Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:39 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Април 2012
МнениеПубликувано на: Вто Апр 10, 2012 11:29 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Хубаво летене стана днес. След много чудене дали да отидем на Невша или на Градище, второто надделя. На старта в началото беше супер, но след малко започна да надува яко от изтичащата термика. Чудехме се какво да правим и започнах да си играя с крилото. Усетих някакъв благоприятен за излитане момент и се изнизах. С камбани и махове се преместих в ляво от старта и си намерих качване. Накъсани балони които ти изкарват нервите, но все пак вдига лека-полека. Пробвах едно 360, но не ми хареса и останах да си катеря само обирайки крилото в качванията. Пуснах на юг и си намерих една раздробена, но все пак беше до базата. Не знам на колко беше тя, защото летя без уреди. Над Кочово само яки друсания и нищо оформено. Преди Преслав ново качване и отново в базата. Прелетях преславска планина и пуснах над язовир Виница. С едно дозареждане преди язовира вече бях едно село източно от Върбица. Ще се прелита ли над големия балкан или не зависеше от термиката която ще си намеря. Да, но беше ламинарка сякаш летя на склона на Албена. Стоях там повече от 10 минути и нищо. Направо беше да си дремна докато тръгне нещо. То тръгна ама много слабо и ме отнасяше в балкана без да набера достатъчно височина за да го направя от раз. И пусто му точно там върбишкия проход се отдалечава на запад от поляните за възможно кацане. Голямо ходене ще има си викам. И ето нещо ми се мерна надалеч на следващия склон. Сякаш прелетя и изчезна. Потъна на фона на планината сякаш да ме накара да пробвам пък каквото ще да става. Последната възможност за кацане и от нея до пътя около 2-3 километра до прохода през гората. Сефте. Аз обичам гората. И тъкмо си мислех за нея и онова което си мислех, че е там ме намери. Мощен удар, потъване в сбруята и след секунди след стреса започнах да въртя. Явно не бях се концентрирал добре защото след като ме извади от сигурно давене го изтървах, но прелетях над метеостанцията на билото. Въртях разни дребни качвания които ме докараха до равнината, а там след летене на спид около 5 минути, нещо слабо но мазно започна да ме надига. Условията коренно се промениха. Широко качване, но много слабо. Викам си или си губя времето с него или ще се удавя като преди няколко години на състезанието. Я стой мирен и си трай на сигурно. Нали все пак ме отнася на юг. Прелетях почти над Синилка. Къде ли е метеото на Дънди за което се писа наскоро във форума. Естествено нямаше как да го видя и пуснах на юг. Долу е пътя за морето. Надалеч се виждат Ямбол, Петолъчката и Сливен. Накъде с тоя север? Пелената на югозапад правеше странна плътна сянка в равнината на юг. Казах си гориво натам няма, значи друга ще е посоката. Ямбол не ми се ходи. Вече бях там миналата година. Сливен е наред. Гледам генераторите показват чист север. Бях между Трапоклово и Калояново. Напънах спида и газ към с. Синилка. Минах го и добре съм направил. Преди да кацна странно генераторите се завъртяха за да посрещнат бриза. Така си помислих, но след малко пак се заеха да обработват севера. Кацнах на околовръсното на разклона за Ямбол. Метнах всичко на гръб и се затътрих към Сливен. Спря една дама каза, че съпругът и също е летял с пара, но семейните задължения са го застопорили. Остави ме на автогарата от където на стоп я взе една нейна комшийка. От все сърце и благодарих. Оказа се, че след 15 минути тръгва директен автобус за Шумен и ще си бъда в къщи най-късно в 11. Втори прелет за годината. Кефа е велик.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +16 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2012
МнениеПубликувано на: Чет Апр 12, 2012 8:52 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Май 03, 2008 5:16 pm
Мнения: 200
Местоположение: Instagram/quietmup
Име: Пилот
Честит празник на всички летящи...странно е че никой не се сети но все пак ние го отпразнувахме на Тонзос :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2012
МнениеПубликувано на: Съб Апр 21, 2012 4:25 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Браво Хари, кефиш ме..как летиш без уреди и правиш такива прелети.
А не разбрах, все пак ако може да дадеш малко статистика за полета...в колко часа излетя и колко време във въздуха...долу горе с каква скорост се е получил прелета?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2012
МнениеПубликувано на: Пон Апр 23, 2012 9:36 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Долу вятър беше слаб, а горе с по-голяма скорост. Понеже само два-три пъти се докопах до базата и основно летях на височина не повече от 1800м. затова и средната ми скорост беше малка. Около 3 часа беше кефа, но можеше и повече като отчитам грешката си, че по-отрано трябваше да тръгна на запад и да съм над балкана през останалото време. Пречеше ми само това, че давенето зад Карандила не дава лесни възможности за прибиране, а и за кацане в гората изобщо не ми се мислеше. Иначе имаше от всички емоции във въздуха без колапси естествено, но раменете ме боляха час-два от ръчкането след като кацнах. До балкана си беше прекалено активно летене, но после даде време за почивка и релакс.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2012
МнениеПубликувано на: Вто Апр 24, 2012 7:36 am 
Offline

Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 6:26 pm
Мнения: 129
Местоположение: Karlovo
Защо не виждам траг лог от " Хари ", също така и '' Ставел ". Да не би да сте под друг "ник".


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2012
МнениеПубликувано на: Вто Апр 24, 2012 7:46 am 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Писах по-горе, че летя без уреди, само с едно пискало, което писка само на качванията. От следенето на всичките тия джаджи, не остава време да се наслади човек на удоволствието от полета. Тракове качвах до преди три години. Сега не се състезавам с никого и не ми трябват. Ставел и Доктора са ги качили качили. Трябва само да ги намериш.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2012
МнениеПубликувано на: Вто Апр 24, 2012 9:33 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Браво, Хари! Успя да повториш подвига на Дидо от преди няколко години, да прелетиш Балкана през една от най-гадните му части :D .

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2012
МнениеПубликувано на: Съб Апр 28, 2012 10:13 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 9:19 am
Мнения: 122
Местоположение: София
https://picasaweb.google.com/roskobosko73/etRvCL

Красив пролетен ден на Околчица

_________________
CloudBase Sopot guest house


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов