Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Апр 18, 2024 11:47 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: НЯМА НОВ РЕКОРД! ИМА ТРЕНИРОВКА ЗА ТАКЪВ
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 17, 2006 7:01 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:00 pm
Мнения: 42
Местоположение: Варна
Сега разбрах, че Румбурак е нямал ГПС при прелета си до Долни Дъбник.
Какво означава това!?
Много просто. Във всички страни всяко спортно постижения за далечен прелет в планеризма (независимо дали става дума за пара, делта или безмоторник) се доказва по два начина - с ГПС или със съдия на местото на излитане и свидетел на местото на кацане.
Всичко останало е в сферата на тренировките.
Не се съмнявам, че Румпи е прелетял до Плевенска околия, но къде точно е кацнал и колко точно километра е от старта на Невша ?
Това мога само да гадая, защото няма доказателства.
Когато става дума за национален рекорд - всеки километър е важен и не може така с лека ръка и на доверие.
Той всъщност как точно е измерил разстоянието до старта :?: :!:
Извинявай Румпи, но за мен рекорда все ощи принадлежи на Даниел, защото той има доказателства за полета си (трак-лог).
Още повече ти имаш ГПС. Щом не си го взел или поради някаква друга причина не си го ползвал - това означава, че си тренирал и постижението ти може да си го декларираш като личен ХС рекорд, но нищо повече.
Правилата са си правила и трябва да се спазват. Важат за всички.
На състезание като ти свършат батериите на ГПС-а никой не ти признава на доверие. Дават ти резултата докато си имал траклог и това е.
Неприятно е наситина, но е така.
Не е честно не само спрямо Даниел, но и спрямо всички, който догодина ще се опитат да подобрят рекорда му.
В предишния си пост не го направих, но сега вече мога да поздравя Румпито за новия му личен ХС-рекорд и да му пожелая догодина при обещаващо време да си вземе и ГПС-а. :wink:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: .
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 17, 2006 7:46 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 3:20 pm
Мнения: 352
Местоположение: Пловдив
Аде стига глупости, че къде е изявил претенции човека за признаване на официален национален рекорд!

Аз и траклога на Даниел не съм виждал и не съм го видял публикуван (Даниеле, нищо против тебе, братле, капка съмнение нямам относно достоверността на рекорда).

Всъщност не съм видял траклог на нито един от българските рекорди, нито ми е известно място, на което да се публикуват те от официална българска институция.

Това означава ли, че не е летяно? Някой да се е състезавал с някого всъщност?

Не те разбирам... пък ако щеш да е по твоята логика, евала на "тренировката"!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 17, 2006 9:24 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:00 pm
Мнения: 42
Местоположение: Варна
Даниел си побликува траклога на сайта на клуб "Прелет" и всеки, който искаше можеше да си го изтегли и разгледа (аз поне го направих).
Разбирам, Селенски, че постинга ми ти изглежда като заяждане към Румбурак, но всъщност засягам много важна тема - подобряването на национален рекорд.
Ами какъв е проблема да излети някой от някъде, да направи примерно 50 км прелет и после да каже, че е прелетял 250. Кой ще го докаже.
Остави конкретния случай, може ли да се вярва или не. Говорим принципно. Правилата са ги измислили много преди нас. Не може така - някой излетял от някъде си и кацнал еди каде си, минал еди колко си километра, не може да го докаже, но го обявява за нов рекорд за България. :lol:
Защо Течо, Свилен, Мена, Доктора и много други не съм ги видял нито един път да летят без ГПС. Менко се мъчи цяло лято да счупи рекорда и същия ден е направил 200 км. Нужно е и по-сериозно отношение към екипировката.
В чужбина валидацията е всичко. Може да си направил чудеса, но докато от FAI не ти ги признаят - все едно нищо не се е случило.
Румбурак може и за нищо да не претендира, но навсякъде се заприказва, че има нов национален рекорд, а според правилата - той не е валиден и това е. Аз не съм експерт, за да твърдя, че съм прав, но разрових на много места из нета - моделът е един и същ - траклог . Ако греша - поправете ме, но нека бъдем обективни.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 17, 2006 9:26 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 12:00 pm
Мнения: 244
Местоположение: Шумен
:evil: Браво но моето мнение е,че всичко това е от завист :wink: Като си толкова печен, направи го и ти! Не те знам кои си,ама хич не си тактичен,не че защитавм някоя позиция, но е много грозно всичко което написа........ :oops: Това е то балкански народ!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 17, 2006 9:38 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:00 pm
Мнения: 42
Местоположение: Варна
Не завиждам, защото съм още моного далеч дори от 100 км прелет.
Усъмни ме цифрата 234. Тия километри малко ми се сториха нагласена работа. Плюс това не може да не си чувал поне от половината варненци израза: "каже ли ти Рубурак добър ден - погледни нагоре да видиш дали грее слънце". Това всеки случай не съм го измислил аз. :evil:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 17, 2006 9:48 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 12:00 pm
Мнения: 244
Местоположение: Шумен
Щом не завигдаш,не обиждай ами се помьчи, защото без проблем начинаещи в Шумен направиха по 100км. такива добри условия не е имало от години пак и нали знаеш, че касмета сьщо е от голямо значение :lol:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 17, 2006 10:22 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 11:48 pm
Мнения: 301
Местоположение: haskovo
Преди година прибрах Даниел от 218 км ,
ден преди прелета на Румпи (от побойнически клуб
Прелет) прибрах Мена от 178 км , така че за
тяхните дистанции гарантирам . На Мена също му
умряха приборите на сред траклога , та у нас си мери
прелета с Google . Та в тоя ред на мисли , такъв прелет
си е супер маркер и цел за следващия който случи условия.
Айде , безкрайна ви термика и безопасно небе .

_________________
недей да летиш по-бързо от твоя ангел пазител (бяло-син Aspen)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 17, 2006 10:32 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 12:00 pm
Мнения: 244
Местоположение: Шумен
Eвала бре Живе! :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 18, 2006 3:23 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Хайде да внеса малко яснота във всичко това...

Описание на моя прелет с карта и траклогове в различни формати публикувах няколко дни след като го направих ето тук.

Когато Румбурак кацна след Долни Дъбник се обади първо на мен и ми каза какво е направил. Аз разбира се го питах има ли GPS и след като каза че няма го накарах да ми опише мястото. Гледайки една подробна карта и след като видях че всичко съвпада сложих точка на кацането според описанието му - от тази точка до старта на Невша са 234 км. В действителност те може и да са с два км повече или пък да са с три км по-малко, но това няма чак такова значение... За мен лично няма съмнение че това е най-дългия прелет в България.

До края на годината ще има събрание на комисията по парапланеризъм и щв се погрижа да се обсъдят въпросите около доказване, документиране и официално признаване на рекорди (процедурата на FAI е твърде тромава и усложнена)

През тези няколко дни с рекордни условия се направиха доста големи прелети и много хора успяха да видят на практика колко лесно е това когато си на подходящото място в подходящото време... по значителните постижения са 145, 160, 170, 171, 178, 181, 199 и 234! Не за всички от тези прелети има неоспорими доказателства, но всъщност дали изобщо са ни нужни такива? Дали Сашо е прелетял точно 170 км или са били малко почвече или малко по-малко не променя принципно нещата! Важното е че той се е изкефил, видял е страхотни гледки от въздуха и Е ЛЕТЯЛ МНОГО вместо да седи пред компютъра!

Това което ви предлагам и на вас е да оставите настрана дребнавите спорове и да повишите малко съотношението летене / приказване докато все още условията го позволяват! :) :wink:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 18, 2006 8:28 am 
xaxaxaxa:))))))


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: точно
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 18, 2006 8:45 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 3:20 pm
Мнения: 352
Местоположение: Пловдив
Eagle, аз съм за да има правила и съм за, че ако има установена система и някой има претенции (подчертавам претенции!) за рекорд, той трябве да се докаже.

Но не мога да не се съглася със Saber1972, че това което написа и начина по който го направи е грозен. Аз се кефя да слушам разкази на приятели парапланеристи, независимо дали става въпрос за една термика или 200 километра. А ако някой лъже - толкова по-зле за него. Ако някой ден го "хванем" излагацията ще е такава, че ако съм на него ще се откажа от летенето от срам ;-).

Та това е то "балкански народ"! Отговарям ти на постинга единствено от възмущение!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Има свидетели
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 18, 2006 12:20 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 31, 2006 11:13 am
Мнения: 29
Местоположение: Varna
По повод съмненията за полета на някои искам са изкажа виждането си:
Запознат съм отлично как се регистрира рекорд. Моето е просто един полет от 234 км. Както искате така го наричайте. На мен ми стига това ,че се кефих по време на полета, а и сега като си спомням за него пак ми става готино.
Понеже съм от 20 години в тези спортове знам много и ще си позволя да споделя някои неща.
1. От много писане във форуми и други безполезни дейности ти остава( говоря за ЕAGLE ) малко време за летене и ако така я караш ще си останеш слаб пилот.
2. Като кацнах при мен дойдоха двама души от института за борба с градушките , който се намира м/у Долни Дъбник и Искър . Те са свидетели не приземяването и могат да ти кажат къде точно съм се приземил, като не вярваш на мен. Единия се казва Никола Симеонов и имам телефонния му номер. Така, че съм се подготвил за такива неверници, които вместо да се занимават с нещо полезно плетат интриги.
3. Ще бъда много радостен ако някой българин скоро прелети повече от 234 км. И въобще много се кефя на хората , които летят повече от мен. Затова искам да поздравя Мена и Милен , които ме надлетяха на последното състезание. Те са добри пилоти, които вместо да говорят много просто си летят и това ги прави щасливи.
4. Верен, истинен, чист и благ всякога бъди.

_________________
Fly as a bird.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: евала румпи,
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 18, 2006 3:48 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
искам да кажа, че тук си прав много. На мене редовно ми умира GPS-а в полет (главно заради батериите) и съм сигурен, че ако някога направя голям прелет, гаранция ще е без GPS. Сигурен съм, че никой не е излъгал за километрите си, защото като цитирам Гуги "за летене и е...е просто не се лъже" :lol: губи се кефа някак си

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: за умиращите джи пи ес-и:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 18, 2006 7:15 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
за умиращите джи пи ес-и:

Имам траклога на Мицо(лека му пръст) до Пернишко....
Първият по-голям регистриран бг рекорд...(струва ми се)
Той се състои от 20-ина парчета,защото батериите падали и Мицо го е включвал и изключвал преди да свършат съвсем....
На сегашните Джи-пи ес-и акумулаторчетата от 2000мАч издържат обикновенно над 12ч....
Така че:
летете с Джи пи еси и две прясно заредени акумулаторчета в тях...
никога не е излишно и не е много трудно..... :lol: :lol: :lol:

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: :))))))))))))))))))))))))))
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 18, 2006 9:07 pm 
ako vsi4ko tova e istina davai qko far4ene i zabravi instruktorstvoto rum4i 4e.......... kakto ida e vsi4ki bg far4iliostnici sa tvoi u4enici hiahiaihahiahiaihahiahiahihiahihiahiaahihiahiahiahi ti ke si.........................................


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов