Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 7:46 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 53 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: четвъртък 19.07
МнениеПубликувано на: Чет Юли 19, 2007 9:30 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 8:17 pm
Мнения: 82
днес реших да се кача на Витоша сам тъи като през последните дни все разни хора ме връзват и накрая ми писна.качих се към 12.00 и излетях след което запо4нах да се вадя над платото.вятара беше от изток тъи 4е реших да пусна по него докато не затънах насред Люлин планина.да оба4е някакси там успях да се измъкна и от този момент вси4ко изглежаше по лесно.После Брезник и по маршрута към границата без почти никаква сериозна загуба на височина.набирах до 3500 и пусках даже над инверсията ми направи впечатление че се образуват кумулуси и така до Трън където за голямо мое съжаление трябваше да слизам защото границата беше точно пред мен иначе не ми се мисли къде щях да бъда. след близо 3 часа полет кацнах след което събрах спокоино и изведнъж доидоха моите посрещачи от гранична полиция които търпеливо ме изчакаха зада ме отведат за дето съм бил летял в граничен раион.от там ме закараха в ГПУ-то и се почнаха едни разпити... задаваха ми въпроси от типа "какво пренасяш' и тн. дадоха ми и едно листче на което писах доста а да не говорим че трябваше да обяснявам какво е парапланер и разликите между делтапланер и пара и факта 4е съм стигнал от София 4ак до там.Иначе веднага щом установиха 4е не съм някои криминално проявен тип,веднага смениха тона даже бяха много любезни.Накрая обаче ми направиха предупредителен протокол за незаконно преминаване на границата а аз не съм я преминавал.така 4е ако летите в тази посока ориентираите се за кацане по от рано. :arrow:


Последна промяна Yuli на Пет Юли 20, 2007 8:20 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 20, 2007 7:15 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 26, 2007 4:29 pm
Мнения: 207
Местоположение: Варна
Ами ако та фане някой здрав ветер и та метне зад граница..и да искаш да кацнеш, ама да няма как, тогава кво?Стрелят?Тез случки не мога да ги проумея...

_________________
MacPara Eden 3
Червено и Сиво


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: 3 Personal Bests
МнениеПубликувано на: Пет Юли 20, 2007 10:42 am 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 7:54 am
Мнения: 175
Местоположение: Варна
Име: Йордан Пенев
Прогнозите за 19.07.2007 ме накараха да напусна климатизирания офис и заедно с Годзилчо и Румпи отпрашихме за Невша. На старта раздухваше до 5м/с И но жегата бе невероятна. Излетяхме след 12:30 и скоро Жоро ни показа къде е термиката - над ЖП линията. Набрахме до 2500м средно с 3м/с. Добре че ни изнасяше на ЮЗ и така се оддалечавахме от глисадата на самолетите за Варна. Жоро и Румпи пуснаха към Мадара но затанаха. Аз реших да не бързам а да си въртя кротко на 3000м, където беше приятно хладно. Движех се на зиг-заг от мъгелче към мъгелче. Облаци се образуваха нарядко и не работеше под тях.
Когато наближих Шумен видях Румпи да се връща за да посрещне Жоро който се бе извадил от ниско след с.Мадара. Отново въртяхме заедно и отново Жоро нетърпеливо пусна към Търговище. Аз се насочих към Пети километър но едно хубаво вдигане ме задържа над платото и там вдигнах 3550м като оставаше още малко до базата на оформения облак - горите отдолу освобождаваха достатъчно влага.
Вятъра горе беше 10-15км/ч И и пуснах южно от Фисека към Шише Джам. Там дозаредих височина необходима за прелитане на Търговишкото плато и се насочих към единственния облак на 10км западно. Позатънах и усетих каква жега ме чака долу. Надявах се да хвана следващия цикъл на термиката хранеща облака далече горе. Няколко пухчета ме насочиха и след яко раздрусване се качих в експреса: 6-7-8 м/с. Като се поразхладих над 3200м се огледах за Жоро и Румпи но не ги видях - кацнали на Търговище.
Условията на север изглеждаха по-добри и пуснах към Попово под една редичка от мъгелчета. Към 16:00 минах 100км ми светна че ако не се моткам може да направя дори 200 км. Почнах да летя по-бързо но условията не ми помагаха - вятъра почти спря и се обърна от С. Термиките отслабваха и ги намирах през 10км затова подържах височината над 2000м. Точно когато се наслаждавах на красивите завои на р.Янтра ми свършиха батериите на GPSа. След кратка борба успях да ги сменя и продължих към Левски. Там се понабрах и вече виждах Плевен. Пуснах дълъг глайд от 3100м и се почуствах като птица.... 200 км.... направих три кръга и продължих.
Малко преди Плевен забелязах бяло крило ниско над терена да обработва прашен дявол - Доктора. Не можа да се извади и кацна в началото на града. Аз имах височина и се насочих към послидния мъгел над Гривишката гора но не стигнах навреме - само нули. Минаваше 19:00 и реших да кацам близо до ЖП гарата. Последен глайд над центъра на Плевен а отсреща виждам пистата на Долна Метрополия.
Заход срещу вятъра, кацам уморен и щастлив........
Подобрил съм наведнъж три лични постижения - височина, време и дължина.
Овчаря не може да повярва че съм летял повече от 6 часа почти от Варна -224,3км. Един старшина на моторче пристигна да ме спасява - решил че съм скочил от аварирал самолет.
Веднага започнаха поздравления - Благодаря за топлите думи ...
Прибирането е друга история - благодарности на Жоро за подръжката.
Пожелах му следващия път аз да го прибирам.
Мисля че при подобни условия с още малко вятър и по-ранно излитане може да се долети до Монтана - 300км!

Trackloga ve4e e na Leonardo:

http://www.paraglidingforum.com/modules ... ghtID=9196

_________________
SeeYou @ CloudBase
Element - WATER 2+


Последна промяна Данчо на Пет Юли 20, 2007 9:27 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 20, 2007 11:02 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
Данчо,поздравления
вчера и аз изживях един от звездните си мигове
прелетях от Шумен до село Слаловица ,северозападно от Плевен
за почти 7 часа .по права линия 205км
база 3500 ,
надявам се Докито да драсне някой ред


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 20, 2007 12:39 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Браво момчета, само така!

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 20, 2007 2:19 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
Бахти ... вие сте нечовеци бе. Поздравления! :D


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ПОЗДРАВЛЕНИЯ
МнениеПубликувано на: Пет Юли 20, 2007 5:17 pm 
Ей, това Шумен ще стане люпилня за постижения! Браво! Поздравления! А аз се плаша да дойда до България, че е много жега! Другата седмица да го докарате до Сърбия!


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 20, 2007 5:27 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Поздравления за прелетите!!!!
Тук по нашенско не сме видяли никакво облаче вече шест дена. Страшна жега е! Пробвахме да летим в жегата, но нищо не става. :roll: Само прашни дяволи вървят.

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ПРЕГРЯВАНЕ
МнениеПубликувано на: Пет Юли 20, 2007 5:45 pm 
честно казано - изненадан сам от толкова добрите условия над равнината! Преди години опитах 100 км триъгълник от Околчица - Берковица - Монтана - Враца. Беше също жега, но след старта вдигнах 3000 м над Врачанския Балкан, оттам прелетях по билото на Балкана без да губя много височина, след Тодорини кукли и Петрохан оставих планината и планирах над равнината към Монтана. Там нямаше температурна разлика и си направих едно хубаво и дълго планиране до кацането - никакво вдигане!. Толкова бе препечено навсякъде.
Преди 2 години го летях това наопаки - излетях от Пъстрина, на Бели извор обърнах до Берковица, оттам пла3нах почти до червени камък след Тодорини Кукли и и си кацнах у Вършец без да гоня километри вече! Летях на облаци.
Sorry! Под облаци


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 20, 2007 6:53 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 26, 2007 4:29 pm
Мнения: 207
Местоположение: Варна
Мале...как го правите бе.Вдигаш се от Варна и довечера си в Плевен.Трудно се проумява такова нещо.Зарибявам се още повече и ме доядява как нямам крило.... Едно голямо БРАВО!

_________________
MacPara Eden 3
Червено и Сиво


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Рекорден ден на Шумен
МнениеПубликувано на: Съб Юли 21, 2007 1:06 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Браво, Данчо!
Предния ден ти го пожелах, на следващия се сбъдна!
:D

Наистина рекорден ден!
Особенно за Шумен-ХС тим.
610 км за 1 ден! :D
(Бончо 205, Явор 185, Янко 170, Вальо 30, Хари 20)

Моя прелет съм го описал на http://forums.shumen-xc.org/index.php?s ... wtopic=373
и който си пада по дългите писаници, моля.

Иначе от моя гледна точка условията бяха малко технични и известна доза късметлийски.

Направи ми впечеталение, че Данчо почти през целия прелет не е падал под 2000 и доста често е карал на зиг-заг, заради мъгелите, което се е оказало печаливша тактика.
Аз един път реших да рискувам и да пусна преди да видя мъгел и бях наказан с едночасово вадене.

Свръхвисоката база раздалечаваше термиките прекалено много и това
беше причина, според мен, да се удавят на Търговище опитни пилоти като Румпито и Жоро, а и Вальо от нашия клуб.

Най-радващ обаче е факта, че 300 км не са мираж.
Поне в Шумен-ХС започваме да работим в тази насока. :D

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юли 21, 2007 7:26 am 
Offline

Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 2:45 pm
Мнения: 535
Местоположение: Ямбол/Бургас
Име: Александър Рунев
Еиииии браво на вас
ЕВАЛЯ ЕВАЛЯ

_________________
Александър Рунев
GIN Carrera+

Човек няма крила и по отношение на теглото му
към теглото на мускулите му е 72 пъти по слаб от птица...
Но аз мисля, че ще лети,
но не заради силата на мускулите му,
а заради силата на своя ум...
Н.Е. Жуковский


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 23, 2007 11:19 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
И вчера базата на Сопот е била над 4000м нмв! Ицето Ангелов се е качил на 4300м нмв със неговият Firebird Z-one DHV-1, над връх Ботев! :) Пецанов се е качил на 3300 нмв. :) Предполагам, че има доста хора, които тези дни на Сопот са се качили над 4000м, защото там има състезание в момента, но едва ли ще напишат за това във форума. :wink:
Ние летяхме на Добростан два дена. Много термики и балони, но доста друсливо и нервно след обяда, и чак надвечер ставаше по-мазно. :D По-високо от 2600 не сме се качвали и то не всеки. :D :lol: Някои направиха малки прелети по 30-40 км. :)

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 23, 2007 11:29 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
Да бе 4000+ беше ... ама само дето нямаше база .. или се виждаше само като се качиш на 200 метра под нея. аз и двата дни поред на Сопот си подобрих височинния рекорд. събота 3250, неделя 3880.
акро маняците се смазаха от фигури. в събота с Даниел се въртяхе около Мена и Андро вдясно от старта, а в неделя гледахме Мена отляво на старта . човека се качва на 4000+ и ... върти сучи :D тъмблингите ще му станат като детска игра.
Сега ще чакаме инфинити :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 23, 2007 1:47 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Вчера летяхме на Шумен. Страшна жега :roll: ! Излетях следобед в 3. След малко бях на 2300. Беше сравнително спокойно. Стабилни термики до +6. Обаче на 2400м вятърът рязко обърна на север. Реших, че няма да става за прелет и започнах да обикалям платото. Тръгнах да се връщам на старта, обаче бях над 2000м и не ми се пилееше височината напразно. Накрая пуснах по вятъра към Преслав където и кацнах. За късмет там бяха кацнали Доктора и Течо с кото се прибрах :) . Други които излетяха пообед и пуснаха към Търговище са се набрали над 3000м.

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 53 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов