Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 8:51 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Утре на Мадара
МнениеПубликувано на: Пет Мар 16, 2007 6:17 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
ще се разцепим от летене :D :D В неделя също. По всичко изглежда че това ще са първите прелети за годината в източна България :) ако имаме късмет може и пак до морето да го докараме...

!!! ПРЕДУПРЕЖДАВАМ ВСИЧКИ !!!

НЕ ЛЕТЕТЕ В ГЛИСАДАТА НА ЛЕТИЩЕ ВАРНА! На юг от магистралата има огромни пространства при това с много по-добри термични условия - няма смисъл да си рискувате и собствения живот и на много други хора!!! Дайте най-накрая да спрем да вършим глупости!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Утре на Мадара
МнениеПубликувано на: Пет Мар 16, 2007 7:49 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:00 pm
Мнения: 42
Местоположение: Варна
DVD написа:
По всичко изглежда че това ще са първите прелети за годината в източна България :)


Даниеле не ме карай да се смея :lol: :lol: :lol:

Шуменци направиха първите си прелети още преди един месец!
http://forums.shumen-xc.org/index.php?showtopic=180

Много бързо го дават, да знайш, скоро ще ни издухат всички барабар с най-добрите от Варна :evil:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 16, 2007 7:56 pm 
Чеееей и ти не се напраай. Днеска Мишо Майната 92 км. от Добростан........


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 16, 2007 8:43 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Браво ! Това си е цифра за Март месец. При нас духаше много слаб до липсващ север.
Чудно ми е какви са били условията при вас. Дайте малко инфо за тоя прелет.

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 16, 2007 8:57 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
ееееее - честито тогава :D аз не съм в течение напоследък какво става в района ама утре и вдруги ден съм на линия - ще се видим...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: еи не се ебаваите
МнениеПубликувано на: Съб Мар 17, 2007 8:20 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 7:35 am
Мнения: 57
Местоположение: Plovdiv
Момчета мойте уважения кам всички ви но аз даже и не сам летял във въпросния ден подозирам един тип които пуска тези фишеци но това е отделна тема абе ако трябва да сам откровен ХВАРЧИЛОТО неможем да го затрием лесно Извинявам се ако нещото ви е саздало дискомфорт използваики моето име това ще да му е за последно.ОБЕЩАВАМ!!!!!!!!!!!!

_________________
misho skynomad


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 18, 2007 9:17 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Днес с Доктора пак си направихме добре познатата задачка Мадара-Морето :D :D Излетяхме заедно и почти веднага напипахме от къде изтича най-силната термика в района. Започнахме да я въртим заедно и набрахме около 1700 м след което аз пуснах на югоизток. Доктора дойде при мен малко по-късно, но явно го влечеше на север и малко след това се разделихме - той пусна към магистралата, а аз продължих на югоизток. Видях го за последно когато бях южно от Провадия. Тогава успях да стигна базата - беше 2000 м. Бях си намислил като цел на прелета Шкорпиловци, но в ниското вятъра беше югозападен а не северозападен какъвто беше горе и се насочих към Варна. Около село Синдел бях много ниско (около 200 м над земята) когато попаднах на една 0... Благодарение на това че крилото е много чувствително на слаби условия и се усеща всичко което става с въздуха около мен успях да се задържа в нуличката около 10 минути и след това термиката дойде :) много бързо стигнах пак до 1800 и пуснах към Галата. Над морето излязох на около 500 м, много се поблазних от идеята да прелетя залива и да кацна на варненския плаж, но в крайна сметка избрах по-безопасния вариант и кацнах на плажа на Аспарухово. По телефона разбрах че Доктора е стигнал почти до Варна. 65 км прелет не е никак зале като за 18-ти Март :)

От днешния полет научих две неща: за да направиш добър прелет не е необходимо да има перфектни условия и че за да направиш добър прелет е необходимо крилото ти да е много добро на слаби условия! Mercury-то е точно такова. :D


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Страхотен ден найстина
МнениеПубликувано на: Пон Мар 19, 2007 12:37 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Даниеле бих прибавил и да излетиш навереме.
Щото час и нещо по-късно вече не е ставало за излитане, камо ли за прелет.
Учудих се като те видях толкова рано на старта. :D

После беше готино да си връткаме двамата. Меркюрито ми хареса. Много добро крило.
Е, и Авкаса не се дава още, де :)
Лоша само, че си бях забравил и двете радиостанции, но правилно съм предположил, че посоката ти е към Шкорпиловци-Обзор.
За мен този вариант беше проблематичен от гледна точка на прибирането, затова избрах маршрут към Албена-Златните и още в началото тръгнах северно.
След Ветрино обаче се движех предимно в диапазона 1500-2000, където вятъра беше чист СЗ и то 27 км в час и все ме носеше към Варна, морето, сините вълни :D

Над Девня реших да мина южно от канала (заради летището). От базата над Езерово пристигнах на 750 без да чукна нищо. Долу пушаците сочеха умерен ЮИ, а на Девня коминете - умерен запад. :)

После хванах една накъсана и раздробена единица, която стабилно ме отнасяше в посока право към летището :? Вятърът на тази височина (800-900) беше чист юг 18 км в час, напук на всички пушеци около мен. Замъчи ме дилема - какво да правя. В крайна сметка реших да не рискувам, излязох от термиката и пуснах към жп гарата над линията, пък докъдето стигна.
То пък за късмет като излезе една поддръжка - почти до долу -0,3 до -0,5 пропадане. Каква беше тая работа, още не мога да си го обясня. Може би нещо свързано с варненския канал. Кацнах до старата ЖП гара, походих малко и след половин час вече пътувах в маршрутка към Шумен на цената на билета със студена фанта и кроасен в ръка :P

От наште хора рабрах, че Бончо стигнал до Млада гвардия. Кацнал почти на същото място където се удавих вчера при опита си да направя днешния маршрут.
Калоян се давнал на Невша, пък Течо бил пуснал и той, но за него нищо повече не разбрах.

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 20, 2007 12:09 am 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
Anonymous написа:
Чеееей и ти не се напраай. Днеска Мишо Майната 92 км. от Добростан........


:twisted:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов