Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 4:36 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Авг 21, 2010 7:51 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
В четвъртък летях с Митко Селенски с пипистрела от Долна Баня.
Разходихме се до седемте езера, като се наложи да включваме мотора, защото имаше разни засенчвания и условията бяха по-слаби отколкото изглеждаха.
Вечерта се качихме на езерата с Росен и Учителя и пренощувахме до езерото Бъбрека, под невероятно звездно небе.

В петък прелетяхме над паневритмията на дъновистите. После се качихме на връх Кабул и летяхме до Сапарева Баня. Над Паничище имаше някаква термика. После се разходихме до летището и се удавихме малко преди Дупница сред разкошни кумулуси.
Вечерта пренощувахме до язовир Белмекен.

Днес се разходихме до връх Белмекен, но базата падна и не можахме да летим. По късно литнах в завета на планината от ребро южно от върха. Над мене имаше кумулусова улица от вълна и сигурно щях да се извадя ако не беше засенчило. Имаше странни ефекти от ротора и вятъра и мястото трябва да се изледва още. За силен ЮИ сигурно ще е доста добро.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Авг 21, 2010 10:44 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Ах гадове, защо не се обаждате като ходите по мочта територия :(
Аз в четвъртак се качих с един приятел от Дупница до Вазов по невероятно обрасла пътека. Отне ни около 10 часа докато стигнеме до Отовишки връх и се наложи да пренощуваме наа открито под звездното небе. На суттринта Вазов и от там до дупница по поречието на рекас Бистрица.
Ники, имам страхотен старт, който искам да ти покажа. Ходи се около 2 часа от Дупница до подножието на връх Малък полич, близо до КАЛИН, става за СЗ З ЮЗ Ю с денивелация около 1000м


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Авг 22, 2010 7:30 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Извинявай Петьо, но като знам какъв си номад, не предполагах, че ще си в Дупница.
Района Сапарева Баня - Дупница е с вероятно най-стръмните външни склонове на Рила, но за съжаление е с СЗ изложение и мисля че често е подтиснат на фона на всичко добре работещо наоколо.

Когато летяхме хубавите условия бяха една конвергентна улица от Витоша към Дупница.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Авг 22, 2010 12:40 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Като гледам Леонардото от вчера са станали яки прелети от Невша.
Течо - 200км, Бончо - 192км, Доктора - 189км, Жиро - 153км, Карен - 145км... Тука, край морето вятърът бе над 10м/с и не ставаше за излитане... :( Днес е още по-силен...

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Авг 22, 2010 3:31 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
niki написа:
Извинявай Петьо, но като знам какъв си номад, не предполагах, че ще си в Дупница.
Района Сапарева Баня - Дупница е с вероятно най-стръмните външни склонове на Рила, но за съжаление е с СЗ изложение и мисля че често е подтиснат на фона на всичко добре работещо наоколо.

Когато летяхме хубавите условия бяха една конвергентна улица от Витоша към Дупница.

Няма нищо, пошегувах се, но наистина би ми било приятно да те разведа из раьона.
Определено си прав са СЗ изложение, но има места с Ю ЮЗ, от който може да се получи ннтересен прелет.
Особено интересно е на Бобошево, което е разпложено между Рила, Конявската планина и Осогово. Вече имаме и човек с джип, който да ни качва до старта, така че едночасовото ходене отпада :wink:
МЯстото е подходящо както за СИ, който настоичиво духа преа това лято тук, така и за ЮЗ. Веднъж уцелих Юз и всичко, което си бях представял за този старт се оправда. От старта директно в термката и от там посока Рила. ето малко снимки
http://www.facebook.com/THESkyHiker?v=p ... 1425527819


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Авг 22, 2010 8:35 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 31, 2007 6:05 pm
Мнения: 223
Местоположение: Шумен
Име: Станислав Велчев
Абе гледам си аз Леонардото.. и гледам маса народ с яки прелети и никой не пише :)

Течо - 214
Бончо - 203
Доктора - 187
Жиро - 158
Карен - 145

И всички от Нешва :) Било е уникално добър ден!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Авг 22, 2010 9:47 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:10 pm
Мнения: 497
Местоположение: Varna
Как да пишат хората като се прибират по нощите, спят и после пак към старта :) Днес пак беше як ден но въз-силничък вятър.
Утре пак там!
ето пикчърз:
http://picasaweb.google.bg/donjiron/NevshaUstrem#

_________________
Ozone Mantra M6
Element Air4+


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 23, 2010 7:34 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Вчера видяхме бяла лястовица.
Малко по-късно ми свършиха батериите на GPS-a и вариото.
Малко по-рано на Ботев даваха 50 км/ч СИ и облаците бяха издухани към равнината. Излъгах много приятели че не става. Освободих учениците и се запътих към Войнягово, но в последния момент отидох към лифта: летящите крила изглеждаха изненадващо спокойни, а се оказа че облаците в равнината не бяха толково издухани от вятъра, колкото част от едно фантастично и нацвъкано навсякъде с облаци небе.

Предния ден нещо в мене остана в Рила и реших да го потърся. Излетях към 12 с идеята да пробвам тази нова посока. Първите набирания бяха подтиснати от вятъра. За прекосяването на Розовата долина ми трябваше значителна височина и поради огромната сянка на юг реших да пробия малко на изток и да прекося по-слънчевия участък между Карлово и Баня.
Гробищата на Карлово отново пуснаха хубава термика и с не много силен попътен вятър тръгнах под една улица към Средна Гора.
Цялото небе гъмжеше с кумулуси. Източната част на Тракийското поле изглеждаше като бразилска мечта, докато по-близките до планините участъци бяха деформирани с разни улици, магистрали и пътеки.
Горе имаше влага и студ и по-голяма част от облаците бе неактивна, но поне служеше за визуализиране на конвергенциите.
Качванията бяха (3-4 м/с) силни в долните 2/3-ти по пътя към облаците, а горе бяха слаби и сравнително безполезни.
Обикновенно набирах около 16-700 метра и пусках напред, но на няколко пъти успях да се кача и до 2000 метра.
След като пресекох Средна Гора позатънах яко СЗ от Хисаря, но после хващах разни разджуркани термики духани от разджуркани ветрове и се добрах до Старосел, където след дълго молене, бях възнаграден с база от тракийските богове.
Малко след това бях наказан с низходящи от някакви други богове и доста затънах към селото на Румен - Кръстевич.
Богдан пускаше улица, която засенчваше голям участък южно от Средна Гора. През Копривщица пробиваше СИ вятър.
Над Кръстевич се поизвадих в завета на планината в тярмика захранвана от едни ниви с космически форми. После се поблазних да търся към Стрелча, но реших че хълмисто гористите участъци южно от Панагюрище ще са ми сложни за пресичане и пуснах към Тракийското поле.
Южно от Стрелча затънах и се извадих от 50 метра от суха разорана нива. После друга суха разорана нива ми пусна най-високото качване за деня - 2100. След дълго планиране затънах сред едни хълмове обрасли с храсти, но в една дупка успях пак да се извадя догоре.
После със зигзагообразно планиране пресекох магистралата и почнах да се любувам на гледката към Рила и котловината на Костенец.
За някои ще кажа че ми се досра и кацнах до завода за тоалетна хартия в Белово. За други ще кажа че се удавих малко преди това :-)
После хванах маршрутката за Пазарджик, където Владича ме закара навреме да хвана последния автобус от Пловдив до Карлово.
Благодаря ти Владич!

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 24, 2010 12:48 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Снимки от Рила и полета от Сопот към Рила:

http://forum.skynomad.net/gallery/thumb ... ?album=143

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 24, 2010 12:58 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Ники, кое е това летище дето си снимал?

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 24, 2010 2:05 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Летището до Сапарева Баня

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 24, 2010 3:15 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:34 pm
Мнения: 194
Местоположение: Пловдив
Снимките от Рила са страхотни!!!

Особено изгрева от Бъбрека:) Другия път ще спя там:)

_________________
Eden 4 Orange (оранжевото дяволче)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 24, 2010 7:30 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Уникални снимки, браво Ники


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Авг 29, 2010 7:51 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
Stavel написа:
Абе гледам си аз Леонардото.. и гледам маса народ с яки прелети и никой не пише :)

Течо - 214
Бончо - 203
Доктора - 187
Жиро - 158
Карен - 145

И всички от Нешва :) Било е уникално добър ден!


Я, какъв ферман сътворих :)
http://forums.shumen-xc.org/index.php?s ... #entry6364


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Авг 29, 2010 10:39 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
Вчера (28.08.2010) от Коняво през Южната част на Витоша и от там до Самоков.. и там кацнах, че прибирането щеше да стане по трудно.(Взе ме един човвек от края на Самоков дето кацнах .. и ме стовари пред блока ми :-D) Имаше силен Югозапад който набиваше топлия въздух от всички равнинив северозиточния им край .. и въпроса беше само да се добереш до там ... от средата хващаш една 0.5 и започвах да въртя рзтеглено и накрая се превръщаше в широка 4ка. Над Витоша успях да изляза на ~3200 ... Красота. С Ники и Стоил се раделихме на Кондофреи а после се оказа че Стоил е успял да се извади и е карал след мен .. но минава над Плана и каца на я.Искър. Ники отиде към Драгичево.

Красота ... :-)

_________________
телефони : 0886 216 096, 0888 433 126
Axis Venus 4 - woody valley x alps
Axis Sirius II tandem


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов