Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 4:55 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Ноември 2004
МнениеПубликувано на: Пон Ное 08, 2004 12:43 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Днес времето в Бургас неочаквано беше слънчево и топло. Много ми се летеше следобед. Погледнах, че духа някакъв изток и към 4 се запътих към Морската градина. След половин час пристигнах. Духаше 3-4 м/с ИЮИ. Много гларуси се рееха на склона, което говореше за добра поддръжка. Дойде и Митко. Слънцето залезе. В 16:45 излетях. Започнах да се рея и да се наслаждавам на последния полет на Морската. През ноември все още тук не бях летял. На моменти вятърът си менеше посоката от чист И до ИЮИ и ИСИ. Наблюдавах "гаргите" и ги следвах (те най-добре усещат и най-малката промяна на вятъра и знаят къде прави най-добра поддръжка). Към 17:15 започна да се мръква и едновременно с това вятърът отслабна съвсем. След половин час реене кацнах на плажа доволен :D . Скатахме потъмно.

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Банево - 19.11.2004
МнениеПубликувано на: Пет Ное 19, 2004 9:08 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Днес, прекрасно слънчево време, идеално за летене, но вятърът беше силничък от ЮЗ. Решихме следобед да отидем на Банево и да си поиграем на земята малко с хварчилата. Югозападния вятър беше на пориви между 6 и 12 м/с. Потренирахме малко наземно и към 16 вятърът започна да отслабва. Когато стана таман, нарамих крилото и сбруята и се качих на най-източния учебен хълм (60м). Разпънах и излетях. Пореях се някой друга минута и кацнах, понеже се мръкваше. Скатахме почти потъмно и тръгнахме да се прибираме :-).

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Капраля
МнениеПубликувано на: Съб Ное 20, 2004 9:40 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Май 15, 2004 2:26 pm
Мнения: 392
Местоположение: Sofia
Вчера към обяд заедно с Мариан отидохме на Капраля (учебният хълм на Бистица) да видим и пробваме две учебни крила. Времето беше слънчево със слаб североизточен вятър, макар във височина да нахлуваше мощен фронт от запад. На хълма бяхме към 12,30 ч. само двамата, разпънахме и последователно разменяки си крилата ги вдигахме, кайтвахме и след около 20-30 мин. направихме по един тестващ полет. През цялото време вятъра беше 3-5 м/с. на обичайни слаби пориви, като само веднъж може би вдигна до 6-7м/с. След като кацнахме, там беше дошъл и Марин Славков, Мариан свали сбруята без да откопчава крилото от карабинерите и запраши към колата, а аз разкопчах карабинерите и свалих крилото и започнах да коментирам с Марин относно тестваните крила. В един момент Марин спомена че ротора на Витоша всеки момент ще пробие и че ние сме постъпили най-разумно с прекратяване на полетите и кайтванията, когато се изви мощна вихрушка от запад! За първи път всички попадахме в такова мини торнадо! Бяхме застанали зад най-високото дърво на поляната за кацане когато вятъра грабна от земята преди минута освободените от нас крила и с невероятна сила ги вдигна във въздуха на пет, шест метра височина и ги завъртя около нас във фуния с диаметър около 10 метра! Както казах по горе Мариан не беше разкачил сбруята и крилото, от което цялата тази конфугурация придружена от моето освободено крило се понесе около нас за около 30тина секунди доста впечатляващо. В центъра на фунията беше Петя, жената на Мариан бремена в осмият месец. Аз успях само да извикам "Пай се!" и хукнах към Петя за да я спасявам от летящата сбруя , докато другите не успяха да реагират въобще. За щастие фунията метна крилата и сбруята на страни и така с малко уплаха всичко се размина благополучно :lol: . Извод - при по лабилни атмосферни условия пребирайте по-бързо крилата където им е мястото :mrgreen: (за да няма:"Бау...")


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: 28.11.2004 - Тополица
МнениеПубликувано на: Пон Ное 29, 2004 1:31 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Днес на Тополица се събрахме аз, Венци, Одисей, Анелия, Игор с жена си и Начо. Прогнозата беше за запад, в най-добрия случай WSW. Като пристигнахме на старта, духаше 1-2м/с W. По-късно започна да усилва леко и да се поизправя посоката на вятъра. Започнахме да се приготвяме. Първи излетяха Игор (Nova Xyon) и Ухото (Gin Boomerang). Но вятърът все още беше слаб за склон и веднага "торпилираха" с -2м/с надолу. След това излетя Анелия (Sky Brontes). Видях че се позадържа на склона. Излетях и аз (Nova X-ray). Имах за задача да си прогоня новата (стара) Бенгелска сбруя Racer. Направихме няколко змейки по билото, но нещо поддръжката я нямаше никаква и ние също завършихме полета с "тухлиране" на поляната за кацане. Бях доволен от сбруята :-). Качихме се за втори полет. Вече ветреца беше станал към 4м/с, но лошото бе, че беше на пориви и пак малко кривичък (ЮЗ - ЗЮЗ). Пак излетяхме, подращихме наляво надясно, позакачихме някой друг балон и след десетина минутки пак долу. Към 3:30 се приготвихме за последен полет. Вече положението изглеждаше по-добре, почти постоянен ЮЗ. Излетя Одисей и започна да се рее на склона добре. Изкара се на около 30-40 м над старта. Излетях и аз. Започнах да се рея. Одисей се заигра в района на хижата, а аз ходех няляво надясно по склона. По-нависоко не вдигаше. След половин час летене той кацна на старта, а аз се насочих напред. Поиграх си и аз с някой друг балон и кацнах. Последна излетя Анелия. Накрая бяхме доволни от полетите, все пак беше добре за зимно летене :-)
Снимки от полетите може да видите на http://www.skynomad.com/forum/viewtopic.php?p=1260#1260

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 30, 2004 2:51 pm 
Бах ма,вие не спирате да летите бе :roll: Ще взема да се преместя в Бургас :?: :!:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Полети ноември.
МнениеПубликувано на: Вто Ное 30, 2004 4:48 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Ми то и ние не сме спряли и нямаме никаво намерение да спираме да летим ,ама нещо ни мързи да пишем.По миналата събота и неделя летяхме на Ново село. Миналата сряда вятъра беше 4-5м/сек запад ,летяхме към Исперихово. Тази събота се събрахме на баира на Ново село поне 10 човека от Пловдив, Асеновград и естествено ние от Пазарджик. Много яко реене му ударихме в посока Исперихово пак на западен вятър 4-6 м/сек. В неделя Пазарджишката агитка пак беше на Ново село, а Асеновградската на Добростан. Ние си направихме редовното реене, а вечерта разбрахме, че те летяли здраво на Добростан. Ръбовете работели, даже имало термики и направили полети от 30 мин до час и половина Пецана.
Снощи бяхме на гости в клуб Тангра Асеновград ,където Евгени показа снимки и малки филмчета от крос кънтрито в Индия. Има към 5000 снимки, та отмаахме доста до късно. Той е ошашавен и очарован от приключението, и условията за летене в предпланините на Хималаите, и твърдо е решен следващата година пак да ходи.
Та това са новините от нашенско. В събота и неделя твърдо ще летим ,а ако падне сгода и вятър през седмицата не изпускаме баира.
:idea: :wink:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов