Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:25 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Ноември 2009
МнениеПубликувано на: Съб Ное 14, 2009 6:26 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 06, 2006 8:46 am
Мнения: 153
Местоположение: Тетевен
Днес,решихме с Милчо и Сашо да се качим до вр.Червен над Тетевен.Прогнозите бяха обнадеждаващи и на старта ни посрещна слаб З.Небето беше синьо,в далечината се виждаха тук-там кумулуси.Няколко "кроковци" ни показаха пред старта,че има термика и се приготвихме за излитане.Милчо излетя пръв и веднага след като излезе над скалния венец,започна да го вдига на горе.С няколко витки излезе над старта,набра височина и пусна към стадиона,където и кацна.Като начинаещ все още,мисля,че се справи много добре:)След него излетя и Сашо,той беше без варио,но успя да задържи около 40мин.,след което кацна на полянката до "Боева могила".Излетях и аз.Хванах термиката и газ на горе;)Направих около 1ч и 10мин термично летене,+3,-2.5.Термиките бяха супер като за ноември.На няколко пъти се вадех над върха,максималната ми височина беше 1700м.Полюбувах се на невероятната гледка и пуснах и аз към стадиона да кацам.
I'm soo HAPPY today:)))
Снимки и филмче,малко по-късно;)

_________________
TETEVEN PARAGLIDING TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 16, 2009 9:49 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 06, 2006 8:46 am
Мнения: 153
Местоположение: Тетевен
Ето и снимчици:
http://picasaweb.google.com/penovoto/dwLooI#

_________________
TETEVEN PARAGLIDING TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 16, 2009 11:14 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
Много хубаво сте полетели, страхотна красота.
Как се стига до старта, за какви посоки вятър става.
При хубави термики доколко може да се обикаля в раьона.
Като гледам има голи места за кацане, май на север е по чисто.
Интересно ми е как е през лятото там.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 17, 2009 10:07 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
БРАВО Станчо
престрашихте се и се изкефихте. Като добиете малко рутина ще разберете че не е толкова трудно. Но не се отпускайте. Бъдете нащрек.
Аз в събота летях на Беклемето, имаше балони и се позадържах 40 минути, но мисля че при вас е било по-добро.
Поздрави на Тетевенската група!

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 18, 2009 9:51 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 29, 2004 5:06 pm
Мнения: 32
Ей Бончо тука е страхотно за летене през цялата година само че се лети на по- слаб вятър че планината е мн. нагъната и става страшно като усили терените за кацане са ограничени летенето през лятото ша е страхотно ама немам Гъз още за това мн е термично мн се напича земята че е на завет . За по- повече инфо питай Ники или Станчо-(Базата)- Hawk


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 18, 2009 10:04 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Юли 08, 2006 6:44 pm
Мнения: 841
Местоположение: чака Годо
Име: Пешо
Саше, успехи ти желая в летенето! Скалско тия дни пускаше крив склон и балони. Скука, както би казал Виче.

_________________
YouTube facebook


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 19, 2009 12:04 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 4:41 pm
Мнения: 112
Местоположение: Sofia
Име: Петър Трупчев
А от Трескавец или Петрахила може ли да се излети?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 19, 2009 8:28 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 06, 2006 8:46 am
Мнения: 153
Местоположение: Тетевен
От Петрахиля не става,но от Трескавец има една поляна под върха за източен вятър.Може и да става от горе,но не съм оглеждал местото.Абе от Червен му е майката ;)

_________________
TETEVEN PARAGLIDING TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 19, 2009 8:51 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 06, 2006 8:46 am
Мнения: 153
Местоположение: Тетевен
Бончо,старта по принцип е за З,но може да се излита на Ю и на И.Проблем за Ю и И е,че дневният ход на планината е по долината през деня и се пада малко в ротор.Ники Йотов е излитал на Ю,той може да каже как е.Аз летях на З,малко търболентно е в началото,преди да се излезе над скалния венец,но после няма проблем-бухаш се направо в термиката:)Може да се лети на И в посока вр.Васильов или З посока Гложене по протежението на Васильовската планина.Може да се разгледат от горе различните върхове,заслони,Гложенския манастир,Сопотския язовир,както и селцата в района.Едно време,летяха предимно с делти от върха,но само те си знаят как са ги носели на гръб.Обикновенно ползваме руски джип или виетнамка до седлото зад върха(от центъра на града до самият връх са около 30мин).От там са около 15мин до старта.Терена е доста термичен,поради каменистия релеф,мен лично ме беше страх да летя лятото в обедните часове!Тепърва ще трупаме опит в летенето от там и дано всичко е безавариино;)
Поздрави!

_________________
TETEVEN PARAGLIDING TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 23, 2009 8:52 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
В това инверсионно време не ми се мърдаше на никъде, но едни пасажери ни раздвижиха и се качихме на Беклемето. Докато ги изчакаме, на южния старт запада обърна на СЗ и засили. Качихме се на арката, където Румен, Еленко и Здравко съзерцаваха спадането на СЗ вятър на 2-4 м/с.
Поне ставаше за гъбаркане и си спретнахме една фотосесия:
http://forum.skynomad.net/gallery/thumb ... =1&sort=da

После дойдоха пасажерите. Чакащите на южния старт Емо, Ицо и Юли казаха че вятъра стихва и обръща от З. Явно инверсията ги изолира от основния вятър. Ние така и така се бяхме качили горе и решихме да опитаме един нов старт ЮИ от арката. Старта е ребро на централното било в посока юг. С внимателно шофиране се стига с лека кола и после малко пеш до под връхчето където сред клековете има място за много крила. Мисля че по това ребро е минавал древния римски път Вия Траяна, а от ЮИ страна на връхчето има дупки от древни мини. По-надолу рида продължава до южния старт и Христо Даново.
Та излетяхме, имаше лека поддръжка, но като цяло бе величествено планиране. Естествено още снимки, доволни пасажери и залязващо слънце.
Новия старт е подходящ за никакви ветрове - хем гръб на южния, хем слаб на северния. Ние като излитахме бе 4-5 м/с СЗ. Трябва да се провери до каква сила ветрове позволява да се лети. За сравнение на Ботев този ден бе 9 м/с СЗ, ама с тия инверсии може да има големи разлики.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 23, 2009 8:25 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
Здравейте,
Сега ще издам всички, които летяха ъъъ уважиха софрата на старта в Тетевен :-)
След чудесната организация с транспорта и оглед на мястото....пристъпихме към... питката, създармата и сиренцето, които съвсем спокойно си лежаха на една бяла покривка, ама това беше само докато не се намесихме :-). И докато едните хапваха и обсъждаха старта други правиха показно, за да можем да видим за какво иде реч :-). След това разбрах че дядо дядо Свилен е решил да не летя много много и ме "натовариха" с едно от неговите шишенца :-), че да ме хваща по-малко турболенцията....(е в неделя не му простихме на подаръка :-P ).
Всяка прилика и разлика със разни лица не е случайна :-), но нека те да си кажат
http://picasaweb.google.com/georgi.rose ... en21112009
И още веднъж, благодаря на домакините за организацията


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Червен 22.11.2009
МнениеПубликувано на: Пон Ное 23, 2009 8:43 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 29, 2004 5:06 pm
Мнения: 32
Аре и нещо и от мене: Старта е ясен в. Червен г. Тетевен време тихо леко чело на старта за разлика от съботния ден не се бавихме много приготвихме се и излетях апа горе супер подръжка страхотна без проблем си реех на склона и очаквах Милчо да излети голям кеф беше . За тези който бяха дошли в събота на гости да летят да знаят другия път да се не мотаят по старта ами да летят излитане най-късно 12.30 щото нали знаете кво става ........ ходи се пеша до долу. Та бях почнал да ви разправям как беше ами супер си беше .Пореяхме си с Милчо пред старта и по едно време му викам аре да си ходим да кацаме , че нали ви казах де е кацалката-далече далече и газ надолу към стадиона а там изненада "аквапланинг" с лекота кацнахме и събрахме крилата на две на три и на поляната да ги сушим а там резевната кацалка в перфектно състояние не се стърпях да покаитя малко нали летях малко 40 мин та така мина деня От този ден имам неколко поуки :
1. Не кацайте на мокри ливади или стадиони щот после пак ша ходите да сушите крилата.
2.Не си играйте с крилата по стартовете условията могат и да се влошат
3. Да се яде преди полет е лошо освен ако не си лек на килото
4. Старта пак си показа рогата внимавайте.
АБЕ КВО СТАНА С БАЛАСТА АСЕН НАДАЛИ ША ДОНЕСЕ ПАК" БАЛАСТ"


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Тетевенската колона...
МнениеПубликувано на: Пон Ное 23, 2009 9:23 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Май 15, 2004 2:26 pm
Мнения: 392
Местоположение: Sofia
Изображение

Още малко снимки от Тетевен - http://picasaweb.google.com/vancho1955/20091121Teteven#


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 25, 2009 6:49 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Много нелетене ни се събра , но просто времето е такова. :roll: Ние не сме виновни!?!?
Миналата седмица в средата издебнах малко по-силен ветрец и пореях 40 минути на новоселският баир. Повече от 60-70 м над старта не можах да се извадя и при първите признаци на утихване кацнах на старта при колата си, за да не трамбовам пеш после. :wink: Още не бях сгънал и все едно го отряза с нож вятъра, толкова бързо утихна.
Днес пак се опита да раздуха и веднага с Иван от Перущица нагласихме схемата с колите. На старта на Брестовица беше 6-7 м/сек З, СЗ. Излетях в 13.30 часа и веднага почти от място ме изстреля нагоре. Даже на моменти висях на едно място и малко трудно пробивах. Но после леко осевери и малко отслабна, и стана, почти идеално. :wink: Кацнах в 15.30 часа. За тези два часа летене два пъти се вдигах на 800 м нмв и три четири пъти малко над 750 м нмв. През останалото време се въртях малко над, и около старта на 630-650м нмв. Имаше някакви термики до +2,5, но рядко, много наклонени и къси. След кацането ми вятъра почти спря... Това беше. От утре пак започва безветрието. :wink: :wink:

Снимки и филм при мен от полет няма да видите, защото, до като летя не ми се занимава с глупости! :wink:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 26, 2009 12:43 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
Много яки снимки Ники. :-)

Ние всъщност излетяхме от Южния старт на запад ... и общо взето и ние направихме по един глайд.

_________________
телефони : 0886 216 096, 0888 433 126
Axis Venus 4 - woody valley x alps
Axis Sirius II tandem


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов