Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:05 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Рапсодия в синьо
МнениеПубликувано на: Пон Мар 05, 2012 10:54 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Рапсодия в синьо

Имало едно време едно момче, което много искало да лети, да пътешества и да види този голям шарен свят. Но червената му вратовръзка била здраво ушита, а възелът бил твърде затегнат.
Все пак, то полетяло. Но навътре. Четяло за пътешествията на корабите, чийто модели правело и приключенствало с тях в бури и битки, в безветрие и безбрежие...
И тъй като работата му доставяло удоволствие, той и се отдавал, а тя му разкривала тайните си. Неусетно станал майстор и все по-силно се привързвал към вселената която открил.
Но задухали силни ветрове. Съборили оградите и скъсали вратовръзките. Замирисало на свобода. Затрептелите хора се отприщили и втурнали към нови светове, нови роли и нови идеи.
Отишло момчето в големия град и започнало работа в една киностудия, където впрегнало своя моделистки талант и правело ония сложни макети, дето понякога не ги разпознаваме по филмите...

Влязъл в затвора (големия град).
Но попаднал на хора (парапланеристи).
И станал Човек.

Животът вървял добре - добре платена и интересна работа, летене, жена, квартира.
Но, винаги има поне едно "НО". Защото колкото повече летял, толкова повече му се услаждало и разбирал, че всъщност за това е мечтал цял живот. На другата везна били пари, жена, апартамент, работа от 8 до 5 и малко глътка въздух през уикенда.
И докато другите яхвали вълната на капитализма, той казвал "НЕ"
И когато другите се радвали на повишението на заплатата, той виждал Матрицата и казвал "НЕ"
И когато другите търсели ласка и любов, той копнеел към небето и казвал "НЕ"
Напуснал големия град и отишъл да живее мечтата си.
.............................................................................................................................................
Но, дошло ред и на второто "НО". Завалял кисел дъжд и света бил залян от материалния потоп.
Габровеца, не се уплашил и казал "Ще пробвам да живея без пари"
И започна да се препитава от каквото му падне - производство на каски (по-качествени от западните модели), тандеми, Арабската пустиня през лятото, едномесечно чиракуване в Германия...
Когато нещата се закучваха, се затваряше в каютата на кораба си и не излизаше с месеци.
Накрая каза "Пробвах да живея без пари. Не става"
И другите, и ние, и аз, се смеехме злорадо и си казвахме "Накъде си тръгнал бе? Не си ли малко нагъл - да хвърчиш без пари?"
.......................................................................
Но, понякога има и трето "НО".
Тази година имаме среща на випуска. Ще ми бъде интересно да срещна съучениците си след 20 години. Да разбера какъв път са избрали в живота. Какво са постигнали. Какво са научили. Може би ще завиждам на някои. Може би ще съжалявам други. Но накрая ще бъда благодарен, защото е можело техния път да бъде и мой.
От материална гледна точка, избора на момчето да зареже всичко в името на летенето е неуспешен. Но от духовна гледна точка ни зарежда с възхищение, смелост, жажда, чистота...
Момчето вече порасна. Казва се Георги от Габрово и му викат Габровеца. Мисля че сме му длъжни заради пътя, който ни показа...
Още иска да лети, но не на подарени и уморени спортни крила. Иска да не си трови летенето с мисли какво ще яде утре.
Ако някой може, нека да му помогне с някаква работа.
Пък може да прихване от желанието му да лети до след залез слънце.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +20 / -0 
 
 Заглавие: Re: Рапсодия в синьо
МнениеПубликувано на: Пон Мар 05, 2012 11:19 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 4:27 pm
Мнения: 466
Ники, Ники......изкара ми акъла бе човек... добре ,че го прочетох до края.

_________________
В дългосрочна перспектива вероятността за оцеляване на всеки един спада до нула.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Рапсодия в синьо
МнениеПубликувано на: Вто Мар 06, 2012 9:25 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Габито е супер свеж пич, и един от малкото хора в БГ които наистина са се отдали на летенето. От любов. Което ни прави другари.

И аз се опитвам да му помогна да си намери работа - хем да живее по-добре, хем да летим по състезания заедно. Че други добри хора турбо-летатели-състезатели в БГ почти не останаха.

А дано след толкова месеци търсене най-накрая някой му предложи нещо, че грехота е толкова можещ (пък и пич) човек да не може да си намери работа.


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Рапсодия в синьо
МнениеПубликувано на: Вто Мар 06, 2012 10:52 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
аз все още пробвам да намеря реализация на моделите му, но и аз самия не мога да отделя време много за това, а и в тази криза трудно някой би извадил такива пари за кораб-макет на холандски галеон от 16 век - не че кораба не си струва парите, просто малко хора ги имат. Което съм му го казал и на него и той се съгласи с мен, че е нужно търпение за да успее да намери реализация на модела си за добри пари. Мисля че това с каските има потенциал, но там трябва да се направи търговска компания, която да ги продава и маркетира сред байкъри, летящи и т.н., а това си е сериозна инвестиция. Инвеститори в подобни неща в БГ няма. Личен опит.

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Рапсодия в синьо
МнениеПубликувано на: Вто Мар 06, 2012 3:09 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 3:16 pm
Мнения: 277
Местоположение: София
Име: Боян Евстатиев
а пробвали ли сте да пуснете моделите в e-bay? ...само идея...там купувачите са от цял свят и доста от тях си имат пари

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Рапсодия в синьо
МнениеПубликувано на: Нед Мар 11, 2012 10:50 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 3:48 pm
Мнения: 111
Za jun, july i august e angajiran s lesna, priatna i sravnitelno dohodna rabota :-)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Рапсодия в синьо
МнениеПубликувано на: Пон Юли 09, 2012 7:24 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
i qko frostraciq ot strana na rabotodatelite.......

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Рапсодия в синьо
МнениеПубликувано на: Вто Юли 10, 2012 8:52 am 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 30, 2005 5:18 pm
Мнения: 85
Здрасти ,отдавна не съм писал ама по темата....тази пролет във Гранд мол Варна организирахме водно изложение на което имаше и модели на кораби.Смятам ,че ако ми се изпратят снимки мога да направя контакти с всичките бизнесмени в яхтения бизнес и корабовладелците и брокериращите фирми във Варна и от там може да излети птичката...
В разговор с един от моделистите във Варна ми каза ,че е правил модели на галеони за музеи във Франция.И- бей е добра опция ,Продавалника - също.Сега много от хотелите по морето се кичат с такива сувенири...А макети на самолети може ли да прави...Габрово що не вземеш да ми се обадиш - 0888 518 368 .


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Рапсодия в синьо
МнениеПубликувано на: Сря Юли 11, 2012 5:03 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 9:58 pm
Мнения: 182
Местоположение: България -София
Име: Еленко Божков
Научих, че Габровеца напоследъка се е специализирал в правенето на (модели) живи хора, разбира се не без чужда (женска) помощ. Убеден съм, че ще изкара добро произведение, да бъде живо и здраво...

_________________
Ozone - DELTA 2


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов