Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:17 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Трябва ли наградата да е придружена с кеш?
Да 13%  13%  [ 6 ]
Не 87%  87%  [ 40 ]
Общо гласове : 46
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 03, 2009 8:49 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Дидо
ако имаш предложение за име - давай.

защо първата награда да не е както останалите? защо след петата награда да не наградим някой за цялостно постижение (дори от миналото)?

това с комисията ми се вижда трудно. по-лесно е хората да гласуват във форума.

съгласен съм награждаването да е към Коледа. Едва ли ще има церемония. Тъкмо в крак с леко виртуалното ни общество :wink:

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Здравейте хвъркати !
МнениеПубликувано на: Чет Дек 03, 2009 10:57 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 22, 2007 11:31 am
Мнения: 17
Ники,напишете една банкова сметка.Мисля,че има съпричастни на идеята ,които биха ви подкрепили .

Поздрави от мен - Боряна


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 03, 2009 12:32 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Ники, аз съм категоричен че от тази награда НЯМА СМИСЪЛ АКО НЕ СЕ СЪБЕРЕМ ВСИЧКИ НА ЕДНО МЯСТО! Дали ще има церемония или не - все тая, но важното е да има събиране и празнуване! Ако наградата се дава "виртуално" то никой няма да усети нищо (дори и награждавания човек) и интереса и значението на наградата ще се размият...

Другия важен въпрос е как да се определя победителя за годината? Естествено, че това ще става чрез гласуване, но кой да гласува?!?! Ники предлага гласуване във форума... това има много негативни страни и малко позитивни:
позитивните са че ще могат да гласуват много хора и ще е много лесно за организиране

негативните са че:
1. ще гласуват хора които никой не ги знае с каква информация разполагат. дори и преди гласуването да има материал за четене с цел да се запознаят хората с номинираните пак няма гаранция кой е прочел нещо и кой не. ще се гласува на принципа "за кого са чували най-много" или по симпатия
2. хората които имат информация не са длъжни да гласуват. някои от тях дори изобщо не ползват форума
3. нямаме гаранция че някой няма да гласува повторно (или многократно)
4. нямаме гаранция че хората които ще гласуват изобщо имат нещо общо с парапланеризма
5. един такъв вот е много лесно манипулируем

затова моята идея е да има комисия. в тази комисия да са хора (пилоти/състезатели) които да са наясно със събитията в парапланеризма, да са много по-навътре в нещата от колкото хората които просто си летят за кеф, всеки от тях да трябва да гласува и да се знае че това са хората, които носят отговорността да определят най-достойния за наградата. най-просто би било това да е комисията по парапланеризъм, но напоследък нещата се усложниха от това че ще има две комисии - по кроскънтри и по целно кацане. при тези обстоятелства пак имаме 3 варианта:

1. избиране на отделна комисия специално за наградата
2. ограничаване на наградата само до дисциплината "кроскънтри" и тогава комисията по парапланеризъм-кроскънтри да поеме задачата по награждаването
3. избиране на една обща комисия за целия парапланеризъм която да се заеме с общите неща (включително и с наградата), а комисиите по отделните дисциплини да се занимават само със спортните си неща


Въпроса който повдига Боряна е резонен - от къде ще идват парите за наградата и за купона (който е основната сума)?

Вариантите са:

1. всеки си плаща куверт
2. от спонсори които се рекламират по време на награждаването
3. от бюджета на БНАК
4. комбинации между горните варианти

вариант 3 е най-сложен защото (първо) такова едно решение ще трябва да се обсъди и гласува и (второ) това ще означава че и другите спортове трябва да могат да си направят подобна награда и купон за връчването и

вариант 1 е най-сложен от организационна гледна точка - за да се осъществи някой трябва да се заеме със събирането на парите за кувертите и т.н. и това ще отнеме много време и нерви

най-добрия вариант си остава спонсорствата (и дарения евентуално), но нищо не пречи да се започне и с варианта всеки да си плаща за себе си, а една малка част да отиде за самите предметни награди :)

какво ще кажете за следното конкретно предложение: събираме се всички на 19-ти някъде в София в подходящо заведение, всеки при влизането си дава 20 лв (от които примерно 15 са за храна, а 5 са за наградите и алкохола е отделно) и тогава когато всички са се събрали и са се развеселили се обявява победителя и се награждава


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 03, 2009 12:35 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
към конкретното предложение прибавям и това:

победителя тази година да се избере от все още действащата комисия по парапланеризъм и да не се обявява до момента на награждаването - това ще означава че всички номинирани трябва да дойдат :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 03, 2009 1:42 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
Не знам какъв е смисълът от тази награда, купони , празненстава и т.н.
Мисля че ще е много по справедливо, тези пари (от сбруята на Петко) да се дадат за нещо от което ще са облагодетелствани много хора, примерно, почистване, оформяне, на старт , път към старт, или кацалка, или нещо подобно. Тази година има пари за награда, а другата година от какво ще ще се събират. Не мисля че стандартите ни са чак толкова високи. Инъче идеята за награда ми харесва много, но тя може примерно да е някъква статуетка или подобно. Не мисля че награденият ще е заритал толкова за пари.
Ако ще има купон, по добре да е някъде в центърът на БГ, защото малко хора от Источна БГ ще се навият да отидат до София, за един купон.Купона също може да се съчетае с първото национално състезание за годината за по лесно събиране на пилоти от цялата страна, и по малко разходи за тях.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 03, 2009 2:46 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
по същия начин както яхтсмените от цяла България се навиват да дойдат до Варна за да се видят с всички останали веднъж в годината - така ще стане и с парапланеристите...

разбирате ли че ние все още нямаме едно събитие на което да се съберат ВСИЧКИ...

националния шампионат трябваше да стане такова събитие, но не стана по простата причина че не всички парапланеристи се вълнуват толкова от състезанията - има толкова много хора които просто си летят за кеф и изобщо не ги е грижа за задачи, точки, резултати и т.н.

преди няколко години Момчил организира събор през Април на Сопот - тогава се събра много народ, беше готино, но и това събитие не просъществува по причина (според мен) че тогава на всеки му се лети и изобщо не му е до разговори с другите

аз лично тази награда я виждам като песъчинката около която ще стане бисер след време - тази награда може да стане повода да се събираме в края на всяка година както го правят яхтсмените... бил съм на няколко такива събирания и трябва да ви кажа че е много яко!!! ако някой е ходил също на награждаване "Кор Кароли" нека да разкаже и той!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 03, 2009 6:42 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 2:45 pm
Мнения: 535
Местоположение: Ямбол/Бургас
Име: Александър Рунев
Пака се разводни темата с разни мисли предполагания, предложения, комисий и варянти.
Наградата беше прекрасно замислена и най важното спонтанна и "СВОБОДНА". Това и беше красотата. Сега като се заформят разни рамки, става "ДЪРВЕНА" и ограничена.
Абе просто е бе да му се невиди... Има 8-9 човека дето са номинирани, пуснете ги в анкета, дето да може да се гласува само по веднъж от IP, при това да се гласува от ВСИЧКИ парапланеристи , дори от СВОБОДНИТЕ от разни комисий, лиги, лигавения и тем подобни...
След това тримата с най много гласове отиват на фактическото гласуване което да е FREE както е свободен полетът в БГ (все още).
Пилотът с най много гласове е победител и готово... елементарно, без харчения на кинти по пътищата, без семейни скандали , и т.н.

Даже като искате може да наречем наградата в памет на загиналите парапланеристи в БГ (Петко, Мицо и другите) за да се помнят имаената им. Ако ви е прекалено "черно " за награда, може и да не го правим това...
С Бончо съм съгласен на 100%. Няма смисъл , поне за първата награда, да отиват парите от сбруята на Петко за победителя, достатъчно е само символична награда. С парите от сбруята може да се пооправи нещо по някой старт или кацалка, даже може да наречем някой старт или кацалка (а защо не и двете) на негово име..... просто като идея

И накрая ...правете нещата просто, без допълнителни пречки и блумащина... още повече за такива доброволни и некомрсиални събития и награди, и то в годините на интернет и комуникацийте...

Това ми е предложението поне за първата такава награда, защото живот и здраве, през следващите години ще се разводнят нещата, ще има награда за моторно летене, за ХС летене, за целно кацане, за цялостен принос и тем подобни. Затова поне сега тази награда нека да си остане чиста и "девствена".... АМИН


Аде със здраве САШО

_________________
Александър Рунев
GIN Carrera+

Човек няма крила и по отношение на теглото му
към теглото на мускулите му е 72 пъти по слаб от птица...
Но аз мисля, че ще лети,
но не заради силата на мускулите му,
а заради силата на своя ум...
Н.Е. Жуковский


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 03, 2009 9:46 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 1:21 pm
Мнения: 140
Местоположение: Varna
DVD написа:
''1. ще гласуват хора които никой не ги знае с каква информация разполагат. дори и преди гласуването да има материал за четене с цел да се запознаят хората с номинираните пак няма гаранция кой е прочел нещо и кой не. ще се гласува на принципа "за кого са чували най-много" или по симпатия
2. хората които имат информация не са длъжни да гласуват. някои от тях дори изобщо не ползват форума
3. нямаме гаранция че някой няма да гласува повторно (или многократно)
4. нямаме гаранция че хората които ще гласуват изобщо имат нещо общо с парапланеризма
5. един такъв вот е много лесно манипулируем''

Съгласен съм напълно.И аз ще дам пример с наградата ''КОР КАРОЛИ''
Възниква като идея на един човек,вдъхновен от околосветското плаване на кап.Георги Георгиев.Учреждава се фондация и комисия ,която връчва наградата в продължение на доста години вече, за постижения във ветроходството.Наградата никога доколкото знам не е била парична,и винаги е била престижна и много желана.Както се казва, има ''непреходна стойност''. хи хи
В нашия случай,за да се опростят нещата може да се постъпи така:
Николай Йотов,чиято доколкото разбирам е идята,избира няколко пилоти от цялата страна.Това може да са представителите на отделните клубове,но във всички случаи трябва да са хора,които отдавна са в "спорта'' и са допринесли за развитието на парапланеризма. Както и да нямат навика да участват в различен вид интриги

:D От там нататък тази "комисия'' разглежда кандидатурите и решава.Много ще е добре да има церемония на която да се съберат всички парапланеристи,но на първо време не ми се вярва това да стане.Може награждаването в началото да съвпада с някое друго значимо мероприятие(събрание,състезание,национален шампионат и прочие)
Принципно гласуването във форумите е хубаво нещо,дава достъп на много хора и е лесно за реализиране , но ако целта е създаване на престижна награда,според мен е неудачно и несериозно


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 04, 2009 11:25 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Получи се класически пример как всеки е прав за себе си и стои зад своята истина.
За да не се блокира инициативата от противоречия, нека се съобразим със следните факти:

- физическото събиране на повечето летящи - особено в нелетателно време е утопия
- до края на годината остава още малко време и мисля че няма време за организиране на церемонии и обмислено създаване на комисии
- някои от номинираните ще се върнат чак напролет
- има 400 лева, които трябва да бъдат изразходвани за парапланериски цели.

За това предлагам тази година да проведем изцяло форумно гласуване, а за следващите години да умуваме как ще номинираме, как ще отсяваме и как ще избираме Окриления :D

Аз също не харесвам включването на пари в наградата, макар и да знам че евентуални победители ще имат нужда от тях.
Ще проведем допълнително гласуване за парите на Петко. Не мисля че това ще промени резултатите за Окриления :D

Боряна - благодаря за подкрепата!

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 04, 2009 12:12 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Ники, ти по принцип нямаш реална нужда да се допитваш до когото и да е защото виждаш какво се получава - всеки смята че неговия вариант е най-правилен и стават спорове :lol: :lol:

Понеже идеята за наградата е твоя - обяви условията и точка. Догодина може да има някаква промяна в условията и т.н. докато се получи нещо доста добро...

Аз тази година ще ходя пак на награждаването "Кор Кароли" което ще е на 20-ти във Варна. Очакваме един наш приятел (Васил Попов) да спечели - тази година той завърши околосветското си плаване. Най-добрите снимки от плаването можете да видите тук: http://picasaweb.google.com/magnoliacircumnavigation


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 04, 2009 3:03 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:34 pm
Мнения: 194
Местоположение: Пловдив
От дискусиите в цялата тема единственното хубаво нещо са морските снимки.

мерси Дидо


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Награда "Окрилен" - критерии
МнениеПубликувано на: Пон Дек 07, 2009 2:50 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
niki написа:
В началото на годината предложих да създадем годишна награда за човек допринесъл за развитието на свободното летене.

....

Преди да пристъпим към номинации и гласуване, нека определим въз основа на какви критерии ще правим своя избор. Няма нужда да ги степенуваме, след време може да ги променяме. Създаваме традиция в крак с времето.
...
Ето и моите предложения за критерии:
- развитие знанието и отношението към летенето, човека и природата
- извършване на вдъхновяващи полети, пътешествия и постижения
...

Ако искате може критериите да са по-конкретни. Предлагам да не се ограничаваме с парапланеризъм и България въпреки, че те ще доминират при предложенията ни през първите години.



може ли да е просто награда - някаква статуетка, която няма общо с екипировката на Петко?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 07, 2009 4:39 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 12:44 pm
Мнения: 220
Местоположение: Дупница
Напълно подкрепям мнението на Пешева, идеята на Ники за статуетката е страхотна и мисля че е напълно достатъчна за такъв тип награда.
Важно е моралното удоволетворение от нея а не материялното !!!
Иначе разбирам защо Ники "забърква" Чичо Петко, и би било добре найстина да се направи нещо с парите в негова чест, можеби еднин парапланеристки събор...
Спомням си състезанието на Валери по целно на Златица, беше на рождения ден на Мицо, който нямам честа да познавам личо, но толкова съм чувал за него, че имам чувството че го познавам...
Както бях писал по рано в една тема, ние не сме герои от войната да ни правят паметници, но това не значи че не трябва да се събираме и да споделяме спомените си за нашите приятели, изгубили живота си преследвайки вятъра и облаците.

_________________
Колкото повече летя, толкова повече осъзнавам, колко повече трябва да летя, за да продължавам да летя !!!

Петьо Кюркчийски
Gin Gliders "Zoom" / Gin ''Gingo ll"
http://facebook.com/theskyhiker
Skype: sky-hiker


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 10, 2009 8:51 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
След като решаваме да няма паричен стимул към наградата ОКРИЛЕН, тогава какво да правим с парите на Петко?

Можем да ги използваме за почистването на някакъв старт (само да не се скарате за кой :twisted:
или пък да ги дадем на парично затруднени събратя като Петьо от Дупница, Любо от Сопот или Габровеца.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов