Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 3:11 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Януари 2005
МнениеПубликувано на: Нед Яну 02, 2005 10:13 pm 
Новата 2005 започна добре. На Витановци беше много добре и на 01 и на 02. В Неделя на старта имаше около 15 крила. През целия ден с едно прекъсване от около час летяха маса народ. Доста хора направиха по повече от час-два. Времето беше пролетно, вятър в началото 2-4м/с, по късно 5-6м/с. Не беше зле като за начало на годината.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Шилото - 04.01.2005
МнениеПубликувано на: Вто Яну 04, 2005 9:45 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Днес беше ясно и слънчево, но духаше силен северозападен вятър. Въпреки това по обед с Митко решихме да отидем на Шилото с надеждата в следобедните часове вятърът да стихне или в най-лошия случай да си поиграем с крилото на някоя поляна. За всеки случай си взехме малко кренвирши и хляб да позамезим докато чакаме. Нарамихме раницата с X-ray-я и чантата с яденето и се запътихме към Шилото. Цялото небе беше в големи кумулуси, но с малката забележка, че се движеха като изтребители. Стигнахме към 3. На старта NW си беше много силен и решихме да намерим завет за огъня. Запалихме го, понапекохме кренвиршите и похапнахме хубаво. Към 4 установихме, че вятърът е паднал и е станал идеален. Прогнозите се збъднаха. Но докато разпъвах планера, вече започна да духа кривичко от ЗСЗ и на моменти чист З. При такъв крив вятър реших, че ако се опитам да излетя от най-горната част на хълма, най много да се забия в някой трънлив храст :roll: . Слязох малко по-надолу където беше стръмно и чисто. Вече слънцето беше се скрило и почти нищо не се виждаше. Вдигнах крилото, Митко ме побута малко и се вдигнах във въздуха :lol: . Излязох напред, поддръжката ме издигна добре, но реших, че за склоново реене е малко опастно (тъмно и крив вятър). Тръгнах на крабинг и започнах да се оглеждам за чисто място за кацане. По стълбовете се ориентирах къде са жиците до пътя и точно до него кацнах на малка полянка. Скатавах по тъмно. Като дойде Митко направихме няколко снимки и доволни от деня тръгнахме да се прибираме :D . Направих си първия полет за годината :o ! Снимки от деня - http://www.skynomad.com/forum/viewtopic.php?p=1389#1389

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Шилото - 05.06.2005
МнениеПубликувано на: Чет Яну 06, 2005 2:29 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Днес отново духаше северозапад и с Митака решихме пак да отидем на Шилото да пореем. Денят беше много топъл (t*-16-17*C), слънчев и с умерен вятър от NW за разлика от вчера. Над града имаше огромни и много яки лещаци. Кам 16:00 пристигнахме на старта. Точно тогава ветрецът поусили и решихме да поизчакаме. Не след дълго вече духаше идеално и в 16:30 излетях. Започнах да се рея мазно на склона. Митака долу се подготвяше за старт и правеше малко снимки. Поддръжката беше добра и се реех на около 60-70м над старта. По едно време излетя и Димитър. След половин час летене започнах да стържа по склона и кацнах. След мен кацна и Mитко. Останахме доволни от този прекрасен януарски ден :D . Снимки от полета - http://www.skynomad.com/forum/viewtopic.php?p=1389#1389

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Мадара
МнениеПубликувано на: Вто Яну 11, 2005 11:17 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Мадара - 08, 09, 11.01.2005
Съботата си беше пролетен ден - топло, ясно, слънчево, със слаб западен вятър. Летеше се основно на балони, тесни със сила до около +3. По-късно обърна З/ЮЗ и отслабна. Доста крила се събраха на склона и закономерно един след друг се давеха докато останаха само двама. Час - два по-късно условията са умрели и на слабия ЮЗ е ставало само за парашутни. Аз лично останах доволен.

Неделя - голяма манифестация! Толкова хора на СЗ старт не бях виждал от както се помня. Над 50 човека. Шуменската група (както винаги) го дадохме по-шефски и дойдохме точно когато условията рязко са се подобрили. Преди това варненци са направили по над час полети. Вятърът беше запад около 5 м/сек със силни термични пориви, като последните създаваха проблеми при избитане на по-леките за крилата си пилоти. Облачност липсваше, ясно, слънчево и топло (16градуса). Балоните за разлика от предния ден ставаха за въртене и бяха по-силни и по-постоянни. Вадехме се до над 800 м.н.в. По-късно вятърът рязко засили и започна да ни издухва. Един по един изпокацахме на платото. Докато на почти пълен спид си гледах gps-а, за да разбера тия 4 км/час назад ли са или напред, един от пилотите под мен беше напрвил уши. При излизането нещо не се получи и крилото се срина. Беше в горната част на роторната зона и пропадаше главоломно като отгоре формата на крилото наподобаваше подкова с краищата насочени напред. Стреснах се, защото въпреки адекватните реакции на пилота - нищо не се получаваше и удара със земята можеше и да с тежки последици. Слава богу, метри преди това, къполът се напълни, а протектора на сбруята пое останалата част от натрупаната кинетична енергия. Всичко се размина благополучно. Като видахме какво ни предстои - избягахме максимално назад (не че можехме да мръднем и метър напред, де). С това приключи летателния ден.

Вторник - с Енчо и брат му се качихме на Мадара. Слаб З и балони, ясно, безоблачно и топло. Излетяхме почти едновременно. Вдиганията бяха много тесни и с много добре изразено ядро (до+3). Вариото ми показваше З/ЮЗ 11 км/час и двамата се движехме като във вица за албанската подводница. Енчо започна да затъва, а аз се пробвах да центрирам едно от ядрата. Толкова тясно не бях въртял досега. Получи се. Вдиганията бяха силни, но пропадането при толкова тесен кръг беше също зверско и катерех с не повече от +1 средно. Енчо се удави бързо и побърза да се качи за втори опит. След половин час вятърът почти спря, балоните намаляха. Застъргах яко, но без резултат - майката земя ме зовеше. Докато скътавах забелязах, че отново подухва, но от юг. Час по-късно в Шумен духаше слаб Ю/ЮИ, но не ставаше за реене.

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Тополица - 10.01.2005
МнениеПубликувано на: Пет Яну 14, 2005 12:37 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Поредицата от топли и слънчеви дни си каза думата. В понеделник Венци и Игор са ходили на Тополица. В ниското е духал слаб юг, но на старта вятърът е бил от север 1-2 метра. На моменти е затихвал и тогава с доста бягане Ухото (Gin Boomerang) е успял да излети. Около ниските баирчета преди поляната за кацане, с обрани тримери на крилото, успява да завърти доста тясна половинка и така с голяма мъка се изважда. Нагоре работата вече е станала добре и Венци е отпуснал тримерите. Над старта времето е било много тихо, с мазни и хубави термики до +4,5 м/с. Ухото успява да се извади на 1126 м. Ходил е до края на с.Карагеоргиево и се е върнал обратно до поляната за кацане. И в двете посоки на спид се е движел с между 49-52 км/ч. Въобще е бил много як ден за летене!

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Шилото - 23.01.2005
МнениеПубликувано на: Пон Яну 24, 2005 1:29 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
В неделя духаше силен северозападен вятър, но въпреки това отидохме на старта. Към 17:15 вятърът поспадна и аз (Gin Nomad) излетях. След 15 мин. излетя и Анелия (Sky Brontes). Поддръжката беше много добра. Вдигахме се до към 70-80м над старта. След половин час реене се стъмни и кацнахме.

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов