Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 4:12 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Пършевица
МнениеПубликувано на: Нед Юли 24, 2011 5:24 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Преди състезателната лудница отидох да разпусна на фестивала artmospheric.org под връх Издремец над село Лакатник. Местността е вълшебна, а района на Искърския пролом има предпоставки да се превърне от нещо като Туийн Пийкс в нещо като Алпите. Колкото и късно да си лягах, в 8 сутринта пак бях на крак и пообиколих района в търсене на летателни места.
Направих един полет от просека в ЮЗ склон на връх Издремец, но с древното крилот с което бях не можах да хвана нищо съществено. После след поредица от стопове и ходене пеш се озовах на билото на Пършевица. Поради засенчванията не хванах нищо използваемо, но едно ребро над село Оплетня заприщваше долинния вятър от Мездра и пореях и въпреки пълната сянка повъртях разни балони около час. Кацането бе една поляна И от с. Оплетня между пътя за Мездра и река Искър.
На другия ден се качихме отново на билото на Пършевица. Пътя е от Лакатник към Миланово. Втората пресечка в дясно след центъра е пътя за Пършевица и Сгуриград. Пътя става за прежалени парапланериски коли. За излитане избрахме хълма ЮЗ от хълма с антените. Под старта има страхотен скален венец за реене и май често там духа местен Ю вятър. Кацалките са отново поляната до Искъра до с. Оплетня, както и сухата камениста река С от селото.

Над село Очин дол (дядо Йоцо гледа) също има старт достъпен с 4х4. По време на априлския си полет там се извадих яко.

Въобще района е интересен с предизвикателна метеорология и не много сложни кацалки. Мисля че мястото ще е подходящо, когато е по-стабилно и инверсионно на Околчица и околността.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов