Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 3:40 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 52 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 22, 2010 6:00 pm 
Всъщност, за какво говорим? Колко пилоти ще участват в състезания през месец август и колко от тях ще запишат добър резултат? :D


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Вто Юни 22, 2010 8:43 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 12:39 pm
Мнения: 206
Местоположение: Варна
Име: Адриан Атанасов
Всъщност, защо искате да усложнявате с допълнителни ограничения това "състезание" ? Нали целта му е точно да се направи нещо ново и нещо, което да не създава абсолютно никакъв ангажимент за участващия (умишлено не го наричам "състезател"). Условията са еднакви за всички, както климатичните, така и тези на това съревнование.Таксата е минимална за да не поражда негативни емоции,когато в края на месеца участващия види, че не се е вредил за награда(като атракциите по курортите,където хвърляш едни топки с цел да събориш всички чаши, подредени в пирамида с/у 5лв и никога не успяваш, но 1 човек винаги успява и взима наградата).Това събитие се създава, като нещо допълнително към кефа от летенето,а не за да става главна цел на някой.Даваш 20лв, забравяш че си ги дал, летиш си, както си щял да го правиш и без да ги даваш,качваш си логовете,както обикновено правиш и в края на месеца поглеждаш дали си спечелил нещо :) Това е като да отидеш да играеш боулинг с приятели и загубилите да купуват бирите след това.Мислите ли, че някой от приятелите ще се цели точно в бирите, а не в удоволствието да поиграе? Просто допълнителна мотивация-игра.Всеки от нас има право да участва с логове от което и да е друго състезание и ако някой толкова много иска да спечели точно XC-Bulgaria и вярва, че е толкова голямо предимство да си в групата с останалите, ами да участва във всички останали... Аз ви препоръчвам да се запишете за удоволствие и да не мислите от къде точно е всеки качен траклог...

_________________
Ozone Mantra M6 - червено-черно-бяло
Ozone Zeno - синьо-бяло
Element AIR - Tandem


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: :)
МнениеПубликувано на: Вто Юни 22, 2010 9:19 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1184
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
adit0 написа:
Всъщност, защо искате да усложнявате с допълнителни ограничения това "състезание" ? ...


И аз това се чудя защо всеки се опитва да усложнява нещата? Обявено е любителско състезание - обявени са правилата и условията, ако някой иска нещо по-различно да си го организира. Какво значение има как е направен един полет, няма значение дали печелиш с един метър или с един километър - полетът си е полет, в група, без група и тн. Ами то като ще изравняваме условията аз предлагам да не се зачитат или да се разделят логовете на хора които летят с варио, тънгстени и други такива, също така предлагам да не се зачитат логове на хора които въртят наляво защото на повечето им е удобно на дясно.
Извинявайте ме всички - нищо лично, ама с риск да бъда оплют - вземате някой неща твърде насериозно и се лаете за глупости, опитайте се да се насладите на простотата на едно подобно начинание :)
Успех на всички!

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 23, 2010 12:53 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Искам само всеки един който до момента е дал мнение в тази тема да каже как ще се почувства ако той е на мястото на Хари в ситуацията с триъгълника!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 23, 2010 8:20 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 12:39 pm
Мнения: 206
Местоположение: Варна
Име: Адриан Атанасов
Мисля, че Хари (поставям се на мястото му) би се радвал ако направи супер труден триъгълник от Шумен и не би се разсърдил, нито би се почувствал измамен от колегата си, който навъртял 2,5км повече на Сопот, защото този на Сопот си ги е направил САМ - никой не му е пипал крилото във въздуха и достижението си е негово, без значение дали се е водил по някой пред него или не ! Победителят от едно състезание е най-отпред в редицата и няма кого да следва ! Как тогава печели ?

_________________
Ozone Mantra M6 - червено-черно-бяло
Ozone Zeno - синьо-бяло
Element AIR - Tandem


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 23, 2010 11:47 am 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Вариациите на темата са толкова много, че не искам да пълня форума със примери. Ако аранжимента е такъв просто си губи смисъла да си дава парите човек, макар и само 20 лв.

Ето само един пример:
Летя си след една камара пилоти на едно състезание и на втора точка след старта виждам, че е по-добре да завия към старта и да затрворя един хубав триъгълник. За деня ще ми се зачетат някакви точки щото съм изпълнил донякъде задачата(вече съм изпълнил 2 точки), а може и да имам възможност да си продължа по нея, ако следващата точка не е прекалено далече. Тръгълника ми участва и в другото състезание.

Така, че как да стане аз да си летя сам тук в Шумен, а там на другия пилот да му помагат примерно 20 пилота и после всичко ще е честно при раздаването на наградите. Това е достатъчно да ме откаже от участие.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 23, 2010 12:56 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:34 pm
Мнения: 194
Местоположение: Пловдив
Хари пишеш така сякаш някой те кара да участваш.

Недей щом не те кефи не е задължително.

Всъщност само да ви припомня някой беше казал, че най - добрия пилот не е този, който е летял най - много, а който се е изкефил най - много.

Така, че не се взимайте толкова на сериозно и се забавлявайте повече във въздуха:)

_________________
Eden 4 Orange (оранжевото дяволче)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 23, 2010 12:58 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
Несправедливост винаги е имало и винаги ще има :idea:

като се замисля, това състезание е за свободен полет,

полети от други състезания според мен, не би трябвало да се признават, също така и полети извън границите на БГ


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 23, 2010 1:46 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 9:19 am
Мнения: 122
Местоположение: София
Rossen Balabanov написа:
Хари пишеш така сякаш някой те кара да участваш.

Недей щом не те кефи не е задължително.

Всъщност само да ви припомня някой беше казал, че най - добрия пилот не е този, който е летял най - много, а който се е изкефил най - много.

Така, че не се взимайте толкова на сериозно и се забавлявайте повече във въздуха:)

+1

_________________
CloudBase Sopot guest house


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 23, 2010 2:21 pm 
Постарах се да извадя почти всички състезания през посоченият период, когато ще се вземат полетите. Като изключим "SkyNomad Open", на другите има само няколко български регистрации за участие.

31 Jul to 06 Aug 2010 2010 X-air Tatra Open - Czech championship Ruzomberok – Lisková (Slovakia)
01 Aug to 07 Aug 2010 2010 SkyNomad Open Sopot (Bulgaria)
01 Aug to 07 Aug 2010 2010 Serbia League 4th round. PrePWC, Raska Open Kopaonik Mountain (Serbia)
01 Aug to 07 Aug 2010 2010 I. Alidagi Cup (Open) Kayseri (Turkey)
02 Aug to 06 Aug 2010 2010 German Flatlands GS (Paraglider) Altes Lager (Germany)
02 Aug to 05 Aug 2010 2010 Portuguese Championship / Competição International de Parapente da Serra da Estrela – Inatel Linhares da Beira (Portugal)
07 Aug to 15 Aug 2010 2010 Brasil open Castelo Castelo (Brazil)
12 Aug to 15 Aug 2010 2010 VARUS-Flatlands Werther (Germany)
13 Aug to 15 Aug 2010 2010 British Paragliding Cup Round 5 Snowdon Cwm-Y-Glo (UK)
14 Aug to 16 Aug 2010 2010 Norwegian Cup Hemsedal (Norway)
15 Aug to 21 Aug 2010 2010 Jelkin Hram & Dutch XC Open Paragliding Kobarid (Slovenia)
16 Aug to 22 Aug 2010 2010 Portuguese Championship / Nordeste de Voo Livre Macedo de Cavaleiros (Portugal)
17 Aug to 23 Aug 2010 2010 Ukrainian Open PrePWC Krushevo (Former Yugoslav Rep. of Macedonia)
21 Aug to 28 Aug 2010 2010 Womens Paragliding Open Ager (Spain)
21 Aug to 25 Aug 2010 2010 Junior European Paragliding Open (Under 21) Courchevel (France)
21 Aug to 29 Aug 2010 2010 Parang Open Parang Mountain (Romania)
21 Aug to 29 Aug 2010 2010 7th International German Open Paragliding 2010 Fiesch, Valais (Switzerland)
22 Aug to 29 Aug 2010 2010 Slovenian Open Krvavec (Slovenia)
23 Aug to 29 Aug 2010 2010 Open Kazakhstan Championship Ushkonyr (Kazakhstan)
24 Aug to 28 Aug 2010 2010 Empesos XC Open PrePWC Mt Kalana (Greece)
27 Aug to 29 Aug 2010 2010 Serbia League 5th round, Kraljevo Open Kraljevo (Serbia)
28 Aug to 29 Aug 2010 2010 Belgian Ardenne Paragliding Open , Run 4Ardennes (Belgium)
28 Aug to 04 Sep 2010 2010 XC-Open World Series Piedrahita SpainPiedrahita (Spain)
29 Aug to 04 Sep 2010 2010 British Open St Andre les Alpes Dignes-les-Bains (France)
30 Aug to 05 Sep 2010 2010 US Nationals Round 2 Sun Valley (USA)

Питам се тогава, от къде ще дойдат записите?


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 23, 2010 5:06 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Предположих, че ще е съревнование за свободно летящите и тези дето летят за кеф като мене. Разликата е само, че трябва да нося и GPS за да записвам трака. Аз летя само с варио.
Ама не било така. Приятно състезание.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 23, 2010 5:25 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Аз пък искам за валидни да се считат само полетите в събота и неделя и то когато жената ме е пуснала . Също така шуменци да са извън класацията щото на шумен става всеки ден


и друго

дал съм вече 20 лева и предупреждавам организатора че ако направи промяна в правилата ще си ги искам обратно :lol: :lol: :lol:
със законната лихва от три бири !!!

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 23, 2010 6:03 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 12:39 pm
Мнения: 206
Местоположение: Варна
Име: Адриан Атанасов
Нека поне приключа спора за състезанията от други държави....

Извадка от правилата на XC-Bulgaria (които се очаква да сте прочели):

"Всеки пилот сам избира старт в България от който да лети,може да финишира и в съседна страна."

_________________
Ozone Mantra M6 - червено-черно-бяло
Ozone Zeno - синьо-бяло
Element AIR - Tandem


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 24, 2010 8:46 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Състезанието е в България - тоест трябва да излетиш от България, а за да няма орязващи условия се допуска част от полета да е в съседна държава. С Красьо коментирахме преди време дали позволените държави трябва да са само тези които са в ЕС или могат да са всичките 5, но до колкото виждам той е решил, че и по този въпрос няма да има ограничение - риска по незаконното преминаване на границата всеки, който реши да го направи, ще си носи сам!

Радвам се че по другия въпрос вече има разбиране от ваша страна! Винаги е хубаво човек да се поставя на всички възможни места и така да оценява кое е "добро" или "лошо", кое е "честно" или "нечестно". Когато става въпрос за определянето на правила винаги трябва да се мисли и за ситуациите в които ти самия се възползваш от дадено правило и за ситуациите в които някой друг се възползва. Аз самия ще участвам на SkyNomad, но дори и да остане разрешено ползването на полети от други състезания никога не бих си позволил да го направя! Ако някой друг го направи - много от свободно летящите ще го сметнат за измама и този човек ще си изгуби достойството (в моите очи със сигурност)!!!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 25, 2010 7:05 am 
DVD написа:
Аз самия ще участвам на SkyNomad, но дори и да остане разрешено ползването на полети от други състезания никога не бих си позволил да го направя! Ако някой друг го направи - много от свободно летящите ще го сметнат за измама и този човек ще си изгуби достойството (в моите очи със сигурност)!!!

Сега ми стана ясно! :idea: Значи групата, която е против класирането на полетите по описаният начин е против участие на записи на полети от "SkyNomad" в надпреварата. :D


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 52 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов