Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 10:58 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 10, 2009 6:58 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2009/12:12

Зимата свърши :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 13, 2009 8:19 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Днес въпреки неблагоприятните прогнози на НОАА Добростан пусна гювеч. :wink: Олаби жилата и ни пусна да полетим. :lol: Вятър И, СИ 3-4 м/сек, кумулуси и облачни улици. База 2150 м нмв. На 2200 вече бях в облаците. :wink: Летяхме цял след обяд и много пъти кацахме по старта. Имаше термики до +5 и +6 под облаците. Във височина вятърът беше северен и все ни отнасяше в посока към Кръстова гора. Ама никой не събра сили и смелост, да се прекръсти три пъти, и да се забие в Родопите с евентуална атака на Българо-Гръцката граница. :roll: Не знам, сигурно, щото беше 13-ти... :roll: Обаче пък направихме много FAI триъгълници със страна поне 800 м и хипотенуза поне 1,3 км... :lol: :lol:
Към 16 часа взе да утихва и се ориентирахме зa последно кацане. :)
Който не дойде да лети днес на Добростан пропусна много яко летене! :wink:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 14, 2009 11:38 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Днес си подобрих рекорда за сенчест прелет.
80 км, от които първите 5 на слънце, останалите на плътна сянка.

В тая връзка се сетих, че Ники беше отворил дума за нощни прелети.
Ми така де, щом на сянка може, трябва да се пробва и през нощта. :lol:

Траклог и лакърдийки на http://forums.shumen-xc.org/index.php?showtopic=1309

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 16, 2009 8:51 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Малко летене около Сопот в мътилката днеска. Не успя да гръмне, но преръси.

http://forum.skynomad.net/gallery/thumb ... p?album=98

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 16, 2009 9:48 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
Хубави снимки, Ники
При мен днес мъката и кефа бяха в хармония, ........но накрая кефа надделя.Няма да обяснявам какво изпитва човек по време на, и след такъв полет.

http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2009/09:41


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 18, 2009 1:17 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 8:17 pm
Мнения: 82
Темата е за Маняна но и тук става :)
Ден-Сряда 16,запушено ама ми се лети та знае ли се.Качихме се и след всички приготовления се излетя.От старта в базата,малко въртене в облаците и огромен кеф. след цялото това нелетателно време последните дни направо бях в екстаз и като се замисля че идва зима и ми става едно... Бях решил да се разходя до Равнец и да се върна но не стана.Върнах се отново към старта и там се помотах и докато се чудех какво да правя изведнъж видях под мен да върти една Омега и да ме доближава беше Ники с фотоапарат в ръка и гледам че резулатът вече е качен в галерията :–)
Повъртяхме заедно и се любувахме на приказната гледка на фона на облаците,изведнъж го попитах какво ще правим и тъй като летяхме достатъчно близо нямаше нужда от станция за да се разберем.Ники предложи кацане на Дерменка понеже имало хубава боб чорба ,и така се запътихме натам.Понеже стигнахме малко ниско се наложи кацане леко по вятъра в едни клекове но всичко беше ОК.Аз имах късмета да разваля спокойствието на един заек който буквално ми беше в краката и му дойдох като от небето та горкия докато си намери място от което да излезе и да побегне успя и мен да поизплаши но после много се смяхме.Отидохме до хижата и хапнахме доста набързо понеже имаше вероятност вятъра да обърне а и небето много почерня.Излетяхме отново без никакъв проблем а връщането беше леко срещу вятъра с приятни качвания +4,+5 като на моменти препръскваше.Стигнахме до Сопот почти без да въртим и малко след като кацнахме заваля дъжд.После след като събрахме,отидохме до вилата,където си поприказвахме и обсъдихме този приятен ден и за двамата.щастлив съм че го споделих с теб Ники и ти благодаря за готините снимки и се надявам скоро пак да го повторим :arrow:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 18, 2009 2:24 pm 
Yuli написа:
Отидохме до хижата и хапнахме доста набързо понеже имаше вероятност вятъра да обърне а и небето много почерня.


ей това не ми харесва в летенето-не може човек да хапне спокойно ;)


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 20, 2009 10:35 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:10 pm
Мнения: 497
Местоположение: Varna
Въх тоя лудия калитко късметлиев пак кьоравото натресе хахаха
Ей голдена е Злааатеен, златен !!! :)
Криминално вадене но пък с дузина орли за компания и после куучи студ чак крилото вибрираше от треперенето ми
иначе адски приятни условия
естествено шамаджията после кацане, стоп трета кола, качване в бус който тругва веднага и накрая колата пристига точно като приключих с дюнерчето
е те таваа

http://www.paraglidingforum.com/leonardo/flight/271302

сорка ма забравих фотото - аз си излитах за да се давна
другото без да си сакам

_________________
Ozone Mantra M6
Element Air4+


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 21, 2009 1:08 am 
Offline

Регистриран на: Съб Юли 08, 2006 6:44 pm
Мнения: 841
Местоположение: чака Годо
Име: Пешо
Десетки пъти се опитвам да разправям, че не Скалско е мястото. Север, стигаш Габрово и не ти стиска за балкана - кацаш. Георги и Даниел са изключение доказващо правилото. На днешните условия от Невша или Шумен, щяхме да гледаме на джи пи ес'а 60-70км/ч и селата да вървят под нас бърже, бърже.

_________________
YouTube facebook


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 22, 2009 12:15 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2009/10:57

http://picasaweb.google.bg/bon4oplan/2109#

п.п. Подробности по късно (някой ден) като се съберем на маса :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ...
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 22, 2009 10:02 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Два страхотни дена на СОПОТ!
Времето се реваншира за последните дъждовни седмици - база 2200 - 2300, широки мазни качвания навсякъде, мазно, студено, кристално, красиво! Видимостта беше страхотна, качваш се до базата и виждаш половин България!
Вчера успях да затворя малкият 50 км FAI триъгълник с междинни точки - Калофер и Войнягово - супер готина задачка се получи :). Още сутринта над Триглав имаше красив орографски облак, а през целия ден гледката към и от планината беше прекрасна. На Войнягово един облак се опита да превали сняг, но не му се отдаде, пусна само няколко снежинки.

http://www.paraglidingforum.com/leonardo/flight/271840

Днес също беше прекрасно, отново студено, но и също толкова мазно, кристално, красиво!!!

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Супер
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 23, 2009 10:49 am 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 9:03 am
Мнения: 170
Местоположение: София
Име: Пламен Делчев
BONCHO написа:
http://www.xcontest.org/world/en/flights/detail:bonyplan/21.9.2009/10:57

http://picasaweb.google.bg/bon4oplan/2109#

п.п. Подробности по късно (някой ден) като се съберем на маса :)


Е евала ... !!!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Албена :-)
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 23, 2009 6:55 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
Здравейте :-)
Не е много за високоо и далече, но пък е за септември :-)

http://picasaweb.google.bg/georgi.rosen ... a23092009#

Хубав ден си беше като за края на на септември, или поне на мен ми хареса. Имаше доста крила, но не можах да направя хубаши снимки...ама ще се науча ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 29, 2009 8:31 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
Днес, следобяда, малко качествена дрога :)

http://picasaweb.google.bg/bon4oplan/29092009#

п.п. скоро ще минем на склоново:cry:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ...
МнениеПубликувано на: Съб Окт 03, 2009 4:43 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Ехх отново - magic place СОПОТ :)
След като до сряда ме занимаваха с разни задачи, в четвъртък с широка усмивка вече се возех нагоре с лифта. Качихме се горе, а времето приказка - отначало малко друсливо, но аз и без това бях с малкото крило за да си упражнявам SAT-чета така че беше ок. Бях малко уморен от предните дни и след втората серия започна да ми се приспива, затова реших да се разходя до Равнец да си набера боровинки. Извъртях една 7-ца :D и след 10-тина минутки вече реех пред скалите на Равнец, кацнах и започнах с тежката задача да се наям с боровинки. Изпълних тежката задача и набрах малко в едно шише като после им видяхме и на тях сметката заедно с Йоханес, Борката, Рали и Митака, не че бяха много ама бяха хубави. :)
Вчера, деня изглеждаше по-омазан, реших да взема Massai-я и да си спретна хубава тренировка в слаби условия, ама не се получи - условията бяха силни :) . Първоначално се забавих защото бях решил да правя задача срещу западният вятър, но към Беклемето един тънък цирус хвърлаше достатъчно сянака за да затруднява условията, с доста закъснение тръгнах по вятъра към Джендема, за да се полюбувам на есенните цветове. В цялата планина есента беше извадила палитрата на природата, а на Джендема си беше разляла боичките :), уникално красиво! Реших да се връщам към СОПОТ, но на Изток условията вървяха, и след кратко чудене реших да пробвам, до Тъжа беше обичайният глайд, на Триглав успях да се поизвадя леко и след това се изстрелях отново с +7 на 2700, обалците бяха малки, но въпреки това се огледах доста добре (парен каша духа :wink: ), интересното беше че влизащият фрон донасяше достатъчно нестабилност за да неутрализира пропаданията, качваше почти навсякъде, на места повече, а низходящите бяха концентрирани. Стабилният З във височина ми спомогна да направя глайд от Триглав до Шипка с качество което по GPS рядко падаше под 15 :D. На Бузлуджа започна да ме посреща И с изненадваща сила, а и вече беше късничко, облачната улица свършваше малко след Бузлуджа, и затова реших да приключа до Казанлък, където беше и Бормата който бях настигнал на Триглав и беше кацнал малко преди мен минавайки разстоянието почти изцяло в равнината при същите условия. Обърнах на Юг и странично на вятъра на пълен спийд, до града направих отново глайд с уникално качество, низходящи и турболенция просто нямаше, имах чувството че въздухът е толкова плътен сякаш се движа във вода. Кацнах до цирка в Казанлък и после доволно хванах влaка до Кралово, а от там дестинацията естествено - the magic place!

http://www.paraglidingforum.com/leonardo/flight/275348

Не нещо голямо, но изключително красиво за един есенен октомврииски ден :). Интересно е и това което каза Ники как са започнали да се оцветяват предимно Южните склонове на планината, това което забелязах аз е че като цяло източните изложения на ридовете са по-цветни, и гората след Триглав като цяло е по-зелена.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов