Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 8:56 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 19, 2005 7:50 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 1:00 pm
Мнения: 79
Местоположение: Стралджа(Я-л)
Име: ПетърПетров
И аз искам едно. Мога да споделя част от харча.

_________________
Gin Bolero-3 (М: 85-105кг) лети около Ванкувър, Канада
harness - ADVANCE SUCCESS M
GPS: Garmin GPSMAP® 60CSx.
Радио "Wouxun KG-UVD1P 136-174 400-480 MHz + USB + Speaker mic".
--аз съм 60 кг /176см
Ailes de K Trilair (1989) [в движение] - на тавана. Редакция - разрушен 2012г.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 20, 2005 3:12 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 2:24 am
Мнения: 113
Местоположение: Troyan / V.Turnovo
А някой може ли да ъплоудне тва някъде после?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 20, 2005 7:47 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 3:20 pm
Мнения: 352
Местоположение: Пловдив
Цитат:
А някой може ли да ъплоудне тва някъде после?

Еййй, малко по нашенски, нахалничко ;-)? Ама ние пари сме давали ;-)! Изчакай малко да ни мине мерака, че ще се пусне някъде съмнения няма :lol:!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: .
МнениеПубликувано на: Вто Дек 20, 2005 7:55 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 3:20 pm
Мнения: 352
Местоположение: Пловдив
Sirius, вече получих вноскате на един от желаещите (делим на 4). Няма как сега да се занимаваме с връщане на 5 лева, а няма да е честно спрямо останалите да взимам пари и на още някой и да излизам на печалба ;-).

Ще изчакам да видя дали другите имат проблеми с играта и серийния и номер (който е регистриран на мое име). Искам да разбера дали потенциално ще има проблем с това, че няколко човека ще пуснат симулатора с един и същ номер. Ако в крайна сметка няма никакви проблеми и при условие, че някой от участниците няма против, ще предоставя играта на българската парапланеристска общественост.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: без проблем
МнениеПубликувано на: Вто Дек 20, 2005 9:24 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
играта върви идеално и без никакви проблеми. Цялото ми свободно време минава пред монитора, а предполагам и на Селенски също, така че - кода не е пречка.
Страхотийка отвсякъде! По-реалистичен силумалотор на безмоторник не съм и предполагал, че могат да направят. Учебната част е също много добре направена (което не може да се каже за повечето авиосимулатори)

Що се отнася до парите - Селенски прав си, не е честно някак ние да се бъркаме (макар и за малки суми), а другите да аплодират, така че предлагам следния компромисен вариант: Цена от 10 лв - който иска да си я поръча - да се свърже с някой от тези, който вече я имат и готово. За момента я има при Селенски, Венелин, Димитър (Силистра) и моя милост. Данчо ми се обади - иска да си я вземе, Сириус ще се свърже със Селенски , Венелин ще я даде на някой друг и т.н.
Така някой ще си намали разходите, друг ще е на печалба, трети ще си вземе страхотен симулатор за 10 лв. Прецакани няма да има.
Важното е всички да са доволни :D
и да връткат яки термики, (Селенски, ти как въртиш в някой по-наедрял конгестус - аз лично голям зор виждам докато се извадя над облака?) :P

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 20, 2005 10:05 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Браво момчета! Чудесна работа.
Селенски, ти много ме заинтригува със свредела. Наистина, с никой симулатор не съм успял да вкарам самолет в свредел по начина, по който това се прави в действителност. Ако този симулатор го прави, значи наистина е много добър. И аз се включвам. Ще се свържа с Венко.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: за свредела
МнениеПубликувано на: Сря Дек 21, 2005 8:08 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 3:20 pm
Мнения: 352
Местоположение: Пловдив
Цитат:
Наистина, с никой симулатор не съм успял да вкарам самолет в свредел по начина, по който това се прави в действителност. Ако този симулатор го прави, значи наистина е много добър


Имам съвсем скромен реален летателен опит със самолет, но това което се случва на този симулатор не ми се е случвало с нито един друг симулатор.

Ето какво и как става: от хоризонтален полет придърпваш носа нагоре, като самолета постепенно губи скорост (ако е моторен отнемаш газта до край). Когато скоростта стане минимална и потока от крилото започне да се откъсва даваш ляв или десен педал до край, като придърпваш лоста към теб също до край. В зависимост от ъгъла на атака, за около 1-2 витки самолета изпада в свредел. В зависимост от самолета и центъра на тежестта, свредела по принцип се задържа докато държиш педалите и лоста. При самолета (май беше стандартен клас) на симулатора, самолета се насуква здраво в спиралата. Ако пуснеш тотално всичко след известно време се оправя, но не много бързо. От свредела излиза като му дадеш обратен педал докато спреш въртенето и натиснеш носа надолу, така че самолета да набере скорост, след кето плавно изтегляш.

Надявам се, че описанието ми е коректно. Симулатора го изпълнява според мен идеално. Характерно за някои самолети е, че докато е в свредел, освен въртеливото движение носа на самолета сякаш се "клати" нагоре надолу. В симулатора и този момент го има, макар и слабо изразен. Мисля че аеродинамичния компютърен модел е изключително добре направен!

Цитат:
а другите да аплодират, така че предлагам следния компромисен вариант: Цена от 10 лв - който


Аз лично нямам намерение да въртя "търговийка". Още повече, че не е честно да продаваш чужд софтуер (мисля, че разделянето на себестойността на продукта не е същото). След като си възстановя вложената сума мисля, че бих предоставил симулатора на българските пилоти. Само се надявам, че няма да тръгне да обикаля света с моето име на регистрацията. Слава богу това не е игра, а според мен учебен инструмент, така че поне сигурно няма да се намери на площад Славейков ;-).


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: .
МнениеПубликувано на: Сря Дек 21, 2005 8:17 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 3:20 pm
Мнения: 352
Местоположение: Пловдив
Цитат:
Важното е всички да са доволни и да връткат яки термики, (Селенски, ти как въртиш в някой по-наедрял конгестус - аз лично голям зор виждам докато се извадя над облака?)


Ще ти кажа как. Има два начина. Наляво или Надясно. ;-))).

Най-много ми харесва на този симулатор когато се вадя някъде ниско и безнадеждно над терена, а след минути съм на 2000 метра ;-). А качеството на самолета направо ме побърква. Направо тръпки ме побиват колко лети тази проклетия. Ако на нас ни е зор дали ще прелетим без термика до източния ръб на Сопот, в същите условия на това нещо можеш да се замислиш дали ще успееш да стигнеш до родопите!!!! Само че има една малка подробност ;-). Местата за кацане са с в малко по-различен мащаб! Ей това ме притеснява :roll:! Затова мисля да си купя моторен планер с прибиращ се двигател ;-)!!!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: за свредела
МнениеПубликувано на: Сря Дек 21, 2005 9:11 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Д. Селенски написа:
Ето какво и как става: от хоризонтален полет придърпваш носа нагоре, като самолета постепенно губи скорост (ако е моторен отнемаш газта до край). Когато скоростта стане минимална и потока от крилото започне да се откъсва даваш ляв или десен педал до край, като придърпваш лоста към теб също до край. В зависимост от ъгъла на атака, за около 1-2 витки самолета изпада в свредел. В зависимост от самолета и центъра на тежестта, свредела по принцип се задържа докато държиш педалите и лоста. При самолета (май беше стандартен клас) на симулатора, самолета се насуква здраво в спиралата. Ако пуснеш тотално всичко след известно време се оправя, но не много бързо. От свредела излиза като му дадеш обратен педал докато спреш въртенето и натиснеш носа надолу, така че самолета да набере скорост, след кето плавно изтегляш.


Точно така се влиза, но според мен има малко разлика спрямо това, което описваш за излизането. Аеродинамиката на свредела е проста: самолетът лети на ниска скорост с ъгъл на атака близък до критичния. Обтичането е симетрично. При подаване на педал обаче, самолетът започва плъзгане, което нарушава симетричността на обтичането. Едното полукрило се ускорява и по този начин се отдалечава от критичния ъгъл, а другото се забавя, минава критичния ъгъл на атака и се срива. Между другото, същото се получава и при влизането на парапланера в негативна спирала, но тъй като конструкцията на парапланера е много различна от тази на самолета, цялото му поведение е различно. Та характерното за свредела при самолета е, че така "завинтен" надолу, обтичането на самолета продължава да е асиметрично и въртенето е стабилно. Командите нямат почти никакво влияние. Направо не работят. "Ако пуснеш тотално всичко", самолетът не се оправя, а си продължава надолу. Единствения начин да се излезе от свредела е да се подаде рязко и докрай обратен педал, което възстановяла симетричността на обтичането и самолета вече става управляем. След това е лесно - скорост и изтегляне.

Интересното е, че до откриването на аеродинамиката на свредела и начина за излизане от него (някъде преди началото на Втората световна война), свределът се е считал за смъртоносна "фигура", от която са загивали стотици пилоти просто защото не са знаели, че е било достатъчно да "ритнат" рязко един педал ....
Не че пропагандирам ритането на педали де, ама е добре да знаеш кога и кой да ритнеш ... :wink: :lol:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 22, 2005 9:14 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 4:27 pm
Мнения: 466
Ако тази игра е учебно помагало,хората 6те се учат да карат коли като играят на Need for Speed 3 .Да не бъркаме игрите с реалния полет защото няма Load ,а с Game Over си в болница. :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 22, 2005 11:12 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Пачо прав си по принцип, обаче все пак не бъркай понятията "учебно помагало" и "учебно средство". Не става въпрос да се учиш на симулатора, а да си помагаш в развитието като пилот. Само да припомня, че ползването на симулатори е част от учебния процес на пилотите в най-големите авиокомпании в света. Вярно че тези симулатори са много по-съвършени от този, но все пак са симулатори.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: за свредела
МнениеПубликувано на: Чет Дек 22, 2005 6:48 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Май 20, 2005 3:33 pm
Мнения: 83
Местоположение: София
Hacko написа:
Единствения начин да се излезе от свредела е да се подаде рязко и докрай обратен педал, което възстановяла симетричността на обтичането и самолета вече става управляем.


наско, чел съм (никога не съм летял на самолет в свредел), че освен обратно на посоката на въртене кормило и навеждане на носа се дава и пълна газ на двигателя.

и за свредела... (пак четено :) е, че при някои самолети е имало и различни типове свредели - стръмен и плосък например. изтребителят еъркобра направо си е предпочитал плоския свредел, от който доста по-трудно се е излизало. мисля, че над ниагарския водопад руски летец-изпитател (кочетков?) е напуснал самолета при невъзможност да изведе самолета от свредел.

и още по-сладка разновидност е бил гръбният свредел, от който (естествено) се е излизало с обратни на "нормалните" команди. стефановски описва такъв свредел добре :)

_________________
Асен Баръмов, MAC Para, Eden III


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: за свредела
МнениеПубликувано на: Чет Дек 22, 2005 6:58 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
thefly написа:
изтребителят еъркобра...
:?: :?: :roll:

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: за свредела
МнениеПубликувано на: Чет Дек 22, 2005 8:04 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
thefly написа:
наско, чел съм (никога не съм летял на самолет в свредел), че освен обратно на посоката на въртене кормило и навеждане на носа се дава и пълна газ на двигателя.


Да thefly, подава се и газ, но по-важното е да се възстанови сметричността в обтичането и самолетът да стане управляем. При свредел самолетът така или иначе е насочен вертикално надолу, тоест ако има височина, и без никаква газ ще си набере скорост за да го извадиш.

За другите разновидности, не знам, те не бяха част от обучението в аероклуба и не съм ги правил, а и не сме ги коментирали.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 22, 2005 9:48 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Май 20, 2005 3:33 pm
Мнения: 83
Местоположение: София
aircobra американски изтребител от втората световна. характерно за него е, че двигателят е разположен зад пилотската кабина, с което конструкторите са се стремили към по-малък инерционен момент на самолета. задната центровка е била причина за плоския свредел, особено когато са били изстреляни боеприпасите (намиращи се пред пилота).
...
наско.. не съм ги летял тез пущини, не знам от първа ръка как е излизането от свредел. в симулатора warbirds и с пълна газ не можеше да се излезе от свредел на някои типове самолети (Ki-84), но все пак - помагаше :)

_________________
Асен Баръмов, MAC Para, Eden III


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов