Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 4:18 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Септември 2004
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 03, 2004 8:16 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Вярно че от летене нямаме време за писане ама нека споделя полета си на 1 септевмри.
Излетяхме от Сопот с един ученик - той по-рано от мене и докато и аз се приготвя той беше горе в космоса.
Над нас по продължение на планината имаше дълга тлъста улица, която уж не изглеждаше толкова развита (преди да излетим гръмнаха Цб-тата над Средна гора и по-на юг)
Ученика се наби в базата и скоро го видях да излиза с красива спирала. После решихме да продължим на И, но той летеше близо до базата и често се скриваше в облака. Накрая се ядосах че не ми слуша инструкциите да не лети в облака и му казах - излизай - щото аз ще влеза в облака и може да се блъснем :twisted:
Та почнах да набирам височина спокойно, докато стигнах също базата. Тъй като не го виждах пуснах напред, но качването продължи и след известно време реших да пусна на Ю за да излеза от облака (добре че имах GPS). Летейки на Ю качванто продължи мазно и бясно - 4 - 5 - 6 - 8 м/с. Първо се замислих дали не е дошъл момента за височинен рекорд, но като си погледнах голите крака и ръце реших да го отложа за друг път. После се зачудих дали дали да не завъртя една спирала, ама вече бях набрал около 800 м в облака и въртенето на спирала в 7-8 м/с качване щеше да бъде дълго и тежко (продължително претоварване). Та продължих да летя на Ю. Бях вече около 3000 м, когато качването понамаля и естествено избавлението бе компенсирано от един 70% колапс. Беше много интересно как всичко се случи като в сън на забавен кадър. Още по интересно бе че не усещах падане по време на колапса. Спрях мокрото крило, овладях го и след малко излязох от облака...
... за да видя една от най-невероятните гледки - облаци, синьо небе, далечна земя, кули от конгестуси и Цб-та
а аз естествено нямах фотоапарат. Продължих да летя и да се оглеждам за загубения си ученик, когато го видях около и леко Ю от базата.
Тъкмо се чудех накъде да продължаваме, когато облака около който се мотаехме гръмна. Явно работата ставаше напечена. Яки спирали и газ към ученика. По късно той ми каза че съм му се явил като ангел от небето :lol:
Пуснахме на ЮИ за да избягаме максимално далеч от облака (можеше да снижим и със яки спирали, но щяхме да казнем близо до дъжда и шквала). Карахме на уши, от време на време спирали и стигнахме Ведраре където кацнахме (той обърка вятъра на кацането и кацна с голяма скорост при което си понавехна рамото).
5-10 мин след като кацнахме дойде и шквала на вятъра :!:
Преди да кацна се наслаждавах на водопада от дъжд зад мене, на красивите светкавици и на едни странни експлозии по земята.
Радвам се че преживах и това животно ... защото както беше казал някой - това което не ни убива ни прави по-силни.

А за критиците - ученика ми беше опитен пилот, когото обучавах на XC :wink:

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 08, 2004 4:00 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 4:27 pm
Мнения: 466
Фарчахме на Ново село с Владич -6 мин:)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 08, 2004 8:24 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Ники, пускай по-често такива постинги. Страхотно е!

P.S. Взимай си и фотоапарата де ....


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: 07.09.2004 г.
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 08, 2004 9:05 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 8:40 pm
Мнения: 99
Местоположение: София
Най-накрая намерих и по Свиленградско къде да летя. Става само за реене при североизточен вятър, но за сега и на това съм доволен, предвид обстоятелствата, че всички други места за летене са адски далече от мен.
От там направих полет около 5 мин като се вдигнах на 20-30 метра над старта или иначе казано 50-60 метра над другия терен. Мястото иска разчистване, но иначе има потенциал (щом успях да го облетя без да имам опит в склоновото реене).


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: za CB-tata
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 11, 2004 12:05 am 
Niki,
to hubavo vsichko i iazak che si niamal foto, predstaviam si kakvi gotini gledki si vidial. Az obache bih iskal da spodelia moeto mnenie...chestno kazano, kato vidia che na otsreshtnata planina stavat CB-ta, pochti sam gotov da se obzaloja che i na moiata planina skoro shte stanat. I tai-kato s deltite ne e tolkova lesno da slezesh, az prosto bih si stoial na starta za po-sigurno. Kakto znaete, CB-to moje da stane za mnogo kratko vreme, az sam vijdal takiva jivotni da izrastvat za 15 min, taka che za mene lichno po-bezopasnia izbor e da izchakam i da vidia kakvo shte stane nad mene. Tova ne go kazvam za NIKI, a po-skoro za mladejite da si imat edno na um. Ot starite godini sam bil jiv svidetel na moi priateli da gi zasmuche do 6000 i kusur metra i nikak ne e priatno ( meko kazano ). Vseki ot tiah posle priznava che jivee vtori jivot. Mejdu drugoto mnogo e izkushavashto da se leti pred front, osobeno kogato e slabo izrazen i ne se obrazuvat CB-ta , a samo edno moshtno vdigane kato edna nevidima shiroka valna...na mene mi se e sluchvalo tochno na Sopot, obache po sashtata prichina ( shube da ne stane CB ) se izmaknah nabarzo out i dolu. Ako primerno imash dobar predvaritelen analiz na vazdushnata masa i si siguren che niama da gramne, da...ama koi ti gi pravi tia neshta na baira...
Are sas zdrave i drugia pat si nosi aparata...
Apropo, kato kazah aparat, ne e losho da otvorim edna tema za fotoaparatite i koi sa nai podhodiashti za nashite celi i koi kakvi vpechatlenia ima za snimane vav vazduha. Az imam dosta bogat opit s fotoaparati i digital i normalni i moga da razduvam dosta lakardii po temata.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Връх "Аида" - Хасковско
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 12, 2004 5:27 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 8:40 pm
Мнения: 99
Местоположение: София
Днес - 12.09.2004 г. прогнозата за времето изглеждаше обещаваща и още от предния ден се обадих на Живко Матев, че имам работа по техния край и после да полетим кой колкото може. Като се качих на старта - вятърът челен - около 3 м/с. Обадих му се пак, че още го нямаше и се приготвих за излитане. Излетях и направих половин час във въздуха като се набрах на 1200 м и след това така и не успях да избягам от едно силно пропадане. Като ме хвана една минус тройка накъдето и да ида все тая. Междувременно малко след като излетях видях Живо да разпъва и неговото крило, излетя и веднага се удави :( когато кацнах скатах набързо, той ме изчака и веднага обратно нагоре, само че този път само с едната кола. Там на старта си сменихме ролите тотално - изчаках го да излети пръв като още с тръгването се извади над върха, аз излетях малко след него и веднага нагълтах вода, след 8 мин. стъргане кацнах на предварително уреченото място и реших, че нямам време за още един опит, че имах още работа за довършване. Скатах и си тръгнах, а Живо си е полетял страхотно, както сподели после - час и четиридесет минути общо, като се е вдигал до 1400 м.
Дано времето отпусне още такива дни, но аз мисля, че с това май сезона за мен свърши:cry:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Морската градина на Бургас
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 13, 2004 11:31 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Днес на 13.09.2004 пообед се обадих на Анатолий (парапланерист от Мурманск, Русия), който беше в Созопол на почивка заедно с жена си Наташа. Кзах му, че днес ще духа ИЮИ и ще става на Морската.
Към 17:30 се срещнахме на кафето и се запътихме към старта. Обясних му набързо някои от особеностите на старта и летенето там и му казах, че ще литна първи и ако всичко е наред ще му дам знак да излети. Вятърът беше около 5 м/с и в 18:00 излетях. След малко направих знак на Толя и той излетя. И така двамата полетяхме десетина минути пенсионерски. После правех малко уинг-оувъри и 360-ки. По едно време някаква вълна от възходящ въздух ме издигна на около 100 м над старта. Беше много красиво. След 40 мин. склоново реене, направих уши и кацнах на плажа...и после на сбирка естествено :lol: . Игор черпеше за новия си GPS :roll: :P .
Снимки от полета може да видите на http://www.skynomad.com/forum/viewtopic.php?p=853#853


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Полети през септември.
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 14, 2004 9:51 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
В събота летяхме на Калоян и после на Добростан. В неделя отпрашихме направо към Добростан. Асеновградската агитка разбира се беше там и купона течеше с пълна сила. Вятъра беше много слаб от И ,СИ. Даже на моменти никакъв го нямаше. Докато се ослушвахме какво да правим ято гарги хвана една термика в дясно от старта и Пецана ,Евгени и Митко Рангелов започнаха да разпъват. Излетяха и хванаха на дясно. Гаргите обаче вече ги нямаше там, а след малко се завъртяха в ляво от старта на една от дежурните термики пред стрелбището. На старта се веселехме яко с тримата ни представители и гаргите. Повъртяха малко над дерето в дясно и Евгени и Рангелов потеглиха към долината в посока Червен и Асеновград. Пецана остана в дясно над голямото дере. Упорито въртеше почти на едно и също място, и ту потъваше, ту се измъкваше, без да успее да се набере нагоре, към старта. Ангел обяви залагания, дали Пецана ще успее да се набере и ще кацне на старта, или ще потъне и ще ходи на кацалката. Заложи два лева че ще дойде на старта. Жена му (Радост) заложи и тя, два лева срещу него, че няма да долети. Те май цялото семейство имаха само четири лева. Ангел се обади по радиостанцията на Пецана. " Братко идвай да кацаш на старта, защото страшни кинти се залагат!" Пецана обеща да положи максимум усилия. Измина един час. Пецана продължаваше да се върти почти на същото място, като ту потъваше ту се измъкваше без да успее да се набере. Някой предложи да се залага, дали след още един час пак ще е на това място. Евгени и Митака отдавна бяха кацнали на кацалката при Горнослав. Колата беше отишла да ги прибира ,обаче Ицо ( Пецана) беше още във въздуха. По едно време Евгени се обади по радиостанцията от долу:" Айде стига се излага да хвърчиш толкова бе, идвай тука и кацай, като хората!" След още около половин час нашият герой успя да се набере малко по-нагоре , долетя и кацна на долната поляна, която е на около 100м под старта. В крайна сметка не можа да се разбере кой спечели двата лева, Радост, или Ангел. Те сигурно семейно ще си решат въпроса. До вечерта имаше още много фалстартове, бръснещи полети между дърветата, кацане на ябълка в селото и най-различни други къси и дълги полети. Контузии няма, скъсани парапланери също. Отдавна не се бях забавлявал така! :wink:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Последна промяна ВладиЧ на Вто Сеп 14, 2004 6:10 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: няма такова нещо ;-)
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 14, 2004 3:08 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 3:20 pm
Мнения: 352
Местоположение: Пловдив
Владич, сбъркал си крилата и кой къде е кацнал ;-). Двамата с Евгени бяхме до Асеновград и от там се върнахме обратно до към 40те извора.

Ето и моята версия за уикенда.

На около 200м над старта небето лилавееше от инверсия. Термиките като цяло бяха мешена скара и не пробиваха инверсията. Имаше слабички и спокойни, обаче имаше и мощни пропадания по -5 м/с. От време на време в някоя спокойна термика внезапно удряше 3-4 м/с. Градиента на температурата беше чувствителен. Вятъра беше слаб от ЮИ, но в района на Асеновград Митко Рангелов каза, че обръщал от Северо запад. Вероятно по тази причина Евгени е изял ултра як челен колапс с последвало го вързване, докато пресичал Асеновград, малко след Анатемата, над жиците и тръбите. Да са живи и здрави дизайнерите на Нова/Артакса му, който в крайна сметка се оправил. Евгени сподели, че преживяното било мнооого "уау". Заради колапса, той решил да не прелита Асеновград и да кацне на стадиона в началото му. Тъй като в равнината обаче имаше поддръжка, тръгнал обратно към старта. По пътя срещна мен малко след манастира Св. Петка и аз направих широк обратен завой през равнината и полетяхме заедно крило до крило. В крайна сметка кацнахме на разклона за 40те извора.

За мен полета беше приятен, защото не беше лесно, но (поне за мен) беше относително спокойно. Летях общо около 1 час и се прибрах доволен - не си бях давал никакъв зор и си летях с голям кеф в познатата обстановка.

В неделя, на старта инверсията беше още по-силна. Времето си беше слабо, но към 14:30 Митко Рангелов и Милен се набраха до 100-на метра над старта, поради което повечето пилоти решиха да излитат.

Аз разпънах и излетях около 14:45. Между термиките имаше паузи от по 5-10 минути, но като цяло имаше поддръжка. Беше спокойно и реших да си пробвам търпението. В продължение на 30-на и повече минути висях на различни термики около старта, без да печеля или губя повече от 50 - 100 м височина. Беше голям зор да се задържиш и ми беше много приятно. По някое време реших да тръгна към кацалото. Над равнината обаче попаднах на слаба термика и отново започнах да си играя на нерви с нея. Постепенно термиката се усили стана по-стабилна и силна (1.5-2 м/с). Докато я въртях Пецана, мисля също и Ангел и още някой ме видяха и дойдоха в моята термика. С Пецана въртяхме почти крило до крило доста дълго време и се извадихме (мнооого бавно, защото термиката беше много тясна и често я губехме) до нивото на старта, без да можем да го качим. Аз пуснах отново към Асеновград, Пецана ме последва 10-15 минути по-късно. На последвалите била имаше яки пропадания и от време на време вдигания. Не се насилвах много и натисках яко спийда. Стигнах отново до манастира св. Петка и от там пуснах право към голямата поляна до пътя, която си бях харесал предния ден. С малко уинговъри кацнах и скоро ме прибраха. По радиото разбрах, че Митко Рангелов и Евгени са кацнали някъде наблизо. Милен бил кацнал в района на КЦМ, а Пецана последно го чух прелитайки Асеновград. Летях общо около час и четвърт.

В крайна сметка беше още един приятен за мене ден, кой за каквото е дошъл ;-).

Поздрави на всички...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Полети в неделя 12 09 2004 год.
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 14, 2004 5:32 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Извинявам се и поправям по-горния постинг. Не беше Митко Селенски ,а Митко Рангелов с черният Файрбърд. Ми то след 15.00 часа и аз летях кротко над равнината и ви гледах с Пецана как стъргате над ръбовете и билата. Аз бях над Горнослав и се набирах на два пъти над старта, но в равнината пред стрелбището. Ангел обикаляше между мен и вас, после мина под мен и запраши към язовира, където хванал някакави много яки вдигания преди него. Но това вече беше след обяд, а горе съм описвал полетите малко преди обяд.

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Морската градина на Бургас
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 15, 2004 12:57 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Днес 14.9.2004г. аз, Игор и Анатолий пак отидохме на Морската. Тoчно в 18:00 излетяхме. Вятърът беше И 4 м/с. Издигнахме се максимум до 140 мнв. Правхме малко уинг-оувъри, 360-ки и след час реене кацнахме. После "довършихме" летенето на кафето.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Сопот - 15 и 16.09.2004
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 18, 2004 2:01 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
15.09.2004

На Сопот в сряда сутринта пристигнахме аз, Игор, Саша, Рома, Анатолий и жена му Наташа. Към 12 дойдоха с Христо от Троян няколко германци, събрахме се 10 човека и тръгнахме с лифта. Като се качихме на старта духаше ЮИ от 0 до 3 м/с. Тук-таме в небето имаше кумулуси, но лека-полека цялото небе започна да се пълни с тях. На стрелбището до Анево се стреляше яко. Небързахме да излитаме. На руснаците им обяснявах малко за особенностите на старта, дежурни термики и т.н. Аз чаках някой за "прострелка", а рашаните мен :lol: . В 13:30 излетя единият германец. Видях как е във въздуха и разпънах крилото. В 13:40 излетях. Веднага хванах дежурната "източна" термика и се набрах над старта. След мен започнаха да излитат и останалите. 100-200 метра над старта термиките започваха да стават по-резки, небяха добре оформени. Въпреки това бавно, но славно се издигахме все по-нагоре. В същото време облаците ставаха все по-големи, все по-често започваха да засенчват терена. Ту аз, ту Христо, ту Саша се издигахме най-нависоко. Стигнахме до 715 м над старта, но по-нагоре непускаше :?. До базата оставаха около 250-300м. Изведнъж засенчи яко, стана адски студ (дори зимата не ми е било толкова студено) и термиките спряха. След около десетина минути пак напече, тръгнахме "на лов" за термики, но даже и на редовните места нямаше абсолютно нищо :cry: . Христо беше се запътил към Карлово, но се върна и кацна. Накрая и аз дадох напред. Като се поснижих въздухът стана топъл и започнаха шамарите... Ляво, дясно, малко челен тък и т.н. Казах си: Стига толкова за днес! Но изненадата продължи. Вече бях излязъл над началото на поляната на 3-4 метра, но до края на кацалото въобще не се снижавах! Няколко метра преди дърветата свих към паркинга и там как набих табаните...просто не е истина! Такова твърдо приземяване съм нямал никога нито с парашут, нито с парапланер. Много ме заболяха краката, но браво на Даштайна - спаси ми крака от счупване! За втори полет не се качих, 1 час и 50 мин. стигат за днес.

16.09.2004

За днес очакванията ни бяха по-големи. Духаше стабилен юг, в небето се образуваха кумулуси, бяхме повече народ. Очакваше се да навлезе фронта от северозапад към следобедните часове. Към вчерашната ни група се присъединиха няколко чехи (единият беше с делта) и ученици на Ники. Качихме се най-отгоре на старта към 12:30. Духаше стабилно ЮИ. Днес стрелбите станаха още по-интензивни, гърмежите още по-мощни, за капак над равнината една 29-ка правеше яки пикирания, лупинзи и тона. Литнаха "новобранците". Термиките вървяха добре. Започнах да забелязвам как вятърът от ЮИ, стана Ю, после ЮЗ, З и накрая като духна полъх СЗ останахме озадачени. Никой неочакваше толкова бързо да нахлуе фронта. В далечината кумулусите станаха "лещи". Казах на руснаците да слезем по-надолу и да видим как е там хавата. Нито Христо, нито друг от тях не искаше да излита в тази ситуация. Руснаците разбраха, че ако не литнат сега, по-късно ще се връщат с лифта. Обясних им за опасността от комбинацията термичен челен вятър и нахлуващ север отзад. Другите започнаха да скатават. Като даде повече чело Толя излетя. За голяма радост и учудване вятърът си беше от юг. Аз и Игор излетяхме веднага. Направих няколко змейки, за да се уверя, че е безопастно, хванах дежурката и над старта. Като видяха, че кръжа отгоре, немците и чехите пак разпънаха и един по един излетяха. Литнаха и учениците. Най-накрая излетя и делтата...и започна мазало. Както си въртяхме в термика делтата постоянно се опитваше да на "напада" и се налагаше да бягаме настрани. Тоя или беше сляп или луд или незнам. Аз си въртя в термика, следя му и неговата траектория на въртене, но след малко пак започваше да играе с нас на "кегли". Хубаво че накрая се отказа и тръгна към равнината. :roll: След това излетя Саша. Заедно започнахме да въртим. Но лека-полека термиките започваха да стават все по-турболентни и все по-трудни за центриране (само та изплюват). Започнаха и колапсите - 20,30,40,50%. Започна редуване на мощни вдигания, последвани от силни низходящи. Яко клатене и челни тъкове. Тъкмо се набереш на 200-300 метра над старта и пак долу. По едно време над лифт - станцията положението започна да става много нажежено. Като започнах да правя едни фигури... Само се молех да се махна от там по-бързо. Отдолу скали, жици, ужас. Последен излетя Христо ама като видя гостоприемната въздушна обстановка веднага запраши да каца. Единствения луд във въздуха останах аз. Времето беше станало много зверско. Намоменти мислех и се оглеждах за евентуално място за приземяване ако хвърля запасен :shock: . Тръгнах напред. Извднъж както си правех кръгчета и си гледах крилото, забелязах че съм се издигнал вече доста над старта. Със няколко термики се издигнах почти до базата. Интересното беше (поне за мен), че въпреки че бяха слаби и с голям радиус, крилото стоеше в много голям крен :?: :!: . Във височина северозапада си духаше вече добре и въртейки в термика започнах да ме изнасям към града. Въпреки, че имах голяма височина + успокояващата се атмосфера, след екшъна нямах желание да поемам на някъде. Реших, че е подходящо вече за снимки. Досега толкова високо небях излизал над поляната за кацане. Направих два яки Б-срива, няколко мощни уинг-оувъра и накрая една стръмна спирала. Като кацнах въпреки преживяното бях много доволен от полета. Докато хапвах на кафето започна да гърми едно CB . Трябваше да скатавам и да хващам пътеката към общежитието.
Снимки от полета може да видите на http://www.skynomad.com/forum/viewtopic.php?p=880#880 .


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Биберна - 19.09.2004
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 21, 2004 12:10 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
В събота аз, Игор и Ухото решихме да отидем на Тополица да летим. Имаше добри предпоставки за това - южен вятър, кумулуси и слънчево време. Обаче към Айтос вътърът стана северен. Това не ни хареса. Като се качихме на старта духаше 2-3 м/с гръб. Решихме да поизчакаме и да се надяваме равнината да се загрее и да тръгне термичен вятър от Ю. На два пъти задържа Ю за около няколко минути, но после набримчи севера все повече. Ама нямяше какво да се лъжем - преносът във височина си беше ясно изразен от североизток както си бе по прогноза. :cry: Решихме да отпрашим към Биберна. Там Начо и Игор (от Русия) вече бяха стигнали и се чудеха дали да се качват нагоре. Към 3 бяхме вече в Каблешково. Другите вече се бяха качили и казваха, че е слабичко. Тръгнахме нагоре и ние. Като пристигнахме на старта Начо, руския Игор и Анатолий вече бяха във въздуха и рееха на склона. Но изведнъж вятърът от И започна да се усилва. Венци Ухото със своя Gin Boomerang много трудно излетя. Вятърът стана 8-9 м/с и аз и Игор се отказахме да излитаме засега. Като видя, че го издухва, Анатолий кацна на склона. Изневиделица се изскочиха една тумба циганчета и на посрещнаха с викове "Българи ЮНАЦИ". Като почнаха да бъзикат руснаците се пукнах да се хиля. Имаше реплики "Как тебя зовут...Капут или Свински бут". След половин час Галин Ченгето се обади по станцията и каза, че в момента е в Свети Влас. Спомена, че при него вятърът спирал. След малко и при нас намаля. Решихме и ние да се пробваме. Първи излетя Игор с Nova Xeon, после аз с Nova X-ray. И започнахме да се реем готино. За първи път летях тук и мястото много ме изкефи :D . След половин час реене кацнах на склона при другите. Оказа се, че са се издигнали 700 м над старта. После пак литнахме, пореяхме, повъртяхме някоя друга термика и кацнахме до града. Скатахме и се запътихме към кафето в центъра на Каблешково.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Морската градина на Бургас - 20.09.2004
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 21, 2004 12:37 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Като отидох на старта вече във въздуха бяха Игор и Никола. В 18:00 излетях и аз. Вятърът беше 3-4 м/с И. Започнахме пенсионерско реене. По едно време се появи Галин с тандема. Времето беше слаабо за тандемен полет и Полицая реши сам да полети. Сложи пасажерската сбруя в раницата си и я закрепи под себе си. Беше много смешен. След половин час склон реших да кацам. И Ченгето кацна ама... до Флората! :roll: След малко Игор и Никола се приземиха. Скатахме и айде на сбирка да пием бира :D ! Снимки от полета - http://www.skynomad.com/forum/viewtopic.php?t=182


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 22, 2004 10:02 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 4:27 pm
Мнения: 466
Летяхме с Владич на Ново Село.Пробвахме си спиида.Много яко.6мин.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов