Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Апр 18, 2024 3:35 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Доста народ в Шумен почна да рьчка
МнениеПубликувано на: Пон Юли 10, 2006 12:56 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 12:00 pm
Мнения: 244
Местоположение: Шумен
:D 09.07.09 Южния-Шумен Цял ден преразвити комулуси и ц.б.-та яяко духане от всякаде ,но тарпението ни бе вазнаградено! Чис юг 6-7м.с. излетяхме около10-12 крила безпрблемна подрьжка до 300-350 метра над старта,аболютен мазгоч-пенсионерско летене, може да се сравни с бризовото летене.Летяхме в продалжение на 3 часа и се накефих , че всички дьрпаха яко -но всичко се започва так по мьничко!-Страхотен летателен ден! :wink: 08.07.06 Сьщо беше готин, слаб изток-североизток-от 1 до 3 м.с. излетяхме с Цецо около 2.30н,тои бавно и мьчително се удави,аз имах кьсмета да се извадя над старта на някакви балончета базата бе на не повече от 1000м. много яки конгестуси лепнах една термика и после след като се изжадих на 850м започнах да се чудя как да избягам от 4-ката на спид и уши, конгестуса цебясваше и смучеше жестоко :shock: уви успях да избягам над западната час на града и да сваля височина.От моите хора разбрах ,че на старта е раздухало страшен изток около 20м,лошото бе,че всеки момент тоя вятьр идваше кьм мен а аз вече нямах необходимата височина за бягане не можех и да кацна в ромската махала заради странната паяжина от кабели и далекопроводи :x -единственния ми изход бе да се извадя и да пусна по вятьра. Така и направих-Ц.Б-то вьршр чудеса лекичко по терлички се извадих на 950 и отраших до Градище там бе по чистичко но се притеснявах ,че тая височина е малка за прелет,а моите хора на старта ме окуражаваха да пускам кьм Тьрговище :P трьгнах над Буховци берях душа на 520 :x ,но слава богу лепнах 0.1 и гас на горе ,стигнах до 2,5 до 1200 м не смеех да качвам по-нагоре-имаше едно угоено ц.б над Тьрговище :idea: ,което буквлно ме издьрпа след това-спид и уши 5 на горе :shock: :oops: изпоти ми се задника,гас спирала и си мислех за срив( защото имах случаи на Невша ,когато вьртяхме спирали на горе и едва се бяхме отьрвали) но уви почнах сваляне сединичка и стигнах до 5-ца с камерите надолу около 20 видки и си забравих името,последва кацане на заден ход с влачен е между Тьрговище и село Пробуда :lol: бьрзах да си видя вариото максималната ми височина бе 1600 м 5'5 вдигане и 6.4 сваляне.Чочо се появи име прибра от там с колата вьрнахме се и на ново излетяхме летяхме доволно по 2 часа след това междо другото летя от 2 дни с варио(умни машинки) без него не знам к,во щях да правя .


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 10, 2006 4:26 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Яко, яко.... Сега с новото варио, няма начин един ден да не видиш плажа, доковете и морето, и корабите..... :wink:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 10, 2006 8:51 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 12:00 pm
Мнения: 244
Местоположение: Шумен
Мерси за пожеланията Владич,но не ти ли се струва ,че с това цебясало време има доста ненормални испьлнения :roll:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 11, 2006 8:26 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Виж тук напълно съм съгласен, че времето е ненормално, и че ненормалното време води до ненормално летене. :(
В събота 08.07. бяхме на Сопот. Небето бавно се затвори с плътна облачност и слабият вятър от изток спря. Започна да подухва лек гръб от време на време. На старта бяхме към 15 човека. Излитаха един след друг с много бягане и с нормален старт, защото беше абсурд да вдигнеш крилото на гръбен старт. Разбрах че сме се прекарали с идването си на Сопот. :( Останах последен на старта от цялата група с надежда нещо да се промени.... После бягах здраво, около 100 м надолу по старта и излетях. Пробвах ръбовете и дежурните места...нищо. Ръкава долу на кацалката сочеше точно към входа на паркинга, така че кацнах право към планината. Бях летял 12 мин :? от старт на 1400м нмв :( Имах вдигане 0, а сваляне -3,2 м/сек. За 6 години занимание с парапланеризъм това ми беше най-краткия полет на Сопот. :roll: Другите също отдавна бяха кацнали...
Но историята не свърши до тук. Тръгнахме си към Пазарджик. Когато наближихме Пловдив видяхме, че духа много хубав вятър от изток югоизток. Клатеха се дърветата край пътя, а небето беше ясно и слънчево. Беше към 16 часа и решихме да минем през новоселският баир и да полетим там. Качихме се на баира и на 390м нмв, се оказа че вятъра е 10-12 м/сек и малко трудно стояхме прави на старта, та камо ли да летим!?!? Тотално разминаване с прогнозите и моделите.
Не си спомням друг път да е имало такива аномалии с времето и ветровете.
:roll:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 11, 2006 9:03 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 20, 2006 6:09 pm
Мнения: 226
Местоположение: София
Откачена работа. Глобалното затопляне ни преебава летенето :evil:
Колко човека имаха заигравка с ЦБ-та от началото на годината :?: :!: :?: :twisted:

_________________
Еволюирай деградирайки !!!
I v rotor i v CB vse mi e dobre... CB TEAM
Emo :)
UP - Trango 3 (оранжево - сиво)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 11, 2006 9:14 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
ми кво толкова му се плашим на това ЦБ ... Ей го фърчилото поставя началото на ЦБ летене :D :P


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 11, 2006 9:20 am 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 12:00 pm
Мнения: 244
Местоположение: Шумен
ДА да не те е смукало затова си толкова смел-трябваше да доидеш на Шумен-нямаше да сажеляваш,но никак не е приятно да те вдига,когато не искаш! :oops:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 11, 2006 9:51 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
Засмука ме :-) прочети "Юли 2006" темата първия пост :D


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 11, 2006 1:29 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Аха.... Който го е смукало ЦБ никога не забравя усещанията и "удоволствието" от това приключение. :shock: А най-верният признак, че ще те смуче, е че термиките започват да стават много широки и мазни, и тъкмо се зарадваш, изведнъж се окаже, че не можеш да слезеш!!!! :lol: :lol:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов