Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 11:29 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 47 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Март 2008
МнениеПубликувано на: Съб Мар 01, 2008 11:56 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1184
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Цяла седмица прогнозите бяха лъжливи и днес не бе много по-различно.
Отидохме късно, към 15:00 ч. на старта над Дебелец и разпънахме набързо. Светльо излетя първи, обаче след не много дълго стъргане се удави, вятъра беше страничен и обтичаше склона, тъкмо щях да излитам и той ми се обади и ми каза да пробвам да рея на западния склон и че имало хубави балони. Излетях и се лепнах на склона вятъра беше поизправил посоката и държеше перфектно, не след дълго закачих един балон който ме измъкна 600 метра над старта и изчезна. Най-после видях Търново отгоре - красота!!! Върнах се и кацнах на кацалото под старта. Фронта навлезе и засенчи, а и слънцето започна да залязва затова и балоните бяха слаби. Светльо се качи отново и направи около час склон, по-късно дойде и Момчил и той също закачи някоя друга минута.
Вятър ЮЗ - ЗЮЗ - З , мах. качване +3, мах. пропадане -3, топло и почти мазно :). Супер кеф като за 1-ви март.

В сряда пък най-после извъртях първата хубава термика за годината на Скалско, с крилото на чичо Андон от Габрово , за което му благодаря. Бях облечен обаче като за фър-кац и след като поизмръзнах реших да кацам, да ама вдигаше почти навсякъде, на уши катерех с +2 :shock: .

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 03, 2008 8:55 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Вчера беше разкошно време. Слънчево, топло, кумулуси и облачни улици, като от картинки в приказките, а вятъра от 6 до 13 м/сек чист запад.
И ние с Пачо ентусиазирани от тези прекрасни условия се качихме на Синитево....
В едно леко утихване Пачо излетя, порея малко и увисна на 20 м над старта. Вися 1-2 минути изтегли спиида и после бавно тръгна назад.... След още две минути беше кацнал на 300 м някъде в нивите зад старта. Аз се посмях малко и застанах на старта. :wink:
Около 15 мин чаках леко утихване и после излетях и започнах да рея. Направих няколко тегела, качих се над старта и изведнъж крилото тръгна назад....Колкото и да го борех и натисках то плавно ускоряваше назад... Стоварих се в с около 10 км/час назад в една нива, на около 400м зад старта за мой късмет в гъста трева... :roll: Сега беше ред на Пачо да се смее.... :wink:
Та така летяхме и се забавлявахме вчера. :lol: :lol: :lol:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Suvorovo
МнениеПубликувано на: Вто Мар 04, 2008 1:44 am 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:10 pm
Мнения: 497
Местоположение: Varna
Отбелязахме 3 март подобаващо
Чакането ни цял ден да утихне вятъра се възнагради с прекрасен залез наблюдаван от въздуха
Мястото е Суворово, някой за сефте го облетяхме.

Чудна панорамка:
http://picasaweb.google.bg/donjiron/Suv ... 3022288866

Албумчето:
http://picasaweb.google.bg/donjiron/Suvorovo

Видеото:
http://www.youtube.com/watch?v=FIRBI6MbzJ8

_________________
Ozone Mantra M6
Element Air4+


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 04, 2008 8:17 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 7:36 am
Мнения: 7
Местоположение: София, Стара Загора
Да се изфукам и аз!!!:
Дата - Трети март, 2008 г., време - 14:40 ч.
Място - Планината Галичица в Македония на пътя между Охрид и Преспа. Там е високия старт на Охридчани (основно делтаджии). Височина - 1550 м.
Условия - Слънчево без кьорав облак. Вятър: запад-югозапад, пикове до 7,4 м/с при отслабване - 5 /м.с.
Участници - моя милост и Владимир(местен делтаджия, брат на Никола- и на двамата много благодаря за отзивчивостта и помоща) Румбата и Жоро за съжаление потеглиха за Коняво сутринта.
Излитане - :D :) перфектно (без фалстарт)
Приземяване - южнат част на охрид до стадиона и спортната зала.
Продължителност на полета - 1 час и 5 мин. (със захода за кацане)
дължина на полета - 35 км.

Особенности: Излетях без да се излагам пред македонците. Изтреля ме веднага до 1600 м. Докато чаках делтаджията да излети направих 1740 м. Делтаджията (те се наричат "Змайарци") излетя, насука се над мене и ми викна да ходиме към Охрид. (В последствие той се отказа заради недостатъчна височина) Тръгнах на север подпомаган от вятъра и постоянно дигане (не съм падал под 1630 м). До Охрид стигнах за около 40 мин. при скорост м/у 45 и 35 км./ч. на височина 1600 м. След това 25 мин се мотах над Охрид и го разглеждах с разни балони. Това е. Благодарен съм, че видях тази красота.

_________________
Aspen II- Gradient - white and blue


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Suvorovo
МнениеПубликувано на: Вто Мар 04, 2008 10:39 am 
Offline

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 12:15 pm
Мнения: 129
jifree написа:
Отбелязахме 3 март подобаващо
Чакането ни цял ден да утихне вятъра се възнагради с прекрасен залез наблюдаван от въздуха
Мястото е Суворово, някой за сефте го облетяхме.

Чудна панорамка:
http://picasaweb.google.bg/donjiron/Suv ... 3022288866

Албумчето:
http://picasaweb.google.bg/donjiron/Suvorovo

Видеото:
http://www.youtube.com/watch?v=FIRBI6MbzJ8


Много приятно филмече! Моля, кажете ми кръчмата къде се намира и как се казва?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 04, 2008 11:22 am 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:10 pm
Мнения: 497
Местоположение: Varna
selo kalimanci
http://bgmaps.com/map.asp?sid=05dee23cb ... x=35&iy=18

_________________
Ozone Mantra M6
Element Air4+


Последна промяна jifree на Вто Мар 04, 2008 12:08 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Екстремен полет в морската градина
МнениеПубликувано на: Вто Мар 04, 2008 11:55 am 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 25, 2006 3:52 pm
Мнения: 8
Местоположение: Варна
Вчера 03.03 след като раздуха приятно в морската градина във Варна, реших да направя сефтето за годината. Към 17:30 бях на старта пред "Хоризонт" и разпъвах. Помогна ми Митко Перката, който беше на разходка по това време. Посъветва ме, след излитането да се изнеса по-напред от склона, тъй като според него вятърът във височина бил силен и имало опасност да вляза във вълната, която се образува при по-силен южен вятър от нос Галата. Вятърът на старта беше около 5-6м/с Ю и излятях без всякакви проблеми, но след като понабрах около 50м, разбрах какво точно имаше предвид Митко и искрено съжалих, че не послушах съвета му. Вдигаше ме постоянно с около 3,5 - 4 м/с и съвсем скоро достигнах 350 над старта. Вятърът беше силен и въпреки, че претоварвах крилото си с около 10кг и се бях буквално изправил на спийда летях назад към квартал "Чайка". Направих уши и се пробвах да сляза долу където вятърът не беше толкова силен и за известно време ми провървя. Изнесох се над морето и зачаках подходящия момент да обърна към плажа за кацане, но вятърът усили отново и ме върна към склона, където въпреки големите уши започнах да качвам с около 2 м/с. Вече оглеждах града, за да намеря подходящо място за кацане. Мислех да пробвам на стадион "Тича", но при този вятър заходът ми щеше да е невъзможен. Погледнах морето и видях, че на север към "Евксиноград" водата беше гладка и реших да се изнеса настрани с надеждата, че там няма да духа толкова. Все така редувайки уши и спийд и поддържайки (до колкото мога) височината (350-400 м) над старта се насочих към плажа на резиденцията, но напразно... Вятърът ме отнасяше към вилната зона. Когато вече бях над магистралата оставих всякаква надежда, че ще пробия до морето и погледнах назад за да си харесам някоя къща за кацане... Видях единствените незастроени земи по пьтя Варна - Зл. Пясъци, които се оказаха землището на кв. Виница и се насочих натам с надеждата да успея да ги достигна. Оказа се, че при този попътен вятър това не е никакъв проблем. Проблемът беше силния ротор. След няколкото колапса и от двете страни успях да обърна отново срещу вятъра и на около 5м, след поредното сгъване на крилото ми се изтупках между две овощни дървета без всякакви поражения върху мен и крилото ми. Да знаете колко ми беше сладка ракията същата вечер...

_________________
________
Gin Rebel


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 04, 2008 3:08 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 26, 2007 4:29 pm
Мнения: 207
Местоположение: Варна
Е браво колега...леко си се разминал.
Същото направих и аз есента 2007, но успях да кацна зад старта на Хоризонт между 2 дървета само уплашен и с леко наболяващ крак..Грешката ми беше,че нямах закачен спийд :lol:

_________________
MacPara Eden 3
Червено и Сиво


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Екстремен полет в морската градина
МнениеПубликувано на: Вто Мар 04, 2008 3:58 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Калин написа:
... Да знаете колко ми беше сладка ракията същата вечер...


Много на място казано! :lol:

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ...
МнениеПубликувано на: Вто Мар 04, 2008 10:06 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1184
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Вчера след като цял ден вятърът поддържаше стабилните 10 м/с към 4 часа се появиха първите тенденции за отслабване и със Светльо се присъединихме към Обрешков и Момчил който бяха приключили с очистването на новият старт над село Самоводене. Излетяхме, но вятърът изчезна след 15 мин. . Кацнахме въодушевени от новия западен старт и решихме да го кръстима на машината за откиване на стартове - Никола Обрешков, благодарим за усилията, старта е супер!
Днес прогнозите се оказаха отново неверни, дано да е така и за следващите 2 дена защото го дават дъждовно.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 04, 2008 10:49 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 16, 2006 5:33 pm
Мнения: 48
Местоположение: Варна
Скъпи летящи Другари и Другарки,
Искам да отбележа, че Румен Райнов (или познат на тези среди като jifree) е много голям гадняр и въобще не помага на заетите си другарчета, които нямат време да пишат и качват снимки във форума :D :lol: :D . Мисля да събера комисия и да му наложим наказание от каса бира и 3 килограма пържени картофи :twisted: . Поради причините изброени от мен по-горе не смятам да пиша дълги излияния, а смятам да ви представя снимков материал за не така приятното ми летене на близкия баир до село Венчан. Дата на позорното събитие 01,03,2008г

ПС: На повечето присъстващи там им беше много забавно НО:
1. Не почерпиха и по една бира за изнесения грандиозен спектакъл.
2. Изказвам големи благодарности на Калин, че предостави личния си автомобил за да ми бъде оказана логистична подкрепа.
3. Извинявам се на читателите имали търпение и смелост да прочетат това мое ...:mrgreen: .


http://www.youtube.com/watch?v=S1Fxe0S5pIY


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 04, 2008 10:53 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:10 pm
Мнения: 497
Местоположение: Varna
ай следващото летене да дойдеш жаден и гладен :)

_________________
Ozone Mantra M6
Element Air4+


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Първи полети от Югозападния старт.
МнениеПубликувано на: Вто Мар 04, 2008 11:48 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 10, 2006 10:09 pm
Мнения: 58
Местоположение: Враца
Днес станаха хубави прелети от югозападния старт на Враца. Синьо небе, вятър всякакъв и по сила и по посока.
Летяхме аз, Димо от Враца и Дънди, всички по различни маршрути, по различно време и по различен начин. Аз излетях вертикално нагоре в термиката с 4 м/с, след като набрах 300, 400 м. излязох от термиката и пуснах за прелет. Димо е излетял надолу между термиките, но после след дълга борба успява да се извади над 2300 м. и да полети към 2, 3 часа. Дънди последна, като най-умна излита нормално, набира се на 2500 м. и после се разхожда насам-натам и гледа от високо!
Подробности от моя полет с някой снимки може да видите тук: http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2008/13:06

Утре очаквам и Дънди да качи нейния полет, Димо има проблеми с качването на файловете от неговото Леонардо!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Add: Първи полети от Югозападния старт.
МнениеПубликувано на: Сря Мар 05, 2008 12:55 am 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 09, 2008 7:36 pm
Мнения: 23
Местоположение: Враца
Nothing is too heavy to those who have wings.

http://www.paraglidingforum.com/modules ... htID=30437


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 47 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов