Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 11:51 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 27, 2006 12:55 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Вчера 26-ти успях да се отбележа от Беклемето. След излитането към 12 имаше балонести термики натискани от ССИ вятър. После пуснах напред по серпентините, но нямаше хубаво качване и тръгнах към горичката над Кърнаре. Извадих се добре и се опитах да се върна в планината но низходящите ме изплюха и И от Кърнаре пак се извадих. После позавърнах към планината, но не можах да достигна Валери който въртеше над Гердека. Над полигона затънах на около 400 м и докато се вадех сред сенките слушах отчетливата стрелба на АК, както и специфичния звук от рикошети.
Поизваден се върнах към старта на Сопот но там пак натискаше някакъв С (тези дето летяха към 2 казаха че имало проблем с СИ) и след 2 ребрая се поизвадих. После беше лесно и класически. Продължих към Калофер където щях да се срещам с кмета, но след В. Левски се върнах обратно към Карлово където имах належаща работа в банката.
Летях без варио, но предполагам че имаше максимални качвания по 5 м/с и набирания до около 2300. Деня изглеждаше за над 150 и работеше до късно вечерта.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 27, 2006 10:06 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Вчера реяхме доволно на Албена заедно с група пилоти от Варна и София. Днес се запътихме към Топола, но беше слабо. Следобед стана много хубаво на Рогачево. Освен склон, имаше и интрига с разни балончета.

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 28, 2006 10:17 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Вчера 27.06.(четвъртък) летяхме на Добростан. Бяхме аз и Евгени, а Пецана ни беше шофьор, поради медицински причини :lol:
Вятъра беше И СИ 2-3 м/сек. Полетяхме си добре. Евгени кацна пред Асеновград , а аз прелетях града и успях да откарам крилото малко пред КЦМ-то. :)

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юли 29, 2006 6:08 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Днеска осъществих една своя детска мечта - да летя над централното било на Стара Планина.

Деня беше страхотен с база около 2400, красиво развити кумулуси и готини спокойни термики. До следобеда бях зает с тандемни полети, но после бях свободен и към 4.30 излетях. Набрах се над старта, Незабравка и после вр Левски (Амбарица). Над върха бях на около 50-100 метра и помахах на група туристи които го катереха. После пуснах над централното било. Към малкиа Купен се повъртях е едни странни термики, но не се набрах много и прелетях пред Купена (страхотно място). Подножието на централното било бе слънчево но нещо нямаше термики. Летях малко пред острото било предпазливо, защото очаквах да ме шамароса някой ротор (98-а правех нещо като скок от Купена на прав старт и после бях жестоко ошамарен в ротора). Езерото под Купена беше доста накъдрено от някакъв вятър, но облаците подсказваха конвергенция и спокойни условия. Към Костенурката набарах добра термика и се извадих до около 2400. Към Ботев беше сенчесто и северно от билото излизаше стена от облаци. Конвергенцията беше над билото, а от С имаше облаци с доста по-ниска база. Видях Априлци и Острец и си помислих за полет натам, но още не съм достатъчно свободен да летя накъдето ми видят очите. Върнах се към Купена и над върха се набрах пак до базата. Амбарица бе в сянка и пуснах по рида на Купена към З край на Равнец и Карловската дупка. Залагах на набиране на слънчевите З склонове на Равнец. Долетях успешно до Равнец минавайки през разни балончета и термики. От щастие си пеех народни песни и си спомях за пътешествията по билото с баща ми. После излезох към Карлово, после Сопот, пак набиране до старта и кацане на поляната към 6. Летях по тениска, без варио, фото и каквито и да е екстри. Просто аз, старото крило и детските ми мечти.
Наздраве!

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 31, 2006 9:28 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 12:43 pm
Мнения: 162
Ники, видях лицето ти като кацна.... - като на малко дете с мечтаната играчка в ръце....
:D Пожелавам ти следващия път да стигнеш до Априлци!

_________________
Разстоянието от земята до небето е пет крачки, от които трудна е само първата!
Даниела Соколова /Дачи/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 31, 2006 12:48 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 4:27 pm
Мнения: 466
събота Добростан 3 м/с изток
събрахми се обичаините заподозрени и след дълго чудене дали става или не със Спас от Пловдив излетяхме Завартяхме термиката на десния ръб ,но се оказа че е доста екстремно-той не може да върти надясно ,а аз наляво.Извадихме се ,но ми се припуши и кацнах на старта.Апо започна да върти САТ ове (Пецана гледа6е кат гладен циган бани4ка),а Пипа се извади до базата и замина в неизвестна посока.Селенски се извади без термична карта и отпраши по нея.В тоя момент реших да откажа цигарите и да изпалня една своя детска мечта-да кацна в басеин с голи каки.За тая цел се извадих над манастира до базата и стъпих на 3тата степенка.Усетих топъл дъх във врата и се понесох към Марково със скороста на бит мъж с алтернативна ориентация.След 1 час бях вече над басейна с 3 каки и тъкмо започнах да се целя ,забелязах гол мъж с врат като на КЦМто комина,а до него Добермани като магарета.Реших ,че не ми е ден за свалка и каснах в нивите до селото(по 20ЕUR кв/м)За късмет мина Евгени та ме откара до близката кръчма.
В неделя реших да видя корабите,доковете и морето ,та си пуснах"Карибски пирати".Не ми хареса.

_________________
В дългосрочна перспектива вероятността за оцеляване на всеки един спада до нула.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Шумен 29 и 30 Юли
МнениеПубликувано на: Пон Юли 31, 2006 1:46 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Събота 29

До обяд синьо. Към 1 без нещо се появиха първите кумулуси. Вятър ЮИ, слаб. В началото поддръжката беше слаба, полетите в стил "албанска подводница". Вадехме се на степени с балонни термики. Първо до 1000, после 1400, после 1900. След час кумулусите станаха по-едри и с оформени дъна. Едва тогава успях да стигна базата 2100, но в облаците не пускаше. Вятърът във височена беше С-СЗ, слаб. Разходих се до Коньовец и обратно. Термики 3-ки. След 2 часа поддръжката стана отлична. Комините бяха много на често (въпреки високата база). Отличен ден за голям триъгълник.
Надвечер обърна ЮИ.

Неделя 30

Започна с лек юг още към 10 часа. Прогонозите бяха да СБ-ясва следобяд, така че се качихме с Янко по-раничко и в 11 и половина излетяхме. Балонни термики, слаб И-ЮИ, синьо, над Стара планина се виждаше добре раждането на голямо СВ. Максимално се вадехме на 1100. Янко кацна след час да пуши, а аз продължих да обхождам района до Хан Крум да търся нещо по-продължително, с което да се извадя по-стабилно и да пусна на север към кумулусите след 5-и километър. СВ-то от стара планина стана много голямо и наковалнята му вече беше над Преслав. Към 2 и половина кацнах на старта. След половин час засенчи , а след час вече гърмеше между Преслав и Търговище. Друго СВ се изваляваше над Мадара. За летене вече не ставаше. Отидохме да сложим чохъл на кацалката.

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Тополица
МнениеПубликувано на: Вто Авг 01, 2006 9:33 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
29.07.2006

В събота на Тополица още от сутринта духаше слаб юг. Във височина вятърът си беше от север. Учениците направиха по един полет. После летяха и останалите. Базата бе на 1750м. Макс. набирания до 1800м.


30.07.2006

Летателният ден на Тополица започна със 3-4м/с юг. Имаше кумулуси, но бяха нещо разпльокани. Беше доста горещо. Към 12 западно от старта започна да се образува ЦБ и не след дълго започна застрашително да гърми. За капак задуха и изток. Останахме като в капан. Летяхме в района на старта. Одисей успя да се набере на 1400м.
Към 17 часа отскочихме до Морската за малко релакс след горещия ден :).

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов