Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:28 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: награда в името на Петко
МнениеПубликувано на: Пет Апр 04, 2014 1:37 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Май 14, 2004 5:21 pm
Мнения: 19
:) ... Благодаря, Ники! Мм-да, няма как... явно не е домислена мойта идея вобще, но ето че с дружни усилия се доближаваме към нещо по-смислено. Между другото и аз отначало си мислех за Ники Йотов и Емо Кирилов, но Емо не ми върна емайла, а и темата започна тук. Обаче така ми по-харесва защото успях да разбера колко много са различни нещата от преди години.

Ок. Ще го мъдриме още малко и ще излезне нещо готино. Целта ми е да е готино най-напред, а всички детаили после.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: награда в името на Петко
МнениеПубликувано на: Пет Апр 04, 2014 3:15 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Май 14, 2004 5:21 pm
Мнения: 19
... само за протoкола да се запази, че не съм си представял да е новобранец, който е направил нещо необичайно, за да се докаже. И аз не искам да насърчавам самоубиици по този начин. :)

След като ми се избистриха някои основни положения, които едно време ми бяха много ясни, но бях забравил, а имено едноличния характер на летенето, предлагам два варианта:

1) да се купят няколко ГПС, варио-та и ветромери, и Ники Й и Емо да ги дават на когото им хареса в първия момент, в който им се стори че им е симпатичен. Ако остане някой лев, да е за обществено полезни дейности.

или

2) да се правят обществено полезни неща като тези които Ники е посочил горе - особено ми харесаха метео станциите.

Как ви се струва?


Последна промяна mitirino на Пет Апр 04, 2014 6:17 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: награда в името на Петко
МнениеПубликувано на: Пет Апр 04, 2014 4:31 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 4:22 pm
Мнения: 173
Местоположение: София
Име: Николай Велев
Не ми се иска моето мнение по въпроса да повлиява на това което биха казали останалите, но все пак трябва да го изразя.

Категорично за мен е вариант №2 с обществено полезни неща поради следната проста причина - те могат естествено да се идентифицират с благородната кауза "в памет на чичо Петко, човек които даваше сърцето и душата си за летенето" и посланието ще достигне до всички. Нещата могат ясно да бъдат обозначени и хора незапознати с неговата история ще се заинтересуват и ще му отдадат почитта си.

Дали ще е
"може да видите на този сайт какво е времето в момента на Коняво (или Черни връх, или Околчица, Пъстрина или някакъв друг произволен старт) благодарение на това колко много значеше летенето за чичо Петко"
"този старт е изчистен от камъните и тръните, изравнен, оборудван с ветропоказател в памет на чичо Петко, за да се ползва удобно от всички летящи така както той би искал"
"прокаран е път до този нов старт, даващ нови възможности за летене в района, в памет на чичо Петко, неговия изследователски дух и желание да преследва мечтата за полет"
"тези пари се дават безвъздмездно за лечение на пострадал пилот в памет на чичо Петко, защото той загина летейки и макар да правеше това което най-много желаеше случилото се остави празнина и тъга в душата на всички които го познаваха. нека с това да помогнем на други да не изпитат същата болка.
...
могат да се реализират безкрайно много подобни каузи с идеална цел, които да достигнат с послание до максимално голям брой хора.

Докато вариант №1 е някак си безличен и не особено полезен. Какъв късмет, подариха ми варио! Ще има един развеселен от добрата случка човек, но нещата приключват до там.


Поздрав!
Ники

_________________
"Success is a journey, not a destination.
The doing is usually more important than the outcome."
--Ashe, Arthur


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -0 
 
 Заглавие: Re: награда в името на Петко
МнениеПубликувано на: Пет Апр 04, 2014 5:02 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Май 14, 2004 5:21 pm
Мнения: 19
Ники, прав си. Дали искаш или не, мнението ти влияе. Баща ми ме упрекваше някога, че съм хедонист... Аз продължавам да вярвам че има смисъл в еднократните изкефвания на отделни хора, но това което казваш е сто пъти по-добро (в случая).

Ок... Ами тогава остава да си определяте по някоя и друга такава дейност. Аз с най-голямо удоволствие ще се напъвам да го направя нещо постоянно.

Аз вече съм вътрешно убеден че това е правилното, така че тази тема може и да я затвориме ако искате. Освен ако не мислите да изберете някакви конкретни неща още сега. Но иначе може да е просто каквото излезе в хода на дните и да се решава извън темата.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: награда в името на Петко
МнениеПубликувано на: Вто Апр 08, 2014 7:01 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
През първите години на Окрилен имахме спонсор и заедно с артистично изработената статуетка, те получаваха известна сума.

Та, въпреки скромността на Ники Велев, мисля че избираме Окрилените и затова че дават повече на летенето, отколкото получават. Ако те пък решат че нямат нужда от пари, то могат да ги дарят за някоя от обща кауза.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: награда в името на Петко
МнениеПубликувано на: Чет Апр 10, 2014 9:25 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Май 14, 2004 5:21 pm
Мнения: 19
Ето какъв е за мен резултатът от тази дискусия:

грешни изходни идеи:
  • думата "награда"
  • да се взима сравнително голяма сума от един човек
  • да се правят опити да се свързват личностни постижения с парични възнаграждения

нови идеи (които изглеждат по-правилни):
  • обществено полезните дейности са важни
  • не е зле да се насърчава някой, но да е малко по-скромно

Подробностите не са важни, но ще направиме нещо в синхрон с тези подточки и се ангажирам да има някакво постоянство.
Приятно летене!


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов