Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 5:15 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 22, 2009 9:40 am 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:10 pm
Мнения: 497
Местоположение: Varna
мале как си се засилил тези дни човече :)
бая си се нахъсал след кофти периода
бравус

_________________
Ozone Mantra M6
Element Air4+


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 22, 2009 9:45 am 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 31, 2007 6:05 pm
Мнения: 223
Местоположение: Шумен
Име: Станислав Велчев
Браво, браво! Боне, след тея мъки в събота май няма да те видим да летиш затворен маршрут близките месеци :D
Последната снимка, кефи много :lol:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 22, 2009 1:40 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Боне, снимките са супер! Даже си се въртял и снимал над мойто село :D

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: 23.07
МнениеПубликувано на: Чет Юли 23, 2009 7:50 pm 
Днес на Боровец беше уникален ден, честито на Зеро, Тео и Юли които си подобриха височинните рекорди-над 3500 м. Мноого часове над Мусала и района. Погледнах, че имам от 3 часа летене- повече от час над 3000 м. Тео пусна от Южната страна на Рила към Юндула и се върна. Ваденето беше лесно със страхотни термики. С лекота се прелиташе от връх на връх.
Утре отново!

http://vimeo.com/5737163


Последна промяна Милен на Пет Юли 24, 2009 5:40 am, променена общо 3 пъти

Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 23, 2009 11:17 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
На Шумен също се летя, но много измъчено с хиляди клизми.
Все пак отлична тренировка за слаби условия.
Мазохизма беше тотален. Май с Боне издържахме най-много. :lol:
Аз лично успях да си подобря рекорда за най-бавен прелет в една посока. :D

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Мусала
МнениеПубликувано на: Пет Юли 24, 2009 5:34 am 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 5:21 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Ето и клипче от летенето над Мусала :) http://www.youtube.com/watch?v=YPs9n1aU5vk


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 24, 2009 8:12 am 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 25, 2006 3:52 pm
Мнения: 8
Местоположение: Варна
Скрихте ми шапката с това клипче!
Старта къде се намира? Направо от Ястребец ли се излита?
Къде кацахте? Може ли да се стигне на глайд до Боровец при слаби условия?
Невероятна красота! Докато и аз не пробвам няма да мирясям!

_________________
________
Gin Rebel


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 24, 2009 9:41 am 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 5:21 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Стартът се намира под горна станция на лифта - слиза се 10-на минути по пистата на Ястребец и се излита от една чучка вдясно от нея. Стартът е идеален, със северно изложение, на глайд се стига до Боровец, но за предпочитане е кацане около Бели Искър, където има по-широки поляни без жици, влекове, лифтове и хотели.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 24, 2009 11:12 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
И днес даде летене, да не повярваш
http://picasaweb.google.com/bon4oplan/24072009#


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 26, 2009 12:34 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 7:30 pm
Мнения: 73
Местоположение: Асеновград
http://www.paraglidingforum.com/leonardo/flight/232799

_________________
Поздрави от клуб "Тангра"-Асеновград


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 26, 2009 6:08 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 06, 2006 8:46 am
Мнения: 153
Местоположение: Тетевен
В събота,след малко освежителни ремонти по базата ни на х.Вежен,аз и Сашо решихме да се качим до върха за по един полет.По пътеката нагоре ни се разказа играта от жегата.Вятъра беше С,на леки пориви.Излетяхме към 17'00.Аз се набрах над върха на 2689мнв(вр.Вежен-2198мнв),а Сашо без варио въртеше над хижата около 1'30мин.Нямаше кацане,направих разходки на изток и на запад по билото.След 2 часа летене,кацнах на поляната до хижата,ето малко снимки:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

_________________
TETEVEN PARAGLIDING TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 26, 2009 6:16 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
еее пецане .. кацнали сме на едно и също място, и си ме бил с няколко километра :-)
http://www.paraglidingforum.com/leonardo/flight/232840

_________________
телефони : 0886 216 096, 0888 433 126
Axis Venus 4 - woody valley x alps
Axis Sirius II tandem


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 26, 2009 7:03 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 6:19 pm
Мнения: 62
Местоположение: Варна, Сливен
Име: Михаил Златев
Е завиждам ви, благородно де. Вчера беше прекарасен ден. И аз исках да пусна към Сливен, ама колегите ме чакаха и от 2500 със сълзи на очи въртях низходящи до рибната кръчма след Карлово.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ...
МнениеПубликувано на: Нед Юли 26, 2009 8:25 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1184
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Еххх Magic Place - SOPOT! :)

Ицо явно е скромен затова аз ще бъда по многословен :D .

Петък
Петък по-обед решихме със Светльо да тръгнем към СОПОТ, примамени от прогнозите за Събота. Натоварихме се и тръгнахме, приближаваме, а във въздуха няма крила - хммм лошо. По пътя за лифта зърнахме няколко човека, но като цяло малко и всички вървят надолу. Качваме се на лифта, а горе севера прави от крилата на старта ролца, поседяхме, попекохме се и пак си слязохме с лифта (нещо което не бяхме правили отдавна).

Събота
През ноща катабатичния вятър почти липсваше, беше горещо и ясно, започнахме да се чудим дали деня пак няма да е прегрял. Сутринта южняка позакъсня с около час, хапнахме, пихме кафе и леко скептично настроени се качихме на лифта. Горе - топло с готин южен вятър и малки пухчета над старта с база около 3000 движещи се с прилична скорост от Север. Приготвихме се, а Светльо вика "Аз правя един бърз полет и отивам да взема делтата".
Излитам аз и след кратко въртене пред старта захапвам първата хубава термика и отивам на естествения климатик на 2500. Там се помотах малко и реших да тествам още една термика преди да пусна нанякъде, след 2000 термиката естествено лягаше на Юг, но като цяло условията бяха добри. Обърнах се към Равнец и реших че днес няма да бързам, още повече че на трим се движех по вяътра с 50-55 (основната компонента беше от север-северозапад). До средата на равнец стигнах на глайд, и започнах да пълзя по терена и да се радвам на зеленината, не след дълго бях на края на равнец и реших че ако ще продължавам трябва да се вадя, отидох над една издатина и хванах сладко качване, след радрусването от северният вятър започнах да набивам към Джендема защото всичко което хранеше облаците над Равнец явно идваше от там. След няколко леки качвания и дълго любуване на Райското пръскало стигнах отново 2600 и реших че е време да ходя на Триглав, пуснах на там и ми се стъжни, толкова не бях затъвал по пътя към Тъжа, по средата на пътя обаче дойде спасението - облак от лястовици носещи се отдолу нагоре право към мен, отново на климатика на 2600 и от там започна истинско возене. Пред планината се беше оразувала красива улица от пухкави кумлусчета, реших че нямам работа в равнината и се залепих на конвергентанта зона в планината - право напред с +0,5 до + 1. След леко раздрусване в ротора пред Триглав нещо се заплеснах в разглеждане на равнината и пак бях слязъл нисичко над терена, минах пред верандата на една вила а хората в нея ми се сториха леко изненадани :). Последва кратък епизод на стъргане по терена и след изваждане на Куруджа возенето продължи. Докато се вадех Светльо ме настигна от някъде, явно се беше отказал да взема делтата, тогава обаче разбрах че летя бавно :). Тъй като си мислех че в равнината не става, принудително натисках към билото на планината, летях напречно на вятъра с ниска скорост и това ми губеше време, по късно разбрах че Ицо ме е минал през равнината и е нямало проблеми. Разстоянието от Шипка до Мъглиж беше чиста проба возене с елементи на въртене мазно, бързо и относително лесно.
На Мъглиж вече беше към 16:30, аз бях на около 70-тия километър и чак тогава нещо ми прещрака че всъщност днес могат да се правят километри :). Стегнах се малко и минах в режим на обмисляне и летене на тримери + спийд. Навсякъде под облаците вдигаше добре, но циклите бяха започнали да стават все по дълги. Натисках към планината на пуснати тримери и спийд, но започна да ни посреща Североизточен вятър. На яз. Жребчево настигнах Ники Yahoooo-то който беше излетял от Бузлуджа, в далечината зърнах още някого, по-късно рабрах че е Пецана. Ники вървеше много добре, настигах го , но той вървеше с около 2 минути преднина в условията, и хващаше начаото на циклите, а аз само опашките. Преди Гурково улицата се разделяше на две -едната част оставаше в планината другата (по-рехава) беше в равнината, избрах отново планината. Тъкмо подминах Гурково и цялата улица просто изчезна, имах височина и слаби качвания от време на време, но ми стана ясно че нещата отиват на към финален глайд. От горите под мен се носеше най-силният аромат на бор който съм усещал. Возейки се на последните издихания за деня подминах Твърдица и започнах да си смятам нужният глайд да стигна Шивачево, по мой сметки щях да го стигна без проблеми, стигнах го и кривнах по посока магистралата да си спестя малко ходене, бях слязъл на 400 метра над терена и влязох в горещия приземен слой, обширните ниви грееха като реотани и ми позволиха да направя дъъълъг пронизващ глайд - красив завършек на красив полет.

XC Contest
Leonardo

Малко ме хвана яд че не бях бързал като разбрах че Сливен е само на 1-2 термики път, но нищо аз съм повече от щастлив.
Хванах едно дървено такси с една конска сила и се добрах до магистралата :D .
Хиляди благодарности на Ицо, Юли и Юли :) за прибирането.
В крайна сметка 3-ма човека с по над 100 и много весели лица :).
Аз успях да си подобря личните рекорди за прелет и време. Честито и на Ицо, нека пусне филмчетата и снимките.

И така още един прекрасен ден на СОПОТ! Красиво, весело, ползотворно, мега яко - СУПЕР :D .

Денс се събудих с леко скъсана от вятъра палатка и се прибрахме рано рано. Нека видим как ще е през седмицата след този фронт. :)

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 28, 2009 7:18 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Отчетох се днес на Добростан. Излетях късно в 15 часа и след час и половина, много спокойно, и релаксиращо летене, прелетях над Асеновград, минах край Пловдив и кацнах пред Брестовица. :) Броячът ми отчете 46 км. Термики до +3,8. База 1850м нмв. Бива. :D :D

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов