Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:31 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Април 2011
МнениеПубликувано на: Пет Апр 01, 2011 9:18 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 9:19 am
Мнения: 122
Местоположение: София
Сигурен съм, че днес се е летяло на много места. Днес Витоша много ни зарадва.
https://picasaweb.google.com/roskobosko ... 11Vitosha#
http://www.youtube.com/watch?v=8zSktEhInMQ
http://www.youtube.com/watch?v=CdrpXEppcfc

_________________
CloudBase Sopot guest house


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2011
МнениеПубликувано на: Съб Апр 02, 2011 9:31 am 
Offline

Регистриран на: Пет Май 08, 2009 6:50 pm
Мнения: 68
Местоположение: София
Да така е, полетях ме вчера! Околчица "пусна" едно 40 километрово прелетче!!! :wink:

_________________
airwolf

We do not need better wings, we need better weather conditions!

Assen


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2011 - Витоша 04.04.2011
МнениеПубликувано на: Вто Апр 05, 2011 9:50 am 
Offline

Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 9:58 pm
Мнения: 182
Местоположение: България -София
Име: Еленко Божков
Витоша продължи да радва парапланеристите и вчера...... Качихме с Гошко и Сунай на Комините към 15:30 и излетяхме в 16:00. Докато правех първото вадене около старта Гошко и Сунай бяха излезли на пред и бяха вече доста ниско..... Затънах в дерето западно от Вълчата скала и успях по западния ръб да се изшмуля напред на 1500 и след като Гошко ми се обади от 2700м. че пуска към Железница се заинатих и хванах една термика на сипеите западно от комините и с нея до 2760 м и над черни връх южно от Купените където почнах да губя височина. Оттам над Ярлово и до Ковачевци където кацнах до некакви избушени постройки от северната му страна. Гошко беше сацнал южно от селото, а Сунай до следващото село. Много благодарности на Иво Геров, който ни прибра.

_________________
Ozone - DELTA 2


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2011
МнениеПубликувано на: Вто Апр 05, 2011 8:36 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Днес Боне ми се закачи на дясното ухо на Авакса и не мога да го изтръскам. Ама иначе имаше хубави термики, но работеше доста напред пред старта. Черните разорани полета ги пущаха хубави и широки.
http://www.youtube.com/watch?v=X1ExwRJI8A0

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2011
МнениеПубликувано на: Вто Апр 05, 2011 10:36 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 9:19 am
Мнения: 122
Местоположение: София
http://www.youtube.com/roskobosko73#p/a/u/0/Z5AJtsPZRoY

със специалната подкрепа на Тео - клипчето от Враца - неделя 3 април 2011

_________________
CloudBase Sopot guest house


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Април 2011
МнениеПубликувано на: Сря Апр 13, 2011 9:33 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Роска да не се обиждаш казвам ти го като приятелски съвет картината ти трепти вероятно защото камерата не е добре закрепена няма да е лошо да провериш закрепването как е на сухо може да не мърда ама като я забрули вятъра!
Аз например ползвам самоделна стойка и картината не ми трепти.За мен специално самоделното в много случай е по-добро от купеното.Сега си правя шлем от стъклопласт и ще превъзхожда много други фирмени ама да не казвам още че не е готов!
Ето го моето клипче от същия ден http://vimeo.com/22328205

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2011
МнениеПубликувано на: Чет Апр 14, 2011 7:51 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 6:19 pm
Мнения: 62
Местоположение: Варна, Сливен
Име: Михаил Златев
Ясен Христов написа:
Сега си правя шлем от стъклопласт и ще превъзхожда много други фирмени ама да не казвам още че не е готов!

И аз мислех да си правя от стъклопласт, защото по едно време помагах за направата на една яхта и имах много парчета плат и смола, ама много крехък ми се струва. Макар, че май повечето каски са направени от стъклопласт. От карбон ще стане по-здрава, ама цената на плата беше 50 лв/кв.м.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2011
МнениеПубликувано на: Чет Апр 14, 2011 10:04 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
То се зависи каква дебелина ще направиш.Ако е 4-5 мм. става много яко не може да го строшиш даже с чук.Другото по-важно е каква е смолата . Аз ползвам полиестерна смола има отлични качества не крехка търпи огъване а и като цена е приемлива само много трудно се намира. Изобщо това не е проста работа иска предварителен опит и за единична бройка въобще не е рентабилно ама аз си го правя за хоби! Нещо се отплесваме от темата да не ни изтрият!

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2011
МнениеПубликувано на: Пет Апр 15, 2011 7:46 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Хубаво летене днес се получи на Брестовица. Към 14 часа ми се обади Ванката от Перущица за да ми каже че над старта на Брестовица има крило. От начало помислих, че се бъзика, защото в Пазарджик вятъра беше 10 м/сек, а в Пловдив 11 м/сек-40 км/час. :roll:
Обаче се оказа, че наистина на Брестовица лети някакъв ученик на Ники Йотов напътстван от долу от самия Йотов... :roll: Щом е така значи и дедо ще се справи, - рекох си - и запалих колата. :wink:
Към 15,30 бях на старта. Там духаше С, СЗ, 3-6 м/сек. Криво за излитане, но пък перфектно за летене. Кумулусите бяха взели да стават конгестуси бяха малко в повече, затваряха небето до 90%, но пък на нас рядко може напълно да ни се угоди... :) Излетях към 16 часа. Поклати ме малко и ме подруса, до като се измъкна на 100-тина метра над старта и после работата тръгна почти гладко. Термиките стигнаха до +4,7 м/сек и успях да се кача до 1750 м нмв, като потеглих на изток към Асеновград. Подминах Първенец. Калоян го прелетях с 1450 м нмв, като термиките взеха да отслабват до +1,5 м/сек. След Белащица малко преди Куклен хванах последната термика ,която беше едва до +0,5. За сметка на това, обаче ветреца беше силен. Без спиид летях с 57-62 км/час, а на половин спиид дигах над 75 км/час. :) Стигнах на 500 метра преди първите къщи на Долни Воден, разбрах че няма да го прелетя и се наместих в края на една голяма ливада с идеята глайда да ми стигне до средата и за да кацна. Да ама ветреца се оказа силен и 100 метра вертикално слизах, като с резервен парашут. :mrgreen: Кацнах точно там в края на ливадата, където бях зависнал. :mrgreen: За един час летене 24 км прелет. Бива. Ако бях летял, около старта, където гъмжеше от термики сигурно щях да отмаам поне два часа във въздуха, но пък нямаше да е толкова интересно... :mrgreen:
Аз обикновено летя без фотоапарат и не снимам в полет, но този път наистина съжалих, че нямам фото под ръка. Пейзажите бяха чисти и невероятни, а полето като шарена черга! :wink:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2011
МнениеПубликувано на: Съб Апр 16, 2011 10:08 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 8:06 pm
Мнения: 195
Местоположение: Варна
Име: Костадин Фердинандов
Невша днес отново се доказа като уникално място за летене.Сутринта,когато тръгвахме нещата не изглеждаха много добре с тази плътна облачност,но поне решихме малко да поизчистим старта.Когато се качихме вятър почти нямаше.В най добрия случай разхухваше до към 2-3м/с чело.Ама аз си викам айде да се измятам,поне да не съм капо и с излитането направо в термика :shock: и то 3-ка.И така от термика на термика полетях доволно към 3 часа с 2-3 кацания на старта.По някое време дойдоха Даниел и Иван,както и русенци.Имаше вадения до към 1100,разхождахме се където си пожелаехме-вятъра горе беше 5-7км/ч NE.След 900м ставаше адски студ и това обясняваше необичайно силните термики при тая плътна слоеста облачност.Даже на места имаше кумулси под основната пелена.Юри от Русе даже имаше вадене от към 30-40м. височина.Хубав ден!

_________________
Wing-Element water2,Harness-Gin Genie race


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2011
МнениеПубликувано на: Нед Апр 17, 2011 8:07 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 12:43 pm
Мнения: 346
Местоположение: София
Браво на Ставел - ей това нелетене в Англия добре му се отразява

_________________
НК
Element Air 4
Gin Race II


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2011
МнениеПубликувано на: Пон Апр 18, 2011 10:18 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Вчера имаше голяма агитка на Добростан. За съжаление условията не бяха много добри. Вятър 5-6 м/сек от СИ, който след 15 часа усили до 8 м/сек. Облаци и база до 1900. Беше доста студено на височина. Тук там имаше сняг над 1000 м нмв. Термиките бяха доста накъсани с много ядра, а имаше и много нисходящи. Въпреки това се борехме, някои по-успешно, други не чак толкова успешно с тези условия. :mrgreen: :mrgreen:
Много летящи след сериозни борби успяха да направят малки прелетчета до 20-30 км. :lol: Рекордьор за деня естествено беше Христо Пецанов. Че кой друг да бъде?!?!? :roll: Той успял да премине поне половината Родопи планина и кацнал след Велинград. :mrgreen:
Още след старта той се заби назад в планината. Преминал над Бачково, зад Ситово, Лилково и хижа Руен. Над Скобелево изскочил зад Кричим. От там към Пещера, където успял да се набере на 2600 м нмв над облаците. "Вятърът стана доста силен СИ и ме вкарваше все повече в планината"- коментира Пецанов. Той не му мислил дълго и след Пещера се забил още по-навътре в Родопите. :mrgreen: Минал над куророта свети Константин, подминал яз Батак и изскочил в котловината на Велинград. Там пак пробил облаците. Поклатило го и го подрусало доста. Бил целият в скреж... Направил много снимки, там от въздуха и кацнал край Велинград след 4-5 часов полет. Не знам колко км е направил. Ще разберем тия дни. :wink:
Аз направих един полет на Добростан. Не тръгнах за прелет, а кацнах на старта, защото нямах шофьор и започнах да чакам да се подобрят условията. Чаках до към 16 часа. Не само, че не се подобриха условията за летене, ами стана по-зле работата. Тръгнах си от Добростан. Пътьом минах през новоселският баир на който духаше 5-8 м/сек почти чист изток. Излетях с кеф и направих още един полет за деня от един час, и в този район, с хубави термики, и набирания до 300-400 м над старта. Пак си кацнах до колата и след това вече се прибрах успешно в Пазарджик... :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: Април 2011
МнениеПубликувано на: Пон Апр 18, 2011 6:08 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 2:45 pm
Мнения: 535
Местоположение: Ямбол/Бургас
Име: Александър Рунев
Браво на Пецана. Чакаме снимки, сигурен съм че ще са страхотни...

_________________
Александър Рунев
GIN Carrera+

Човек няма крила и по отношение на теглото му
към теглото на мускулите му е 72 пъти по слаб от птица...
Но аз мисля, че ще лети,
но не заради силата на мускулите му,
а заради силата на своя ум...
Н.Е. Жуковский


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2011
МнениеПубликувано на: Пон Апр 18, 2011 11:17 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:10 pm
Мнения: 497
Местоположение: Varna
Рекордния ден през обектива ...
http://www.youtube.com/watch?v=fix_XhjM2lg

_________________
Ozone Mantra M6
Element Air4+


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2011
МнениеПубликувано на: Сря Апр 20, 2011 9:13 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Ное 28, 2008 6:38 pm
Мнения: 69
Местоположение: Пловдив
"Немоа са запра продукшън" :lol:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов