Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 10:23 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 21, 2007 11:46 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:10 pm
Мнения: 497
Местоположение: Varna
за първи път кацане в 21:30
светлините на Албена вече светнаха
4е даже и заря имаше
държеше и напред над морето
между другото
имам свободно място за Варна-Сопот-Варна
за weekend-a който има мерак да свирне


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 22, 2007 8:10 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 26, 2007 4:29 pm
Мнения: 207
Местоположение: Варна
Винаги съм се питал дали може да се лети по тъмно..Евала!

_________________
MacPara Eden 3
Червено и Сиво


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 22, 2007 9:22 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Да се лети на тъмно може. Трудното е да се каца ... ;-)

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 22, 2007 9:40 am 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:10 pm
Мнения: 497
Местоположение: Varna
днес е наи-дългия ден
сега му е времето :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 22, 2007 7:52 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Вчера по обед и следобед имаше интересни условия. Не знам докъде стигнаха номадите, защото на Беклемето имаше падащ вятър.
Днеска сутринта мина леко фронтче с хилав дъжд, до обед базата бе около старта и после заработи по-добре, но като цяло си бе горещ прегрят ден.
Утре дават някъв зверски градиент със силен вятър, но ми се струва че пак ще е прегрято.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ЖЕГА
МнениеПубликувано на: Съб Юни 23, 2007 11:16 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 11:48 pm
Мнения: 301
Местоположение: haskovo
Ха сега някой по-светнат да разясни (във форум Метео) физиката
на съботната метероология . Градиента в сондажа - трепач,
влажността - нараства плавно във височина , няма изотермия,
няма инверсия , налягане - сравнително високо , атмосферата
млечно мътна - и прегрято та прегрято ???
Едни 20 км ги мъчих час и половина без да мога да се измъкна
на повече от 400 м над терена (в равнината съм). Горе-долу
на същата височина се отказваха и щъркелите и соколите и
пускаха към следващия балон ? Качвания от 0,2 до 0,8 ,
пропадания до -1,8 , абе - тегава работа . За неделя подобна
гадост , ама с по - кофти градиент .
Що прегрява при такъв градиент , и що балоните не развиват (имам
си някакво обяснение , ама не ми се връзва с градиента) ?

_________________
недей да летиш по-бързо от твоя ангел пазител (бяло-син Aspen)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 24, 2007 8:39 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Живо
има скрита инверсия която не се показва на прогнозата на НОА. Тука беше голяма жега, на Сопот духаше З и беше леко притеснително за летене. На Беклемето бе спокойно и на един от поредните полети вятъра вече бе усилил та излетях нагоре и напред. Докато траеше полета наблюдавах най-бързо развиващото се ЦБ което някога съм виждал. В началото на полета имаше няколко парцаливи кумулуса над главата ми, които после се попреместиха на изток и се събраха и за 15 минути гръмнаха. Интересно бе че в началото облаците бяха парцаливи, без отчетлива база и се чуваха странни електрически изпразвания. После светкавиците бяха странно прави и перпендикулярни към земята. След като облака се поотдалечи на изток видях че бе огромен. Изглежда акумулираната от няколко дена жега се бе източила през пробойна на инверсията и затова имаше такова бързо развитие на Цб-то. В Хасково няма планини и там вероятно не е имало Цб. Вечерта пак много бързо се образува едно фантастично Цб. Дано Асен пусне снимките във фотогалерията щото беше грандиозно.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Пон Юни 25, 2007 10:45 am 
Offline

Регистриран на: Пет Май 20, 2005 3:33 pm
Мнения: 83
Местоположение: София
Ники, всичко - сурово, намалено и необработено е ТУК... естествено. Искам да отделя само облака, малко да го поогледам и ще го напъхам и въе фотогалерията :)

_________________
Асен Баръмов, MAC Para, Eden III


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Драма - 2007
МнениеПубликувано на: Сря Юни 27, 2007 9:07 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Приключи състезанието в Драма. И тази година всичко по организацията беше на висота. Имаше над 200 летателя и от тях 70-80 българи. Скъсахме се от хвърчане. Ние отидохме още в неделя вечерта (17.06.), а състезанието започна в четвъртък (21.06.) :) :) Последните два дни (23 и 24.06.)не летях. В събота нямаше таск, поради силен вятър, а в неделя мозъкът ми стана на шкембе чорба от жегата и си тръгнах рано за България. По този начин се наредих някъде в края на класирането. :)
За пет дена много яко летене направих над 8 часа във въздуха. В същност най-малкият ми полет беше 40 мин в жегата, в петък, но въпреки това успях да направя първа точка срещу вятъра и в този таск, и още близо километър към втора преди да кацна. :lol:
Пецанов летя и седемте дни и май нагласи поне 15 часа във въздуха, ако не и повече. Още в понеделник аз направих близо два часа и кацнах на старта за да сваля колата (още нямаше местен транспорт), Пецанов направи четири часа и половина, а Апо три часа. После във вторник и сряда пак имаше многочасови и високи полети, докато започна състезанието и започна да прегрява. Огромни силни термики до +6, бази до 2600 м, нормално 2200-2300м, при старт от 1230м нмв и денивелация за летене 1100м. С две думи истинско летене, а не имитация и майтап. Много пъти ходихме до Драма и обратно с парапланите, (на 15-17км от старта), обиколихме и околните планини. Естествено няколко пъти ходихме с колите и на плаж в Кавала, и Ираклица.
Който не дойде, може само да съжалява.

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 28, 2007 7:17 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Вчера беше интересен ден. Прогнозата бе за зверски градиент и умерен ЮЗ. Нещо подобно на прогнозата за събота, когато гръмнаха бързите и красиви Цб-та.
Условията тръгнаха към 11. Появиха се изолирани кумулуси с база над 3000 м. Аз водех ученици на термика и летяхме около старта. Качванията бяха силни и на границата на комфорта. За съжаление ЮЗ вятър не позволяваше спокойно влизане в планината (излизането бе зор), но вярвам че някъде в равнината е могло да се направят яки километри. За разлика от предния ден се усещаше лекото захлаждане на въздуха във височина. На поляната се кацаше трудно поради непрекъснатите балони. Друго интересно бе че поради огромните термики с високи набирания, техните цикли бяха по-дълги и имаше моменти когато повечето от половината склон не работеше за сметка на термика отпред. Подобно нещо усетих и в Турция, където по-големите мащаби на термиките пренебрегваха уж голямата планина.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2007 9:04 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
на 29-ти по прогноза щеше да стихва СЗ вятър, ама на Сопот си остана ветровито. На Беклемето ставаше за реене с термики, но гледката към наводнената с кумулуси и улици северна България те отказваше от ограниченото реене.
...
Днес беше красив и класически ден на Сопот. Още сутринта имаше яка конвергенция над Средна Гора и Стара Планина. До обед термиките бяха все още слаби, но с меки и приятни краища и без турбуленции. Следобед стана по-силно - един ученик бе регистрирал пик от 10 м/с... Лекия северен вятър избутваше облаците и засенчваше равнината, но съм сигурен че с превлкючване планина-поле можеше да се изкара цял ден из висините. На поляната за кацане редовно полъхваше С и имаше упражения за коледната елха тук там. Вечерта пъреки прогнозата за стабилност и инверсия, изненадващо гръмна и се изваля слабо Цб.
....
хубавите дни продължават и утре мисля да летя и бивакувам в планината, но не много далече за да съм на един глайд разстояние от Сопот където в понеделник почвам поредния курс с ученици.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2007 10:24 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Male6evskata ---2500 - 2800 Rila__- 2800 ne sam pristrasten no v Pirin 3200 i malko pove4e ........ so zdrave i se privarduvaite :)

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 01, 2007 7:50 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
На Добростан вчера пълна програма. Вятър 3-5м/сек С, СИ, кумулуси. База около 2300-2500м. Пецанов се заби в Родопите с намерение да пресече нелегално Българо-Гръцката граница и кацнал при някакаво село Джурково. Не разбрах дали е имало посещение на мандри този път. Мото Спас кацна при Устина до Кричим, на около 50 км от старта. Аз се качих на 2300 м нмв, като пътюм ме удариха няколко +6. Вятъра упорито ме вкарваше навътре в планината, но де тая смелост от млади години и аз да отпраша към гръцко? След час полет се върнах и кацнах на старта. Апо го хванала турболенцията под разпадащ се облак на 2000м, изпразнила му крилото и го вкарала в негативна, от където успял да се измъкне чак след три пълни срива. След като кацна на старта сподели, че от както е станал парапланерист такова чудо не му се е случвало.
Добре се забавлявахме вчера.

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов