Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:32 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Март 2011
МнениеПубликувано на: Вто Мар 01, 2011 6:24 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
Баба Марта бързала
мартеници вързала
термики довяла
и снега изяла
усмивки дарила на всички
летящи волни като птички :D


Върнете се в началото
  Профил    +9 / -0 
 
 Заглавие: Re: Март 2011
МнениеПубликувано на: Чет Мар 03, 2011 8:25 am 
Offline

Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 5:41 pm
Мнения: 163
Местоположение: varna
Баба Марта бързала
И на склона вързала
Нови волни птички
Бончо да ги учи всички :lol:

Духна Баба от земята
Всичко прати в небесата
Да се реем цяла пролет
Пролет, лято, есен в полет

_________________
Георги Тодоров - Жоро
NOVA FACTOR 2 - EN C


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Март 2011
МнениеПубликувано на: Чет Мар 03, 2011 8:51 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
N - на брой почивни дни...
Малей как ще се лети!
Искам полета да ми е як...
Ама...
То на вън вали пак сняг... :roll:
Ще има нова радост и игри,
но не с параплана, а със ски...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Последна промяна ВладиЧ на Чет Мар 03, 2011 9:30 am, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +7 / -0 
 
 Заглавие: Re: Март 2011
МнениеПубликувано на: Чет Мар 03, 2011 8:55 am 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 03, 2009 12:15 pm
Мнения: 20
Местоположение: София
Име: Лозан Миладинов
Да ни е честит прадника на Свободата!!! Дано духа на наши те претци,изклани от турските поробители,да се възроди в нас и нашите деца !!! Дано отново българския дух на свободата и честолюбието тръгне по земята БЪЛГАРСКА!!! Честит празник на всички който все още се чуствате БЪЛГАРИ - и тук в България и там кадето сте в чужбина!!!


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: О, Бабо Марто!
МнениеПубликувано на: Чет Мар 03, 2011 3:04 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
О, Бабо Марто!

Баба Марта бързала
и на старта вързала
червено-бял ръкав
да показва вятър хубав.

А над старта слънцето наднича
кумулуси цъфват, термика изтича.
Кокичета и минзухари на топло се припичат,
а към старта много парапланеристи тичат.

Като опълченци, с трепет във сърцата
в снега газят, мъкнат хвърчилата.
Вече са на старта – потни, отмалели -
бързат да разпънат, цяла зима нелетели.

Новобранци се тюхкат за полет пръв -
фалстартове вече 12-ти път.
По станция крещят инструкторите бесни,
адреналинът се покачва, никак не е лесно.

Другите пилоти с винце се загряват,
с кебапчета замезват и вятъра проверяват.
Новата екипировка те показват,
и някой друг виц за смях разказват.

Слънцето напича, дава вятър чело,
учениците излитат един по един смело.
Майсторите също се мятат там, където
термика изтича, за да тръгнат към небето.

Вариото пиука, височината расте
групата пилоти вече е добре
Базата е близко - финалът е далече.
Но хубавият вятър на помощ се притече.

Ето я най-после заветната цел,
височината е малко, кой ще е най-смел.
Бризът натиска, термики няма,
глайдът се топи, отдолу гора голяма.

Но ето над скалите термика пробива,
хубава четворка след гората сива.
Праща тя пилотите високо в небесата,
всички те са радостни и отново във играта.

Финалът е сладък, кефът велик,
пилотите кацат със радостен вик.
Много лакърдии, бира се отваря,
вкъщи после всеки отива да отмаря.

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -0 
 
 Заглавие: Re: Март 2011
МнениеПубликувано на: Пет Мар 04, 2011 5:07 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 9:58 pm
Мнения: 182
Местоположение: България -София
Име: Еленко Божков
Днес с Марто и Борил се качихме със седалката до Голи връх. На. платото усетихме настойчив запад югозапод. Оттам на Алеко, консултация с ПСС, оттам на междинната на Романски и горе. Условията горе - малко слаби но чело. Първи излетя Марто и се изсули покрай Романския надолу към Алеко. Поради напреднала възраст, кшлограми и рохкав сняг направих едно плонжче по очи. Борил също - защото избърза да седне и да тръгне по вятъра. Пъхтене, катерене, излитане и кацане на кацалката зад Царско село където вече беше Марто. За съжаление Борил след излитането се отдалечи от склона и изтърва подръжката на склона на Резена и му се наложи да кацне на пътя от Заека за Черни връх. В резюме - хубав летателен ден съчетан с добрата новина за Камен. Все пак респ за Марто и Борил които не се притесниха от сравнително сложния старт!

_________________
Ozone - DELTA 2


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Март 2011
МнениеПубликувано на: Пет Мар 04, 2011 6:39 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 7:59 pm
Мнения: 15
Местоположение: София
Слънчев и страшно красив ден на Витоша.

Бяла пелена навсякъде, крилото хвърляше сянка. Някъде след Лалето, около минута непрогледно бяло минаване през облаците.

Над поляната на кацалката хубаво +1.5 до +2.3. Общо 40 мин. полет и накрая радостната вест за Камен.

Малко снимки тук - https://picasaweb.google.com/martin.valkanov/jYFElJ08

_________________
Мартин Вълканов, Gin Atlas зелено и бяло
F3 - Fly for fun


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -1 
 
 Заглавие: Re: Март 2011
МнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2011 8:14 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Похвърчах днес на новоселският баир. :wink: След вчерашният брутален ден днес нещата се укротиха. Качих се към 13.30 на баира и там духаше 6-7 м/сек от запад. По закона за всеобщата гадост, в момента, в които се закачих за крилото нещо много взе да ме подпира вятъра... :roll: Почаках малко, пък извадих ветромера. Бухаше с 8-9,5 м/сек. Теглих му едни благословии, почаках малко и слязох по-надолу по старта. На 100-150 метра по-ниско духаше, около 7-7,5 м/сек, като чат пат падаше на 5 м/сек, но много за кратко. За 10-20 секунди. Издебнах един такъв момент и дръпнах крилото. То естествено излетя като снаряд над главата ми. :D Помислих че съм го изпуснал, ще ме прелети и ще направи фронталка, и здраво ударих дзингиите. Задържах го над глава, но нямах време да се обърна... :roll: Изстреля ме веднага 4-5 метра право нагоре и чак там във въздуха се обърнах с лице към атакуващият ръб... :roll: Виждал съм майстори да правят това упражнение, но аз никога не съм си поставял за цел да го уча, за да го правя, още повече пък в такъв силен вятър. :wink: Продължи да ме вдига вертикално нагоре поне още 20-30 метра. От там нататък всичко тръгна нормално. Имаше и вятър, и термики до +2, и хубави набирания над старта. Във въздуха общо взето беше спокойно, нямаше сериозни турболенции, клатене и друсавици. Към 16,30 засенчи, цялото небе се покри с облаци, вятъра намаля и започнах да тъна. Кацнах, като перце малко под старта. Като че ли имах малко по-големи очаквания днес като гледах, какво е положението, но и на това, което се получи съм доволен... Да не бъдем чак такива максималисти. Летателната година тепърва започва.:mrgreen: :mrgreen:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Март 2011
МнениеПубликувано на: Пет Мар 11, 2011 6:53 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Цял ден на Ботев го даваха 50 км/ч СЗ. Сутринта бе синьо с лещи от Вежен изнесени над Клисура. В подножието на Стара Планина си духаше ЮИ и много се колебаех дали да ходя на любимия си старт до Войнягово, но накрая любовта победи :-) Всъщност и изнесените над долината кумулуси.

Качих се към 12, в подножието бе безветрие, но към с.Богдан пушеци визуализираха пробиването на СЗ. Вятъра на старта бе слаб. Трябваше да чакам по-силни пориви за излитане, а както знаем от учебниците по-силните пориви обикновено са низходящи. Все пак успях да излетя разминавайки се на половин метър с дърветата. Нямаше достатъчно вятър за реене и се повъртях половин час пред старта във въртене на разни термики.

След като се удавих пак изпаднах в двуомене, но видях че над старта се намества хубава облачна улица и за 1 час се качих по импровизиран път нагоре. На старта поривите и затишията бяха като преди, но средната сила на вятъра бе по-голяма. Излетях лесно и оттам нагоре. Можеше да гоня базата, но трябваше да пусна на прелет... Разходих се покрай склоновете на Средна Гора, после пуснах малко напред и пред планината набарах няква мазна конвергентна зона - остатъка от облачна улица идваща от връх Козя Стена. Просто летях срещу вятъра и катерех нагоре. Учителя дойде да завери упражнението. Кеф!

leonardo/flight/1303

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Март 2011
МнениеПубликувано на: Пет Мар 11, 2011 9:22 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
Днес на онова място, полетяхме супер доволно.
Пламен от Русе получи подарък за рожденния ден, първи прелет за годината.Юри му прави компания :)

Аз след като грозно се удавих първия път, изстрадах още едно качване пеша, и то от най ниската част до стадиона.
Но не съжалявах, струваше си потта :) готино летене беше имаше тесни и силни качвания, турбуленции които много добре действат за загрявка:)
Ето и малко снимки:
Изображение

Изображение

Изображение


Последна промяна BONCHO на Съб Мар 12, 2011 9:03 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Март 2011
МнениеПубликувано на: Съб Мар 12, 2011 10:05 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Днес на Тополица даде супер време. Прогнозата се оправда на 100%. База 1800м, слаб ЗЮЗ/ЮЗ вятър, много термично. На височина си личеше по наклонените кумулуси, че има добър СЗ вятър. В началото към 12 часа във въздуха бе доста динамично - резки и тесни термики. Но след половин час условията се поукротиха. Термики бол, нямаше кацане. Имаше идеални условия за прелет до морето. Малшанса попречи на Начо да го направи, каца между с.Съдиево и кв.Ветрен. Следобед вятърът поизправи и отново се измятахме. Гост този път бе Любо-Марвела от Пловдив. Имаше хубави и широки 4-ки. Набиране до 1600м, обиколки до съседните села и равнината. Накрая полетите завършиха в местната кръчма :D

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Март 2011
МнениеПубликувано на: Сря Мар 16, 2011 12:06 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
leonardo/flight/1352 В Събота беше супер ден за летене на Маркуджик термично все едно че е хубав летен ден само дето беше -2`градуса но заради удоволствието си струва. Направих безплатна атракция на скиорите докато реех над пистите. По едно време гледам отдолу масово спрели да се свижат и всеки държи в ръка фото или джиесем и снимат та магли се вдигат аз то горе не остава по назад и щракам :D В неделя вятъра от югозапад се усили и не ставаше за от Маркуджика но пак направих едно фър-кац от долния старт на Ястребец в ротора.Всеки ден не е великден :|
Изображение
Не знам защо като свалям траклога на ми показва едни данни а на леонардо показва малко по-различни данни :?:

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Март 2011
МнениеПубликувано на: Сря Мар 16, 2011 11:14 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Ясен Христов написа:
leonardo/flight/1352 В Събота беше супер ден за летене на Маркуджик термично все едно че е хубав летен ден само дето беше -2`градуса но заради удоволствието си струва. Направих безплатна атракция на скиорите докато реех над пистите. По едно време гледам отдолу масово спрели да се свижат и всеки държи в ръка фото или джиесем и снимат та магли се вдигат аз то горе не остава по назад и щракам :D В неделя вятъра от югозапад се усили и не ставаше за от Маркуджика но пак направих едно фър-кац от долния старт на Ястребец в ротора.Всеки ден не е великден :|
Изображение
Не знам защо като свалям траклога на ми показва едни данни а на леонардо показва малко по-различни данни :?:


Красота !!!

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -2 
 
 Заглавие: Re: Март 2011
МнениеПубликувано на: Сря Мар 16, 2011 11:26 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 2:45 pm
Мнения: 535
Местоположение: Ямбол/Бургас
Име: Александър Рунев
Ясене, оглеждах се за тебе в четвъртък и петък на маркуджиците....., а ти в събота си отишъл :D :D :D

_________________
Александър Рунев
GIN Carrera+

Човек няма крила и по отношение на теглото му
към теглото на мускулите му е 72 пъти по слаб от птица...
Но аз мисля, че ще лети,
но не заради силата на мускулите му,
а заради силата на своя ум...
Н.Е. Жуковский


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Март 2011
МнениеПубликувано на: Чет Мар 24, 2011 6:07 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
По какво си приличаха зяпачите на Скалско днес със зяпачите на Байконур?
По това че гледат вертикално нагоре.
Защото така се излиташе днес на старта.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов