Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 5:44 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: "Окрилен" 2014 - Номинации
МнениеПубликувано на: Сря Ное 26, 2014 10:39 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Изображение

Дойде време да изберем "Окрилен" 2014.

Критериите

Припомням и правилата. Носителя на наградата Окрилен се избира на 3 етапа!

I. До 3-ти Декември дайте вашите предложения за тези който ви окрилиха и вдъхновиха през годината.

II. От 3-ти Декември до 11-ти Декември, ще се определят тримата най-добри чрез гласуване.

III. От 11-ти декември до 24-ти Декември от тримата ще се избере победителя чрез финално гласуване.

Номинирани дотук:
- Йордан Пенев
- Явор Плашилски
- Ира Кюрпанова
- Екипа на Шуменското състезание
- Игнат Игнатов
- Николай Йотов
- Ясен Савов - "доктор спиид"
- Боряна Щиркова
- Васил Димов
- Даниел Димов
- Живко Матев
- Николай Църов
- Явор Плашилски
- Бончо Жечев

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: "Окрилен" 2014
МнениеПубликувано на: Чет Ное 27, 2014 10:16 am 
Offline

Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 10:59 pm
Мнения: 73
Местоположение: Бургас
Име: Петко Рачев
Данчо ми даде криле :D
http://forum.skynomad.net/leonardo/flight/10762

П.п. Благодаря и на Доктора за интересната тема :D
viewtopic.php?f=1&t=7649&p=54331&hilit=200#p54331

_________________
Изображение
Airwave Cobra S


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: "Окрилен" 2014
МнениеПубликувано на: Чет Ное 27, 2014 4:25 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 7:01 pm
Мнения: 152
Име: gergana ilieva
За мен "Окрилена" е синоним за Ира (не знам обаче, с този м.р. .....) :)

Ира лети от тази пролет и това, което мога да кажа за нея е, че лети с Огромно Удоволствие и Наслада, което се пропива навсякъде около нея (тя и така живее, но говорим за летене сега:). За мен тя е фокусирана върху Удоволствието, не върху км, часове, дистанции, постижения (тя дори няма и елементарен уред ) и правене на добро впечатление с летене....и лично за мен, този акцент, така силно изразен при нея - е силно "окриляващ" :)
Пo-долу цитирам, една нейна реплика, която ме заби отвсякъде в земята -задади бликащата радост от летенето, въпреки случилите се неща, за които -ще говоря за себе си, аз лично бих се тръшнала тридневно (поне :)

Ira Kyurpanova
1 септември ·
Първи, Ооогромни колапси! Първо, истинско придървяване хубяво летенеееее и награда от списание 8 — в Сопот.

Също така, намирам за вдъхновяващ и целия й ФБ албум с "окриляващото" заглавие

Пилоти,преследване на вятър,сбъднати мечтии (I believe i can fly)


Предполагам, това не е предложение, за което "истинските пилоти" биха гласували и е разбираемо....
Много моля обаче, на който не му харесва или му се вижда "неуместно" направеното предложение - да не си го изкарва върху Ира....това е една моя хрумка, но наистина ми дойде от сърце и исках просто да я споделя...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: "Окрилен" 2014
МнениеПубликувано на: Чет Ное 27, 2014 4:54 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
За екипът на "Елемент" е ясно :-), но нека този път да е различно

-хората седящи(или по-скоро действащи) зa Shumen Open - постоянно развиващото се състезание, докарало усмивки на много хора, като в същото време ги стимулира да надскачат своите постижения и да учат/преписват от другите

-човекът градящ нов старт на Ябланица

Държа да отблежа че всичките тия номинирани за жертвали много от времето си и парите си за да се случват нещата които са захванали....
За съжаление не им помня имената :-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: "Окрилен" 2014
МнениеПубликувано на: Чет Ное 27, 2014 5:53 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 12:43 pm
Мнения: 346
Местоположение: София
Не знам Жорката така финтира нещата и не ги казва " право куме в очи "

За Шуменското състезание знаем кои са главните "виновници" и напълно го подкрепям - Ставел, Доктора и Филип ( който макар и нелетящ ) напълно заслужават да бъдат сред номинираните.

За второто предложение - всъщност много малко хора знаят за това и няма как да се досетят кой е предложеният ( освен една много затворена група пилоти, които тази година прекалиха с летенето на Околчица :twisted: ).

Игнат от Ботевград абсолютно сам, отделяйки от собственото си лично време, средства и летене се захвана и почти е готов с нов старт до Ябланица. Той ще бъде с посока Север, Североизток , Изток и ще открие възможности за много красиво ХС летене в региона.
Подкрепям на 100 % тази кандидатура не само заради старта, който самичък сътвори. Игнат е един от онези малко пилоти, които летят не само заради себе си, но и в помощ на другите. Истината е, че това е човекът, който ме научи да летя ХС (или поне да се мъча да го правя ). Винаги готов да ти обясни какво трябва да се направи, да ти помогне да разбереш условията при това без арогантно да налага своята мисъл и концепция. Мога да говоря много за него, но всички го познават и знам, че е безмисленно да го правя. Със своето поведение на старта и във въздуха той е човекът, който е ОКРИЛЕН

Така че синтезирам предложението на Жорката:

1. Екипа на Шуменското състезание - Доктора, Ставел и Филип
1. Игнат Игнатов - Ботевград

_________________
НК
Element Air 4
Gin Race II


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: "Окрилен" 2014
МнениеПубликувано на: Пет Ное 28, 2014 10:27 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 4:22 pm
Мнения: 173
Местоположение: София
Име: Николай Велев
Игнат и за мен е едно подходящо предложение за наградата "Окрилен", което подкрепям.

Макар и да се засичаме изключително рядко с него, съм останал с много положително впечатление и високо мнение за него.


ПП: Аз пак бих номинирал Йотов, какво се опитвам да направя всяка една година досега, защото за мен той е #1 в списъка когато става дума за окрилен дух, но си знам че той ще отклони дискретно номинацията от себе си, така че ще спра да го правя :)

_________________
"Success is a journey, not a destination.
The doing is usually more important than the outcome."
--Ashe, Arthur


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: "Окрилен" 2014
МнениеПубликувано на: Пет Ное 28, 2014 1:11 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Тази година беше доста мокра. Перушината ни натежа от обилните и непрестанни валежи
и май само на водоплаващите птици от рода на йордеци и патки им беше добре. :)
Та от тази влага най-сух се измъкна ми се струва Яската. Преди години показа,
а тази 2014-та доказа, че е един от най-добрите в света. Това на фона на мижава външна помощ
и предимно движен от личен ентусиазъм и подтискане на други обичайни за нас житейски нужди.

Разбирам, че приза касае по-скоро духовното състояние на пилота, а не спортните му постижения.
Като човек, Яската има доста трески за заглаждане, ама дори и там е уникален. Например той
е единствения егоцентрик, който лично познавам, а смея да твърдя, че покрай работата си и летенето,
контактувам с много хора.
Той е обсебен основно от две неща. От себе си и от летенето.
Докато първото не бих го определил като положителна черта, то второто е силно развито и винаги на първи план.
Тази жажда за спортно летене, това желание да победи в играта и да натрие носовета на надутите франсета например,
заслужава нашите адмирации. Колко от нас биха поставили останалия си живот на пауза и биха дали приеритет на летенето.
Няма зима, няма лято. Нито държави, нито континенти. Нито спонсори, нито заплати. Стига да може, иска да ходи и да гази.
Може да е малко първично, но е истинско. А аз лично харесвам истинските неща. Затова го и номинирам.

Ясен Савов - "доктор спиид" :D

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: "Окрилен" 2014
МнениеПубликувано на: Вто Дек 02, 2014 10:00 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Нека не забравяме младите, които ни събуждат от време на време с полетите и хъса си:
Васил Димов
Боряна Щиркова
...
Също да посоча Живо от Хасково за това, че обогатява парапланеризма с умение и мисъл: съучастие с Габи каски технолоджи, разработката с АВА спорт за запасен с пиропатрон и производството на новаторски парамотори, което започна наскоро.
...

Въпреки че се пазя от национализма, все пак в мен се прокрадва гордост, като чета в някой документи на CIVL/FAI за алгоритъма за точна височина на Даниел Димов.
...

Иначе аз съм пермаментно окрилен от своя Учител - Николай Църов, защото ме освободи от спирачките в летенето: leonardo/flight/10837

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: "Окрилен" 2014
МнениеПубликувано на: Вто Дек 02, 2014 9:22 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Тази година сякаш няма човек или събитие които да "предполагат" възможните окрилени затова, повтарям номинацията на Даниел за разработките които прави за подобряване на точността на измерванията на височина, като искам да добавя като номинация и Бончо Жечев и Явор Плашилски - просто защото са едни от хората които според мен са "най-болни" от "заразата" (бих добавил и Николай Велев, но като миналогодишен носител няма смисъл).

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: "Окрилен" 2014
МнениеПубликувано на: Вто Дек 02, 2014 10:14 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Май 15, 2011 11:01 pm
Мнения: 177
Местоположение: Плевен - София
Име: Тихомир Иванов
Доктора - за това, че ни събира знайни и незнайни летатели на Шуменското плато всяко лято уж да се състезаваме, но по-скоро да летим заедно и кефим на самото летене.

_________________
I believe I can fly..
________________
Skywalk Chili 4 / Limited edition "Yellow"


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: "Окрилен" 2014
МнениеПубликувано на: Сря Дек 03, 2014 12:25 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Яну 12, 2011 6:11 pm
Мнения: 144
Местоположение: София
Име: Светослав Такев
+1 за Бончо!
Освен че е голям мераклия,той е и добър фотограф и споделя в цвят полетите си!Привилегирован съм да следя изявите му във фейса и се вдъхновявам повече от фотоси и видео,а не от цифрови постижения и рекорди.Така или иначе повечето тук не ги "разбираме" онези цифри от 50-100 нагоре :roll:
Но му дайте статуетката,при условие,че не участва във фотоконкурса,че да имаме и останалите някакви шансове!

_________________
"В това да превъзхождаш другите няма нищо благородно.
Истинското благородство е в това да превъзхождаш предишния си аз."
Индийска поговорка


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов