Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:05 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Януари 2010
МнениеПубликувано на: Пет Яну 01, 2010 5:32 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 5:55 am
Мнения: 39
Име: Димитър Николов
Честита Нова Година на всички летящи!!!

Днес с Марти/Вега2/, Венко Шумен/Avax RSF/ и Оги/Mistral2/ открихме летателната 2010-а година на Расник 8)
Много приятно време:
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 01, 2010 7:59 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
Честита 2010 година
Нека новата година ви донесе, най вече здраве, много късмет,
много сбъднати мечти ( но не всички, да има и за догодина ).
Само меки кацания и незабравими полети.

Днес подобаващо посрещнахме новата година с много приятно летене на Нови Пазар (Станата)
Бе прекрасен ден. И най вече даде летене, и то доста хубаво :crazy_pilot:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ето го и целия албум:
http://picasaweb.google.com/bon4oplan/0 ... NewFlying#


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: чнг на всички
МнениеПубликувано на: Пет Яну 01, 2010 11:14 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Яну 06, 2008 7:40 pm
Мнения: 49
Местоположение: стара загора
на 1 много готино си полетяхме от бузлуджа

имаше склон за пръв път от ниския старт :D

_________________
камен павлов


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: 2010
МнениеПубликувано на: Съб Яну 02, 2010 12:40 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Май 08, 2009 6:50 pm
Мнения: 68
Местоположение: София
хайде да Ви е Честита Новата 2010 година!!! На всички пожелавам да сте здрави, късметлии и повече усмихнати лица по стартовете.....!!!!! :D

_________________
airwolf

We do not need better wings, we need better weather conditions!

Assen


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 05, 2010 9:33 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Открихме вчера годината за летене по нашенско с мото Спас. Пореяхме малко на новоселският баир на западен ветрец. Даже и термички имаше?!?! :roll: Беше студено, но слънчево. А днес вече вали сняг. :wink:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Днес...
МнениеПубликувано на: Нед Яну 10, 2010 6:35 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
След няколко дни мъгливо и гадно време днес започна да разкъсва и лекичко да подухва Ю, ЮЗ. Аз побързах да изкарам мотора, че не съм карал от Нова година. Засилих го по локалните пътища към София, макар че имаше някаква чернилка, която идваше от там. При Церово ме заваля лек дъжд и свих през магистралата към Карабунар и Виноградец. Вятърът усили от запад. Дъждът спря бързо и над Средна гора се образува разкошна дъга. Мото Спас се обади от Новоселският баир, че там било 7-9 м/сек от запад. Викам му-" Бързо излитай"... А той вика-"Силно е"... Абе силно ще стане над 12 м/сек на тоя баир, аз нали му знам и кътните зъби... Газ, към Пазарджик. Прибирам мотора, вадя колата и качвам параплана. След половин час съм под баира. Спас чака на кацалката. Не бил летял... Качваме всичко на джипа и горе на баира. Духа много хубав ветрец от ЮЗ, от към Пещера и се вижда пелена от дъжд над Бяга и Пещера. Спас се ослушва, а аз вадя екипировката. Меря с ветромера и вятъра се оказва от 9 до 11 м/сек. Брех мамка му. Започвам и аз да се ослушвам... По едно време, май че започна да ме бута, както си стоя. Мерим пак. Качил над 12 м/сек. И дъжда идва към нас. До като се скрием в колата и прибера вятъра стана 15м/сек. Добре че не излетях. :roll: Скрихме се в колата, а навън заваля. Правим мохабет и блеем... Пловдив през цялото това време беше ярко огряван от слънцето... По едно време започна чак да клати колата. Спас вика-"Ще излизам да меря". Едвам отвори врата за да слезе. Премери и се оказа че поривите са до 23 м/сек. :roll: И дъждът залиска здраво...По едно време след половин час започна да намалява дъжда. После спря. Да ама спря и вятъра... Излезнахме да мерим, а то няма какво да се мери. Беше от 0,5 м/сек до 0,8 м/сек... Над Стара планина преди и след Ботев се надуваха няколко много сериозни бомби на СБ-та. Даже едното гръмна и качи кула поне на 5000 м... При нас на новоселският баир започна да грее слънце, температурата беше +10+13 градуса, вятъра спря, а пелената на дъжда замина към Пловдив. Разкошна майска буря преживяхме...
Само едно нещо не ми се връзваше днес. Че като погледна календара, днес виждам дата 10-ти януари... :roll: :roll:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 10, 2010 9:50 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
След престоя по равните земи и след като изпаренията от казанджийските творения на мама и бате, най-сетне и аз открих новата летателна година :-)
След недочакването на Златица вчера ми беше доста криво...но се появи предложение за Драма. Най-малкото ми беше интересно да видя какво представлява и в 7:35 тая сутрин вече пътувахме натам. Пътувайки си спокойно изведнъж ни заваля градушка...гледам предното стъкло,гледам какво събарят чистачките,чувам как бие по тавана...ама...някак си не вярвам че наистина вали градушка (по-късно по радиото казаха че имало и други шашнати които ги е валяло градушка)
Както и да е - стигнахме. След разясненията къде обикновено има вдигания къде може и къде не да се каца излетях и аз. Имаше се термички, лично моят уред ми показва статистика от -2,7 до +2,7. От време на време си беше турболетничко, за моите вкусове :-), но пък близо час (50 мин) на термички си ми дойде добре. Кацането беше малко балонесто...но пък нямаше човек, който да не кацна с усмивка.
Благодаря на компанията за веселото пътуване и за доволното летене днес.
Ами...това е през моите очи...нека другите сами да си разкажат ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 10, 2010 11:29 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
Вчера на Златица - 1600м термики 4м/с макс. 1 час и нещо

днес на Коняво - 2250m, 8m/s моментно, 6m/s усреднено, близо два часа ... накрая нямаше кацане над равнината ... уникален ден ... :D

и на мен не ми се връзва че е 10ти Януари и дъската си седи у нас ... ама полетяхме... след близо 2.5 месеца суша ... за мен поне.

_________________
телефони : 0886 216 096, 0888 433 126
Axis Venus 4 - woody valley x alps
Axis Sirius II tandem


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 11, 2010 9:41 am 
въх.. Коняво било мястото значи :)

на Златица колко часа излетяхте?


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 12, 2010 11:06 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
Венко не помня, честно да ти кажа, може би да е било към 3 ...

_________________
телефони : 0886 216 096, 0888 433 126
Axis Venus 4 - woody valley x alps
Axis Sirius II tandem


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 12, 2010 1:40 pm 
Ок, оправило се е значи следобяд. Питам понеже преди това облаците вървяха едновременно от запад и югоизток и атмосферата беше леко нестабилна :)


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: 2010
МнениеПубликувано на: Пет Яну 15, 2010 10:30 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Във вторник открихме летателната година и в Бургас :) . Със Стелиян, Тяната и Гриша от София летяхме цял следобед на Морската - релаксиращ лабораторен склон, както казва Габровеца :lol: .
Вчера следобед с Гриша отидохме на Медово. Напук на наводнените ниви, калта и снега, стана хубаво летене като за януари. Слаб ССИ, набирания стотина метра над старта, термики до 3м/с :D
Снимки от двата дена - http://paraplan.ru/photos/thumbnails.php?album=3798

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Последна промяна Красьо на Вто Яну 19, 2010 1:08 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 17, 2010 8:29 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
Днес се получи добро склонче на Расник. Само който не дойде той не порея. За разлика от вчера днес всеки летя дотолкова доколкото може да носи на студ :-), а вчера сме изпуснали нещо такова :-)
http://picasaweb.google.com/SkyDevelope ... a01162010#


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 17, 2010 9:09 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 12:43 pm
Мнения: 346
Местоположение: София
с позволението на Жорката давам линк от реенето на Расник днес:

http://picasaweb.google.com/georgi.rosenov/Rasnik17012010#


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов