Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:23 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Нов старт на Осоговската планина
МнениеПубликувано на: Нед Юни 10, 2012 4:45 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Днес успяхме да се качим на Осоговската планина да проверим алтернативния старт за северен вятър. Качването може да стане само с по-проходима техника (джип или камион). Района е много красив! Пътя излиза на едно било ориентирано И-З от което може да се излети от много места, но ние решихме да отидем на едно от ребрата които излизат напред за да разгледаме и да сме по-близо до слънчевите зони. Условията в които летях изобщо не бяха подходящи за този старт, но експеримента беше успешен. При подходящи условия ще може да се лети навътре в Осоговска планина, на север към Лисец, на изток към Кюстендил, Богослов и после на където искате... Билото в най-високата си част е високо около 1900 м и стига до връх Таш Тепе. След него в посока запад вече е Македония.

Когато се лети там трябва всеки да си носи документи за самоличност! Гранична полиция патрулира непрекъснато по границата и при всички положения ще дойдат да ви проверят. Даже е хубаво ако ще ходите да летите там да се обадите по телефона и да ги предупредите какво възнамерявате да правите! Хората са много готини и ще ви съдействат при евентуален проблем или ще ви обяснят от къде да минете и т.н. Очаквам Васко от Кюстендил да ми прати трак-лог от пътя до горе (от предишно качване), понеже ние не се сетихме да пуснем някой от уредите да записва. Ето траклог от полета ми, който беше целия в сенките на конгестусите образувани от Осоговска планина: http://forum.skynomad.net/leonardo/flight/3435


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Нов старт на Осоговската планина
МнениеПубликувано на: Нед Юни 10, 2012 8:10 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Аз пък по случайност се озовах на Коняво да го проверя защото е много нахвалено. И не пусна нищо в пълен контраст с всичко наоколо само там беше мъртвило. Ако знаех и аз да се присламча на Осогово нямаше да е лошо.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Нов старт на Осоговската планина
МнениеПубликувано на: Пон Юни 11, 2012 1:14 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Да, тези двата дни бяха много особени (поне за мен) - навсякъде наоколо се превеха конгестуси и по-късно огромни CB-та, а само Конявската планина си стоеше като самотен остров без нищо особено да се случва на нея... Явно трябва да поизсъхне времето за да започне хубавото летене там.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Нов старт на Осоговската планина
МнениеПубликувано на: Пон Юни 11, 2012 7:14 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
За мен не до изсъхване. Летял съм там доста по-добре при много по-голяма влажност. Причината е че имаше слаб изток югоизточен вятър по прогноза. Очаквах термиките да наделяват ама не можаха.Страничното обтичане на планината правеше всичко на боза.А над нивото на планината имаше СЗ вятър много особенно от Осогово конгестосите се разстилаха на обратно тоест на СИ. На коняво се лети при юг- югозападен вятър. Има ли макар и малък източен компонент летенето се скапва това е.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Нов старт на Осоговската планина
МнениеПубликувано на: Пон Юни 11, 2012 9:18 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
Когато във височина има ЮЗ пренос на топъл въздух, няма как да се очаква добро летене,
просто топлия въздух във височина стабилизира достатъчно атмосферата и убива термиките.

И тука в Шумен последните няколко дена си е така. Хубавите термики, и хубавото летене, стават винаги когато във височина има пренос на свеж студен въздух от север. Май след няколко дена се появява вече най сетне такова време :)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Нов старт на Осоговската планина
МнениеПубликувано на: Пон Юни 11, 2012 10:40 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Странното за мен беше че навсякъде станаха CB-та в крайна сметка, а само над Коняво не стана!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов