Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 8:09 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Май - 2006
МнениеПубликувано на: Пон Май 01, 2006 8:49 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 9:45 am
Мнения: 137
Местоположение: Велико Търново
Име: Никола Янков
01.05.2006

Цял ден бяхме на старта до Велико Търново. И през целия ден ставаше за летене. Имаше няколко пилоти, които се вадиха на 240-280 метра над старта.

Вятър И - на моменти СИ
Термики - до 4 м/с
Низходящи - до 4 м/с

В края на деня към 18 часа бяхме 6 крила във въздуха на 100-тина метра над старта и така в продължение на час, час и половина.

Старта се оказва доста преспективен и с добри термики и поддръжка. Да се надяваме, че през лятото ще има много хубави дни за този старт.

_________________
Advance Epsilon 7

every passing minute is another chance to turn it all around


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Шумен - 1Май
МнениеПубликувано на: Пон Май 01, 2006 11:23 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
В Шумен към 12 часа имаше над 90% облачност и духаше слаб И.
Към 1 и нещо усили и излетяхме. И-ЮИ 12-14 км/час, слаби балони, все така запушено. Вадехме се до 100 над старта и при кризи стържехме под ръба. Мина почти час докато се удавим :lol:
Към 3 отново разпънахме на източния старт. Появиха се първите слънчеви петна, И-ЮИ 15-16 км/час, облачност 80%. Работеше добре, термики - средно +1,5, но имаше и +3,5. Максимално се извадихме до 970 м. (база на около 1300)
Към 4 часа засили и стана ЮИ 23 км/час. Поддръжката беше идеална. 7-8 крила летяха до късно.
Оценка по десетобалната: Обучение - 5, Реене - 9, ХС - 1

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Шумен 02 Май - подобрих си личния ХС-рекорд
МнениеПубликувано на: Сря Май 03, 2006 11:25 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Прогнозите за вторник бяха за умерен източен вятър и отличен градиент.
Още в 10 започна да раздухва, появиха се добре развити кумулуси. Беше поривисто, което говореше за ранна термична активност.
Опитах да се освободя по-рано от работа, но не успях и с Янко и Цецо бяхме на източния старт към 1 и половина.

Духаше И 15 км/час, 60%облачност. Разбрахме се, че деня е хубав за прелети, уредихме транспорта за връщане и в 2 часа бяхме във въздуха.
За лош късмет от изток доста бързо пристигна огромна сянка, която засенчи почти всичко от Мадара до Шумен. Вятърът от 15 рязко стана на 26 км/час И. В началото помислих, че е от облака, но в последствие се оказа, че това си е основния вятър.
След почти половин час мотане успяхме да се извадим тримата с една термика (+3) до 100-ина м под базата (1400). Навсякъде беше сянка, само над Кочово имаше слънчево петно и след него наредени в западна посока много такива. Насочихме се натам. По пътя загубих почти половината си височина. До Надарево хванахме само някакви нули, който поради силния вятър (29 км/час И/СИ) ни изнасяха с прилична скорост в западна посока. Кризата беше сериозна и нещата утиваха на удавяне. Първи кацна Цецо, като преди това се опита да завърти един прашен дявол, който от своя страна му усука крилото в много странна форма (като макарон). Янко се бори мъжката, но като се има предвид, че летеше без варио, а вдиганията бяха нулички - и той приземи близо до Цецо. Аз имах 400 м запас от височина, който ми стигнаха да намеря една двойка и с нея да се изнеса по терлички към Търговище.
По пътя засенчи изцяло и ми се наложи да въртя една +0,5 в продължение на 15 минути. На разклона за Попово започна да разкъва.
Над Търговище хванах първата по-сериозна термика (+3,5), която горе премина в +6 и от 1500 пуснах към слънчевата част на запад. Там отново се набрах до базата и се включих на аутобана (дълга почти 15 км облачна улица, която на пълен спид ме държеше около нулата). GPS-а полудя - 85-87 км/час право по вятъра. Изкефих се каква скорост има тоя Авакс и колко учудващо стабилен е на пълен спид.
Колкото по-назапад отивах, толкова облачността намаляваше и след Попова стана около 40%. Появиха се и първите сини дупки, който трябваше да заобикалям. Облаците станаха по-крупни и започнаха да се събират.
Във въздуха поддържах радиоконтакт с наземния екип (Румбата), който вече беше прибрал Цецо и Янко и караха след мен към Попово. Стана ми смешно, че с тая скорост по вятъра надали щяха да ме настигнат скоро.
На разклона Бяла-Велико Търново базата се вдигна до 1800. До Виноград стигнах на 1300 и ме замъчи страшна дилама. Право по вятъра (И-СИ 28 км/час) беше засенчило изцяло и на 90% щях да се удавя, но на качество да стигна почти до Павликени (поне 120 км по правата). Втората възможност беше да тръгна на север към Бяла, където се виждаха множество слънчеви петна. Часът беше 5 и половина и въпреки това избрах да рискувам и поех по втория вариант с надеждата да се извадя пак. По пътя вятърът стана чист СИ 26 км/час, напредвах с 44-46 км-час и до самата Бяла не хванах нищо. Над града се заиграх с някакви нулички, който не преминаха в нещо по-сериозно и заканомерно се удавхи.
Кацнах на главния път и още не бях свалил гащеризона, когато Румбата, Цецо и Янко пристигнаха с пасата да ме приберат.
GPS-а ми показваше 104 км по правата. Подобрих си личния ХС-рекорд (Шумен-Силистра). :D :D :D

По-късно пред компютъра установих, че полетната ми дистанция е била 116 км, по правата 104,1 км и ср.прелетна скорост 35,4 км/час. При излитане в 12 (а според мен си ставаше и по-рано) - денят беше за 150-180 км прелет. :D

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Медово
МнениеПубликувано на: Чет Май 04, 2006 1:22 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
В понеделник и вторник летяхме на новия старт Медово. И в двата дена духаше силен североизток. На първи вятърът поотслабна чак към 17. Облачността бе над 90% и макар, че нямаше слънце, създаваше добра нестабилност. Летяхме до късно вечер.
На 2 май отидохме на склона по-отрано. Времето беше слънчево, ветровито, с много кумулуси в небето. В 11 излетя Одисей, аз след него с +4 нагоре. Вятрът беше поривист СИ 7-8м/с. След десетина минути усили до 9-10м/с. Тъкмо минавах над старта и ме халоса +6 и като тапа нагоре. След няколко витки бях на 500м над старта. По вятъра се движих със 75км/ч. Някои от кумулусите започнаха да се излещват. Като стигнах Каблешково започнах да задминавам колите, движещи се по пътя долу. Над 700м вятърът се усили още повече и термиките се накъсаха и положението не беше добро. Като видях, че вятърът ме отвява към един огромен пущинак, реших да кацам, за да не вървя някой друг час пеша.

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 04, 2006 7:44 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:00 pm
Мнения: 42
Местоположение: Варна
Хей Doc,
Ти май се готвиш за състезанието в Шумен, а :twisted: :twisted:

С тоя компетишън обаче няма да е същото. Много по-яко беше като им натри муцуните на разните там надувковци с наточените крила миналото лято. С Аспенчето имам предвид, класическа ДХВ 2-ка :P :twisted:
Втори ли, трети ли беше забрайх точно, но ме накифи, брато.
Аре успех и почивай от време на време от летенето (че някой почваме да се комплексираме вече :lol: )


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 04, 2006 11:19 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 10, 2006 10:09 pm
Мнения: 58
Местоположение: Враца
Здравейте, днес имаше добро летене на Околчица, но беше малко екстремно. Към обяд на старта духаше 7-8 м/с чист изток, излетях и ми трябваха около 10 минути да пробия около километър напред, от там хванах една 3-ка и пуснах по вятъра като прелетях Враца над планината с максимална надморска височина 2200 м. В последната част от планината имах неблагоразумието да пусна по вятъра, който беше станал NE и въпреки че имах 800 метра височина над планината за малко попаднах в ротора, където съм хванал вероятно и най-голямото пропадане по време на полета -10 м/с!!! Полета продължи в посока Берковица, средна скорост на вятъра над 28 км/ч. Термиките все ме отнасяха навътре към Стара Планина, което изобщо не ми харесваше, а опитите да изляза в равнината към Монтана не се оказаха много успешни, след като прелетях язовира на Монтана от южната страна, вятъра се усили и аз се принудих да кацна на единствената по голяма поляна на 3 километра западно от с. Лесковец (на около 10 км западно от пътя Монтана- Берковица). По на запад виждах само гори до където ми стигаше окото!!!
Някой данни от GPS-а: Мах. качване +5 м/с. мах. пропадане -10 м/с. Мах. скорост +84 км/ч. Времетраене 2ч. и 20 мин. Разтояние около 46 км.

P.S. Благодаря на Дилян от Враца, който ме прибра!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Невша - 5 Май
МнениеПубликувано на: Съб Май 06, 2006 12:10 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Днес с Хаджията отидохме на Невша.
Вятър на страта С/СИ 18-20 км/час, поривисто,
облачност 80%, нарастваше и преразвиваше.
термики +1 до +2. после засенчи почти изцяло.вятърът стана С 32 км/час. Пуснах към Шумен, като преди Шел-а се извадих до базата (1100), за да установя, че облаците смучат с +7. Метео-обстановката не ми допадаше особенно. Над 900 почваше да засмуква, а под 500 подръжката я нямаше никаква. После пък засенчи изцяло и облачнотта стана 95%.
След повече от половин час във въздуха се удавих на Каспичан, но не съжалявах особенно. :D

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 07, 2006 6:49 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
Днес се "размазах" от летене. Както каза Даниел, времето никога не е толкова лошо, както казва прогнозата.
Събота към 11 на по ниската част на старта на Сопот си духаше чело от термики. а сверняка докарваше облаци полека през планината които в по късните часове се обърнаха на ЦБ или голям черен облак /ако не е било ЦБ/. Излетях преди съзтезателите, като уинд дъми :) ... и се удавих като дъми ... по късно няколко се откъснаха към първата точка Васил Левски. По-късно заваля от ВО /въпросния облак/ и доста от съзтезателите сушиха крила. направих куцо кацане на поляната, но след разбора се разбра къде и какво съм сгрешил. Нямаше поражения :). После небето се изчисти.
Неделята започна с чисто небе, ситуацията обаче беше идентична със съботата. северняка пак докара облаци. Пак излетях преди съзтезателите хванах термика на средата на склона, навъртях я и я изпуснах по едно време. Видях че Юли върти една термика и се вдига и газ към него... настигнах го ... и след се върнах към старото място, щото седеше огряно около 5-10 мин .. реших че може да стане нещо. и стана .. хванах термиката и тя ме изнесе над старта и над дерето зад старта ... вече бях на около 2000м /по късно Валери, каза че там някъде, щото на мойте уреди такива екстри няма/. Междувременно другите бяха излетяли и се качваха при мен един по един и хванаха към вътршността на планината да се извадят повече. По едно време /въздушния старт/ всички хванаха към карловското дере ... те хората си имали задача ... аз първо се зачудих, какво става и се заглеждах за термика да го премина и аз ... но се отказах ... направих няколко кръгчета на Сопот, две три спирали над поляната и кацнах.
Като резултат 2.30 мин във въздуха, 2000м височина и двете личен рекорд, няколко уловени и използвани термики. Евала на крилото, на 2000м се ****** ветровете гледаш един облак върви на юг яко, другия на 100 метра над него със същата скорост на запад, крилото се гънеше, но не направи и опит да колапсира. Трябва да направя още часове в такива условия, за да добия по-добър контрол.
Това е ... всеки знае чувството след хубав полет. Следващия път ще пусна нанякъде да видим докъде ще стигна. :D

малко дълго се получи, дано не съм ви отегчил. :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 08, 2006 8:15 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Вчера в неделя беше много добър ден за летене на Добростан. Вятър от изток 3-5 м/сек, кумулуси до 20%, топло. Полетите са започнали още към 9 часа сутринта. В началото било доста друсливо, силно и нервно. Вдигания до +6 и пропадания -7. Ние с Пачо се появихме към 14 часа на старта. След обяд вятъра стана североизток 2-4 м/сек, а надвечер след 17 часа чист север 1-3 м/сек с облачност до 50%. Чак тогава спря друсавицата и стана мазно за летене.:)
Много народ летеше, около 10-15 човека, като повечето направиха по 2-3 полета. Много се набираха до 1 км над старта и след разходка кацаха на старта. Имаше и леки прелети. :) :)
Митко Селенски с Ароуейв-Спорт-2 кацна в Перущица, на около 40 км от старта. Апостол с Файербърд-Хорнет и Жоро с ЮП-Съмит-2 кацнаха в Брезник, на около 30 км. Митко Хаджимаринов с Апко-Кеара кацна до КЦМ-то на 25 км от старта.
Аз с Джин-Зуум направих два полета, като на вторият след 17 часа успях да откарам крилото до Горни Воден след Асеновград на 17,8 км по GPS. :)
Пецана направи три полета май по 2 часа всеки, няколко пъти се набира по 1 км и повече над старта. Правил най-различни акро изпълнения, спирали, САТ, сривове, хеликоптер и се раминал на косъм от хвърляне на запасен.:) Крилото му се вързало след продължителен пълен срив и пропадал близо 600 м, като на 50-60 м над старта успял да го оправи. :roll: При последният си полет към19 часа Пецана с Мак-Пара-Интокс, откара крилото над Асеновград и половин час се разкарва над града. Няколко човека кацнаха пред самият град, а други на разни места из полето.:D
По 10 балната система, бихме оценили този ден с 8. :) :)

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Шумен 14 Май (Неделя)
МнениеПубликувано на: Пон Май 15, 2006 3:18 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
На 14 Май клуб 100 увеличи членовете си с още двама летящи - Коста от Шумен и Данчо от Варна (ако още не са го направили, да не забравят да почерпят :D )

Прогнозите за деня бяха меко казани много добри - постояннен юг, който следобедните часове да премине в Ю-ЮЗ и да засили, хубав температурен градинет, висако база - над 2000.
Въпреки, че бях болен (грип) и Съботата не летях (а е станало яко летене на Мадара, както разбрах), реших, че деня не е за изпускане.
В 12 и половина с Коста и Дидо-полицая бяхме на южния старт. Течо въртеше някаква термика, Данчо също беше излетял, но се даваше. Цецо и Бончо бяха направили по 2 парашутни преди обяд, но явно още не е ставало. На старта имаше бая народ (над 10-ина варненци).
Докато разменим по два лафа с всеки минаха 15-ина минути, през който забелязах, че условята рязко тръгнаха. След минути и Данчо се извади над склона (мислехме го вече за удавил се) и се набримчи нагоре.
Без да губим много време почнахме да излитаме един след друг. Вятър Юг 16 км/час, облачност 20 %, странна смецисица от силни и нормлани термики, леко турбулентни и тесни на места.
Първи пусна Данчо. С Коста и Виктор си формирахме групичка и поехме в същата посока. Над Шумен се извадихме до към 1600 и след 5 километър се доизваждахме още и още. Базата беше на около 2100. Движехме се в диапазона 1500-1900. След 20-ия километър Виктор се отдели и пое в СЗ посока. Вятърът беше Ю-ЮИ 14-18 км/ч. Хендсфрито на станцията ми се развали и не можах да го предупредя, че по-добрата посока е точно на север и да се гони Силистра, тъй като вятърът по-късно ще стане Ю-ЮЗ. После разбрахме, че е кацнал до с. Климент (43 км).
Пак по станцията разбрахме, че на старта е зисилило много и не ставало за излитане и че Валерианката е пуснала и тя след нас.
До 10 км северно от Венец летяхме плътно един до друг (е поналагаше се от време на време да го поизчаквам, дори един път се връщах обратно срещу вятъра, за да не се разделим).
Между Дулово и Венец свалихме под 1000 и хванахме най-злобната термика от целия прелет. Беше с 2 ядра и изплюваше яко. Учудващо Авакса не се смачка (за разлика от Аерона на Коста, който изяде 1-2 асиметрични). На 1300 стана още по-турбулентна. Коста беше 300 под мен, изтърва я и почна да тъне. Аз се извадих почти до базата. Там се загубихме поради липсата на радиовръзка и разликата във височините. Продължих посока към Силистра като все се оглеждах за Коста, но уви - нищо.
След Дулово слязох най-носко (и най-бъзо) през целия прелет. От 2100 с почти постоянно -6 (на моменти до -7,5) до 830. Какво беше това огромно и широко сваляне зад облака - така и не можах да си обясня. като се има напредвид, че бях на почти пълен спид. Чудна работа :roll:
Навсякъде напред беше синьо и зачаках на едни нули пред обширния горски масив северно от града. След 10 минути бързия влак дойде (+4 ) и отново бях 50 метра под базата (2500).
От там до Алфатар се движих като безмоторник (само забавях на качванитя и ускорявах на свалянията, въртях само +3 и нагоре.
Дунава се виждаше още 30 км преди Силистра. Над града дойдох на 1900. Тах хванах пак вдигане и навъртях до 2100. Разходих се над Дунава и минах над Румъния (дунава там е 1 км широк). шлеповете долу се виждаха като кибритени клечки, а слънцето се отразяваше от водите на величествения Дунав. Страшна гледка. Умрях от яд, че не си бях взел фотоапарата.
Кацането в Силистра не е никак лесна задача. на север е Дунав, на юг е гориста част, на запад е много отдалечено, а на изток има едно чисто място на 50 м от блоковоте, което обаче е в Румънска територия :shock: . Оказа се, че граничната бразда по суша минава на метри от пътя и от блоковете.
Насочих се към квартал Калипетрово (преди Силистра), но по пътя минах над градския стадион и гледам играят мач. Казах си я да видя кой води в резултата :lol: . Свалих височина с леки уйнг-оъвири и спирали, заходих северно и кацнах точно зад вратаря. Публиката бурно аплодира, а по мегафона чух " Аплодисментите за съжаление не са за отбора домакин, а за парашутиста, който току що кацна на стадиона". Тъкмо сибрах на роза, когато ченгетата дойдоха и ме прибраха. След дълго, но безрезултатно мъмрене и писане на всякакви безмисленини данни (включително номер на крилото) ме пуснаха да си вървя.
От Течо разбрах, че Данчо е на автогарата (кацнал до с. Ветрен) и се придвижил до Силистра. Коста също стигнал до Ветрен, но се притеснил от блатата на Сребърна да се опитва да отиде към града и тръгнал обратно срещу вятъра. Чакаше ни в кръчмата на с.Ситово. Валерианката пък стигнала до някакво село западно от Дулово (около 65 км).

Поздравления, страхотен летателен ден се получи. Денят позволяваше спокойно 150 км, но не и в тази посока. :D

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: много се изкефих
МнениеПубликувано на: Пон Май 15, 2006 4:30 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
много хубав разказ(Явно и полет) :-))))))
Много се изкефих
Пожелавам ти още много такива....

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 15, 2006 9:01 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
от днес нататък ще летим и със задграничните паспорти в сбруята... :lol: :lol:

съвсем сериозно говоря - ако нямам нещо супер важно и спешно за вършене на другия ден си минавам границата и изобщо няма да ми пука :) :wink:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: RUMBURAK
МнениеПубликувано на: Вто Май 16, 2006 6:46 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 31, 2006 11:13 am
Мнения: 29
Местоположение: Varna
В неделя се събрахме много пилоти на Сопот. Както обикновенно дадох задача-към Казанлък. Включиха се Годзилат, Румен, Гошко, Андро, Дима Гусев и други.
Излетяхме към 1 часа. Според мен доста късно, но сами сме си виновни. Веднага се набрахме и тръгнахме на изток. Прогнозата бе за Ю,ЮЗ и бях ниприятно изненадан когато установих,че вятъра е ЮИ 20 км/ч. Нямаше как да сменя вече задачата , така,че се наложи да летим по трудния начин-срещу вятъра.
До края на равнец стигнахме много лесно но бавно-за около 1,5-2ч. Там с Годзилата хванахме много хубава тормика +4 и бях приятно изненадан когато вятъра над 1800м стана ЮЗ (както бе по прогоза). Помислих си: тпудното свърши, вече ще летим бързо. С лекота прелетяхме ДЖЕНДЕМА и около Триглав пк бях в базата. Незнайно защо Годзилата тръгна към равнината и естествено се удави. Аз продължих на изток, но при Ясеново ме посрещна -3 и вятър И 35-40 км/ч. Отнякъде над мен се появи Гошко. И двамата решихме, че напред е невъзможно и се върнахме малко.
Тъкмо събрах парапланера и Румен, който беше кацнал в Калофер дойде да ме вземе, като нсеше студена бира. По пътя взехме Димата и Гошко, а Годзилата ни чакаше в рибния ресторант, където имаше бизнес разговори.
Всички останахме много доволни от този ден въпреки малкото километри кото направихме, но при силен насрещен вятър е много трудно да се лети.
До нови срещи във въздуха.

16.05.2006г. РУМБУРАК

_________________
Fly as a bird.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Разни полети през изминалият период.
МнениеПубликувано на: Вто Май 16, 2006 8:08 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
В четвъртък летяхме на Ново село, защото вятъра беше 6-8м/сек от запад. В събота и неделя бяхме на Добростан. В събота духаше 2-4 м/сек север-североизток, а в неделя 3-5 м/сек изток. Кумулуси от 30% до 50%. В неделя термиките бяха по-нервни и разкъсани, вероятно поради фронта, който нахлуваше.
Бяха направени много полети, ниски, високи, дълги и къси. Повечето от кацанията бяха на старта. Имаше и кацания из полето и най-различни прелети, кой колкото може и колкото късмета му позволи. :) :)
Пецана за събота и неделя направи 9, или 10 полета. Той сега е с нова, много готина каска Хай -Тек. Много хвърчи тая каска бре!? :) Направо не е истина как хвърчи. Ще взема и аз да си купя, та да си оправя летенето. :lol: :lol:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Тополица - 17.05.06
МнениеПубликувано на: Чет Май 18, 2006 11:30 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
В сряда по прогноза трябваше да духа слаб ЮЗ и да бъде слънчево. И познаха - слаб ЮЗ ветрец и цялото небе пълно с кумулуси! Класически ден. Излетяхме с Анелия към 11:45. В началото се извадих мъчно с една 0,5 на 300м над старта, след което ме застигна някаква криза и се изпльосках малко над старта. Над източния старт хванах единичка и лека-полека започнах да се набирам и изнасям на СИ. Анелия вече беше доста над и пред мене. На 500м над старта започнаха динамични мятания, след което термиката се усили до +3м/с и така до 1100м над старта (1600м н.в.) Базата бе на 1700. Колкото и да обикалях и мъчех, не можех да стигна до облака. Реших да поснимам красотата наоколо. И когато не искаш термика, тя се появява... докато снимах :-). Прелитайки над с. Зайчар забелязох, че Анелия се дави в покрайнините му. И мен започна да ме сваля с -2. Не след дълго над с.Вресово пак намерих качване и се набрах до 1400м. Реших да се насоча към облаците над гр.Руен, които не бяха хич близо. И изведнъж като почна едно -4,-5,-6... Брех, снижението не спираше. Все едно съм в парашутиране :-(. Над с.Ябълчево излязох на 500м и започнах да търся спасение. Обиколих огромна територия, чак до планината, но качвания нямаше абсолютно никъде. Даже и над черните ниви! След едно заиграване с -0,5 реших да кацам. Вечерта от Галин научих, че не е трябвало да летя в този район, тъй като там редовно имало яки и обширни зони на сваляне. За друг път вече ще знам :) . Към 14 от изток започна да пробива бриза, а от запад във височина някакъв пренос. Времето се скапа бързо и хванахме пътеките за вкъщи. Останах много доволен от видяното. Природата през май и юни е много красива! Снимки от полета тук .

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов