Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 3:06 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Летене във Valle de Abdalajis
МнениеПубликувано на: Сря Апр 13, 2011 8:35 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Здравейте,
вчера летях за първи път от както съм във Вале, към шест следобяд се качихме на източния старт http://www.vuelolibremalaga.com/vuelo/index.php?option=com_content&view=article&id=48:levante&catid=36:zonas-de-vuelo&Itemid=56с Маноло, във въздуха имаше две ригид делти и още 2 парапланера.
Полетях около час и се насочих към кацалката за да видя как кацат делтите на толкова смахнато място с обратен наклон и обрасло с един метър треволяк, тук кацалките са малко извратени, но изглежда испанците са им свикнали и нямат проблем и понеже земята е частна и се работи, общината плаща за кацалките, но собствениците пак си садят разни работи и не създават проблем на пилотите.
Делтите бяха се прехвърлили на съседната планина на няколко км, но въпрек и това не успях да ги изпреваря до кацалката :D
Мястото е много красиво, уникален скален отвес и отгоре тясно плато, което е с около 100 метра по ниско от реброто, представям си какви подветрени термики има.
Единствения проблем е че наблизо минават самолетите и не може да се лети много високо.
От другата страна на под северния старт има язовир и идват да ръчкат акро, аз се качих онзи ден, но дългото нелетене и непознатото място ме разколебаха, шубето си е голям страх :lol:
Сега се готвиме за фото изложба по случай 30 годишнината на клуба която е в събота, предполагам ще дойдат доста пилоти и ще се лети яко.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Летене във Valle de Abdalajis
МнениеПубликувано на: Сря Апр 13, 2011 9:38 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Браво Петьо!Мястото трябва да е доста добро! Да разбираме ли че си станал член на клуба и си им платил огромния членски внос!

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Летене във Valle de Abdalajis
МнениеПубликувано на: Сря Апр 13, 2011 9:55 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Ясен Христов написа:
Браво Петьо!Мястото трябва да е доста добро! Да разбираме ли че си станал член на клуба и си им платил огромния членски внос!

Ба, в никакъв случай, аз с толкова пари ще живея два месеца :lol:
Просто помагам с каквото мога тука и не плащам за спане и транспорт :wink:

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Летене във Valle de Abdalajis
МнениеПубликувано на: Сря Апр 13, 2011 10:04 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Така и аз ще съм съгласен :D

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Летене във Valle de Abdalajis
МнениеПубликувано на: Чет Апр 14, 2011 10:30 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Днес пак похвърчахме малко, качихме се към 5, липсваше основен вятър и се разчиташе на термичен порив да се излети.
Проблем с излитането няма, има една фуния между статра и основното ребро и ако не се прехвърлиш на време става кофти, защото има далекопровод по между им.
Въобще тука е осеяно с жици от всякъде, тея от енергото не си играят, супер място за летене, но трябва да се внимава с кабеляка, днес кацнах на асвалта по баира нагоре, добре че долу в ниското се получава изтичане и вятъра е малко по силен и ориентиран по протежение на долината.
Иначе не липсват и учителите, днес последвах един лешояд и право в центъра на термиката, прави ми впечатление че термиките са мазни, очаквах по голяма динамика при това яко слънце и скалния масив.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Летене във Valle de Abdalajis
МнениеПубликувано на: Пет Апр 15, 2011 8:03 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
И отново малко летене, днес имаше към 10тина пари и две делти, едната не излетя поради липсата на вятър, другата излетя, хвана нещо и се удави малко след това.
Слабо качване до 100 метра над върха, горе имаше инверсия и термиките не можеха да я пробият, иначе в далечината се виждаха големи конгестуси.
Мястото е идеално за влизане във форма след дълго нелетене, особено в дни като днешния със слаб основен вятър и леки балони, които де държат на границата на удавянето.
Накрая ми писна да стържа и подгоних един лешояд, който ме закара право в низходяшото, аз от къде да знам че се прибира в къщи :)))

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов