Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 10:09 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Полети февруари 2005 г.
МнениеПубликувано на: Сря Фев 02, 2005 5:20 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
02.02 2005г.
Най-напред- ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ПИЧОВЕ, КОИТО ЛЕТЯТ И ЛОВЯТ НЕБЕСНИЯ ДЪХ!!

Днес на светлият мъжки празник решихме, че след повече от две седмици нелетене, най-после става и потеглихме към баира. Аз ( все още с Озон Октан) и Пачо (Спас Бояджиев) с Паратеч П60. Около 11.30 се качихме на триангулачната точка на върха на баира между Ново Село и Исперихово. Вятъра беше 7-8м/сек от запад и това определи посоката на полета към Исперихово. Времето беше студено +2 С градуса, плътна облачност и тънка снежна покривка. Излетяхме без проблеми въпреки граничният вятър и започнахме да реем. Направихме по един час във въздуха. Аз пет пъти се набирах от 80, до 100 метра над старта, Пачо и той поне три пъти. Към 13,15 вятъра отслабна, започна да прехвърча сняг и ние се понесохме към поляната за кацане. За нас това е рекорден полет по време на този баир с денивелация около 220 метра. Докато се приберем до Пазарджик здраво заваля сняг. Днес имаме два повода да се черпим. Празника и рекорда.

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Българово - 09.02.2005
МнениеПубликувано на: Чет Фев 10, 2005 12:30 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Днес духаше NNW и решихме да отидем на Българово. Първи литна Венци със Фивъра. Полетя малко, подруса го на моменти и кацна на старта. Оказа се доста турболентно на места. Вятърът взе да поусилва и беше на пориви от 2 до 7 м/с. С малко чужда помощ литнах и аз. Пореях се някой друга минута, посъбрах малко адреналин и кацнах на старта. И на мен ми се стори друсачка. Решихме да поизчакаме да постихне вятъра, но той наопъки се усили. След час чакане задуха по-слабо и Одисей литна. Поразклати го на моменти, но поддръжката беше станала добра и се вдигна на 50м над старта. Но издържа само 10 минути на студа и "принудително" кацна. И аз взех да се приготвям за 2-ри полет, но вятърът се усили и стана гаден на мощни пулсации до 10м/с. При опита за излитане ме стрелна в склона и се отказахме от други опити. Докато скатавахме засили още повече. Но въпреки всичко, останахме доволни от деня. Все пак не бяхме летели от 2 седмици :roll: и вече се побърквахме от стоене вкъщи заради студовете :D . Снимки от деня тук и тук .

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Тополица - 11.02.2005
МнениеПубликувано на: Съб Фев 12, 2005 3:42 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
В петък аз и Одисей решихме да отидем на Тополица. Духаше югозапад. По серпентините към старта Москвича стигна до някъде и се наложи да продължим пеш :lol: . На места по пътя имаше заледени и заснежени участъци. Към 3 се качихме на старта. Беше топло - към 5 градуса, слънчево. Имаше термичен вятър с максимални пориви до 4 м/с. Първи излетя Одисей (Sky Brontes), след него и аз (Gin Nomad). Понеже вятърът беше на пориви, нямаше възможност кой знай колко да се задържим на склона. Трънгнахме на запад. Одисей се заигра с разни балончета до хижата на БДЖ, а аз над хижа "Здравец". Обикаляхме по ребрата наляво надясно, постъргахме на места. По едно време един мощен балон ме вдигня рязко с 30 метра. Лошото беше, че бях близо до дърветата и нямаше възможност да го завъртя. Полетяхме така десетина минути и се запътихме да кацаме. Снимки от полета: 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 .

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Банево - 13.02.2005
МнениеПубликувано на: Нед Фев 13, 2005 10:33 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Днес имаше стабилен преност от SW и отидохме на Банево. Като стигнахме стрелбището се запътихме към SW склон. Времето беше мрачно с вятър 4-5м/с. Първи излетя Одисей, след него и аз. Имаше добра поддръжка. Така полетяхме десетина минути кацнахме, защото неочаквано вятърът падна. След като се качихме, излетяха Анелия и Димитър. Накрая, за да не свалям крилото пеш, литнах и аз. Скатахме и към Бургас. Снимки 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 .

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 21, 2005 8:48 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
След като в събота пусна гювеч от малко слънчеви петна и термики, неделята се оформи класически термичен ден - кумулусите и термиките бяха по местата си. Базата първо закриваше старта, но после се вдигна с няколко стотин метра нагоре. Излетях с възел във вървите и набрах височина да направя малко фокуси да го изчистя. В облака по едно време ме хвана шубе да не се забия в планината щото другия краи на облаците опираше о планината. По едно прозря парченце сняг и веднага се насвирих в спирала да снижа и възстановя визуалния контакт с земята. По нататак подкарах класически - дълги термики и макс. качвания до 4-5 м/с. Беше мазно и почти спокойно. Имам яки ръкавици и не ми пукаше от студа, докато другите отидоха да кацат заради него. Към средата на Равнец забелязах че засенчването в долината към Сопот бавно пълзи към Карлово и няма шанс за скорошно отсенчване та понеже бях без пари и телефон реших да се върна. 1-2 часа по късно засенчването изчезна а пред планината се наредиха високи кумулуси, което подсказа че деня е ставал за дълъга задача отиване и връщане.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 21, 2005 9:36 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Вчера летяхме на Добростан. Събрахме се над 10 летящи от Пловдив, Асеновград и Пазарджик. Вятъра беше слаб до 1м/сек от изток североизток. На старта имаше 30 см сняг та излитането не беше много лесно , но се справихме с повече бягане и ровене. Имаше леки кумулуси и от време на време засенчваше. Бяха тръгнали някакви термики, но все още малко на брой, къси и слаби. Вдигания повече от +2,5 нямаше, но въпреки това станаха хубави полети. Аз направих трети полет с новото крило ZOOM на GIN GLIDERS. Определено е по-бързо и с по-високо качество на летене от OZONЕ OCTANE с който летях до сега, но не реагира толкова бързо и директно на управленията както Озона. Но това също май е добре , защото Озона беше малко свръх чувствителен на управленията. ZOOM-а е крос кънтри крило, а модела на OZONE е акро крило, което определя и някои от разликите между тях. Надявам се да направя много дълги и високи полети с новото крило.

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Петъчна одисея!
МнениеПубликувано на: Пет Фев 25, 2005 7:21 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Днес качихме крилата и екипировката и тръгнахме да летим. Качихме се на триангулачната точка на баира между Ново село и Исперихово, но се оказа че няма вятър. Обадихме се на Ники Йотов и на Иван от Сопот, които споделиха че на Беклемето има преспи и няма да се качим на старта, а в Сопот има ниска облачност и може би горе духа юг, а може би запад. Тръгнахме към Калоян. В Марково се оказа, че там вятъра е от изток, който не е най-удачният за полет от Калоян. Тръгнахме към Добростан, след Асеновград. От селото до старта има около километър баир, с 30 см сняг по черен път. Джипа ми успешно се справи с задачата и към 13,30 бяхме на върха. Разчитахме на вятър от севериозток но уви. Вятъра се оказа 3-4 м/сек от югоизток, което се пада малко гръб за този старт, и освен това имаше много ниска облачност, която плътно закриваше долината под нас. Тръгнахме обратно. Мъглата ни държа почти до Пловдив. Тъкмо го подминавахме и Петьо се обади от баира при Ново село, че там духа хубав изток и ще се лети. Качихме се пак на същият баир от който тръгнахме сутринта. Беше вече 14.40 часа , вятъра беше 6-8м/сек от изток с плътна много ниска облачност. Разпънахме и излетяхме. Аз с Gin Gliders - Zoom, Пачо с Paratech P60, Петьо с Firebird- Hornet SP, и Антон с Gin Gliders- Oazis. Всички направиха по над половин час реене, а аз понеже излетях втори, а кацнах последен успях да направя 46 мин. По едно време се вдигнах над 500м НВ и се забих в базата, толкова ниско беше мътилката. Вятъра пак отслабна и доволни потеглихме към къщи. Така завърши днешната одисея.

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 26, 2005 11:28 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
26.02.2005 - Шумен

Днес условията на Шумен бяха перфектни, но в много кратък времеви интервал. Сутриннта беше мъгливо и облачно, след 10 часа започна да разкъсва и към 11 напече. Появи се слеб Ю-ЮИ и с Цецо (Swing Arcus) се качихме на платото. Няколко орлета въртяха дежурната термика пред кулата с голямо настървение. Качванията си ги биваше, определено нямаше да скучаем. 15 -ина минути преди 12 часа вече бяхме във въздуха. Вятърът - Ю-ЮИ от 7 до 15 км/час, кумулуси над платото, чисто в равнината.Балони имаше навсякъде, термиките - тесни и силни. Вадехме се без проблеми и след 15 минути ударихме
базата - 975 м.н.в. Пуснахме към равнината, но нямаше добра поддръжка и се върнахме над платото. Там кумулусите станаха доста
тъмни и се появеха зверски качвания (имах отчетено +8,7).
Към 1 пристигна Енчо (Free-X Spiar) и побърза да излети. Кумулусите се сляха, потъмняха и заснечиха изцяло. Побързахме да кацнем и не сгрешихме, защото 10-ина минути по-късно на страта обърна слаб гръб. Интересното беше, че Енчо продължи да стърже и на момнти дори се вадеше на 2 кули височина. Пристигнаха и другите от шуменската агитка, но времето съвсем се скапа и бързо охлади ентусиазма им. Ударихме по един лаф и се прибрахме. Към 3 часа вече валеше.

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Морската градина на Бургас - 25.02.2005
МнениеПубликувано на: Нед Фев 27, 2005 12:32 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Вчера духаше изток и реших да отида на Морската. Към 2:30 вече бях на старта. Вятърът беше със сила 4 м/с. В 14:55 излетях. Издигнах се веднага и установих, че има голям градиент на вятъра - силата му беше към 9-10 м/с, както и наличието на южна съставка. Наложи се да понатискам спида. След десетина минути се появиха Одисей, Анелия и Никола. Вятърът започна да се поизправя. Отпуснах тримерите на Номада и така летях само на тримувана скорост. Излетя и Одисей, но започна да го връща, така че се държеше в ниското на склона. Летяхме на около 40-50м над старта. След повече от час реене реших, че ми стига толкова за днес. Направих "уши" и кацнах. След малко се приземи и Одисей. По-късно излетяха Никола и Анелия, като полетяха около 15 мин. Така приключи първият ми полет на Морската градина за тази година :) .

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов