Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 11:43 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Януари 2006
МнениеПубликувано на: Нед Яну 01, 2006 4:03 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 9:45 am
Мнения: 137
Местоположение: Велико Търново
Име: Никола Янков
Честита нова година на всички ветроловци! Много успешни и безаварийни полети!

Ние направихме сефтето за тази година ;) Направихме първите полети от петропавловския манастир (до Велико Търново). Условията бяха много слаби, но все пак ;) първите полети ;)

_________________
Advance Epsilon 7

every passing minute is another chance to turn it all around


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: 01-09.01.2006
МнениеПубликувано на: Чет Яну 12, 2006 11:11 am 
Offline

Регистриран на: Чет Окт 28, 2004 11:36 am
Мнения: 11
Местоположение: Кировск Мурманская область Россия
Полеты в Кировске
Изображение

Остальные фото ЗДЕСЬ


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Открихме сезона!!!
МнениеПубликувано на: Съб Яну 14, 2006 7:01 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Днес с Пачо открихме сезона най-накрая. Два пъти вече ходим на баира на Ново село и се прибираме без да летим, но днес (третият път) успяхме. Събрахме се голяма агитка. Аз и Пачо, Петьо от Кричим, а от Пловдив, Мишо, Антон, мото Спас, Любо Марвела и Митко Селенски. Вятъра беше 4-6м/сек от изток. Времето беше мрачно и много студено -5, -6 градуса . Направихме по половин час, а някои и повече. Други успяха да направят по два полета и така. Като за начало на 2006 год бива! :D :D

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Шилото - 20.01.2006
МнениеПубликувано на: Съб Яну 21, 2006 12:36 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
В петък следобед полетяхме доволно на Шилото. Аз най-после си открих летателната година с половин час реене.

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 21, 2006 11:14 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Оня ден в четвъртък отидох на баира, но вятъра се оказа малко силен за летене. Прав не можех да стоя. Буташе ме . Сигурно беше 15м/сек поне :D Слязох на кацалката и извадих крилото да си поиграя. Вдигнах го и полетях на 1,5 - 2м над земята. Направих мнооого дълъг полет от 1 минута и 60-70метра, като през това време успях да получа три асиметрични колапса. :D Май риска беше прекалено голям даже и за игра. Не можах да го сгъна на баира, та го сгънах чак у дома на двора. :D :D

На другият ден в петък даваха ,че вятъра ще отслабне и веднага се изнесох пак към новоселският баир. Вятъра беше вече 7-8м/сек от запад. Събрахме се агитка от 5 човека. Излетях първи малко под старта и веднага се набрах. Вятъра не беше много ламинарен. Малко беше друсливо и нервно. Започнаха да излитат и другите един по един. Петьо, Антон, Ванката Тенчев и Янек. Някои заминаха надолу, други реехме над и пред старта. Вятъра започва да утихва и аз кацнах на старта. Имах 38 мин полет. Вдигане +2,4, сваляне -2,4. След около половин час вятъра почти спря. Някои направиха още по едно хвър кац от 3-4 мин и приключихме за деня.

Тази седмица, която идва го дават студ и вятър. :D Ще си облечем повече дрешки и пак ще летим. :D :D

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Полети в студ!
МнениеПубликувано на: Сря Яну 25, 2006 5:33 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Днес задуха хубав запад и реших да пробвам крилото как лети в студ. :roll: Нямаше други мераклий да летят от агитката.
Качих се на баира на Ново село. Вятъра беше 5-6м/сек от запад. Сняг почти нямаше. Беше издухан. Слънцето чат пат се показваше, но не топлеше. Температурата беше -10, -12 градуса. Термики нямаше. :lol: Вдигнах крилото, излетях и започнах да рея над, и пред старта. Добре си летеше параплана, на него явно не му пречи студа. :) След няколко минути започнаха да ме болят челото и бузите. После ме заболя здраво и носът. По мустаците и брадата ми започна да се образува лед от конденза на дишането. После ми стана много студено и в един момент престанах да чувствам болката на челото, бузите и носа. Разбрах че минавам към втора степен измръзване на лицето и подходих за кацане на старта. Бях летял 25 минути. Имах вдигане +1,6м/сек ,а сваляне -1,4м/сек.
Ако си бях взел маската и очилата за ски сигурно щях да устискам още малко във въздуха :) :) :) :D

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Първата термика за годината
МнениеПубликувано на: Чет Яну 26, 2006 5:20 pm 
Днес минах през първите си термики за тази година. БЕЗ варио!!! ПО законите на Мърфи- един път ще ми потрябва и то...
Както и да е - завъртях се в 3 термички, но качването смятам,че не беше по-голямо от 1-1,5. Стартирах от 120 м - Нашенската Бара или Калето .

Поздрави и айде на яките прелети тая година :D


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Весели полети!
МнениеПубликувано на: Пет Яну 27, 2006 10:37 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
А така!!! :D
Хич да ни ви пука от студа! :D
Няма лошо време! Има лоши дрехи!! :D

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 27, 2006 11:22 am 
Offline

Регистриран на: Чет Май 05, 2005 8:03 pm
Мнения: 8
Местоположение: Пловдив
ВладиЧ теб чак по вестниците са те писали :D с какво се обличаш :?: :!:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Мислили....писалии.... оле мале...
МнениеПубликувано на: Пет Яну 27, 2006 12:09 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Абе един приятел журналист ми се обади, като се връщах от баира. Похвалих му се, че съм хвърчал в студа и той си измислил веднага историята, че ми е замръзнал параплана и съм пикирал да се спася!?!?! :D Глупости на търкалета. Седят по кафенетата, и като чуят нещо си измислят разни истории да изкарат някой лев. :? :? Ще взема да му дам адреса на форума та да преписва от там и да не пише глупости.

Иначе за полета си бях облечен де. С два панталона, вълнен потник, поларена блуза и две якета. :D :D И скиорски ръкавици, и шапка под каската.
Трябваше да си взема скиорската маска за лице и скиорските очила и нямаше да има гола кожа по мен. Тогава сигурно щях да устискам повече от половин час. :lol:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 27, 2006 2:33 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Днеска и аз открих сезона след 2 месеца застой
Снега на склоновете бе разтопен, на старта бе на петна, а долу в полето имаше повече сняг.
Първия полет бе към 10:30 - имаше термики около старта - около 1-2 м/с - колкото да се крепя около старта. 200 м над долината имаше силна инверсия и естествено нямаше нищо.
Втория полет бе към 13:00 - термиките около старта като че ли бяха по слаби отколкото сутринта, но по-напред имаше добри балончета - макс до 3 м/с и набирания от около 200-300 метра (което не беше достатъчно за пресичане на деретта). Бях облечен добре (с ръкавици с 2 пръста) и до едно време ми беше студено на лицето (бях без маска) и макар че термиките ми стопляха душата след половин час кацнах.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 27, 2006 4:43 pm 
Днес си зех вариото. От същото барче имах 1,8 качване около 13 часа. Все пак не можах да се закрепя въобще. Обаче се кефя как започва годината:))))


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 30, 2006 12:21 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
На 28-ми беше слънчево и приятно. Имаше слаб С на старта, който нядбягах и излетях за да бъда шамаросан пред старта. Интересното бе че по-късно Севера утихна и другите летяха без проблеми.
Вчера (29-ти) пропуснах лифта, но другите полетяха добре като Румен ходи до Карлово и се върна (набирайки се макс 100 над старта). На Банско Евгени ми каза че е имало нещо като вълна щото един грък излетял и почнало да го вдига и мачка.
Днеска (30-ти) направих около 20 мин. Имаше приятни термики но С вятър натискаше и намаше съществени набирания.

Напомням колко е полезно да споделяме полетите си. Взимал съм важни решения за датите на разни състезания и мероприятия повлиян и от тази информация. Също мисля че научаваме все повече за метеорологията на България като сравняваме условията в различни райони. Така че не си мислете че някой се хвали колко е летял, докато другите са били на работа. СПОДЕЛЯЙТЕ!

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 30, 2006 12:38 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
Вчера, 29.01.2006, направих първия полет с новото ми крило ... е вече не е ново... на 7.5 минути е :) хахахахах ... Имаше много балони на Пъстрина и малко бях притеснен, крилото ново, аз новобранец ... но се справих, разбира се воден по радио, както си му е редът. Крилото играеше ... но за щастие нямаше колапси и изненади неприятни. :D
Продължавам да уча.

Крилото е Градиент Голден 28. Казаха ми, че няма да съжалявам нито за секунда, че съм го взел. :)))

Да е виж и здрав Пастора да го надлетя някой ден ;) :P


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: летен&
МнениеПубликувано на: Пон Яну 30, 2006 4:42 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 30, 2005 5:18 pm
Мнения: 85
здравейте всички летящи,
варненската група ходихме в неделя 29 ти на мадарските скали . отначало беше леко криво /запад - югозапад /и слабо но после баира се напече и започна да пуска балони от 0.5 до 2,8 м.с.летяхме над десет крила като по- късно се включиха и шуменци и новопазарци.вдигахме се до 70 -100 м . над старта в стил "делфин".Много беше интересна ситуацията с извъртането на балоните.... :lol: тъкмо те "чукне" нещо по - сериозно - започваш да въртиш ..и не завършил кръга се оказваш "обсаден "от 3-5 крила част от които идват насреща...:cry:Разнообразие внесе един "герой"на име Чавдар от Шумен който по неговите думи летял от една !!! година без каска и не смятал за необходимо да си слага!!! Поспорихме малко и той въпреки всичко излетя в криза и се закачи на едно дърво пред старта . Оставихме го на спокойствие да се откача с което си спечелихме време за наше по -спокойно летене...Летяхме почти до тъмно....после някои го поляха с бира.....


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов