Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 2:56 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Април 2013
МнениеПубликувано на: Съб Апр 06, 2013 9:34 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1184
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Много хубав ден, предполагам из цяла България.
Прогнозите на Бузлуджа се сбъднаха на 100% - вятър ЮЗ, в ниското от севена страна - С. База 2500 със набирания на някой летящи до 3200 из облаците.
Мазни и спокойни условия с добър градиент.
Слаед като вчера си бях шил Anti-G -то до 2:00 през ноща, днес още на първото изваждане не се стърпях да го пробвам естествено знаейки че ще си убия шансовете за ХС.Извадих се и като шамар в лицето на всички които драпаха да се извадят около мен си отворих Anti-G-то и слязох до кацалката. - много съм доволен от теста -добра стабилност която ще опитам да доподобря, лесно погасяване и добър ефект!
На втория полет всички си ми го връщаха като седяха под базата а аз стържех на 1700, но успях да се разходя из района и да се разсъня от зимния сън - край на хибернацията!
Момчил и Пламен успяха да прехвърлят планината и да се приберат почти до Търново. Даниел доколкото разбрах е стигнал Твърдица, а малко преди да кацна аз видях някой да идва от към Беклемето и да се приземява в селото след Шипка, доколкото разбрах по-късно е Ники Велев.
Поздрави на Ясен за търпението - Яска става ти навик да се прибираш до София - като станеш световен шампион на лято - да не се окаже че те няма на награждаването защото си си удължил таска до София :lol: .

Поздрави на всички и лека!

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2013
МнениеПубликувано на: Съб Апр 06, 2013 10:29 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Абе някак си по-елегантно, а и по-екологично, е до вкъщи да си долетиш, вместо да пътуваш с кола. Днес се поозорих да стигна с насрещния вятър, ама каква пролетна красота беше по пътя само! С трака сложих и няколко технически-ниско-, но художествено-и-природно-високо-качествени снимки, снети от GoPro видеото. Поздрав от София:)

leonardo/flight/5020


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2013
МнениеПубликувано на: Съб Апр 06, 2013 11:08 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1184
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Ааа сега видях трака - "R12 proto" - cheater! Това обеснява средната скорост донякъде :)
Бъзикам се - пилота е по-важната променлива! - Евала - това са си 200 по вятъра, образно казано :)

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2013
МнениеПубликувано на: Нед Апр 07, 2013 8:14 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 3:20 pm
Мнения: 352
Местоположение: Пловдив
Най-сетне качествено разхибернизиране ;), макар и с Пипистрел в безмоторен режим... 220 км за 3 ч.

От района на с. Песнопой до Котел, северно от Сливен, и обратно до летище Кълвача...

На връщане, в района на Гурково св разминах с парапланер, отгоре изглеждаше червено бял... Кой беше? Видя ли ме? Аз си отварях очите на 16, предполагах, че има летящи на Бузлуджа....

Макар и скромно засега ми е най-добрата средна скорост...

Ако на някой му е интересно, мога да кача трака....


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2013
МнениеПубликувано на: Нед Апр 07, 2013 8:17 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Ное 10, 2007 9:38 pm
Мнения: 152
Местоположение: Добрич
sel написа:
Най-сетне качествено разхибернизиране ;), макар и с Пипистрел в безмоторен режим... 220 км за 3 ч.

От района на с. Песнопой до Котел, северно от Сливен, и обратно до летище Кълвача...

На връщане, в района на Гурково св разминах с парапланер, отгоре изглеждаше червено бял... Кой беше? Видя ли ме? Аз си отварях очите на 16, предполагах, че има летящи на Бузлуджа....

Макар и скромно засега ми е най-добрата средна скорост...

Ако на някой му е интересно, мога да кача трака....


Да ,ако обичаш

_________________
Васил Спасов - Element Water 2
gliders: K-8B , ASK-13 & SZD-50 Puchacz


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2013
МнениеПубликувано на: Нед Апр 07, 2013 9:29 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 10:02 am
Мнения: 129
Местоположение: Казанлък
Име: байРос
sel написа:
Най-сетне качествено разхибернизиране ;), макар и с Пипистрел в безмоторен режим... 220 км за 3 ч.

От района на с. Песнопой до Котел, северно от Сливен, и обратно до летище Кълвача...

На връщане, в района на Гурково св разминах с парапланер, отгоре изглеждаше червено бял... Кой беше? Видя ли ме? Аз си отварях очите на 16, предполагах, че има летящи на Бузлуджа....

Макар и скромно засега ми е най-добрата средна скорост...

Ако на някой му е интересно, мога да кача трака....


и на мен ще ми бъде интересно, имаше много парапланеристи в района :D


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2013
МнениеПубликувано на: Вто Апр 09, 2013 12:40 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 29, 2006 1:09 pm
Мнения: 159
Местоположение: Gabrovo
Име: Евгений Гичев
Интаресно, че и на Скалско полетяхме на СЗ. по същото време или малко по-късно всъщност - около 15:00 почна да се подобрява.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2013
МнениеПубликувано на: Сря Апр 10, 2013 6:46 am 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 9:39 am
Мнения: 333
Местоположение: Казанлък
Име: Николай Стоянов
В единия от дните,в които от Бузлуджа( Тонзос) летяха хубаво се бях качил на Саръяр, като в 17 часа най-северните перки показваха север, а най-южните -Юг, като севера натделя в този час и за около 20 минути и при мен беше север. Конвергенцията май е често срещана последния месец ...

_________________
http://yahoooooskydance.com
https://www.youtube.com/channel/UCSGoiR72lOMLSLOYCar6oUw

Acro: U-Turn Thriller X3
XC/Hike&Fly: Ozone LM5
XC: Ozone M6
Tandem: Ozone Magnum 2


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2013
МнениеПубликувано на: Съб Апр 13, 2013 9:21 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Днес ненадейно ми дойде музата и писах дълъг коментар към полета: leonardo/flight/5080

Поздрави.


Върнете се в началото
  Профил    +9 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2013
МнениеПубликувано на: Пон Апр 15, 2013 2:42 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 11:11 am
Мнения: 77
Местоположение: Sofia
Поздравления Ясене,
имам баба и дядо в това село и затова съм запознат с летателната му история. Ти си третия човек пристигнал там по въздуха, което автоматично те прави почетен гражданин на селото и ти дава правото да пиеш по ракия с кмета.
Първият пристигнал въздушно е Бай Тошо лека му пръст, за откриването на туристически възпоменателен комплекс „Бунтовна„ някъде в началото на седемдесетте години, но с хеликоптер. После моя милост се е прибирал натам по въздуха на няколко пъти и то с користни мисли за дядовото винце и бабините гостби, но от по близки стартове. Сега вече след като дестинацията се популяризира толкова много се заемам да сложа ветропоказател на църквата за наши нужди.
хайде и доскоро и давай все така по състезанията
Поздрави

_________________
rumba
http://www.bgphoto.net/photos/24560/o63 ... 906250.jpg


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2013
МнениеПубликувано на: Пон Апр 15, 2013 7:05 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Както винаги си свеж като априлски зюмбюл, Румба. Хубаво е тва много. Поздрав.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2013
МнениеПубликувано на: Сря Апр 17, 2013 3:33 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 4:16 am
Мнения: 108
Местоположение: Melbourne
Нечовешки хубав полет! Браво Ясене, отново вдигна летвата, ха сега да видим кой ще я прескочи :-)

Поздрави от долната есенна земя,

Илин

_________________
FACE YOUR FEARS, FLY YOUR DREAMS!
Илин Илинов - Gin "Carerra"; Niviuk Peak 5
Gin Genie light; Skywalk Range Air


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2013
МнениеПубликувано на: Чет Апр 18, 2013 1:07 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Днес Околчица даде... А Оги се изяви като лидер и ни показваше къде да ходим през цялото време...
За мен беше сериозно насиращо, защото още се уча да летя с новото крило, но пак е лично постижение - 1 час в големия кючек, 10 км по права линия.. Първия ми "прелет" с новото крило и първия за годината... Малко е, с брайта имах 3 пъти по-дълги миналата година и ако сега бях с него сигурно щеше да е много повече, ама... Тъкмо бях решил, че съм му посвикнал, пък то реши да ми покаже кой е шефа... leonardo/flight/5112 Полета за мен беше много важен.
Не това беше интересното.. Кацнах и директно се качих нагоре, да свалям колата, защото през това време Ники Константинов и Оги (Вълчев, вие за кой си помислихте?) продължаваха да въртят километри смело и вече бяха стигнали Монтана.
Миналата година Оги обеща публично, че ако направи 50 км прелет - спира цигарите
leonardo/flight/5121
Ха честито! (Оги, нарочно те изтипосвам пред другите, за да имаш свидетели за спирането на цигарите ;) )
Ники пък, като невиждал, летя още по-сериозно:
leonardo/flight/5120
Като разбрах, че сте минали Монтана се изкефих толкова, все едно аз самия бях стигнал до там :)

Летенето, както всяко едно удоволствие, е най-приятно когато е споделено с приятел!

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2013
МнениеПубликувано на: Нед Апр 21, 2013 9:02 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
Днес пак на Враца
Беше красиво. Пак, тоест...като всеки път
Доста народ си полетя добре, кой с повече КМ кой с по-малко.
Пара,делта, бира, някои малчугани даже сладолед на аванта са яли :-), едно хлапе ми даде да му разгледам книжката със заглавие "Добрите обноски" :D - накратко, имаше от всичко.
Благодаря на всички усмихнати и положително настроени хора, които страдаха от моята компания :D. По конкретно на ония дето се удавиха първи, на тия с веселите обувки, на ония дето ми гледаха новата сбруя, в която от днес вече влизам по-лесно, но тия които говориха доста надъхващо по станцията, на щурите с които пихме по бира, на хората с веселите каски, на хората с жълти и червени крила,на тия с делтите които летяха до последно като за последно и на тия които се мъчеха да надлетят делтите и за малко по-малко от 3 мин не успяха
Е...наздраве и ...до скоро


Върнете се в началото
  Профил    +16 / -0 
 
 Заглавие: Re: Април 2013
МнениеПубликувано на: Съб Апр 27, 2013 12:31 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1184
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Днес (вече вчера) деня беше уникален! - траковете са в леонардото, описанието след като се наспим!

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов