Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 9:17 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 17, 2007 8:02 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 20, 2006 6:09 pm
Мнения: 226
Местоположение: София
http://www.vbox7.com/play:bd5b720d
Ей тук има малко от телефона ми от южният старт.
А ето и ниаколко снимки от северният:

Изображение

Изображение

П.С. Пачо, а на тебе па къв ти е проблема.

_________________
Еволюирай деградирайки !!!
I v rotor i v CB vse mi e dobre... CB TEAM
Emo :)
UP - Trango 3 (оранжево - сиво)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 17, 2007 8:22 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Вчера облетях нов старт над град Девин. Денивилацията е около 650 метра. За разлика от Сопот дори имаше термики. Намира се до радиокулата над града. Стига се по асфалт и Москвичопроходим черен път за около 40 минути.
Каца се на стадиона в края на града или на някои от от поляните над града (докато не са ги застроили, като 20-те декара стрелбище което един руснак е купил за 1 милион лева).
Терена е интересен и отгоре се виждат повече поляни за кацане, отколкото като пътуваш с кола.
Като намеря време ще пусна снимки.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: 25.10.07
МнениеПубликувано на: Чет Окт 25, 2007 9:02 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Такива дни като днешния много ме кефят. По прогноза едни даваха СЗ, други Ю, а после север. Абе никой не позна. Просто си играеха на лотария. Вятър никакъв. Нагласих Мерака в положение за старт и чаках 10-15 минути. С първия балон и съм във въздуха. От балонче на балонче, лека полека се извадих на 750 метра и най сетне термика. С втората термика стигнах до 1065 метра и условията взеха да умират. Базата беше на около 1200-1300 метра. Кумусите започнаха да се разпадат. Стана все по чисто над главата ми. Най-голямото ми вдигане беше 2.1 м/с, а пропадането 3.1. Кацнах на старта. Там вече нищо не помръдваше. ITV-то още може да покаже на какво е способно. Нали си е МЕРАК и лети с мерак. Аз също.

За утре трябва да се чака на южния според мене след 12.00. База около 1500 метра.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 30, 2007 10:41 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 28, 2007 9:55 am
Мнения: 41
Местоположение: Сливен
Име: Даниела Димитрова
:) Днес 30.10 , летяхме от Карандила от западния старт- намира се на 100м. западно от ТВ кулата. Излетяхме в 16ч. на старта 2м от юго-запад,термики 3+ стигаше се до базата 1400м.Условията бяха прекрасни за тази част от деня :lol:. Полетяхме 1ч и малко после на бира :D


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Нов старт в Шумен?
МнениеПубликувано на: Сря Окт 31, 2007 11:02 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
На обяд си полетяхме яко с Янко. Излетяхме от южния. Той се извади до 800. Аз пък до 700. Кацнахме в 14.00 ч. И двамата имахме работа. След като я свърших си тръгнах към къщи, но по пътя се сетих, че имам отдавна мерак да пробвам едно място за по-силен югоизточен вятър. Място на което и безмоторниците са се вадили на готини телмики. Това е склона в ляво от тътя за Пети километър. Старта е перфектен. Абсолютно чисто. С колата се стига до самото място за излитане. Пътят е черен и отъпкан от кърските любовчии. Беше малко силно за Мерака и слезнах на поляната под старта. Там беше перфектно. Излетях и набрах веднага височина. Разходих се наляво и надясно. Склона е с дължина над 200 метра. Единствения проблем са жиците които се спущат надолу в лявата част на склона, но там ще се лети когато е много силно на южния или източния старт и там не става за излитане. Това значи че няма да се давите и да ходите при жиците. Долу има и тук таме полянки с големината на дивдядовската кацалка. А ако видиш че се давиш можеш да кацнеш и на поляната непосредствено под старта. Друго е да си полетиш на ново място.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Биберна - 31.10.2007
МнениеПубликувано на: Чет Ное 01, 2007 12:58 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Вчера с Ангел и Иво се налетяхме до безобразие на Биберна :D. Слабо чело, но перфектна поддръжка. От 2004г не съм се наслаждавал на такива условия. Летене и игра с крилото стил Майк Кунг :P . Излитах и кацах от всички възможни места на склона (почти 30 пъти). Няколко часовото летене продължи и в пълен мрак. Накрая кацнахме изморени в тъмницата. :)

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 01, 2007 1:00 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:10 pm
Мнения: 497
Местоположение: Varna
Същата работа и на Албена :)

_________________
Ozone Mantra M6
Element Air4+


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов