Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 7:49 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Февруари 2006
МнениеПубликувано на: Сря Фев 01, 2006 4:13 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Качихме се с първия лифт и излетяхме към 10:30.
Имаше силна инверсия на нивото на старта, но отдолу въпреки мътилката личеше приличен градиент. Дежурните термики работеха с 1-2 м/с и завършваха с малки кумулусчета. Набиранията бяха в продължение 200-400 метра и презкачането на долините не бе проблем. Можеше да се лети с часове, но поради трифон зарезан ангажименти трябваше да кацна след 40 мин.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Полети и и и и иии....
МнениеПубликувано на: Пет Фев 03, 2006 5:55 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Днес уцелихме идеално време за летене. Агитката се събра на баира на Ново село. В началото вятъра беше 6-8м/сек запад, а после падна до 3-5м/сек запад югозапад. В началото на по-силният вятър успях да направя един 40 мин полет и да кацна на старта, а после на по-слабият вятър направих още три полета от 12-15мин, като при два от тях също кацнах на старта. И Петьо и Митко Хаджимаринов направиха по четири полета, като няколко пъти, успяха да кацнат на старта. Антон успя да направи два полета и само Евгени приключи с един полет, но той бързаше, защото имаше важна сделка и се беше измъкнал за малко.
На моменти след обяда започнаха да се обаждат хубави балони. Начало на термиките :) :)
За днес ще пиша четири полета, като на трите от тях кацах на старта и няколко пъти се вадих до 150м над него. Без малко час и половина във въздуха. :D :D Като за началото на февруари е много добре. :D :D

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 04, 2006 10:47 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
Миналата седмица се уговорихме с Игнат от Ботевград, тази събота и неделя да летим заедно. Речено сторено. Сутринта се вдигнах и айде в Ботевград. Взехме още един познат за шофьор. Развъртяхме телефоните - по това време не ставаше на Пъстрина. Спряхме на Дерменци да огледаме ... отдолу като да не ставаше. Качихме се горе, вятъра беше 3-4 м/с челен СЗ ... перфектно. Разпънахме и излетях ... очаквах да кацна след 3 минути. обаче като направих два три завоя открих че съм на нивото на старта и не потъвах ... чудесно ... 30 минути кеф. По едно време кацнах и се качих пак. Игнат беше излетял и рееше на около 100 метра от старта. Пак разпънах и излетях /след един фал старт/. тоя път гледах как и къде лети Игнат и летях по него ... вдигнах се и аз на 100 метра. Още 30 минути. Накрая вятъра отслабна, а и ни стана студено, и кацнахме. накрая направихме разбор на студена бира и топли кебапчета.
Игнат направи около 1.5 часа, а аз час във въздуха. За новобранец никак не е зле.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 05, 2006 4:51 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 4:27 pm
Мнения: 466
4.02.2006 се събрахме на старта на Брестовица.Не помня колко човека бяхме ,ама докато чакахме да дойдат термиките изядохме 6 хляба,10майонези,3метра сух суджук и 3 консерви копърка(най- много яде Пецана) .Митака от Пл. видя един орел и отиде да го гони от единствената термиката в района и като се извади фракнахме и ние с Пешо.Мен ме удари една +2ка ,а Пешо се изкара до 1000м.Евгени се набра и тръгна за Марково ,но се сетил че е с жена си та се варна.Селенски беше без безмоторника ,но явно симулатора помага ,защото полетя добре.На кацалката се беше събрала цялата циганска махала да се радва,но помагаха и нямаме ядове с тях.Владо беше събирач тоя ден и ми забравил Паратеча в гората-не му се сърдя ,стар е човека .
След купона ,ухилени –кои от къде е  :D


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: За малко да загубим Паратеча!
МнениеПубликувано на: Нед Фев 05, 2006 8:58 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Абе днес след обяд го прибрах Паратеча от старта на Брестовица. Стоеше си там на старта в раницата, малко позатрупан от снега. :roll:
Никой го не иска това крило бре. Два дена и една нощ стоя там и никой не го прибра!?!? :roll:
Какво става из тая държава и прослувутата българска "прибраност"? ?:)

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Сливен - 04.02.2005
МнениеПубликувано на: Нед Фев 05, 2006 11:13 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Сливен - 04.02.2005
Вчера бургазлии ходихме да летим на Карандила. Времето беше слънчево, топло и тихо. Към 13:30 се качихме на западния старт. До там денивелацията е точно 750м. Лифта струва само 1,5лв. Имаше "димка", което водеше до не чак такова доброто нагряване на терена наоколо. Галин беше пристигнал да пробва новата си сбруя "Самурай". При първия полет имахме макс. набирания до около 150м над старта. На места имаше термики и над равното. След като кацнахме, веднага пак се качихме, защото лифта бачка само до 15:00. При втория полет условията вече бяха отслабнали, но пак имаше интрига. Останахме доволни от този летателен февруарски ден. Снимки тук

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 07, 2006 10:42 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 10:02 am
Мнения: 129
Местоположение: Казанлък
Име: байРос
В събота 04.02 около 13ч. се качихме на старта над х. Тонзос (1130мнв) с Румен. Докато се приготвим, а ние изобщо не бързахме, минаха две слаби термики през старта. Вятър нямаше независимо, че в северна България май е подухвало СЗ. Излетяхме в 13.45, Румен летеше с делтата. Термиките бяха слаби и тесни, неподходящи за него. С парапланер беше по-добре. javascript:emoticon(':D')
Very Happy
За половин час полет три пъти се вадих до 1100м и там нещо изтървах нещата. След полета уредите показаха средно качване в термика 0.3м/с, 40 врътки на 360 градуса за 30мин полет удовлетвориха амбициите ми и кацнах. Малко по-късно духна север и закрихме старта.
На 02.02 пак ставаше, качих се на другия старт над с. Енина. Излетях от 1220мнв в 15ч30м, беше малко студено във въздуха. . Около 15мин се опитвах да се извадя над старта неуспешо и понеже не стана по-топло се пуснах да пробвам дали работи една термика в ниското. Нея хич я нямаше и полета приключи за 25мин.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 10, 2006 7:45 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
много се колебаех тази сутрин дали да се кача, но големите петна високи облаци ме отказаха и останах да си върша другата работа.
После естествено съжалявах, защото небето се разчисти и имаше много кумулуси с поне 500 м вертикално развитие и база около 2000 м нмв.
Снега се топеше и долу бе топло и приятно.
Към 4 следобедта небето се закри от облаците, но дотогава можеше да се навъртят няколко десетки километра.
Утре СЗ малко ще позасили, но мисля че ще е добро за летене.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 11, 2006 2:08 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
СЕЗОНА ЗАПОЧНА

прогнозите се оказаха вярни и синия ден започна с цъфтежа на кумулусите. Изглеждаше класически като през лятото и ясно се виждаше Витоша, Рила, Родопите, Пирин и сигурно половината от Дунавската равнина. Термиките бяха дълги и умерени (1-2 м/с средно). На ръба на Карловската дупка се изстрелях с нещо повече от 6 м/с до 2600 м. Там базата беше по-висока, а от север на планината и Средна Гора бе около 2200. По тлъстите облаци имаха 500-1000 метра развитие (особено след Триглав и на изток). Интересното бе че Казанлъшкото поле почти нямаше сняг за разлика от Карловското и Пловдивското.
Отказах се за дълъг прелет защото не се бях облякъл достатъчно, но разходката до края на Равнец и обратно до Сопот ми стига за откриване на сезона.

По късно разбрах че Румен, Милен и Елин са стигнали до Казанлък, вероятно подразвайки тези дето гонели вятъра на Бъзлуджа :twisted:
Румен влиза в облаците до 3100; крилото и вървите му се обледенили и запели.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 13, 2006 8:33 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 4:27 pm
Мнения: 466
В неделя на Ново село имахме скъпи гости от Столицата.След тима на Gin бяхме посетени и от Милен и компания.Те летяха ,ние гледахме и цакахме с езици. :D Вятър от 5,6 до 8,2 м/с W/NW.Милен излетя ,след него и Даниела ,добри набирания до 300м над старта.След полетите поляхме с бира(най-много пи Димо) :D в Пазарджик и ги изпратихме кат войводи.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: 11 февруари
МнениеПубликувано на: Пон Фев 13, 2006 11:12 am 
Offline

Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 11:11 am
Мнения: 77
Местоположение: Sofia
съботата беше невероятен ден дано има още такива февруарски.
интересно ми е в неделя дали е летял някои друг освен Милен аз бях в средна гора /не с цел летене/ и условията изглеждаха подобни само дето вятъра бе6е по силен от северозапад.

_________________
rumba
http://www.bgphoto.net/photos/24560/o63 ... 906250.jpg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Румба
МнениеПубликувано на: Пон Фев 13, 2006 1:29 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
поздрави за полета в събота, слушах те по станцията, докато молех бастуните на лифта да ме качат за втори полет :)
В неделя доста народ бяхме на Витановци, където имаше силен вятър. Имаше качвания почти до селото отпред, докъдето отиде Гущера и се върна, мръзнене здраво, аз се качих само на склоновия ефект до 980 метра и там ме валя сняг от облака.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 13, 2006 3:31 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
В събота се вдигнахме с Цецо (Пастора) и отидохме на Дерманци. Игнат и Бисер от Ботевград се появиха 10 мин след нас. Чакахме 2 часа на старта да усили вятъра и гледахме как над Врачанската планина се образува огромен облак от който започна и сняг да вали, и завиждахме на тия дето летяха на Сопот. Виждаха се облаците над Стара планина, а и пристигаха "сводки" през 5 мин :D. Накрая ни се изчака чакането и с Пастора и Бисер се метнахме. След 4-5 мин бяхме кацнали и сгъвахме ... Игнат чакаше ... и дочака... излетя и започна да рее... умряхме от яд ... за 15 минути намерихме човека с единствения джип в селото и за 15 лв ни качи до старта, чак до горе. Излетяхме 5 мин след това. Вятъра идваше странично на склона и образуваше ротори и пред склона. Та усетих какво става с крилото в нестабилни условия. Нямаше колапси за щастие. Отсрамихме деня с по 30 мин реене.
Хубавата новина е, че човека с джипа е навит като има хора за летене да ги качва до горе. така че няма повече да си оставяме картерите в гората /аз за малко да оставя моя/. Цецо ще постне координатите на човека.

В неделя доста народ се събрахме на Витановци. Цецо се изкефи на времето и поседя доста време във въздуха. Ние двама новобранци седяхме седяхме и ни писна та извадихме крилата на силния вятър. И като започна едно въргаляне :) хахахаха. Всяко зло за добро, научих се да си обръщам крилото, когато е паднало върху камерите, и си подобрих контрола и усета върху и за крилото. Въобще 3-те часа игра си струваха.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 13, 2006 5:06 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Вчера явно не бях във върхова форма. Два пъти вадих крилото и след здрава борба (като прасе с тиква) :oops: и двата пъти не успях да полетя. :cry: Той и ветреца беше малко силен над 8м/сек, но гостите ни се справиха. :)
Днес видях, че вятъра е една идея по-слаб и веднага на баира до Ново село към 12 часа. Беше 5-6м/сек от запад. :) Пореях си хубаво, когато ми дрънна телефона. Кацнах на старта за да се обадя. После пак излетях. По едно време ми омръзна да рея и поех към съседният баир в посока Пазарджик. Почти не губех височина. Малко преди да стигна склона на другият баир вятъра започна да обръща от север и да отслабва. Така както летях щях да вляза право в подветрената зона на другият баир. Почаках докато крилото ми започна да се тресе в ротора и след един малък асиметричен колапс обърнах обратно към пътя. :) :)
След малко кацнах на кацалката. Не знам как ги бях уцелил, но и двата полета бяха по 26 минути. На първият имах по-мощни вдигания до +2,6м/сек ,а на вторият пък бях набрал по-голяма височина до 150 м над старта.
Антон направи и той един хубав полет. След това се качихме да свалим джипа. Оказа се че вятъра е станал чист север и е отслабнал до 1-2м/сек.

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: 11 fefruari :))
МнениеПубликувано на: Вто Фев 14, 2006 8:00 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 06, 2004 10:50 pm
Мнения: 42
Местоположение: sofia mladost 4
eto moia log ot 11 fevruari ot sopot :)))
http://www.bgalbum.com/albums/userpics/10002/eex.igc


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов