Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 6:40 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: "Мисия 400" и писта за лебедка (и-з) в добричко
МнениеПубликувано на: Пон Май 02, 2016 3:33 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
Вчера във Франция са направили 411км.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: "Мисия 400" и писта за лебедка (и-з) в добричко
МнениеПубликувано на: Сря Май 04, 2016 6:11 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
http://www.xcmag.com/2016/05/french-pg- ... ies-411km/
тук има малко инфо

попаднах и на трака:
http://parapente.ffvl.fr/cfd/liste/2015/vol/20185566


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: "Мисия 400" и писта за лебедка (и-з) в добричко
МнениеПубликувано на: Пет Май 20, 2016 7:39 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
Ясен и Весо ходиха в БТВ да разкажат за инициативата - ако сте го пропуснали - можете да го гледате тук: http://www.btv.bg/video/shows/predi-obed/videos/da-preletish-nad-balgarija-s-paraplaner.html


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: "Мисия 400" и писта за лебедка (и-з) в добричко
МнениеПубликувано на: Чет Юни 23, 2016 6:09 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Някой не го ли трогва прогнозата за следващите дни в Шумен и региона: силен ИСИ и едни от най-дългите дни за летене?
Вчера на Добростан бе приятно свежо.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: "Мисия 400" и писта за лебедка (и-з) в добричко
МнениеПубликувано на: Чет Юни 23, 2016 10:06 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 4:22 pm
Мнения: 173
Местоположение: София
Име: Николай Велев
Дори не съм я гледал :(
Толкова съм се затрупал с работа и др., че нямам време да надникна през прозореца.

Пък и съм леко с нагласата че някой ги следи редовно тия неща и ще даде знак :) :)

В събота май наистина изглежда многообещаващо.
За съжаление дори и в почивните дни тази седмица имам семеен ангажимент, който ще е много трудно да отменя.
Но ако се спретне организация - кажете. Ще опитам да направя някакви рокади така че да се включа.

_________________
"Success is a journey, not a destination.
The doing is usually more important than the outcome."
--Ashe, Arthur


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: "Мисия 400" и писта за лебедка (и-з) в добричко
МнениеПубликувано на: Чет Юни 23, 2016 9:32 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Погнозата за Събота особено, се завърждава като рекордна! Шуменската агитка - нямате право на оправдания! :)

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: "Мисия 400" и писта за лебедка (и-з) в добричко
МнениеПубликувано на: Пет Юни 24, 2016 5:23 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 4:22 pm
Мнения: 173
Местоположение: София
Име: Николай Велев
Колкото повече го мисля, толкова повече ми се ще да ида утре сутринта до Шумен.

Нужна ми е обаче много особена организация, защото по принцип утре трябваше да ида до едно село в Еленския балкан да прибера дъщерята и братовчед й от едно лятно училище.
Нямам още ясна идея как най-добре да се съчетаят нещата, но ми и се струва възможен следния план, стига някой да може да ми помогне като допълни втората му част - тръгваме от София рано сутринта двамата с жена ми, аз слизам във Велико Търново и се събирам с някой екипаж парапланеристи тръгнали да се пробват на Шумен, а тя продължава до въпросното село и прибира лека-полека децата и мен не ме мисли повече с прибирането - като казцна да се оправям с влакове, рейсове, автостоп.

Нека ако има някой, който ще пътува към Шумен утре сутрин и би могъл да събере още един човек минавайки през Велико Търново, да се идентифицира :) Мога да съм там да речем около 9ч сутринта.

_________________
"Success is a journey, not a destination.
The doing is usually more important than the outcome."
--Ashe, Arthur


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: "Мисия 400" и писта за лебедка (и-з) в добричко
МнениеПубликувано на: Нед Юни 26, 2016 6:57 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 4:22 pm
Мнения: 173
Местоположение: София
Име: Николай Велев
Определено това беше деня "Х"

Когато кацнах нямах никакви съмнения, че 300-те киломентра бяха лесно постижими, но нелепа грешка ме приземи още в 16:30
http://forum.skynomad.net/leonardo/flight/18217

Само за малко не внимавах и тръгнах на сляпо през синьото и чак след като се озовах ниско дойде следващия цикъл, който не можах да хвана защото облаците се правеха на около километър странично от моята линия. Опитах се да стигна до тях, но с малкото височина която имах не се получи. Само след 5 минути небето се изпълни с кумулусчета идеално подредени в редичка стигаща чак до Враца.Докато ходех пеша в следващите час и половина улицата се вплътни и стана направо магистрала. Беше въпрос на едни 3-4 минути по къно тръгване от последната ми термика за да можеше да се види накъде трябва да карам и щях бяз съмение да си кацна при врачанската група. Все пак имаше още към 3 часа време с условия след като кацнах.

Сега разбирам, че все пак има хора които са успели да уползотворят целия ден - браво Жиро!
Честити 300+ и нов рекорд за разстояние!

Благодаря на Ники Йотов, че ме побутна да ме расъни с подсещане за хубавата прогноза :)
Ако не беше го направил, щях да я проспя със сигурност.

ПП: Между другото и за днес е подобна ситуацията, само дето го няма тоя равномерно силен вятър над цялата Дунавска равнина, а отслабва доста в западната й част. Но със сигурност пак ще има полети по над 200км. Блазе им на хората, които са на правилното място и могат да се пробват :)

_________________
"Success is a journey, not a destination.
The doing is usually more important than the outcome."
--Ashe, Arthur


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: "Мисия 400" и писта за лебедка (и-з) в добричко
МнениеПубликувано на: Нед Юни 26, 2016 8:02 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 8:06 pm
Мнения: 195
Местоположение: Варна
Име: Костадин Фердинандов
За много хора Миладиновци е непознато място. Но смятам че хората гонещи дълги прелети и рекорди трябва да му отделят специално внимание. Баира е перфектен за умерен източен вятър-тогава,когато прогнозата е супер,но има съмнение че на стартове като Невша и Шумен ще е силно и рисковано.Вчера на Миладиновци бяхме доста пилоти,повечето опитни и с дълги прелети и ако не беше инцидента ,вероятно щеше да има поне още няколко полета над 300км.

_________________
Wing-Element water2,Harness-Gin Genie race


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: "Мисия 400" и писта за лебедка (и-з) в добричко
МнениеПубликувано на: Пон Юни 27, 2016 12:47 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
Излиза че преодоляването на 400 км е възможно и дори можем да подобрим Европейския рекорд. Ето малко сметки по въпроса:

Първия прелет над 300 км - при средна скорост на вятъра 24 км/ч - средна ХС скорост 41.4 км/ч
Втория прелет - средна скорост на вятъра 22 км/ч - средна ХС скорост 43.5 км/ч
Третия прелет - средна скорост на вятъра 27.5 км/ч - средна ХС скорост 45.9 км/ч

Нормално може да се лети 8 часа и половина, максимум до 9 часа при скорост 46 км/ч прави 414 км

Грешката която всеки път правим е че не сме достатъчно рано на старта за да хванем първите възможни условия за тръгване!


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: "Мисия 400" и писта за лебедка (и-з) в добричко
МнениеПубликувано на: Чет Юни 30, 2016 4:24 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
DVD написа:
Грешката която всеки път правим е че не сме достатъчно рано на старта за да хванем първите възможни условия за тръгване!


Аз това го повтарям от години, но не се сещам за дори един случай да съм виждал други пилоти достатъчно рано (според моите представи - към 10 часа с А коланите в ръце) на който и да е рекордьорски старт.

Затова и моята цел не е подобряване на българския рекорд, а минимум 400. Не се надявам, а знам че е съвсем възможно. Само трябва да се тръгне от добричко в началото на условията, което според мен значи грубо към 10 и нещо.

За съжаление аз няма да мога да се пробвам чак до 20-ти август, но желая на тези които имат възможността да не си ограничават потенциала зорлем - ходете на старта рано, хора, няма какво да чакате да ви напече обедното слънце кат' греяни спльоскалници.

Поздрав от Ванкувър,

Ясен


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: "Мисия 400" и писта за лебедка (и-з) в добричко
МнениеПубликувано на: Чет Юни 30, 2016 10:03 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
Сгласен съм с ранното излитане. Но на практика, такова, по нашия край в Шумен, почти никога не е успешно. До сега не съм виждал някой излетял по рано от около 12 ч и да е направил база и да е пуснал на прелет. В повечето случаи Или няма вятър, или няма термики. А да правиш рестарт си отнема и доста време . Наистина са супер рядко рекрдьорските дни. Сутрин до обяд почти винаги има някакви лоши инверсии , които даже понякога продължават и следобяда и не позвляват свобода на избора за излитане. Но вярвам че някой ден ще стане :)

п,п, Първите години като се учех, отивах по стартовете още в 9ч сутринта, с много мерак за летене, Но след известно време ми писна да правя тъпи парашутки :))) Питайте Доктора защо не ходи на старта по рано от 12ч, просто защото знае че няма смисъл.
Моля се за повече рекордни дни със хубави условия :)


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: "Мисия 400" и писта за лебедка (и-з) в добричко
МнениеПубликувано на: Чет Юни 30, 2016 11:58 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
За Невша и Шумен е така и е доказано с много проби - преди 12 не можеш да се извадиш.

За Миладиновци имам подозрения, че при по-силен вятър ще може и по-рано... ще пробваме и ще видим.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: "Мисия 400" и писта за лебедка (и-з) в добричко
МнениеПубликувано на: Чет Юни 30, 2016 7:24 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Аз нямам почти никакъв опит на тези стартове, но последния път на Невша излетях в 10:30, а условията вече бяха тръгнали и веднага се набрах над полето един километър пред старта до базата и заминах (преди да се удавя сълзотворно в 13:00... хлип, хлип...). За добричко опитът тепърва ще покаже.

Но дори и при мен денят да е бил супер изключение, все пак е по-добре да си на старта малко по-рано и да изчакаш първите условия, наблюдавайки развитието и циклите спокойно, вместо да пристигнеш като вече са тръгнали и да бързаш, вече закъснял за началото на представлението.


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов