Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Апр 25, 2024 10:41 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 17, 2006 6:22 pm 
В Казанлъшки регион : в 12 бяхме на старта до х.Тонзос (югозападен) Росен ( Казанлък), Одисей и Анелия (Бургас) и аз. При първия полет имаше шутове и леки колапси и макс. качване 3,6. Полета беше 10 мин. Росен летя около 25мин. При втория полет излетях първи (около 13 часа) . Макс. качване 5,4 . ПОлетях в района 50 мин. Забелязах друго крило на Шипка ( оказа се Цецо -габрово) .После всички се качихме и Ганровеца и Цецо излетяха с тандема на "габровеца" ,но беше 5 часа. Вятара обарна от изток.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 17, 2006 7:50 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Днеска разтеглените облаци и двуетажни лещи ме отказаха за сутрешното качване и се учудвам че е ставало на Бузлуджа.
Това подкрепя старото ми наблюдение че времето е по-ставащо отколкото твърдят прогнозитеи скептицизма ни.
За тези които се интересуват следващите 5-6 дена ще бъдат с южни ветрове и вероятно ще има доста летене.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 18, 2006 8:05 pm 
Днес предиобед вятъра беше силен западен. Покарахме ски на Бузлуджа икъм 15 ч. отново отидохме на тонзос. Търновци бяхйа разпънали.Светльо ( Вт) излетя и пропадна веднага след пътя ( без последствия) .Аз разпънах и пробвах след като изчаках да утихне запада. Излетях и се натъкнах на тесни термики с макс. 4,8,но не можах да завъртя нищо. След кацането ми излетяха габровеца ,счупения ,някакво друго момче от Хасково и Ванката от Габрово. Габровеца , счупения и хасковлията се удавиха ,а ванката трагна на изток като по станцията съобщи че е на 2200 надморска. След тях излетяха Малина , Митака и още едно момче от В.т. След кацането казаха,че е било супер спокойно. След като всички си тръгнаха бях отново на старта (17:40 ) .Излетях при леко чело а на кацалката кацах на Север ,като вятъра ме приземи вертикално ( севера пробива през дерето) .Утре пак ще пробваме.

Поздрави


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 23, 2006 3:47 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
в понеделник бе синьо навсякъде. тези дето останаха на Сопот казаха че са се набирали до около 2000 м.
вторника и срядата бяха стабилни и почти без термики.
днеска духаше умерн ЮИ вятър. Над планината имаше красиви кумулуси. Когато летях към 2 излезох над поляната където хващах и извъртях термики (до 4 м/с) и после пусках срещу вятъра за да се върна до поляната. Усещаше се как с нахлуването на деня застудяваше. СЪщо сутринта се виждаше пирин, а после видимоста рязко падна.
Не беше проблем да со отиде до Розино или Кърнаре и като цяло беше хубав ден като изключим големите засенчвания следобеда.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 23, 2006 8:47 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Днес се качих на Новоселският баир за да хвана източният вятър. Само че малко бях подранил. В 11,30 часа духаше 2-3м/сек, което не е достатъчно да се закрепиш на баира. Извадих крилото и си поиграх близо час. Вятъра започна да усилва. Дойдоха пориви до 5-6м/сек от изток.
Към 13 часа излетях, но се оказа че малко съм избързал. Вятъра беше на сравнително къси пориви, а не ламинарен, бързо ме хвърляше нагоре, но и бързо ме сваляше, и след 11 мин борба се озовах на кацалката. Събрах крилото и започнах пешеходната разходка към старта. :(
След половин час пак разпъвах горе. Беше дошъл и Апо от Асеновград. Вятъра беше от 2 до 7 м/сек от изток. При едно от поредните подлитания, така ме засили назад, че прехвърчах 60-70м право назад и спрях крилото, чак на западния склон зад триангулачната точка. :shock:
Слезнах малко по-ниско по склона и излетях. Започнах да рея. Доста нервно беше във въздуха. Завой и веднага се изстрелвам над старта. Друг завой и пропадам под старта. :) И така, като албанска подводница, за да дишат гребците. :D :D По едно време вятъра рязко легна и аз кацнах малко под старта. Този път бях задържал 20 мин. Реших че за днес ми стига. През това време дойдоха Митака Хаджимаринов от Пловдив и Петьо от Кричим.
Изхвърчаха и тримата (заедно с Апо), но и те се движеха на синусоида. :D Успяха да кацнат по един път под старта и пак да излетят. Направи ми впечатление, че когато засили вятъра (до 7-8м/сек) всички пропадат, а когато отслабне до 4-6 м/сек започват да се набират. :? За пръв път се случва така на този баир. Нямам обяснение за това явление. До сега винаги е било обратното положение, при източен вятър на този баир!? Вятъра усили и всички пропаднаха към кацалката. Аз се качих на джипа и потеглих към Пазарджик. Шофьора на Апо отиде да ги прибира. :)

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 23, 2006 10:25 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Цитат:
По едно време вятъра рязко легна и аз кацнах малко под старта

Поздрави, Владич!
Това изказване е направо за рубриката "Парапланеристки хумор" :D :D :D

Иначе в Шумен обстановката беше следната:

На 20 (понеделник) беше първия хубав термичен ден от новата година. Набирахме до 800-850, ЮИ вятър, синьо, следобед усили, вдигаше навсякъде,

21(вторник) - силен Ю-ЮИ до 12 м/сек, не спадна чак до надвечер, някой направиха по половин час докато се стъмни.

23 (сряда) беше подобно на понеделник, но с по-широки термики.

24 (четвъртък) - слаб ЮИ, кумулуси навсякъде, започнаха да преразвиват. Към 2 часа усили и завъртя И. Термики в изобилие, широки. Засенчи над 70 % и почна да вдига абсолютно навсякъде от +0,5 до +2,5. Трудно се намираха зони на сваляне. Към 4 и половина изчисти, стана синьо и тайфата се накачули на склона да повее кълки кой колкото иска. :D

Между другото - да се похваля, днес ми дойде RSF-а, прегърнах си го като загорял моряк млада любовница. Ако знаете как съм му се ....... :twisted:
Кофти само, че тия дни май няма да става за летене. Нямам търпение да го литна тоя звяр.

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 24, 2006 5:10 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 2:45 pm
Мнения: 535
Местоположение: Ямбол/Бургас
Име: Александър Рунев
ЧЕСТИТО!!!
само внимавай да не слепне после с това дето си му го помислил на горкото крило..... :lol: :lol: :lol:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 24, 2006 6:11 pm 
Честито Докторе :)


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов