Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 7:33 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: 5bona
МнениеПубликувано на: Пет Юли 13, 2007 7:46 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 8:17 pm
Мнения: 82
abe Oggy vazdarjai se ot ostri repliki kasaeshti horata i tehnite postijeniq.Rekorda si e rekord bil toi takuv na valna ili v oblak.4oveka se e iskefil i dokolkoto go poznavam,ne e ot tezi koito se podmokrqt prosto ei taka.po dobre budi sapri4asten vmesto da pishesh neshta ot roda - "kolko strah go bilo"ti vidq li snimkite? Svilen siqe ot shtastie. :arrow:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 13, 2007 7:56 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Днес Свилен ни показа снимките. Мнооо яки! Особено тая с обледенените връви и ЦБ-то над Рила :roll:

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 13, 2007 8:16 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 7:30 pm
Мнения: 283
Местоположение: Ботевград
Име: Иван Ценов
Красьо написа:
Днес Свилен ни показа снимките. Мнооо яки! Особено тая с обледенените връви и ЦБ-то над Рила :roll:
Някой url ще дадеш ли?

_________________
Щастие за всички даром и никой да не бъде пренебрегнат. Редрик Шухарт
http://www.redmine.org


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 13, 2007 9:38 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
За съжаление нямахме лаптоп да ги свалим :cry:

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: LETENE V OBLAK
МнениеПубликувано на: Съб Юли 14, 2007 2:03 am 
Юли, няма рекорд в кунжестус или в СБ. Има само студ, лед, друсачка и...късмет. Това си е дисквалификация. И се влиза, щото не си могъл да избягаш навреме или пък си шашав сам да се навираш. Не се надуважте с детинщини. И стойте живи. И в състезание летене в облак се дисквалифицира, да не говорим, че рекорд при пресичане на контролирано пространство без заявка и радио контакт с кулата не се признава. Щото утре като прочетат облачните глупости - и дечурлигата ще почната да се навират в облаците. И досещаш ли се какво ще се случи? Аз не много често чета постингите тук, ама честно казано - това са си глупости. Има си написано как се признава рекорд. Ти ако влезеш в качване в облак от 10 + м/с - знаеш ли, че то може да те вдигне и на 14000 м? Ама ще си говориш с ангелите там горе през дебела кора лед! четете малко повече бе хора и се пазете, че и другите покрай вас?


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юли 14, 2007 7:01 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 26, 2007 4:29 pm
Мнения: 207
Местоположение: Варна
Е важното е, че се е вдигнал там където никой друг българин не е бил ;)
.Няма състезание,дисквалификация и тн ,но пък има рекорд :) Погледни малко от хубавата страна

_________________
MacPara Eden 3
Червено и Сиво


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: LETENE V OBLAK
МнениеПубликувано на: Съб Юли 14, 2007 9:26 am 
Offline

Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 2:45 pm
Мнения: 535
Местоположение: Ямбол/Бургас
Име: Александър Рунев
Oggy написа:
Щото утре като прочетат облачните глупости - и дечурлигата ще почната да се навират в облаците. И досещаш ли се какво ще се случи?


Напълно съм съгласен с Oggy. Все повече хора в БГ се правят на безсмъртни и се навират в облаците или си реят пред тях.... това е така защото не са яли Х.Я. Мисля че няма смисъл /според мен/ да си създаваш адреналин по този начин.
Иначе браво на Свилен, изкефил се е много на височината, може би до някъде е имал и късмет. И все пак Честито

_________________
Александър Рунев
GIN Carrera+

Човек няма крила и по отношение на теглото му
към теглото на мускулите му е 72 пъти по слаб от птица...
Но аз мисля, че ще лети,
но не заради силата на мускулите му,
а заради силата на своя ум...
Н.Е. Жуковский


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юли 14, 2007 7:48 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
извинявам се за въпроса но просто искам да попитам по опитните пилоти
ако случайно се окажеш в средата под базата на голям конгестус
който започне да те засмуква с +7 до +10,и примерно е доста турболентно което трудно би позволило натискане на спид,а края на облака е далече
какво е най добре да направиш?

само не ме карайте да правя спирали, не бих издържал


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 15, 2007 8:04 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Да се докараш до такава ситуация показва, че или си я търсил съзнателно, или си допуснал мнооого голяма грешка в летенето... +7, +10 това са много големи стойности на вдигането, които показват, че здраво си нагазил в лайната.... :shock: От такива вдигания със спирала по никакъв начин не можеш да се измъкнеш. :wink:
Или правиш рекорд по височина, ако оцелееш и пробиеш облака, или пробваш големи уши, (ама много големи) + спиид по вятъра, или правиш Б-срив. Но при такива стойности на вдигането +7, +10 не съм сигурен дали и тези два метода ще помогнат. До +5 да, но до +10....
Не съм аз най-компетентният тука, нека и други да кажат.

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: OBLAZI
МнениеПубликувано на: Нед Юли 15, 2007 12:10 pm 
Пак ще кажа, че това не е рекорд, а го е засмукало. Казах вече за пилот които бе по-нависоко, но никoй тогава не говореше за рекорд, а се радвахме, че отърва кожата. Ето няколко признака за развитие на СБ: 1. Кумулусите хумилис започват да нарастват в кунжестус - което е трудно за наблюдение ако вече си в базата, но може да се огледа небето когато планираш към следващия. 2. Базата на облака почернява сериозно. 3. Вдигането се увеличава повече от нормалното за деня - напр. ако катериш с 2, 3 до 4 м/с и то стане 5, 6 и повече - в съчетание с черна база - лошо, измъквай се към най-близкия край на облака. 4. Ако забележиш, че има валеш като брада от този или съседен облак. 5. Естествено ако забележиш светкавица. По добре на земята и да викаш - що не съм във въздуха, отколкото във въздуха и да викаш - що не съм на земята.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 15, 2007 6:13 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
Влади4,веднъж се оказах точно в такава ситуация,
пуснах под 3 много хубави кумулуса ,които си бяха образували разкошна права отсечка по посока на прелета,бях 300м под базата ,и пуснах на прав полет.
за около 10 минути се събраха ,базата почерня ,започна да ме вали и смуче с +4.5 +5,измъкването не беше трудно ,но не ми бе никак приятно

така че винаги някой може да очаква подобно нещо

нямам нищо против рисковото летене,но си мисля че Огги е прав

ако пуснеш по вятъра ,а той е около10м/с ,в средата на облака ,като излезеш отзад няма ли да се окажеш в ротори
не е ли по добре да излезеш отстрани


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 15, 2007 8:04 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Всичко това доста ми напомня за историята на Ева Вишниерска от Световното в Австралия. Там също имаше доста спорове дали това е рекорд или инцидент. За конкретния случай очевидци ми разказаха, че Свилен съзнателно е решил "да извърти" облака. Друг е въпроса, че скоро след това е съжалил ... ;-)

Важното е, че е жив и здрав ... :D

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Звер си Фердо
МнениеПубликувано на: Вто Юли 17, 2007 9:19 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 20, 2006 6:09 pm
Мнения: 226
Местоположение: София
Абе вие всички сте супер слънчасали ?!?!?! Събудете се бе ?!?!?! това е Свилен ?!?!?! нито го е засмукал облак ... нито се е насрал от страх ... нито е имал проблеми ... човека му е било скучно и е решил да се разходи :D
Може преди 100 години някой с велосипед с крила да е бил и на 10000 метра и евала ама е преебан, че тогава е нямало кой да му каже браво а и пича е бедствал
, което е доста различно, убеден съм от сегашната ситуация.

Евала бандейро :D

Здраве на всички.

_________________
Еволюирай деградирайки !!!
I v rotor i v CB vse mi e dobre... CB TEAM
Emo :)
UP - Trango 3 (оранжево - сиво)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 17, 2007 9:44 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Свилен въобще не е бедствал, както някои се опитват да изкарат. Даже на една от снимките на 4800м си пуши цигарата на спокойствие :lol:

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 17, 2007 10:07 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Е пуснете ги някъде тия прословути снимки де Красьо. Само легенди разправяте ... А и Свилен малък ли е да напише сам какво е било? За какво са всички тия спорове?

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов