Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 10:13 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Hike & Fly - Пирин 2012
МнениеПубликувано на: Чет Юни 28, 2012 10:28 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 11:16 pm
Мнения: 99
Местоположение: София
Здравейте,

Обмислям малка разходка (от 6 до 12 август) из Пирина планина, и тъй като планината е изключително силна, а и не трябва да се лети сам ми се искаше да си намеря компания...По-късно ще взема туристическа карта на Пирин и ще направя нещо като малка програмка :)

Поздрави,
J

_________________
//In a world without walls, who needs Windows ?!


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Hike & Fly - Пирин 2012
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 9:14 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 3:03 pm
Мнения: 69
Местоположение: Пловдив
Име: Христо Ангелов
Интересна идея. Обикалял съм доста Пирин пеша и за мене района х.Вихрен, Демяница , Безбог, Темното езеро, Василяшките езера и многото потоци и езера наоколо е най прекрасното място което съм виждал. Района е без гори , не много клекове, височина около 2000 м. Площа не е много голяма и мисля , че може да се обиколи за 1 ден с парапланер. Слезеш ли надолу, безкрайни 30-40 метрови борови гори. Качването вероятно от Безбог, няма да е лесно да се задържиш 7 дни, освен да наблегнеш на ходенето пеша и като изкачиш някоя порта да се опиташ да слезнеш с парапланера до езерото в долинката. Ще чакам с интерес програмата. Все пак поздрави за идеята.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Hike & Fly - Пирин 2012
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 9:26 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Най-красивата българска планина. За нея не 7 а 70 дни са малко ...жалко че не съм готов да споделя с теб това най-яко преживяване . Мисля че Тошко Лошко ( бояджиев ) и Васил Димов бяха пускали снимки от "Пирин с парапланер" също така Камен от казанлък беше пускал филмчета полет около най-Големия и кончето .

При всички положения ти завиждам за това което ще преживееш . Дори и без парапланер пак ще е яко

Успех !!!

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Hike & Fly - Пирин 2012
МнениеПубликувано на: Нед Юли 01, 2012 1:18 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 08, 2010 5:31 pm
Мнения: 44
От 2-3 седмици съм в Банско и летя над Пирин. Дойдох тук за да облетя планината и да проуча по-обстойно условията.Направих няколко полета на 3300-3500м,имаше хубави дни.Излитам от пистата на Томба,до нея стигам с колата,спирам там и ходя около 25-30мин. нагоре по пистата.Когато има термики,изваждането е сравнително лесно.След няколко часа полет кацам на Бъндеришка поляна- доста негостоприемно и палаво местенце за кацане.Не мисля,че Пирин е подходящо място за начинаещи,и даже за средно напреднали,които нямат опит над такъв терен.Условията през лятото не са като тия през зимата.В долината много често духа 7-8м/с запад,а горе в планината е почти тихо.Над върховете пък, посоката се променя от всякъде. Не случайно тук не идват да летят парапланеристи през лятото.
Района около Безбог е по-безопасен.Но на лифта не качват парапланеристи,имат изрична забрана.Някой след излитане от пистата се закачил на лифта и цял ден го сваляли,собствениците претърпяли големи загуби от цялата тази работа.
Аз бих се радвал ако в Банско дойдат парапланеристи и направим по някой и друг запомнящ се полет.Няма по-красиво място за летене в БГ от Пирин.Ще поостана тука още десетина дни,има ли мераклии,пишете ми. Ще ви посрещнем ;)


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Hike & Fly - Пирин 2012
МнениеПубликувано на: Нед Юли 01, 2012 1:33 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
ti gledai da ne te zapua predeloskio pa togava ke vidi6

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -1 
 
 Заглавие: Re: Hike & Fly - Пирин 2012
МнениеПубликувано на: Пет Юли 13, 2012 11:06 am 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 6:21 pm
Мнения: 52
Местоположение: София
Име: Васил Димов
andrey agayn-andro написа:
Не мисля,че Пирин е подходящо място за начинаещи,и даже за средно напреднали ... Няма по-красиво място за летене в БГ от Пирин.


Именно! Гледката от 3600м е нечовешка, както и условията за летене.

Ако има силен основен вятър става страшно. Такава турболенция не съм ял никъде другаде.

http://youtu.be/8_gA_ouUe54
http://youtu.be/8_wZW1mOIEo

http://www.paraglidingforum.com/leonardo/flight/489724
http://www.paraglidingforum.com/leonardo/flight/492955


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Hike & Fly - Пирин 2012
МнениеПубликувано на: Вто Юли 24, 2012 11:46 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 3:16 pm
Мнения: 277
Местоположение: София
Име: Боян Евстатиев
Яяя и моето клипче си дал, Василе:)
Лети ми се в Пирин, и в Рила над езерата, Мальовица...абе на много места ми се лети, в много планини искам.
Но не ставам за катерене пеш, бавен съм и се уморявам лесно - изнежено гражданче съм станал...или селянче:)
В Сопот в началото на юли мисля...4 дни се качвах до старта пеш (2.5-3 часа ходене) и последния ден нямах вече останали сили. Пък и казват, че ходенето по баири с нашите раници от по 20 кг не е много полезно за стави/гръбначен стълб.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Hike & Fly - Пирин 2012
МнениеПубликувано на: Сря Юли 25, 2012 4:56 am 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
Снимка около вр. Тодорка през 2009г. от 3300 метра
Изображение

_________________
www.deltaclub.bg
"Всеки полет е важен!"


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов