Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 7:08 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Българското село. Кръстопът?
МнениеПубликувано на: Сря Дек 17, 2014 3:54 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Окт 21, 2012 8:08 am
Мнения: 4
Име: Игор Кокареко
Cкъпи приятели и приятелки! Аз съм пенсионер-инвалид, вече шест години живея в България (преместих се от Белорусия в България преди шест години), вече от няколко години парапланерист съм :). Сега търся за хората от Русия, Украина, Казахстан, Белорусия къщи в България. Повече от седемдесет семейства са купили къщи в България само през минали три-четири години с моя помощ. През няколко минали години разбрах, че моите съотечественици (вие всички нас ни наричате с една дума - "руснаци") - те си представят България само от една страна: или море, или градове. Ами на мен по - ми харесват българските села не на морето, макар че те повечето от тях умират или се заселват от ромите, което е едно и също, като да умират. За мнозина от моите познати парапланеристи би било много интересно да купят евтина къща в някое българско село, ами не до морето - до морето е много скъпо. Обикновено те питат за къща в някакво добро и тихо място за да техните родители-пенсионери могат да живеят там, а сами те могат да идват там от време на време да летаят на параплан, да ловят риба и така нататъка. Имам молба до вас: вие познавате такива села, нека да направим тях хубави за да те не изчезнат. По-добре би било, ако има не само една къща за продажба в това село, а поне няколко къщи, тогава по-лесно се продава. Доколкото познавам, основни изисквания са: няма никакви роми в село, недалече има болница с аптека за родители, има магазин, има по-хубави гледки и по-добри кумшии - ами в България няма проблеми с последното!

Сега правя специален сайт, който специално ще размества реклама на такива най-хубави села, след това вие сами можете да добавете информация в разделите "продажба" или "наем", пък сега, ако обичате, пишете на личния ми адрес, моля. Желая ви всичко най-хубаво и добри полети!

Също искам да ви кажа, че ще напиша отговор за всеки от вас и ще дойда да направя фото на вашите къщи и села. Може би това няма да се случи веднага, но задължително ще дойда. Ако вече имате такива снимки, или дори видео (това е по-добре) - изпратете ги за мене. И няма да смятате това за загубеното си време - нека заедно да направим вашите села по-хубави и просто да запазим тях. Поне тези от тях, които все пак можем да запазим.

За да не се загуби тази информация в интернета, покажете това на вашите познати. Съжалявам за моя български :oops:

_________________
A probis probari, ab improbis improbari aequa laus est.


Върнете се в началото
  Профил    +14 / -0 
 
 Заглавие: Re: Българското село. Кръстопът?
МнениеПубликувано на: Чет Дек 18, 2014 9:54 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Напълно подкрепям призива на Игор за спасяване на българското село! Би трябвало да се срамуваме, че някой "чужденец" милее за изоставената от нас родина. Да - ние живеем тук, но не сме по-различни от тези дето заминаха на запад: - всеки се спасява поединично, иска много и после се чуди що така стана ( viewtopic.php?f=3&t=489 ).

Май ни излезе слабо племето, щом така бързо оредяваме. А природата не търпи вакуум!
В "Белият зъб" и "Дивото зове" Джек Лондон описа два пътя на развитие - от диво към опитомено животно и обратното. За съжаление, годините на прехода показаха, че и при хората подивяването и разрушението са много по-лесни от възпитанието и съграждането.
И въпреки, че това са огромни по мащаб мощни процеси, наше задължение е да бъдем капката в морето, което може да ги промени. Първо трябва да си подобрим отношението към България, към другите и към себе си. Да вдъхновим с нашата любов и други нормални хора, които да заживеят тук и поне да остане нещо смислено след нас.

Благодаря ти Игор! Ще ти викаме руснак, но си знаем че сме една душа.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -0 
 
 Заглавие: Re: Българското село. Кръстопът?
МнениеПубликувано на: Чет Дек 18, 2014 8:53 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 3:03 pm
Мнения: 69
Местоположение: Пловдив
Име: Христо Ангелов
Едно прекрасно място е Хисаря. Вече 8 години откакто избягахме от Пловдив, надявах се да се засели , или да запаля някой да лети , но не става. Направих и старт на 10 минути от къщата пеша. Излитам и моторно от вратата на двора. Да не говоря и за десетките минерални басейни, бани и какво ли не. Не мога да ти помогна с продаващи се къщи, има много изоставени, търси в интернет. Нямам време да избирам снимки, затова препращам, няколко албума от района за да добиеш представа.
https://plus.google.com/photos/11491477 ... banner=pwa
https://plus.google.com/photos/11491477 ... banner=pwa
https://plus.google.com/photos/11491477 ... banner=pwa
Сопот е на 20 км, има възможност и за още стартове в района, ако имам помощник.
Успех и дано се засели с парапланеристи.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Българското село. Кръстопът?
МнениеПубликувано на: Пет Дек 19, 2014 8:24 am 
Offline

Регистриран на: Нед Окт 21, 2012 8:08 am
Мнения: 4
Име: Игор Кокареко
Христо, благодаря! Хубави снимки! Няма скука при дядо :D

_________________
A probis probari, ab improbis improbari aequa laus est.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Българското село. Кръстопът?
МнениеПубликувано на: Съб Дек 20, 2014 8:01 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 3:03 pm
Мнения: 69
Местоположение: Пловдив
Име: Христо Ангелов
Игор, ако мога да съм ти полезен с удоволствие.
Преди години мислех да пусна подобна тема във форума с цел да заселя някой парапланерист тука.
На мен ми трябваха няколко години търсене да го открия, мястото има доста предимства, близо е до Пловдив , 44 км, има ЖП и автобусен редовен транспорт. Има СОТ , интернет , СПА център, канализация. Има и метан станция към Карлово, транспорта става без пари. Няма проблеми с циганите, за разлика от селата на север от Средна гора. За съжаление българите не ги интересува селото, бих казал и природата. Огромния процент предпочита града, кафенетата, задръстванията, не вярвам повече от 5% да са ходили в Рила или Пирин, хората стават мързеливи и забравиха да се движат пеша. Така де не успях да заселя никой тука, спрях и да го препоръчвам, да не си мислят че не съм добре, живот сред птици , бръмбари , змии и понякога в калта.. Отдавам го на трудния живот, може би градът предлага работа. Но пък знам ли мога и да греша. Това е Момина баня , квартал на Хисаря, има много празни къщи и дворове. Всъщност зад къщата си направих и старт, leonardo/tracks/world/alltimes/brand:all,cat:0,class:all,xctype:all,club:all,pilot:all,takeoff:8851
виж безмоторните полети от Хисаря. Та бих казал място мечта, но май само аз така го виждам.


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Българското село. Кръстопът?
МнениеПубликувано на: Съб Дек 20, 2014 11:34 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 3:03 pm
Мнения: 69
Местоположение: Пловдив
Име: Христо Ангелов
Ето и от високо, благодаря на Илийката. Да открием колко е красива България.
https://plus.google.com/photos/11491477 ... banner=pwa


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Българското село. Кръстопът?
МнениеПубликувано на: Нед Дек 21, 2014 9:07 am 
Offline

Регистриран на: Нед Окт 21, 2012 8:08 am
Мнения: 4
Име: Игор Кокареко
Христо, благодаря ви много, аз ще направя отделна статия за Хисаря. Мисля, че аз ще дойда след месец, два :)

_________________
A probis probari, ab improbis improbari aequa laus est.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Българското село. Кръстопът?
МнениеПубликувано на: Вто Дек 30, 2014 10:38 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 3:03 pm
Мнения: 69
Местоположение: Пловдив
Име: Христо Ангелов
Въпреки нулевия интерес към темата, ето и един клип от планината на север.
Всъщност и аз бих се преместил, ако открия по удобно място за живеене, доста се задържах тука.
https://plus.google.com/photos/search/% ... 8121102163
и снимки от коледна разходка
https://picasaweb.google.com/1149147795 ... edirect=1#


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Българското село. Кръстопът?
МнениеПубликувано на: Вто Дек 30, 2014 11:02 am 
Offline

Регистриран на: Нед Окт 21, 2012 8:08 am
Мнения: 4
Име: Игор Кокареко
Интерес не е нула, но не и велик. Някои пишат на е-мейл и Скайп. :) Месец по-късно аз определено ще дойда да знаете за мястото си в по-големи подробности, Честита Нова Година!

_________________
A probis probari, ab improbis improbari aequa laus est.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов