Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 7:40 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: 250 km прелет с Condor ;-)!
МнениеПубликувано на: Съб Дек 24, 2005 3:10 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 3:20 pm
Мнения: 352
Местоположение: Пловдив
Здравейте,

Часа е почти 3 сутринта, но аз съм свеж като марула и безкрайно доволен ;-). Направих си невероятно густо, прелитайки 250 километров маршрут със симулатора за 3 часа и 20 минути. Работата е неописуема ;-), затова прилагам няколко снимки (те са от първия час ;-), после забравих да снимам ;-)).

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: коледа
МнениеПубликувано на: Пон Дек 26, 2005 1:33 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Направи ли ви впечатление, че от вчера борчетата са окичени с гирлянди :D :!:
Прелитам ниско до склона и се оглеждам за дядо коледа (за снежанка също :lol: ), ама няма и това си е.

Между другото как стоят нещата с мрежовата игра. Някой пробвал ли е? Да сподели опит.
Щото ако става - предвкусвам - голяма краста ни чака :P

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: мрежова игра
МнениеПубликувано на: Пон Дек 26, 2005 2:34 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 3:20 pm
Мнения: 352
Местоположение: Пловдив
Разбира се, всички борчета са станали на коледни дръвчета. И от време на време вместо самолет ме тегли дядо Коледа със шейната ;-)!!!

А за мрежовата игра - пробвал съм я и още как!!! Сега е 02:30 сутринта и досега съм летял с един италянец на 75 километрова задача ;-))). Голяма работа е да има и още някой с който да летиш и да се състезаваш с него!

Не стига това, ами има и софтуер с който можем да си говорим все едно по радиото ;-), даже се програмира да се пуска с горния бутон на джойстика, съвсем като в истински самолет. Всеки чува всички ;-)!

В допълнение, естествено програмата сама смята точките по FAI правилата, има и наказателни точки за летене в облаци, за влизане в забранени зони.... В multiplayer е възможно и на всеки участник да му се "закачи" опашка, като целта е да изядеш опашката на другия ;-))).

Крастата е страшна! Жената вече започва да се мръщи като се тюфна на компютъра, не съм и бил обръщал внимание, било по-лошо даже от това да съм ходил да летя с парапланера, щото тогава поне вечер съм се прибирал, а сега ме няма ден и нощ ;-))!

Ако на някой му се лети тези дни в мрежа да свирка, 0888/ 60 82 99 ;-)!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 26, 2005 9:42 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 9:08 am
Мнения: 19
Местоположение: София
Eдин дилетантски въпрос от мен:
Това чудо с какво го управлявате, джойстик ли трябва или друго. Както го описвате е доста интригуващо. Някакви изисквания към РС-то?
Честита Коледа на всички!

_________________
Мариан Райчев - клуб "Летете с нас"


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: .
МнениеПубликувано на: Пон Дек 26, 2005 10:13 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 3:20 pm
Мнения: 352
Местоположение: Пловдив
Играта работи горе-долу и с мишка, но според мен джойстика си е задължителен.

Също така, ако трябва нещата да са поне малко в час, джойстика трябва да има освен наляво и надясно като оси и трета ос, с която да се управлява вертикалния стабилизатор. Такива джойстици не са скъпи - двайсетина лева във всеки компютърен магазин.

Ако трябва нещата да са както трябва, добре е да си имаш свястен двуосен джойстик и педали.

За изискванията: моя компютър е едва 950Mhz, 256RAM, с най-евтината (вече) възможна NVIDIA 128MB (работи си чудно и с 64 та дори и с 32MB). Работи на максимален детайл и няма никакви проблеми. От време на време (на 10-15 минути полет) замира за 4-5 секунди, изглежда за да зареди поредните нови текстури и/или релефа. Мисля, че ако компютъра има повече RAM и тези моментни замръзвания няма да ги има.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 27, 2005 11:19 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 9:08 am
Мнения: 19
Местоположение: София
За джойстика ясно! Едно време имах що-годе хубав, който се движеше наляво-надясно и напред-назад (мисля, че за това става въпрос като трета ос). Дори имаше два бутона - един за палеца и един за показалеца, че да пуцам по врага, изобщо приличаше на щурвал (карах казармата в Долна Митрополия и съм сядал!!! :oops: :oops: в кабината на самолет). Подарих го някому когато си мислех, че съм прехвърлил възрастта за РС игри. Педалите просто ляв и десен, или и тук има особеност? Не питам случайно! По нататък ще говорим и за самия симулатор...
Успешни полети!

_________________
Мариан Райчев - клуб "Летете с нас"


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: .
МнениеПубликувано на: Сря Дек 28, 2005 8:51 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 3:20 pm
Мнения: 352
Местоположение: Пловдив
Ляво дясно е една ос, напред назад втора, педалите - трета.

Има джойстици, които имат третата ос извадена на потенциометър върху самия джойстик. Някои пък позволяват самия джойстик да се "усуква" като това е третата ос. Същите пък често имат и четвърта ос (пак потенциометър) в основата на самия джойстик - за газ.

особености няма. Колкото по-близко до реалността - толкова по-добре.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 28, 2005 12:12 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Мариане, ако тепърва ще си купуваш джойстик, добре е да вземеш такъв, какъвто ще ти позволи най-реалистично да симулираш условията при реален полет. В по-голямата част от самолетите основните управления са: щурвал или лост за управление, управляващ елероните и хоризонталното кормило (крен и тангаж); педали, управляващи вертикалното кормило (посока); и лост за газта, който в повечето джойстици е изведен на потенциометър. По принцип повечето симулатори могат да се настроят да работят и без педалите, като контролът на посоката (вертикалното кормило) се управлява от контрола по крен, но това няма нищо общо с реалните условия и горещо ти препоръчвам да си вземеш и педали. Почти всички джойстици имат и 3 до 5 и повече бутона, които могат да се настроят да правят различни неща, като например да пускат и да вдигат клапите, да пускат и прибират колесника, да задействат спирачките и т.н. Броят и разположението на тези бутони не е критичен за реализма на симулацията, защото те се дублират от клавиатурата, а и нямат много общо със същинския контрол на полета.

Що се отнася да "усукващите се" джойстици, за които говори Селенски, в реалността с такива са оборудвани малко самолети, които наистина се управляват с джойстик (т.нар. "fly by wire"), като серията Airbus или изтребителя F-16.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 28, 2005 1:47 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Hacko написа:
Що се отнася да "усукващите се" джойстици, за които говори Селенски, в реалността с такива са оборудвани малко самолети, които наистина се управляват с джойстик (т.нар. "fly by wire"), като серията Airbus или изтребителя F-16.


По-точно всички съвременни изтребители и бомбардировачи. Използват аналогова (МиГ-29, Су-27) или цифрова (Ф-16, Ф/А-18, Ф/А-22, Су-30МК) ЕДСУ (Електроннодистанционна система за управление).

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 29, 2005 12:27 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 9:08 am
Мнения: 19
Местоположение: София
Хубаво... Някои неща разбрах, други не съвсем. Най-вероятно ще си пазарувам след нова година и тогава, ако възникнат въпроси пак ще се допитам до вас.
Весело изкарване на празника!

_________________
Мариан Райчев - клуб "Летете с нас"


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 30, 2005 9:36 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 4:27 pm
Мнения: 466
Селенски, не е лошо да качиш играта в Data.bg за да може всеки който иска да си я свали.После след като се разберете за парите да изпращаш по meila серийният номер,крака или каквото е там.Мисля си ,че това е най-лесния начин симулатора да стигне до всеки който го иска.Във века на Интернет не е много умно да разнасяме дискети. :D


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 31, 2005 12:05 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 2:20 pm
Мнения: 11
Местоположение: Асеновград
малко информация за джоистиците
http://www.bgspotters.net/bgaf_forum/viewforum.php?f=8

_________________
http://www.gogo55.narod.ru/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: za igrata
МнениеПубликувано на: Чет Яну 19, 2006 11:43 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 2:45 pm
Мнения: 535
Местоположение: Ямбол/Бургас
Име: Александър Рунев
здравеите на всички
Имам едно въпросче,
към кой да се обърна да се разберем колко пари ще ми струва, за да получа дискче с тази наистина добра игра /поне видеото това показва/
Играя на Flight Sim 2002 Там си свалих един-два планера, но друго си е да е симулатор за безмоторно летене :)
Мисля че играта ще се държи доста добре и при мултиплей


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ПРОБЛЕМ
МнениеПубликувано на: Пет Яну 20, 2006 12:02 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 3:20 pm
Мнения: 352
Местоположение: Пловдив
Здравейте всички,

От вече месец съм залепен всяка свободна минута на симулатора! Научих много за термиките и бързите прелети и вече на няколко пъти се осмелявам да се "пускам" на състезания. Разстояния от 150 км вече въобще не са под въпрос... въпроса е вече за колко време ще ги прелетя ;-)....

ИМА ОБАЧЕ ЕДНА НЕПРИЯТНА НОВИНА. Днес се засекохме с Доктора в един и същ "multiplay".

ОКАЗВА СЕ, ЧЕ АКО ДВАМА ИГРАЧА СА С ЕДНА И СЪЩА РЕГИСТРАЦИЯ, ТЕГЛЕЩИЯ САМОЛЕТ НЕ ИЗЛИТА, А АКО НЯКОЙ Е ВЪВ ВЪЗДУХА ЗАПОЧВА ДА ПАДА С -5 М/С!

По тази причина, напълно разбираемо надявам се, аз лично не мога да предоставям играта повече (дал съм я досега на 3-мата, с които сме си разделили парите за нея + на Христо от Пловдив, защото е със счупен крак и скоро няма да го видим да лети).

Умолявам Доктора, Венко и третият колега (моля да ме извиниш, но не помня как се казваше) да не разпространяват симулатора, защото колкото повече хора го използват с нашата регистрация, толкова по-малко ще може да се лети с него. На мен лично вече ми е безинтересно да го летя сам и до този етап се стига бързо - в момента, в който се научиш да го управляваш безпроблемно е скучно когато няма с кой да се съревноваваш. А тръпката на състезанието е неописуема.

Надявам се, че всички ще проявят разбиране. Ако някой намери крак, чрез който да се генерират серийни номера - чудесно, тогава проблема отпада. В най-лошият случай ще се наложи да си я купя още веднъж :(, но дано не се стига дотам.

МНОГО бих искал да се сървновавам с български пилоти, особено с познати такива. Намирам този симулатор за изключително постижение и за напълно годно и използваемо учебно средство. За мен самият той представлява много сериозен напредък в разбирането на термиките и съм сигурен, че ще ми е от осезаема полза и в парапланеризма. С изключение на скоростта и качеството, всичко останало си е същото.

Ако някой желае да закупи играта, това може да стане лесно от сайта на www.condorsoaring.com срещу около 85 лева, платими по банков път или чрез кредитна карта. Ако някой желае, възможно е да ми изпрати парите на мен и аз да му я купя чрез моята кредитна карта - ще се радвам да се видим във виртуалното пространство!!!! Предполагам, че можем дори да се свържем с авторите и да се получи някаква форма на отстъпка за няколко серийни номера или пък клубове.

Надявам се, че ще бъда разбран правилно. Не става въпрос за парите.

Поздрави на всички,

Д. Селенски


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 20, 2006 11:16 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
подкрепям Селенски изцяло и поради тази причина няма да предоставям играта на други и моля и тези , които я имат - да не го правят, а да посъветват желаещите да се групират - трима, четирима и да си я купят легално. сумата на човек е смешна за игра от такава класа (20 лева на калпак). Така вероятността да се засекат в една игра няколко играча с един акаунт е по-малка. Освен това ще може да летим и заедно (със Селенски ми хареса да си чатим на български, ама уви :roll: )

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов