Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 8:30 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: МАЙ 2011
МнениеПубликувано на: Чет Май 12, 2011 11:33 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Прелетче Шумен-Върбица. 38 км. Няма оформени термирки почти до базата. Влязох в един облак и там се въртеше спокойна 4-ка, но беше само за проба и офейках. Докато излизах набрах още 200 метра на прав полет. Много добър тренировъчен ден.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: МАЙ 2011
МнениеПубликувано на: Вто Май 17, 2011 6:43 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Днеска никой ли не направи прелет от Шумен до Карпатите?
На Дъбене сутринта нямаше инверсия, а по-късно вятъра вдигна над 100 км/ч ЮИ на Ботев.
Утре го дават добре за Невша, Медово и Добростан. Бягайте от работа!

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -1 
 
 Заглавие: Re: МАЙ 2011
МнениеПубликувано на: Вто Май 17, 2011 9:35 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
На Шумен си духаше корав изток и ставаше само за склоново реене с максимални вадения до 900 м.н.в.
Оскъдността на термиките наподобяваше летене в топъл зимен ден. :(

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: МАЙ 2011
МнениеПубликувано на: Сря Май 18, 2011 12:26 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 9:45 am
Мнения: 224
Последната неделя, пробвахме да направим задача Сопот-Шипка или Бузлуджа-Сопот. Повече или по-малко се получи – траковете в Леонардо.

Условията бяха много приятни; убеден съм, че този маршрут става често и е достъпен за широк кръг пилоти.

Това ме провокира да предложа да заемем идеята на XC (списанието), където се описват т. нар. класически маршрути за прелитане. Хора, които летят често на определени места описват спецификите на определен маршрут. За какъв основен вятър е най-подходящ, колко километра е, особености на старта (кога започва най-често да „работи“), къде са критичните зони, какви са локалните ветрове и т.н. В списанието също така се дава оценка на това колко силни са условията (разбира се всичко е условно), кои са месеците, в които става най-добре, както и нещо като степен на трудност.

Убеден съм, че това ще провокира все повече хора да си мислят за XC, ще разчупват стереотипа на локалното летене и ще си развият „глад“ за прелети.

Няколко примерни опции: Коняво-Самоков, Витоша-Благоевград, Сопот-Шипка-Сопот, … предложете и още. Аз бих се заел да обработя описанията на пилотите летели Витоша-Благоевград, стига да имат желание да ми пуснат на мейла няколко реда с техните впечатления.


Върнете се в началото
  Профил    +13 / -0 
 
 Заглавие: Re: МАЙ 2011
МнениеПубликувано на: Сря Май 18, 2011 11:39 am 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Ами става, и в Шумен. Посока Шумен - накъдето ти видят очите.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -2 
 
 Заглавие: Re: МАЙ 2011
МнениеПубликувано на: Вто Май 24, 2011 7:30 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Много сериозно се лети на Добростан от няколко дни. Всеки ден по няколко часа с най-различни прелетчета по 20-30 км. Вчера имаше и трима англичани на старта. Освен това акацията и люлякът цъфтят, така че мирише на парфюм във въздуха. :wink:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: МАЙ 2011
МнениеПубликувано на: Вто Май 24, 2011 5:53 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 06, 2010 3:13 pm
Мнения: 19
Местоположение: Пловдив / Бургас
ВладиЧ написа:
Много сериозно се лети на Добростан от няколко дни. Всеки ден по няколко часа с най-различни прелетчета по 20-30 км.

И верно! :mrgreen:
Не мога да не се похваля, вчера първи як колапс и първа спирала, днес първи прелет до Асеновград. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Edel Confidence 1-2
The Wonder Bra


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 28, 2011 9:18 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Днес кофти неоформени термики. Много трудно се извадих, другите тръгнаха поне половин час преди мене. Въртях се пред склона и крилото сякаш се удряше в тавана от 750 метра. Ядосах се и реших да кацам. На 5-10 метра от кацалото усетих познатото вдигане което ме зарадва и почнах да се мотая из него. После дойде ред и на въртенето. Доизвадих се в западната част на града и пуснах. Имаше 3 опита за удавяне: Фисека, северноизточно от Търговище и Попово. Термиките бяха на странни места, неоформени и почти невъзможни за центриране. Просто се въртиш в един балончарник и толкова. След един глайд разбрах че отивам да кацам и няма да хвана нищо повече. Съпругата ми караше под мен и веднага се метнах в колата. Няма друга като нея. Прибрахме Бончо и по светло бяхме на бира в Шумен. Интересно, че той беше пред мен с половин час и двамата кацнахме почти в един и същ момент. Аз 78 км. а Боне 105.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Последна промяна Х А Р И на Нед Май 29, 2011 8:33 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: МАЙ 2011
МнениеПубликувано на: Нед Май 29, 2011 6:04 am 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 9:19 am
Мнения: 122
Местоположение: София
Вчера сбъркахме баира и Сопот ни посрещна към 11 ч сутринта почти в мъгла. Към 15.ч базата беше вече на нивото на старта и можеше да се излети нормално. Много слаби условия, но заради влагата имаше относителна поддръжка и в равнината се летеше дори с база 1100. Над Каравелово, тъкмо се бях насочил към един оформящ се мъгел да набера 400 м до базата, когато от другата среана на селото видях 6 щъркела да се издигат в спирала красиво над една поляна и оставих несигурния мъгел и газ към тях. След кръгче и половина, щъркелите завиха трязко на изток, махайки с крила, а аз останах в нищото и трябваше да кацна. Щъркелите ме удавиха! Тези много лъжат, да знаете!

_________________
CloudBase Sopot guest house


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: МАЙ 2011
МнениеПубликувано на: Пон Май 30, 2011 7:31 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 8:06 pm
Мнения: 195
Местоположение: Варна
Име: Костадин Фердинандов
Вчера си спретнахме един мини парасъбор на Партизани.Бяхме Варненци,Бургазлии и по-късно дойдоха и Шуменци и Русенци по въздуха :D В началото условията бяха трудни-беше почти безветрие,излиташе се трудно и във въздуха имаше само раздробени качвания,които едва ни държаха над старта.Изведнъж условията потръгнаха и се порадвахме на страхотно летене в района.Слабия вятър ни позволяваше да се разхождаме,където ни е кеф.По едно време се чухме със Бончо,които бяха излетели с Пламен от Русе от Южния старт на Шумен и се лутаха из равнината,като разбраха къде сме решиха да ни дойдат на гости по въздуха :D Хубав ден за летене споделен с много приятели!

_________________
Wing-Element water2,Harness-Gin Genie race


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: МАЙ 2011
МнениеПубликувано на: Пон Май 30, 2011 11:48 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
В неделя чудесно летене стана на Витоша всеки можеше да остане да рее колкото иска.Ясно изразени термики се хващаха даже от ниско над кацалото.База 2350. Тракове в леонардо. Не знам защо снимките са времено недостъпни.
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 0896050049

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: МАЙ 2011
МнениеПубликувано на: Пон Май 30, 2011 8:29 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Миналата седмица се получи много хубаво летене в Сопот, Добростан и Враца с една група англичани. Поизморихме се от пътуване, но си струваше:
gallery/thumbnails.php?album=154

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: МАЙ 2011
МнениеПубликувано на: Пон Май 30, 2011 8:33 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 2:45 pm
Мнения: 535
Местоположение: Ямбол/Бургас
Име: Александър Рунев
Много интересно летене се получи на Партизани вчера. След като изпонакацахме, към 17:30, се качихме да прибираме колите и уж да си ходим.
Мотахме се на старта с идеята Веси и Венци да излетят при слабия (2-3 м/с ) вятър. Венци излетя и 2-3 минути след това духна вятър със сила 7-8 м/с. От къде, как и защо дойде има хора дето повече разбират. Важното е че Ухото си направи прелетче и кацна в 18:30 на пътя между Айтос и Бургас.

_________________
Александър Рунев
GIN Carrera+

Човек няма крила и по отношение на теглото му
към теглото на мускулите му е 72 пъти по слаб от птица...
Но аз мисля, че ще лети,
но не заради силата на мускулите му,
а заради силата на своя ум...
Н.Е. Жуковский


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: МАЙ 2011
МнениеПубликувано на: Пон Май 30, 2011 10:28 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 9:45 am
Мнения: 224
В неделя, 4-ма другари решихме, въпреки ниската база (когато летяхме около 2 150 м, под Резньовете), да пуснем на прелет от Витоша.

На Комините вятъра беше 3-5 м. Излетяхме между преди 13 ч, облачността беше около 80-90%, условията - слаби, мазни и на често. Около Резньовете се разделихме на две – Ники Велев, Стоян (Михов) и аз максимално близко по билото, Стоил (който не обича много облаците:) – по-външно към Бистрица. Бистришко Бранище и района около х. Физкултурник работеше и макар ниско покрай терена се напредваше добре. Някъде около Капраля, Стоил успя да хване хубава термика и се извади до базата, като всички бяхме горе-долу в позиция за пускане от Витоша – посока Ярлово, източната част на Верила, Дупница. Аз бях в най-лоша позиция и се позабавих да се извадя до базата.

Полета ми вървеше леко, лежерно, бях си взел фотоапарата. Не можех да се чуя с приятелите си по станцията и установих, че не съм на правилната честота. Опитвайки да се справя с липсващото копче на станцията и пращенето й минах И-ЮИ на Витоша и се насочих към Ярлово. Не обърнах внимание на съвсем различното небе - почти без облаци, не погледнах и скоростта, с която се движа докато, неочаквано, крилото не ми обърна внимание, че полета ми е преминал във Фаза 2. Движех се с около 60-70 км по вятъра. Малко по-късно видях Стоян, Стоил също беше кацнал и аз заедно със северния вятър изтичах в дупката – Ярлово. Кацането не беше приятно. Ники се помъчи още малко да се извади в района, но Верила при този вятър не даде.

В Ярлово е дива история, „няма причина да се каца” там. Другия път по-умно ще го играем, надявам се. Има много да се учим: Ефект на Вентури, големите разлики в небето – липса на облаци, разчитане на терена и какво може да ни донесе...


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: МАЙ 2011
МнениеПубликувано на: Сря Юни 01, 2011 12:24 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Като не се отварят снимките ви зглобих филмче за довиждане на Май месец. Съвсем прясно още пари :D
http://vimeo.com/24505159

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов