Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 10:04 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Ботевград нов(?) старт
МнениеПубликувано на: Пон Окт 31, 2016 10:20 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
http://forum.skynomad.net/leonardo/flight/20370
Мястото беше чисто преди година и нещо когато последно бях там. сега е доста обрасло и най голямото ми притеснение беше, че ще се оплета като пиле в калчища. За щастие успях да си измъкна крилото измежду дърветата на магия и да излетя.

За ляво и дясно по надолу в текста като ориентир ползвайте първата снимка в леонардо.

Точно пред старта има една чучка, както се вижда едната снимка. Отляво(южната страна) върви едно дере, където и върви пътя за х. Родината. Отдясно (северно) другото дере излиза в равнината. Плана ми беше след като мина височината на дърветата директно вдясно да се изнеса над равнината. За първи полет да ми е по-спокойно.

Термиките бяха 45-60 сек изтичания, които се редуваха с пълно затишие на мястото отдето излетях. Иначе имаше постоянна термична активност и това си личеше по върховете на боровете отдясно и образуващите се облаци отгоре.

Дръпнах крилото, не се напълни. Термиката усили в този момент и крилото се отвори и вдигна се малко точно колкото да влезе зад едни храсти. Викам си тука ще замръкна в разплитане. Дръпнах крилото още веднъж, дадох му една крачка нагоре по склона и то леко се издигна, като по учебник застана над мен с леко спиране, развъртях, направих две крачки и термиката ме взе. След около 20 метра хоризонтален полет вече бях на височината на боровете отдясно и прелетях над тях по посока към равнината.

Оказа се, че дясното дере е достатъчно широко за да поеме ротора от чучката отпред, както и да поведе потока към мястото за излитане и около него. Веднага влязох в 2.5 - 3.5 термика която обаче ме отнасяше навътре, аз пък не исках, та повъртях малко за височина над дърветата и газ напред да изляза пред предната чучка. Термиката беше добра, но леко ръбата.

Като излязох напред термики имаше повсеместно и навсякъде. Набрах се до 1700 и нещо метра и не повече, понеже имаше малки самолетчета и два пътнически на около 2000+ метра. От националното първенство знам, че зоната е над 2000 метра и не се натисках много много да въртя.

Вятъра по прогноза беше 4-6 метра при земята за Ботевградската равнина. Според мен беше възможно да се хване на север североизток, а защо не и срещу вятъра - имаше улица до Околчица. Мисля че се вижда на снимката едната.

И понеже денят беше писан дъждовен поради семейни ангажименти, отидох та си кацнах наблизо да си ме съберат лесно.

Мисля, че мястото има потенциал за висок северозападен старт на 30 мин от София. Но трябва да се изчисти, и да се облети по добре. Ако някой друг е летял от там да си каже.

_________________
телефони : 0886 216 096, 0888 433 126
Axis Venus 4 - woody valley x alps
Axis Sirius II tandem


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Ботевград нов(?) старт
МнениеПубликувано на: Пон Окт 31, 2016 4:50 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 9:39 am
Мнения: 333
Местоположение: Казанлък
Име: Николай Стоянов
Само съм минавал от там, но ако траклога може да е полезен - https://airtribune.com/9270/tracks__11782

_________________
http://yahoooooskydance.com
https://www.youtube.com/channel/UCSGoiR72lOMLSLOYCar6oUw

Acro: U-Turn Thriller X3
XC/Hike&Fly: Ozone LM5
XC: Ozone M6
Tandem: Ozone Magnum 2


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов