Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 6:56 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

ОКРИЛЕН - избор
Йордан Пенев (Данчо) 22%  22%  [ 19 ]
Ясен Савов 16%  16%  [ 14 ]
Орлин Димов 17%  17%  [ 15 ]
Веселин Овчаров (Мена) 3%  3%  [ 3 ]
Даниел Димов 1%  1%  [ 1 ]
Милен Дончев 1%  1%  [ 1 ]
Венелин Стайков (Венко) 3%  3%  [ 3 ]
Петьо Кюркчийски 7%  7%  [ 6 ]
Георги Иванов (Габровеца) 10%  10%  [ 9 ]
Даниела Соколова (Дачи) 2%  2%  [ 2 ]
Христо Джамбов (songbird) 0%  0%  [ 0 ]
Атанас Георгиев (Наско) 0%  0%  [ 0 ]
Николай Калчев 1%  1%  [ 1 ]
Ангел и Ани Стаменови 3%  3%  [ 3 ]
Димитър (Митко) Ралев 13%  13%  [ 11 ]
Общо гласове : 88
Автор Съобщение
 Заглавие: ОКРИЛЕН - избор
МнениеПубликувано на: Сря Дек 16, 2009 10:50 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
След достатъчно умуване ето обобщение на номинациите:

Йордан Пенев (Данчо) - за това че създава 100% made in Bulgaria конкуренти крила. Още, че за разлика от други конструктори не спира да лети. И то добре!
Ясен Савов - за постиженията му в Световната Купа напоследък. За Европейската му титла и рекорда в една съседна държава тази година. Талант от класа.
Орлин Димов - за това че от началото на века е вероятно най-добрия пилот в БГ и че без да тренира лети на състезания които обикновено печели. Няколко национални рекорда, включително Сопот-Мъглиж-Сопот (145 км) тази година.
Веселин Овчаров (Мена) - най-добрия БГ акро пилот, който показва че за таланта няма значение дали е сноуборд, крос-кънтри или акро.
Даниел Димов - за това че вкара програмисткия подход в летенето. Национален рекорд и неуморни усилия по paragliding.bg и организационните въпроси на парапланеризма в БГ.
Милен Дончев - за скока му в парапланеризма, за хъса, екстремизма и това че откри хубав старт за SIV и акро в БГ.
Венелин Стайков (Венко) - световен рекордьор и пионер на парамоторното летене в БГ.
Петьо Кюркчийски (skyhiker) - за номадския дух. Спя цяло лято на старта на Албена и отиде до Малага и обратно без пари. (http://forum.skynomad.net/viewtopic.php?t=3540)
Георги Иванов (Габровеца) - Зарязял кариерата и големия град заради летенето и свободата. Пионера на Скалско, Шипка и Бузлуджа. Автор на фразата "пробвах да живея без пари. Не ста'а ..."
Даниела Соколова (Дачи) - пилето от гнездото. Вдъхновена и трепетна от летенето, написа Приказка за Едно Облаче за пораснали и непораснали деца.
Христо Джамбов (songbird) - за създаването и ентусиазма по блога AirZen (paraglidingbg.com)
Атанас Георгиев (Наско) - за създаването и ентусиазма по paragliding-bulgaria.com, а сега и letene.com
Николай Калчев - за старта и председателството на БНАК.
Ангел и Ани Стаменови - за AVA sport и ускорения старт на парапланеризма в БГ.
Димитър (Митко) Ралев - отворил на много хора път към небето.
Той ни учи на метеорология,ХС тактики,правилно излитане,правилно кацане...правилно отношение между пилотите...човечност...
...


Сигурен съм че има и още достойни кандидати. Духа е вечен и съм сигурен че и на тях ще им дойде времето
....

Гласувайте до 25-ти.
После до 3-ти януари между първите трима ще се избере окончателен ОКРИЛЕН победител.


Наградата изглежда внушителна.

Изображение


Разходите за нея ще се покрият с част от парите на Петко.

_________________
www.nest.bg


Последна промяна niki на Пет Дек 25, 2009 10:24 am, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 16, 2009 11:34 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
Ники, мисля че трябва да сложиш и твоето име в списъка с номинациите.Според мен трябва да е в челната тройка.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 17, 2009 1:09 am 
Offline

Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 10:59 pm
Мнения: 73
Местоположение: Бургас
Име: Петко Рачев
Статуетката няма равна!

Има душа в нея!

Искам да гласувам за всички номинирани!

Поклон!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 17, 2009 2:59 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 11:11 am
Мнения: 77
Местоположение: Sofia
Ники, като говорим за цялостен принос, колкото и нескромно да ти се струва си намери едно местенце в списъка, че едва ли има някой по заслужил това от теб!

_________________
rumba
http://www.bgphoto.net/photos/24560/o63 ... 906250.jpg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 17, 2009 4:11 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
за цялостен принос #1 е Николай Йотов разбира се, но нали се сещате че няма как той да организира награда и първия награден да е той :lol: :lol:

гласувах за Орлин защото до момента кумулативно той е втория или третия човек в Бг който е направил най-много за парапланеризма... казвам втория или третия защото ми е трудно да преценя дали той или Димитър Михов (Мицо) са направили повече.

софиянци бяха започнали една много хубава традиция в памет на Мицо - всяка година правеха състезанието "Въздушна Битка" - много добре ще е традицията да се запази и по този начин всяка година да се сещаме за Мицо и да летим добре!!!!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 20, 2009 4:26 pm 
Нещо странно има в гласуването. Дава се предложение за личност, а няма нито един гласувал за нея? Нормално е поне автора на предложението да гласува за своята номинация!


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 20, 2009 4:54 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Получава се така, защото един човек номинира няколко други и когато дойде ред до гласуването, се чуди коя от собствените си номинации да избере :lol: :lol: :lol:
За това друг път когато се говори за "номинации" всеки, който номинира трябва да каже, кой според него трябва да спечели (един)
Естествено, може някой да номинира и самия себе си :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: з
МнениеПубликувано на: Нед Дек 20, 2009 9:14 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 08, 2008 9:09 pm
Мнения: 85
Местоположение: Sofia
Първото гласуване за мен е много трудно. Може би защото оценявам кандидатите за приноса им до сега от времето когато ги познавам. Ако трябваше да избирам по заслугите и приноса им през тази година, щеше да е малко по-лесно.
Освен това някък се колебая м/у допринесли за развитието на спорта и тези със спортни постижения.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: з
МнениеПубликувано на: Пон Дек 21, 2009 12:54 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 12:44 pm
Мнения: 220
Местоположение: Дупница
Letiasht написа:
Първото гласуване за мен е много трудно.Може би защото оценявам кандидатите за приноса им до сега от времето когато ги познавам.Ако трябваше да избирам по заслугите и приноса им през тази година ,щеше да е малко по-лесно.
Освен това някък се колебая м/у допринесли за развитието на спорта и тези със спортни постижения .

Според мен (подчердавам МЕН) наградада "Окрилен" трябва да отиде при някой Окрилен (демек човек на който са му пораснали крилца душевно)
Самото име на наградата говори само по себеси за неиния смисъл и без да правя четки Ники пак гениялно е измислил името, (казвам пак, защото имам в предвид и Скайномад) и двете носят дуах на свободата в най чистия и вид.
Имено за това и гласуах за Ясен, който според мен е наистина окрилен, и то не само заради личните си постижения или за приноса му към спорта, а защото виждам голямото му желание да лети и побеждава и го прави с голяма наслада !!!
Несъмнено повечето номинирани тук са хора допринесли много за развитието на парапланеризма в БГ, други, като мен са извървяли пътя към личностното извисяване (макар и без особени постижения за сега :wink: ) трети пък са хвърлили адски много усилия за популяризирането на спорта, и за това ние да бъдем по осведомени, така че наистина е много трудно човек да реши за кой да даде гласа си, за това искам да дам едно предложение, за в бъдеще (надявам се наградата "Окрилен" да стане традиция) да направим като истинските оскари, и да има отделни категорий за номинираните :idea:

_________________
Колкото повече летя, толкова повече осъзнавам, колко повече трябва да летя, за да продължавам да летя !!!

Петьо Кюркчийски
Gin Gliders "Zoom" / Gin ''Gingo ll"
http://facebook.com/theskyhiker
Skype: sky-hiker


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ...дали съм в час ?
МнениеПубликувано на: Пон Дек 21, 2009 7:21 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 22, 2007 11:31 am
Мнения: 17
Пак здравейте! Не зная кой лети най-много и най-добре. Не зная кой какви награди има и от къде. Знам, че някога моите момчета Петко и Мити се запалиха на Банско - не си спомням от кого. Мисля,че годината беше 1992-93 ...не помня точно. След това се запознахме с Ани и Ангел.От тях купихме първото крило. Не знам какво беше - знам че беше хубаво зелено. После червено, после розово и бяло и така до края на света...до красивото жълто...
Та мисля си, че ако има степенуване по значимост за този спорт изобщо от началото до сега много важна роля са изиграли Ани и Ангел.
Знам ,че ако Ники не беше създал този SkyNomad сега щеше да има нещо друго - не знам какво - но не и SkyNomad.
А дали трябва да се степенува Окрилен, По- Окрилен, Най-Окрилен.?!
Всички, които летят са окрилени. Аз не съм и не искам да бъда. Но всички момчета и момичета, които имат смелостта да се откъснат от Земята и да полетят над нея, които имат смелостта да се борят с Вятъра, да се носят над Планината, да падат и стават, да плачат от умора и да се радват,че са живи...Кой е Окрилен?Кой е най-добър?
Едва ли има отговор на тези въпроси. Може би наградите са подходящи за състезания. Но това сега не е състезание.
Извън класациите - изпуснах времето - но ако изобщо се награждавате за принос, а не за успехи от типа "По-по -най" аз мисля, че Признание заслужават Първите - Ани, Ангел и други, които аз не познавам, но вие трябва да ги знаете.
Все си казвам, че повече няма да поглеждам този форум, но не мога. Вашите преживявяния са част от живота ми. Простете ми,ако не съм в час!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 21, 2009 8:01 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 9:45 am
Мнения: 137
Местоположение: Велико Търново
Име: Никола Янков
Здравей Боряна,
не се познаваме, но това което знам за теб ми е достатъчно да кажа, че ти си не по-малко окрилена от всички нас. Факта, че си споделяла толкова време тръпките и преживяванията на летящ със сигурност те правят окрилена. Няма да се изненадам ако си много по окрилена от много други.
А не съм от най-редовно летящите, но знам за себе си, че го правя защото ми харесва и това ми е достатъчно.
В крайна сметка окрилен ще се избере, но мисля че всеки един който преживява емоцията от летенето е ОКРИЛЕН.
Весели празници на всички!

_________________
Advance Epsilon 7

every passing minute is another chance to turn it all around


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 22, 2009 12:57 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Ще си позволя и две думи от мен, защото виждам, че и моето име е замесено. Нямам идея кой ме е "номинирал", но хич не се виждам наред с Мена, Ясен, Данчо, Бенгела и т.н. В същност лично аз имам сериозен проблем да ги сравня и самите тях, което ме кара да мисля, че има нещо сбъркано в цялата тази работа.

Да се сравняват Мена, Ясен и Орлин - разбирам - те са състезатели, а някои от тях са дори световни звезди. Да се сравняват Данчо и Бенгела, също бих приел. Те са производители на екипировка, при това наистина на световно ниво. Но да се сравняват и да се преценява кой е по-"окрилен" между Мена и Данчо например, просто не е коректно. Те и двамата имат своя принос за името на българския парапланеризъм, но по два абсолютно несравними начина. Как да кажем кой е по-окрилен? И защо трябва да ги противопоставяме?

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 22, 2009 8:41 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
Hacko написа:
Ще си позволя и две думи от мен, защото виждам, че и моето име е замесено. Нямам идея кой ме е "номинирал", но хич не се виждам наред с Мена, Ясен, Данчо, Бенгела и т.н. В същност лично аз имам сериозен проблем да ги сравня и самите тях, което ме кара да мисля, че има нещо сбъркано в цялата тази работа.
Да се сравняват Мена, Ясен и Орлин - разбирам - те са състезатели, а някои от тях са дори световни звезди. Да се сравняват Данчо и Бенгела, също бих приел. Те са производители на екипировка, при това наистина на световно ниво. Но да се сравняват и да се преценява кой е по-"окрилен" между Мена и Данчо например, просто не е коректно. Те и двамата имат своя принос за името на българския парапланеризъм, но по два абсолютно несравними начина. Как да кажем кой е по-окрилен? И защо трябва да ги противопоставяме?



И аз имам същият проблем!
Може би не трябва да ги сравняваме. Повечето хора ще гласуват според това колко познават даденият човек .. или това, което се очаква общо взето.
Наистина трябва да има някакви категории, всички тези хора, които са номинирани са несравняеми.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 22, 2009 10:50 pm 
:lol:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов