Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:15 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Септември 2005
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 09, 2005 10:31 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
От началото на Септември времето на Сопот е яко за летене. Пилоти редовно летят над 30 км, някои по 60-70 км.
Румен ходи от Сопот до с. Мътеница (до Старосел - южно от Средна Гора). Даниела до след Златица. Андро някъде под Панагюрище.
Останалите скайномади - Емо, Ицо, Васко, Орлин и Фози се отдадоха на снимане на клипове с акро и XC. Онзи ден имаше кацане на х. Добрила, ядене на боб и прибиране обратно по въздуха до Сопот. Вчера имаше кацане на "Аневското Кале" с тандем и последващо излитане.
Разни ученици за прелети се кефят на 30 км полети. Други обикалят около Розовата Долина. Почти всяка вечер в клуба има разни партита с хубава музика. Аз обаче се прибирам в къщи рано и не летя много поради семейни ангажименти :-)

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: супер време за летене на сопот
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 09, 2005 11:16 am 
Offline

Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 11:11 am
Мнения: 77
Местоположение: Sofia
в този ред на мисли да не пропуснем и Димо Линков който с непознато за него крило в понеделник мина летвата от 50 км. :)
честито димо и о6те много такива.
последните три 4етири седмици оставам с твърдото убеждение,
4е сопот продължава да е МЯСТОТО
успе6ни полети на вси4ки.

_________________
rumba
http://www.bgphoto.net/photos/24560/o63 ... 906250.jpg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 10, 2005 6:57 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
днес ми изпадна свободен ден и го оползотворих в един от най приятните си полети за тая година (и вероятно до края на годината)
С Антон - делтаджията от Сопот от половин година се уговаряме да летим тандем и най-накрая го направихме.
Поставихме си задача да направим рекорд от 80 км отиване с връщане: Сопот - Ясеново - Сопот
Подготвихме се на старта, ама както винаги всеки се ослушваше та излетяхме първи и веднага се изстреляхме нагоре. До Сушица всичко бе ОК, после малко зор, но над скалата се поизвадихме до около 2000 м. Към края на Равнец хванахме една слаба термика, която се отнасяше много на С и с нея преминахме половината Джендем, преди да се залепим за серпентините за Ботев.
Към Тъжа стържехме по склона (отдолу Весо и Андро ни гледха удавени - вероятно щото тръгнаха рано и условията бяха още слаби), но Антон ми каза къде е термиката и отново се извадихме устойчиво.
Преди Ясеново ни подпря леко челен вятър, във височина имаше СЗ, а към Скобелево подминахме давещия се Божидар от Габрово. Все пак успяхме да се извадим. Към Скобелево също затънахме, но пуснах навреме над селото и се поизвадихме. Преди Тъжа пуснах към напеченото поле и над една черна нива се извадихме с яки шутове в гъза (на моменти крилото бе почти сринато - подобни преживявания съм имал когато търсех термики около вихрушките). Изкефих се щото рядко се вадя под 100 м с тандема.
После Тони каза че много му се пикае и пуснахме към Тъжа. Там пак се изкушавах да въртя, но Тони настояваше и по правата с дълги качвания стигнахме И от Калофер, като летяхме над велосипедно състезание преди да кацнем.
Въообще полета беше як - Тони псуваше по-малко от колкото очаквах и беше безгрешен къде са термиките.
Голям кев

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Ех полети, полеттииии....
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 10, 2005 8:09 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Видяхме ви. Направо ни размазахте с тоя тандем. :) :) Антон носеше и камера, та сигурно всичко сте заснели! Ние нищо не направихме с Пачо, щото нямаше кой да ни казва къде са термиките!! :) :) :) Така се разочаровахме от това , че от Сопот направо на Добростан отидохме. И там направихме по един полет, но бяхме изтървали вече условията та само се повозихме на крилата си. :lol:
Айде утре пак!!!! :)

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Осенние полеты Палярных Леччиков в Кировске 01-04.09.2005
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 15, 2005 11:27 am 
Offline

Регистриран на: Чет Окт 28, 2004 11:36 am
Мнения: 11
Местоположение: Кировск Мурманская область Россия
Палярные Леччики закрыли летний сезон и открыли сезон осенний:
Изображение
Изображение
Изображение

В рядах Палярных Леччиков впервые был замечен болгарский пилот:
Изображение
В связи с чем Chris-у присваивается звание Палярного Леччика (нас снова стало больше :))
Остальное здесь


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Hahhaaha CooL
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 16, 2005 6:55 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 12:23 pm
Мнения: 5
Igor...You're Number One My Ruskii Brother : :) :D :wink:

_________________
I JusT WaNt To Fly In THe Sky...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Открит е полярният сезон за летене...
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 16, 2005 7:05 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Тая гъба много ми мяза на червена мухоморка. Дано да не сте я опитали в тигана ,че това ще ви е последният постинг в тоя живот!!!! :twisted:

Ние пък заминаваме в Непал!!! :wink:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Първи полет
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 26, 2005 11:53 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
Аз пък тези почивни дни мога да се похваля с първия си полет. В тандем разбира се, благодарение на Дани /от Варна, май всички го знаете/ :D. Снимките, които съм направил, можете да видите следния адрес http://www.xcr-bg.com/4images. Като получа и останалите работи, ще кача и тях. ако някой иска оригинал на снимките може да ми прати бележка тук или по сигурно е-мейл или на контактите в профила ми.

МАНИЯ. още първия път аха аха wingover, минахме над единия край на крилото. Благодаря Дани :D


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов