимално по- на запад - Асеновградчани да се приготвят за гости - най-накрая летвата ще се вдигне малко - Невша - Асеновград - 240 км :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов