Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 10:22 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Бразилия
МнениеПубликувано на: Нед Дек 06, 2009 3:26 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Видях във форума новината за новия рекорд на Камира от Quixada (323км) и реших да дам и аз кратък update оттук.

От месец и половина съм в същия район на Бразилия недалеч от Quixada, живея в едно село-курорт на океана и правя по някой тандем на плажа да изкарам за ядене и пиене и чадене и наем, пада малко сърф също и жени естествено - жега, ко да праиш... гадно, гадно.. но за жалост тук няма нито един бърз пилот със състезателно крило с когото да мога да летя надалеч. Сам е скучно и скъпо - лоша комбинация. Предложих му на Франки да направим някой полет заедно да пробваме 500, но не, не съм летял със SOL, шефа не давал. Викам му: "Моят шеф няма нищо против, давай да се забавляваме бе, мен, ще си помагаме взаимно!" -"Ц." Тъпо, а? Днес обаче най-после успях да уговоря местните колеги тандемни пилоти да ходим следващата седмица на едно място на 100км пак за източен вятър като Quixada, термиките се събуждали към 8:30 и след тва след закуска засилвали на седмици-осмици, лилиии, Станкее.. какво станà... там ако пусне добре - ебал съм го, и аз пускам, пък след тва ще измисля прибирането, все ще намеря някоя кафявокожа девица (въпреки че тук девиците са девици само до към 12-годишна възраст, след това не толкова май, ама образът е красив така или иначе, на някоя маалко по-възрастна, може би 17-годишна?) или млада вдовица да ми помогне с вечеря и преспиване или две или три, или нещо от сорта, ще се оправя, айде дано паднат 3-4 стотака поне да черпя децата в селото и да пеем и да пускаме балони.

Петьо, прочетох ти набързо пътеписа от Испания, бате, силен си, айде плюнчи показалеца да идва източния вятър и се мятай на сала с крилото в найлонов чувал, вържи го добре, като стигнеш Гърция оттам само направо мисля се пада, целиш Гибралтар и пак направо, направо, като видиш екватора цепиш го и него и продължаваш още 5-6 паралела надолу и ще видиш един бяло-лилав Advance да лети на плажа, кацам веднага и те чакаме на пристана на рибарите, те са готини, ще те посрещнем с пържена риба и бира и може фойерверки ако има, добре дошъл си - Дупница-Бразил Форевър!!

Иначе доста приключения тук, ходих им и на Националноия Шампионат на бразилците преди 2 месеца, резил голям направиха с организацията, най-лошото беше че въобще не споменаха на английски че в състезанието използвали дискарди! разбрахме чак на третия състезателен ден... но успях някак пак да се кача на подиума, който ми беше десети за сезона, така че се чувствах като спечелил, пък и парички взех - много добре, много добре, продължаваме!

Браво на Камира за рекорда, готина мацка, радвам се за нея.

Ако успея с полета във вътрешността (с бразилците уговорките са повече пожелателни отколкото плануващи) пак ще пиша. Стискайте палци за някой 400-так!

Айде наздраве!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 06, 2009 4:10 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 12:44 pm
Мнения: 220
Местоположение: Дупница
Ясене, изродине....що не каза по рано бре...Гибралтар ми беше до газа...ма нищто, нека минат празниците тка и ще се напъна пак...как са температурите при тебе? Питам за да знам кой спален чувал да си взема, зимния или летния :wink:

_________________
Колкото повече летя, толкова повече осъзнавам, колко повече трябва да летя, за да продължавам да летя !!!

Петьо Кюркчийски
Gin Gliders "Zoom" / Gin ''Gingo ll"
http://facebook.com/theskyhiker
Skype: sky-hiker


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 06, 2009 5:07 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
ВСЕКИ ДЕН макс. темп. е 30 градуса, минимална 25.

Обаче заминавам за Мексико към 20-ти януари, така че побързай!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 06, 2009 9:49 am 
Ясен Савов написа:
ВСЕКИ ДЕН макс. темп. е 30 градуса, минимална 25.

Обаче заминавам за Мексико към 20-ти януари, така че побързай!

След такава тежка подготовка, физическа, психическа, полова и друга :lol:....... ти пожелавам Световната купа догодина и някое медалче от Евро 2010? :D


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 08, 2009 2:53 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Директно от базовия лагер:

http://www.youtube.com/watch?v=kQCBMMhcgOk


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 08, 2009 4:22 pm 
Много яко!!! :)


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 08, 2009 5:10 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Окт 29, 2006 7:52 pm
Мнения: 78
Местоположение: В.Търново
Лети се с каска и бос.Това означава ли че се каца повече на глава
отколкото на крака.

_________________
Г.Владимиров - AERODYN SHAOLIN - оранж. със сиво и синьо
NOVA MENTOR 4
----------------------------------------------------
ще летя дори и след см****а


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 08, 2009 6:17 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юни 03, 2008 1:10 am
Мнения: 13
Местоположение: Враца
мале Яска, ужас, като ти чета писанията и ми тече лигата...кога ли пак ще стъпя в бразил.айде tem um bom dia, safado

_________________
Uncertainty is the only certainty there is, and knowing how to live with insecurity is the only security


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 08, 2009 8:39 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 6:19 pm
Мнения: 62
Местоположение: Варна, Сливен
Име: Михаил Златев
Що толкоз много жени има по купоните? Има нещо криминално в цялата работа!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 08, 2009 10:22 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Пичове, кефите и двамата ... И Ясен, и Петьо.

Цитат:

като стигнеш Гърция оттам само направо мисля се пада, целиш Гибралтар и пак направо, направо, като видиш екватора цепиш го и него и продължаваш още 5-6 паралела надолу и ще видиш един бяло-лилав Advance да лети на плажа, кацам веднага и те чакаме на пристана на рибарите, те са готини, ще те посрещнем с пържена риба и бира и може фойерверки ако има, добре дошъл си - Дупница-Бразил Форевър!!

Бъдете луди! .... Вервайте ми ... :D

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 08, 2009 10:48 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 12:44 pm
Мнения: 220
Местоположение: Дупница
То какво излиза :roll: туи парапланеризма май е работа за безделници, дето си веят гъза наса-натам :shock:

_________________
Колкото повече летя, толкова повече осъзнавам, колко повече трябва да летя, за да продължавам да летя !!!

Петьо Кюркчийски
Gin Gliders "Zoom" / Gin ''Gingo ll"
http://facebook.com/theskyhiker
Skype: sky-hiker


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 08, 2009 11:35 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Skyhiker написа:
То какво излиза :roll: туи парапланеризма май е работа за безделници, дето си веят гъза наса-натам :shock:

Петьо, това, което правите не е просто парапланеризъм. Нещо повече е ...

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 09, 2009 2:00 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 12:44 pm
Мнения: 220
Местоположение: Дупница
Hacko написа:
Skyhiker написа:
То какво излиза :roll: туи парапланеризма май е работа за безделници, дето си веят гъза наса-натам :shock:

Петьо, това, което правите не е просто парапланеризъм. Нещо повече е ...

Шегувам се Наско....
За мен парапланеризма отдавна не е просто забавление, за "съжаление" се превърна в начин живот, и всъщност Той е нещото което го осмосля и ме тласка напред...
Точно за това понасям всички "лишения" според "нормалните" хора, но това не ми пречи да съм безкрайно щастлив, когато имам възмжност да летя и да бъда сред други пилоти на разни места...
Сигурен съм че с Ясен нещата са същите, за това му се кефя толкова много, той доказа на всички че когато човек има желание и воля, всичко е постижимо....
А парите, парите за съжаление са необходимо зло и не е никак лесно да се набавят, когао се "хайманосваш" насам-натам, но с желание и воля всичко се постига, дори и Световен Шампион се става :wink:

_________________
Колкото повече летя, толкова повече осъзнавам, колко повече трябва да летя, за да продължавам да летя !!!

Петьо Кюркчийски
Gin Gliders "Zoom" / Gin ''Gingo ll"
http://facebook.com/theskyhiker
Skype: sky-hiker


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 12, 2009 7:21 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Нали на тва е кръстен този форум.
Помниш ли трипчето с чехкините на морето, Ники, хахаха! Еее, бате, никога няма да го забравя тва!! Оттогава с теб изпълнихме плана за десетилетката международен секс, хаха! А наздраве, мен, липсва ми мутрата ти и да ми пофилософстваш малко да видя дали си пишеш домашните, ще те размажа на шах, тук яко играем с един евреин и едно дърто хипи с дълга бяла брада много добър и знае "тайни" за шаха казва, и Габито ще го накажа лошо също, да му кажеш да знае, нали няма компютър.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов