Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Апр 23, 2024 2:19 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 30, 2010 3:27 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
рекорд до декларирана цел има когато пилота е обявил преди излитането до къде ще лети в писмен вид.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 30, 2010 3:32 pm 
DVD написа:
рекорд до декларирана цел има когато пилота е обявил преди излитането до къде ще лети в писмен вид.

И аз много се чудих! Трябва да се пита Ясен Савов. Накрая приех чуждият опит, че записи по време на състезание се приемат, като задача и за това го поставих. До колкото знам задачата/целта/ е била Анкара, но Ясен е прелетял повече..... :roll:
Ако има и други против ще го премахнем........ :D
"Глас народен-глас божи!"


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 30, 2010 4:00 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
големите прелети станаха в тренировъчния ден - никой от нас тогава не знаеше до къде ще стигнем - аз и Валери направихме по около 150 км, Славек направим 200 и няколко, а Ясен - 230 км


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 30, 2010 4:06 pm 
DVD написа:
големите прелети станаха в тренировъчния ден - никой от нас тогава не знаеше до къде ще стигнем - аз и Валери направихме по около 150 км, Славек направим 200 и няколко, а Ясен - 230 км

Ще го изтрия. Не съм бил там и не знам точно, как е станало. След като вече имам запис на Ясен от този полет го включих Топ 100+. Моля и другите пилоти, да ми изпратят записите, защото се губи много време за тези, които не са в Leonardo.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 03, 2010 5:55 am 
Обновените таблици, в които са използвани данни от форумният "Leonardo"
http://forum.skynomad.net/gallery/album ... 290910.pdf
http://forum.skynomad.net/gallery/album ... 290910.pdf


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 04, 2010 11:09 am 
Offline

Регистриран на: Пон Яну 11, 2010 8:54 pm
Мнения: 61
Местоположение: Варна
Име: Пламен Атанасов
За скорост по триъгълник с обиколка 25 километра:
Румен Жеков 11,277 km/h(30,980 km )
Бая скорост е бил набрал Румен.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 04, 2010 4:53 pm 
pba написа:
За скорост по триъгълник с обиколка 25 километра:
Румен Жеков 11,277 km/h(30,980 km )
Бая скорост е бил набрал Румен.

Полетът на Румен Жеков не е правен с цел рекорд. Ако погледнете записа ще се убедите в това. Просто не можах да намеря полет, който да отговаря на условията на FAI и да има запис на него достъпен в Интернет.
Давайте по-добри полети и ги качвам веднага. :D


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 05, 2010 2:28 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Яну 11, 2010 8:54 pm
Мнения: 61
Местоположение: Варна
Име: Пламен Атанасов
Може би грешката е моя, но аз просто го прочетох това като 11 хиляди километра в час. Из файла се срещат и точки и запетайки да разделят целите числа, и това малко ме обърка.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 05, 2010 2:49 pm 
pba написа:
Може би грешката е моя, но аз просто го прочетох това като 11 хиляди километра в час. Из файла се срещат и точки и запетайки да разделят целите числа, и това малко ме обърка.

Благодаря за забележката. Ще ги оправя при следващата редакция. :D


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 18, 2010 9:47 am 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Това не е дрешка на никого. Просто за да се измерват правилно разтоянията и скоростите се използва измерването на времето в хилядни от секундата. Всеки спътник подава точен час в хикядни и процесора на GPS-а смята времевото разтояние. Затова и колкото повече спътници биват хванати от GPS-a, толкова и е по-гляма точноста на изчисленията на машинката.
Скороста на Румбата е била нормална (11,3 км/ч) защото поне в едната страна на триъгълника летял срещу вятъра. Да не се обиждат знаещите, че обяснявам това. Има и хора които в момента се учат.
Ако някой гледа телевизия с помоща на сателитен приемник часовника на приемника също показва точно време, защото ползва данните от часовника на съответния спътник към когото е насочил своята антена.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Българските рекорди с парапланери
МнениеПубликувано на: Пет Ное 25, 2011 10:38 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 10:12 pm
Мнения: 154
Местоположение: България
Име: Димитър Вълков
Твърдя че Gain of Height не е на Явор Плашилски. На Европейското в Морзин, Франция набрах от под 2000 м до 6000 без 20 метра. Орлин и Валери ми видяха уреда. Орлин ми каза в приятелски тон-"Мразя те. Искам и аз!" На няколко места във Форума съм описал този височинен рекорд. За под 7 минути над 4000 м набиране на височина. Макс качване невероятните 21 м/с. Макс пропадане около 15 м/с. Имам и 2 стари рекорда -единия 230 км 2006/2007 в Бразилия (Пату-Мадалена), другия е тандемен от Пъстрина до Ботевград 2004 или 2005 г.

Освен това преди 2-3 години аз, Ясен и Свилен летяхме заедно в опит да направим триъгълник 150 км. Ясен, а може би и Свилен успяха. Полета е между 130 и 150 км. Не знам дали има запазени тракове. Витоша-Коняво-Рила (Калин)-Витоша беше първоначалния план, но те промениха маршрута във въздуха, а на мене станцията ми беше изключена и не ги разбрах, затова полетях сам.


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -2 
 
 Заглавие: Re: Българските рекорди с парапланери
МнениеПубликувано на: Съб Ное 26, 2011 8:59 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 26, 2009 1:08 pm
Мнения: 59
Местоположение: Велико Търново
Име: Георги Петров
Тъпо е да вярваш на стойностите на уреда за минимално и максимално моментно качване. Почти винаги са грешни. Редовно при сравнително спокойни полети показва мак. качване над 10м/с, което е абсурд. Приказките ти звучат като на пишман рибар, дето обяснява колко големи риби е хванал, само дето трябва всички числа да се делят на 3, за да се доближим максимално до истината.

_________________
Георги Петров


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: Българските рекорди с парапланери
МнениеПубликувано на: Съб Ное 26, 2011 9:59 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
4200 метра / 7 минути(420 секунди) = 10 м/с. усреднено качване. Пак не е малко, ама и да си там цели седем минути. Малииии. Кеф. Само дано да си облечен здраво.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Българските рекорди с парапланери
МнениеПубликувано на: Пон Ное 28, 2011 3:47 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
gipet написа:
Тъпо е да вярваш на стойностите на уреда за минимално и максимално моментно качване. Почти винаги са грешни. Редовно при сравнително спокойни полети показва мак. качване над 10м/с, което е абсурд. Приказките ти звучат като на пишман рибар, дето обяснява колко големи риби е хванал, само дето трябва всички числа да се делят на 3, за да се доближим максимално до истината.

При някои уреди на Браунигер се получават подобни неща ако не се калибрира/нулира височината.

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Българските рекорди с парапланери
МнениеПубликувано на: Сря Ное 30, 2011 1:40 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 10:12 pm
Мнения: 154
Местоположение: България
Име: Димитър Вълков
gipet написа:
Тъпо е да вярваш на стойностите на уреда за минимално и максимално моментно качване. Почти винаги са грешни. Редовно при сравнително спокойни полети показва мак. качване над 10м/с, което е абсурд. Приказките ти звучат като на пишман рибар, дето обяснява колко големи риби е хванал, само дето трябва всички числа да се делят на 3, за да се доближим максимално до истината.

Да тъпо е ако си летиш за удоволствие, но на Европейско си калибрирам по височината уреда преди всеки Таск, така че тъпотията да не остане при мене. Освен това имам поне 2 уреда и когато и 2-та дават еднакви данни място за грешка няма. Браунигер наистина понякога подскачат в данните, но това е при стари софтуери. Аз летя с Браунигер Компео+ и Aircotec TopNavigator, който никога не ме е лъгал или давал подскачащи данни.
Хари наистина беше велико преживяване, после бях болен от бронхит и бях на Антибиотици, защото излетях само по гащеризон. Макс качването със сигурност беше такова защото изпитвах претоварване, средното го даваше +14, но големите пропадания де факто направиха около +10 средното качване.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов