Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 6:37 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Ех полети полети.....
МнениеПубликувано на: Сря Дек 29, 2004 6:29 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Честито ново крило! И аз чакам доставка от GIN, но съм си поръчал ZOOM.
В нашенско не летим вече втора седмица. Всеки ден мъгла с видимост от 10 до 30 м ,а от време на време и дъжд. Не става за летене, а и за ски не става, още няма достатъчно сняг.... Ще чакаме, какво друго да правим. Само ядем и дебелеем!

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Полети декември.
МнениеПубликувано на: Чет Дек 30, 2004 4:55 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Днес прекъснахме черната серия от не летене. Разкара облаците, изгря слънце и раздуха хубав запад. Организирахме се веднага. Претупахме за бързо новогодишните задачи и в 13 часа бяхме на Ново село, аз, Иван Тенчев, Пачо и Златин (начинаещ летател). Качихме се на баира, обаче вятъра се оказа 8-10 м/сек и на никой не му се рискуваше. Пътьом като се прибирахме към Пазарджик минахме през с.Синитево. Там има учебен баир,с около 60м денивелация. И там не можеше да се лети от върха, но от средата ставаше. Там вятъра беше запад, но 5-7м/сек. Направихме по няколко полета от 7 до 15 мин. за полет, което за 30 метра денивелация си е направо постижение.
Ако е рекъл Господ и утре ще летим, ако не, така ще закрием тази летателна година.

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 31, 2004 10:19 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юни 08, 2004 1:44 pm
Мнения: 335
Местоположение: Велико Търново
Име: Димитър Байчев
Днес ми се отдаде последна възможност да закрия летателната година. Денят започна не особено обещаващо - с мъгла, ниска облачност и краткотрайни превалявания, но късния следобед предостави прозорец в МТО обстановката, така че реших да прескоча до един местен старт, намиращ се до манастира над град Лясковец. Стартът не е особено окуражаващ, понеже завършва със скален гребен и гората е доста близо, но предимството му е, че почти всеки ден дава чело на периоди позволяващи благополучно излитане. Нямам обяснение за това явление, защото десет метра назад вятъра обръща дори гръб. Та разпънах крилото (Nova Xenon). За мое щастие още докато разпъна духна леко. Излитането ми не беше особено добре, така че(за кой ли път) пометох с крака дърветата под старта :lol: . По навик забих към басейна, намиращ се в подножието на манастира, но кой знае защо нямаше никой там :? :D :D . Приземих се във вилната зона до него без никакви последствия освен мокрото крило и с голяма усмивка. Макар, че пътя обратно ми се видя доста дълъг с тази раница съм много доволен от последния полет за тази година. Надявам се небето да е отпуснало възможност и на още някой да е закрил днес летателната си година. :D


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 21, 2005 2:19 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 8:01 pm
Мнения: 6
Местоположение: Plovdiv
ВладиЧ написа:
Едно от определенията за демокрация беше: " Можеш да правиш каквото си искаш, но без да пречиш на другите!"


Има един странен куриоз в главите на българските парапланеристи - мислят си че небето е тяхно!?
Които е ходил по другите европейски държави знае колко е натоварено въздушното пространство - инциденти няма! А в България всички големи места за летене са в забранени зони(вкл. Добростан), въпреки тоталната либса на летателни апарати.
Не знам какво е "демокрация" - знам какво е свобода!
Небето е едно а птици много...
ВладиЧ ти със сигурност пречиш на всички птици в района, но едва ли някога ще спреш да летиш заради това. А едва ли птиците ще спрат да летят, за да запазят крехкия ти душевен мир. Просто ще трябва да се научиш да летиш с тях.
За всеки има място в небето, но само сам тои може да го намери...

_________________
Orlin Dimov


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Благодарности!!
МнениеПубликувано на: Нед Яну 23, 2005 7:44 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Благодаря Орлине!
Много поетичен опус. Хареса ми.
Ще продължавам да търся мястото си под слънцето и в небето!

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов