Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 1:37 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 15, 2010 8:18 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 10:04 pm
Мнения: 280
Местоположение: Пловдив
Този финландец сляп ли беше, че е прелетял по захода за кацане и точно над самото летище Пловдив !?... Или в България всичко може, докато го забранят ...

_________________
небесен чергар


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 15, 2010 8:19 am 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
С Доктора, Юри и Бейсел по обед се настанихме на старта на Ма--ра. Юри излетя пръв и пое само нагоре. И аз се изтрелях веднага след него. Беше с малко повече север и тръгнахме да си търсим нещо над Кюлев-ча. Отначало накъсани термики с които се поизвадихме малко. Пъснах напред и оппа, Готина и широка като по поръчка за мен. И Доки се присъедини и айде горе. След малко гледам и Юри с една 6-ца се набира яко. Доко като невидял я сграбчи и двамата отдоха в базата. Аз си поех по друг път който за малко не ми коства удавяне. На едно малко склонче си намерих една мачкаща, ама водеща до базата. Ехее, и аз вече съм в голямата игра. По станцията се разбрах, че те са на 10-тина километра пред мене над Веселиново. Аз още бях над Смядово. База - 2100 сякаш. Пуснах, ама малко по на изток. Отляво се обаждаха варненци от старта на Партизани. Чудих се дали да не прескоча натам ама реших да си пусна на юг. След малко стигнах до едно облаче което беше явно гладно за парапланеристи. Пуснах на шус под него и го пробих. Изкочих на 2850 без да въртя. Огледах се дали не ме е изяло ама бях цял. От южната страна на балкана пак позагубих малко височина ама си намерих нещо в роторната зона и пак с друсане се докопах до облака. Вече бях над Карнобат. Лошото беше само че нямаше горе ОО. Преди излитане бях ходил до храстите, ама пусто му трябваше да се каца. Беше бъкано от термики, ама вече не можех да стискам и хайде долу в с.Сан Стефано. Кацнах южно от него при един овчарин да подпишем Сан Стефанския мирен договор. Аз екстремно отскочих до храстите и го подписах.
После почна купона по прибирането. Обадих се на 100 човека ама няма кой да дойде. Звъня на жената. Тя пали колата и след като прескочи през гадния Ришки проход по препоръки от дядото до мен се обърка и отскочи до Бургас. Е Бургас като Бургас. Натам има разклон до Айтос и хайде пак в Карнобат. Видяхме се най сетне. Тръгнахме към Ямбол да вземем и Доки. Заредихме метан и 3.00 часа си бяхме в Шумен. Е, Шумен. Шумен като Шумен. За мен 90 километра, а за Дикито 130.
Имам златна жена и не мога да не я похваля пред аудиторията. Посред нощ измина маса километри да ни прибира.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 15, 2010 11:01 am 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 9:03 am
Мнения: 170
Местоположение: София
Име: Пламен Делчев
Хари ... http://www.xcshop.com/shop/product.php/292/xcpee--in-flight-toilet-system- :wink:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 15, 2010 11:47 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Х А Р И написа:
Имам златна жена и не мога да не я похваля пред аудиторията.

Мойта пък ме събуди 7 часа да се приготвям за работа, че 3 часа сън ми стигали
и ми наложи възбрана от летене на първия учебен ден. :)

Иначе полета беше интересен и странното бе, че в южна България
вятърът бе по-слаб и базата по-ниска. Обикновенно е точно обратно.
Другото, което ми направи впечатление е жестоките турбуленции
над Стара Планина, макар че минах високо. http://forum.skynomad.net/leonardo/flight/918
Не бях виждал досега крилото ми да се гъне в такива причудливи форми.
Още по-странно е, че нямах нито един колапс (10-20% не ги броя).

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 15, 2010 2:12 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 2:45 pm
Мнения: 535
Местоположение: Ямбол/Бургас
Име: Александър Рунев
niki написа:
В понеделник бе хубаво на Скалско, а вчера летяхме още по-добре на Добростан.
Финландеца Кари Рамо отвори нова посока и стигна почти до Стрелча:
http://forum.skynomad.net/leonardo/flight/917



Ники то хубав полет на колегата, ама това че минава през зоната на летище Пловдив и една от военните зони на летище Граф Игнатиево хич не е добре, още повече и в работен ден.
Много лоши последствия може да има това...

_________________
Александър Рунев
GIN Carrera+

Човек няма крила и по отношение на теглото му
към теглото на мускулите му е 72 пъти по слаб от птица...
Но аз мисля, че ще лети,
но не заради силата на мускулите му,
а заради силата на своя ум...
Н.Е. Жуковский


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 15, 2010 3:59 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
ХАха. На 6 километра пред летището и на 1600 метра си е заигравка с военните. По добре да беше минал директно над летището, Там няма точка на съприкосновение. Добре, че летище Буховци нямат за сега мерак да го пущат, че трябва да се занимаваме с нещо друго, но не и с летене в Шумен.
За пример мога да дам летище София. Ако ви е направило впечатление малките самолети прелитат на около 200 метра(може и малко повече) перпендикулярно и централно над летището. Там е коридора.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 15, 2010 4:23 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Трябваше да го предупредите това момче, финландеца да държи планината и чак след Пловдив да се забива в равнината, за да я пресича... Може и да си имат проблеми от клуб Тангра-Асеновград. Добре е държал планината до Асеновград, но после яко е сгазил лука...И без това още с. Червен е в зоната за заход на големите самолети към летище Пловдив, което си е съвсем действащо и международно, макар и с малък трафик, а на летище Граф Игнатиево винаги има самолети, които са в постоянна готовност за излитане в бойно дежурство. :roll: А той е минал почти и над двете летища...

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 15, 2010 7:13 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Предупредих пилотите да минат южно от летището, но ...

Предполагах че полета ще раздразни месните пилоти, но го пуснах защото можеше да е полезен на някого от техническа гледна точка.
Интересно е че всички коментари за полета са за административната му страна и никой не говори за полета, терена, условията.

Не мисля че има такъв проблем с летище Пловдив, защото едва ли има и един самолет на ден там, пък същевременно заема огромно въздушно пространство. Малко тъпо е някой да си заплюва някаква територия дето не я използва и го мързи да я управлява за всички желаещи да я ползват.
........................

Днес бе страхотен ден за Централна Стара планина. Качихме се на Беклемето и още към 10:30 излетяха първите и почнаха да се набират. Покрай небесното ми пастирство успях да се разходя до Паниците и обратно.
Габровеца се удави към Нова Загора.
Към 5 пак излетях от Беклемето и се разходих до Равнец и района до залез слънце. Това бяха вероятно едни от най-готините условия дето съм летял тази година.

http://forum.skynomad.net/leonardo/flight/920

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 15, 2010 7:31 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 2:45 pm
Мнения: 535
Местоположение: Ямбол/Бургас
Име: Александър Рунев
Полетът е наистина интересен...,НО летището на Крумово се ползва и от военните хеликоптери, които вече са над 10 на брой и летят почти всеки ден за да могат пилототе да усвояват новата техника. Те пък имат зони на изток и на запад.
Събота и неделя както и да е, ти знаеш че военните тогава не бачкат, ама през седмицата...малко е рисково да се мотат там парапланеристи.

_________________
Александър Рунев
GIN Carrera+

Човек няма крила и по отношение на теглото му
към теглото на мускулите му е 72 пъти по слаб от птица...
Но аз мисля, че ще лети,
но не заради силата на мускулите му,
а заради силата на своя ум...
Н.Е. Жуковский


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 15, 2010 7:40 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 1:23 pm
Мнения: 9
... на "графа" се лети понякога и събота и неделя и то в доста широк периметар не само над и около базата.Последно когато аз засичах две 29-ки беше една неделя и излитаха и кацаха постоянно от 10 до 4 слетобяд.

_________________
...cамо парапланеристите знаят защо птиците пеят в небето.
Airwave Sport 3 S (черно/жълто/червено)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 15, 2010 8:00 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 2:45 pm
Мнения: 535
Местоположение: Ямбол/Бургас
Име: Александър Рунев
Онзи ден летяха и в събота щото стреляха на Шабла, ама това се случва много рядко. Като имат учение с американци тогава също летят.

Това което предстои е от 01.10.2010 до 21.10.2010 на "Графа"
Полети полети навсякъде та чак до Плевен и Балчик. Бая пресичане на Стара планина ще има.
Трябва да се усведомим за веременно отделените зони забранени за полети.

Инфо от ПАН.БГ и списание "КЛУБ КРИЛЕ"
http://pan.bg/view_article-1-2294-Preds ... e-VVS.html

_________________
Александър Рунев
GIN Carrera+

Човек няма крила и по отношение на теглото му
към теглото на мускулите му е 72 пъти по слаб от птица...
Но аз мисля, че ще лети,
но не заради силата на мускулите му,
а заради силата на своя ум...
Н.Е. Жуковский


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ds
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 15, 2010 8:01 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
ama pisateli ste si vie zanm viii zadebilo sam viiii ... da zapo4na pak da ne stava za letene :lol: :lol: :lol: :lol: vadete brasnarski noz4eta a denska tuka se be6e otepalo 4ak se 4uda kak ne dofar4a niqkoi ot Vito6a hm... :lol: :lol: ta Niki uter 6te stava li pitai cigan4etata Far4ilo ...na Sopot se stava i bam pot Cb-to da ti doide akala kak se zaka4a speeeeeeddd sistemta vav vazduxa i u ROzite Karlovski ...Ada6ke pomni6 li Ulian ispanskiq na zapasen Zlatimira otseliava dolu pomni6 li takmo kato me potkara ti li si toia pi6e6tia ihaihihah Uli e na zapasen aaaa.... ot B-Stall ili kakto tam ili kakvoto e ama asimitri4no puskane i nasukvane ( darja d aotbeleja mnogo zaintriguva6t slu4ai ) za6toto tekkova nasukvane NEma mani i asimetri4ata se taq ttt ... Do rozite na karlovo tam me pUsna po silnoto Cb Nikiii sigoren sam 4e utre 6te se metnem ot beklemeto na 3-4-56- metra 4elograb severoiug amA mani gi tiq ela do tuka ' tuk 6te da e nai letatelnoto miasto seriozno tri duzi se sabirat tuka zane6 gooo :) ne slu4aino to4no tuka ima Skorostni rekordi v licetata na ako ne se laja onia Mena Andrio dali da ne se laja i da me izvniava Mico bog da go prosti i T ((Georgi(RBV) i koi o6te popravi me ...ta Kolioo stiga si draskal letiiiiii.... eal na po rakia ...no bez motora eii da ne hitruva66...ili d ami izgasi6 tuk na 5 kilometra :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: ds
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 15, 2010 10:02 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
THE KITE написа:
ama pisateli ste si vie zanm viii zadebilo sam viiii ... da zapo4na pak da ne stava za letene :lol: :lol: :lol: :lol: vadete brasnarski noz4eta a denska tuka se be6e otepalo 4ak se 4uda kak ne dofar4a niqkoi ot Vito6a hm... :lol: :lol: ta Niki uter 6te stava li pitai cigan4etata Far4ilo ...na Sopot se stava i bam pot Cb-to da ti doide akala kak se zaka4a speeeeeeddd sistemta vav vazduxa i u ROzite Karlovski ...Ada6ke pomni6 li Ulian ispanskiq na zapasen Zlatimira otseliava dolu pomni6 li takmo kato me potkara ti li si toia pi6e6tia ihaihihah Uli e na zapasen aaaa.... ot B-Stall ili kakto tam ili kakvoto e ama asimitri4no puskane i nasukvane ( darja d aotbeleja mnogo zaintriguva6t slu4ai ) za6toto tekkova nasukvane NEma mani i asimetri4ata se taq ttt ... Do rozite na karlovo tam me pUsna po silnoto Cb Nikiii sigoren sam 4e utre 6te se metnem ot beklemeto na 3-4-56- metra 4elograb severoiug amA mani gi tiq ela do tuka ' tuk 6te da e nai letatelnoto miasto seriozno tri duzi se sabirat tuka zane6 gooo :) ne slu4aino to4no tuka ima Skorostni rekordi v licetata na ako ne se laja onia Mena Andrio dali da ne se laja i da me izvniava Mico bog da go prosti i T ((Georgi(RBV) i koi o6te popravi me ...ta Kolioo stiga si draskal letiiiiii.... eal na po rakia ...no bez motora eii da ne hitruva66...ili d ami izgasi6 tuk na 5 kilometra :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Адаш радвам се че не си забравил добрите стари времена и нашето драго запознанство! Пълниш ми душата с тия спомени! ... запасния на Юли го помня ясно .. и това че аз слезнах с лифта, че да не си намокря крилото .. шубелийката аз. Помня и че ученици летяха на уши и спийд система. Еййй страха е голяма работа, и връщането надолу с лифта не чак толко лоша бира.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 15, 2010 11:09 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Ей браво Светле... Все пак някой ги чете глупостите на Светльо... Аз си признавам, че нямам нерви да чета глупости и то написани на китайска шльоковица. Подобни писаници направо ги прескачам. :lol: :lol:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: re
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 16, 2010 8:27 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Dqdo bladi izviniqvai 4e ne razbira6

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов