Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Апр 23, 2024 10:52 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Летене около Тетевен
МнениеПубликувано на: Вто Мар 24, 2009 7:49 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Утре отивам по работа в Тетевен и мисля да полетя из района следващите дни с приятели.
Едва ли ще се впускам в приключения, защото ще съм с малкия, но който иска може да се включи.
След фронта ще има слаби-умерени западни ветрове и ще пробваме баира над ВПД Рибарица и Червен над Тетевен.

Някой знае ли телефона на Станчо (HAWK) от Тетевен?

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: !
МнениеПубликувано на: Вто Мар 24, 2009 9:23 am 
Offline

Регистриран на: Чет Май 03, 2007 2:07 pm
Мнения: 25
:arrow:

_________________
Airwave XXX M yellow-white


Последна промяна AirwaveXXX на Вто Апр 12, 2011 11:56 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 24, 2009 6:35 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 29, 2004 5:06 pm
Мнения: 32
Ники радвам се ,че ще идваш по родния край апа и азе да видя нещо летящо по- голямо от герак Аз съм на работа аама веяер може да пием по ракия некъде ако има нещо за помощ заповядай. А за летенето в района умната.Сашо-0878771680


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 28, 2009 2:40 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Тръгнахме в 5 сутринта за Тетевен през Златишкия проход. Бързахме заради прогнозата за идващия от запад фронт. Като почнахме да качваме прохода почна да вали сняг, но въпреки летните си гуми не се притеснявах, защото изваляването бе от орографския облак над планината, който от време на време се разкъсваше и ни показваше билото на планината.
Към 7 стигнахме в Тетевен, към 12 наследих около 1 декар гора и после се запътихме с другаря Балабанов да разгледаме Рибарица и Костина.
Привечер се върнахме в града и се обадихме на Цура да ни даде ключа за апартамента на Станчо. Преди това прочетох съобщението с инструкции за апартамента и най-вече относно зачислената му сиамска котка - "внимавайте с нея - не я милвайте че ще ви захапе и одраска... без резки движения ... сама си отваря вратите"

Първоначално се уплашихме от котката, но като дойде Сашо и се раздумахме и забравихме за опасността.
Тетевен е град на мечтатели. Основно занимание е алкохолния туризъм. Не съм пияч, но заради ракията или чистия въздух ми се отвори глътка с дълга весела фаза без характерното бързо напиване и главоболие сутринта 8)

После си легнахме, като затворихме котката в коридора, но в 2:37 не издържахме на мяукането и я залостихме в банята...

На сутринта се разходихме из центъра, после отскочихме до Гложенския манастир и към обед поехме към Червен за летене.
Преди село Бабинци поех по екопътеката "Пътя към Слънцето", която бе толкова екологична че се сля с природата и я изгубих. Последва час и половина провиране из шубраци и газене на сняг. Псувах наум (за да си пестя дъха) и то тихо (за да не ме чуе съдбата). Спомних си думите на Сашо че като се качиш горе едва ли ще искаш да се връщаш наобратно...
Мисля че в тоя сняг пътя по билото от Бабинци е по-лесен. Там предполагам могат да се наемат коне.

Върха се оказа приятна полянка с различни изложения. Вятъра подухваше от различни посоки - високите облаци бяха изчезнали - явно бе вече термично.
Излетях на юг и почти веднага напипах дежурната термика. При редовно летене в бъдеще трябва да се очисти площадка на З-ЮЗ право в дежурната термика, щото излитането на юг може да е в ротора на скалите и дежурната термика при З вятър (какъвто мисля че често духа там по протежението на долината).
Не след дълго се набрах на около 500 метра над старта и се разходих посока Гложене. Можех добре да пообиколя района, но бях забравил да дам на другаря Балабанов инструкции за работа с Орлинчо и още мръзнех от студ.
Върнах се към Тетевен и кацнах на стадиона.

Фотосесията се оказа сполучлива:

http://forum.skynomad.net/gallery/thumb ... =1&sort=da
...

Благодаря на Станчо, Сашо и всички знайни и незнайни летящи из района. В зората на парапланеризма Тетевен бе използван за учебни полети , но летенето там си е за опитни пилоти (добре че не се състоя курса на който се бях записал навремето :twisted:).

Ако не бях летял в Тетевен и аз щях да бъда чужденец на майка България :D

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 28, 2009 10:29 am 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 06, 2006 8:46 am
Мнения: 153
Местоположение: Тетевен
Здравей Ники,надявам се,че сте се чувствали "като у дома си" в нас.Относно котката,мисля ,че спокойно може да се нарече-"котка питбул",но тя всъщност е мноо кротка-само да не я пипате :wink: Мяукала е,щото мноо време не е имал никой при нея и при вида на хора е търсила внимание.За снимките нямам думи,разби ме направо...Знаех,че Тетевен е красиво място,бил съм къде ли не в района,но друга е гледката от птичи поглед.Всяка част от България е уникална за себе си,радвам се,че ти за втори път показваш в снимки това място.Надявам се,че с помоща на останалите приятели и съмишленици,ще направим стартовете в Тетевен и района по-достъпни и по-чисти.
Успех на всички летящи!

"И се привардувайте..."
Станчо Станчев-0889591384

_________________
TETEVEN PARAGLIDING TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 29, 2009 1:07 am 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 11:52 pm
Мнения: 368
Местоположение: Пловдив
Име: Димитър Димитранов
Страхотни снимки Ники, респект, но и Вазов е прав с думите си. Аз лично съм щаслив че съм се родил в България. Само гранд каньон кадето нямаме, па и за какво ни е :D

_________________
"Най големия грях, е да пазиш щастието само за себе си" Димитър Димитранов Пловдив Skype: Dikitar73 Тел.0884427483


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 29, 2009 7:51 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 1:21 pm
Мнения: 140
Местоположение: Varna
Имаме :) До село Емен,Търновско.Който не е ходил да го посети


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 30, 2009 2:38 am 
Offline

Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 4:16 am
Мнения: 108
Местоположение: Melbourne
Respekt kam TVORECA za prorodnite krasoti i na teb Niki za tova 4e si ulovil momenta i spodelil s nas :D

_________________
FACE YOUR FEARS, FLY YOUR DREAMS!
Илин Илинов - Gin "Carerra"; Niviuk Peak 5
Gin Genie light; Skywalk Range Air


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов